Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2007., 14:16   #1
Lightbulb Udruga ateista

Bi li ateisti trebali imati svoju vlastitu organizaciju, kao odgovor na prisutnost raznih religija? Ako svaka religija štiti svoje članove i daje im razne beneficije, možda bi se i mi bezvjernici trebali organizirati na sličan način.

Moguće koristi:

1) Pravna pomoć članovima u slučajevima vjerske diskriminacije
2) Filter koji prolaze samo druželjubivi ne-fanatici

Što mislite o tome?
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 15:12   #2
Quote:
Neonska_svjetla kaže: Pogledaj post
Bi li ateisti trebali imati svoju vlastitu organizaciju, kao odgovor na prisutnost raznih religija? Ako svaka religija štiti svoje članove i daje im razne beneficije, možda bi se i mi bezvjernici trebali organizirati na sličan način.

Moguće koristi:

1) Pravna pomoć članovima u slučajevima vjerske diskriminacije
2) Filter koji prolaze samo druželjubivi ne-fanatici

Što mislite o tome?
Predlažem da himna udruge bude " Internacionala"!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:19   #3
Već postoji svijetska organizacija pod nazviom Brights.
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:24   #4
Quote:
OneManArmy kaže: Pogledaj post
Već postoji svijetska organizacija pod nazviom Brights.
Vec neko vrijeme registrirana

linka na sajt pokreta Brights
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 21:21   #5
Sa Wikipedie
The brights movement was started by Paul Geisert and Mynga Futrell in 2003 to provide a positive-sounding umbrella term to describe various types of people who have a naturalistic worldview, without casting that worldview as a negative response to religion (as the terms "atheist", "infidel" or "non-believer" may be taken to do).

Osobno sam više nastrojen prema "negativnom odgovoru prema religiji". Zašto ne? Većina vjernika nevjernike smatra manje vrijednim ljudima koji će goriti u paklu ili truliti u limbu. A i preko glave mi je okline koja me želi pokrstiti i "navesti na pravi put".

Drugo, koji je naziv za ljude koji se okreću protiv boga ili bogova, a ne žele se svrstati pod sotoniste? Recimo, prihvaćam mogućnost postojanja božanstava ali smatram da se čovjek kao vrsta radi vlastitog razvoja ne bi trebao istima pokoravati.
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 18:18   #6
Quote:
Neonska_svjetla kaže: Pogledaj post

Drugo, koji je naziv za ljude koji se okreću protiv boga ili bogova, a ne žele se svrstati pod sotoniste? Recimo, prihvaćam mogućnost postojanja božanstava ali smatram da se čovjek kao vrsta radi vlastitog razvoja ne bi trebao istima pokoravati.
Onda si vjerojatno agnostic.
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.