Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 13:13   #141
Please pomoć
Trebali bi legalizirati garažu u sklopu onih miljon garaža u Trnskom
Prvi je korak - upis u zemljišne knjige.
Vlasnik je moja bolja polovica koja je nonstop u gužvi, pa sam mislila to odraditi umjesto njega. Da li upisati garažicu u zemljišnu knjigu mogu ja, ili baš on-vlasnik? Što mi sve treba, kakva je procedura i gdje ići?
Hvala i sori na bedastom pitanju, al što reć nego da sam totalni idiot za papire i šaltere
Myrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 18:15   #142
Prvo - legalizacija nema veze sa vlasništvom, može se legalizirati i ako nisi vlasnik.

Jer državi treba love

Drugo - prijedlog mora podnijeti vlasnik ili ti uz njegovu punomoć.
Prijedlog se podnosi zemljišnoknjižnom odjelu općinskog suda.

Ako je upisana garaža, a nije upisano vlasništvo - treba ti ugovor kojim je stekao vlasništvo.
Ako nije upisana niti garaža - treba ti ugovor kojim je stekao vlasništvo i prijavni list kojim ćeš garažu upisati u zk.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 18:47   #143
bravo, hvala ima li tu još kakvih zafrkancija (biljezi, obrasci?) sori na gnjavaži ali pokušavam ih dobiti na telefon cijeli dan pa ništa...
Myrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 11:39   #144
Quote:
Myrin kaže: Pogledaj post
bravo, hvala ima li tu još kakvih zafrkancija (biljezi, obrasci?) sori na gnjavaži ali pokušavam ih dobiti na telefon cijeli dan pa ništa...
Gruntovnica radi utorkom i srijedom popodne od 15 h, pa ako ti je tako zgodnije, da ne moraš izlaziti s posla.
Nalazi se kod NSB, poseban ulaz, u slučaju da ne znaš.
Unutra na kiosku koji je u sklopu gruntovnice kupi se obrazac koji se zove Prijedlog (2X), i uplatnica.
Prijedlog možeš ti ispuniti al potpisati mora tvoj suprug identično kao na osobnoj karti, priloži se kopija osobne karte, kao i original ugovora na temelju kojeg je on postao vlasnik predmetne garaže.
Prijedlog ispuniš doma, muž potpiše i ti odneseš zajedno s ostalim papirima.
Kad se prijedlog urudžbira, i dobije urudž. broj, taj broj se upisuje na uplatnicu, putem koje ćeš uplatiti još 250 kn za uknjižbu vlasništva, ako nisu što mijenjali, al to će ti reći gđa na urudžbenom šalteru.
Popodne je manja gužva, i ako je, to ide jako brzo, tako da nemoj odustati.
Naravno treba uzeti i broj na redomatu (za upis Prijedloga je tipka A)

sretno.
Toblerona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 10:18   #145
ogromno ti hvala na iscrpnom pojašnjenju...jako si mi pomogla
Myrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 11:17   #146
Zanima me da li bas moram osobno predat papire za uknjizbu stana koji sam kupila il moze npr moja mama.ne bi bas bebu tam furala ak ne moram.a rade popodne sam uto i sri
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 15:12   #147
Ne moras doci osobno, mozes poslati i postom ako ti je tako lakse. I pazi, nemoj zaboraviti predati kopiju osobne iskaznice uz dokumentaciju!
njuskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 11:47   #148
Informacije o povijesti prometa nekretninama



Molim pomoć nekoga tko se dobro razumije u zemljišnoknjižnu papirologiju.
Imam situaciju da je unazad nekoliko godina zemljišnoknjižna čestica koja me osobno zanima zbog dugogodišnjeg korištenja - prešla iz statusa Javno dobro, putevi i vode - u privatno vlasništvo jednog od dosadašnjih korisnika.
Jasno vam je da privatno vlasništvo povlači mogućnost uskrate korištenja ostalim odsadašnjim korisnicima, kao i ostala uznemiravanja po istoj, iako tome ne vidim očiti razlog.
Zanima me gdje i kako mogu saznati kojim je načinom ili sredstvom osoba uspjela doći u vlasništvo javnog puta koji je uvijet pristupa kućama za više različitih korisnika, uvjet provođenja etažiranja, uvijet stjecanja prava gradnje na još neizgrađenim česticama...
Hvala unaprijed na pomoći.

(molim admine da, ako smatraju da tema bolje odgovara i može se podvesti pod neku drugu - premjeste, spoje ili ako misle da bi neki drugi naslov teme bolje prikazao suštinu, da promijene)
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 13:46   #149
Sve možeš saznati u gruntovnici.

Možeš mi poslati broj katastarske i gruntovne (ako se razlikuje) čestice preko PM-a.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 14:30   #150
Hvala na brzini. Ja sam pronašla i broj dokumenta temeljem kojeg je uvedena promjena vlasnika, ali ne mogu naći sam dokument onlajn da vidim kakve je prirode. Šaljem pm
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 13:28   #151
Hi. Ako netko moze pomoci savjetom. Moja mama je upisana u gruntovnici kao suvlasnik (1/24) nekih cestica - oranice itd. i kuce. Ona je suvlasnik zajedno sa svojim sestrama i bracom i 3 bratica.
E sad ta kuca je bila stara kuca gdje su zivjeli moj djed i njegovi. Kuca je srusena davno i tu je bratic moje mame sagradio sebi i svojoj obitelji kucu (on se navodi kao vlasnik 6/24). On zivi tamo, obradjuje tu zemlju itd. Kako se moja mama moze skinuti sa suvlasnistva nad tom kucom, ciji suvlasnik ona u stvarnosti nije.
Hvala.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 11:27   #152
Može darovati svoj dio stvarnom vlasniku.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 17:05   #153
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Može darovati svoj dio stvarnom vlasniku.
jedino sto netko treba drzavi platiti porez
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 18:22   #154
Tu požurnicu samo isprintati i predati negdje na sudu/zemljišnoknjižnom odjelu ili to treba ko poštu predati?
KCmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:50   #155
Pozdrav, predala sam na gruntovnicu zahtjev za uknjižbom vlasništva 22.2. ove godine.
Na pregledu statusa predmeta stoji- Bilješka o kretanju spisa: SPIS U KALENDARU, ROK 7, 08.03.17

Jel mi može netko reći što znači rok 7? Kad bi mogla očekivati rješavanje?
Votever is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:19   #156
Molim za savijet
dakle kupujem stan. odobren mi je kredit preko APN: U trenutku kad je banka htijela napravit predbilježbu za hipoteku u gruntovnici su odbili jer kažu da ima aktivna plomba. Nejasno mi je zašto kompliciraju kad je vidljivo da je moj stan čist.

heeelpp ..kako to požuriti

hvala
leci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 21:43   #157
Aktivna plomba znači da je u tijeku rješavanje nekog prijedloga na tvome stanu - jeste saznali o čemu se radi?
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:59   #158
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Aktivna plomba znači da je u tijeku rješavanje nekog prijedloga na tvome stanu - jeste saznali o čemu se radi?
Ne radi se o momo stanu već u jednom od stanova u zgradi. Naime zgrada je Etažirana, no očito su u sudu greškom stavili zabilježbu na cijelu k.č. predmet je kod sutkinje od 2.mjeseca ove godine
leci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:59   #159
Uzeti odvjetnika koji će otići kod predsjednice odjela urgirati da se plomba makne sa tvog stana.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:34   #160
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Uzeti odvjetnika koji će otići kod predsjednice odjela urgirati da se plomba makne sa tvog stana.
Dakle bez odvjetnice ništa?
leci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.