Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 10:32   #241
Quote:
gasa kaže: Pogledaj post
Pozrav svima ,slucanjo sam pronasao vas forumu i temu o Wiessmann peci za centralno grejanje. Iskustva sa kotlom u ovih 5 godina koriscenja su bila dobra, sve dok se nije desilo, pre mesec dana, da se kotao izbusio,progoreo. Neko je u ranijim postovima napisao da je to ,,najskuplji i najklvalitetniji'' kotao na trzistu,jeste najskuplji a sto se tice kvaliteta najgori
Da ne duzim vise, podelicu sa vama slike, koje sam postavio na YouTube ,gde mozete videti o kakvom ''kvalitetu'' kotla se radi. https://youtu.be/znx63CwRqtw
Svaka ti čast kad si imao živaca sve ovo da radiš. Ja imam isti kotao već sedam godina i kad mi se ovo desi ide na otpad. Je li ti se iplstilo da sve ovo radiš? Imaš li Ladomat?
DBobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 13:16   #242
Nije stavljen Ladomat,klasicno je povezan, isplatilo se u smislu da odradi jos ovih par meseci,to je prijatelj radio ,niko od ''majstora'' koji rade centralna grejanja nije smeo,ili nisu znali kako da saniraju pukotinu.
Covek koji je izvodio radove je varioc po struci ,i jedino se on prihvatio da odradi ceo posao.
Malo je zbunjujuce da su mogli takvu ''gresku'' da naprave i unutrasnji deo kotla da bude od lima 0.7mm a spoljni od 5mm,ako se hvale da je to kvalitetan kotao ,sta je onda sa kvalitetom kotlova koji se proizvode u manjim privatnim firmama.

Zadnje uređivanje gasa : 14.01.2016. at 13:30.
gasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 11:19   #243
Quote:
gasa kaže: Pogledaj post
Nije stavljen Ladomat,klasicno je povezan, isplatilo se u smislu da odradi jos ovih par meseci,to je prijatelj radio ,niko od ''majstora'' koji rade centralna grejanja nije smeo,ili nisu znali kako da saniraju pukotinu.
Covek koji je izvodio radove je varioc po struci ,i jedino se on prihvatio da odradi ceo posao.
Malo je zbunjujuce da su mogli takvu ''gresku'' da naprave i unutrasnji deo kotla da bude od lima 0.7mm a spoljni od 5mm,ako se hvale da je to kvalitetan kotao ,sta je onda sa kvalitetom kotlova koji se proizvode u manjim privatnim firmama.
Kod nas u CG je procurilo 3 ili 4 kotla iz ove serije. Ja mislim da je ovom kotlu obavezan Ladomat da nema velikih razlika u temparaturi u kotlu. Mene sve vrijeme dok radi za sezonu ide od 74 do 82 stepena. Mislim da su skupi, a kvalitet ne odgovara cjeni(bar ova serija) i čudi me da Viessman ne reaguje? Da ne pominjem servisere!
DBobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 11:45   #244
....ma bas briga njih iz Wiessmann-a da li je procureo neki kotao,bitno je da imaju visoku cena ,ime firme,a kvalitet je nebitan,ne znam koja rezlika u temperaturi vode da bude ovo ne bi smelo da se desi,ne makar za 5 sezone koriscenja.
Njih da pitas ,verovatno bi imali hiljadu razloga zasto je doslo do toga ,a jedan od glavnih razloga bio bi ''nestrucno prikljucen,ugradjen kotao''
gasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 07:33   #245
Ako dozvolite ja bih se nadovezao na tu temu o Wiessmann kotlovima. Dobri su to kotlovi ali se treba pridžavati pravila struke kod priključenja kotla u krug centralnog grijanja, kao i za svaki drugi kotao. Svaki če vam kotao preocuriti u kratkom vremenu ako ne budete imali osiguranja povrata hladne vode u kotao.

Druga stvar. Ovaj kotao koji je procurio, je najjeftiniji pirolitički kotao od Wiesmanna i prodavan je samo u istočnim državama i državama EX YU. Usporediv je sa kotlom Bio solid od Centrometala, po funkcionalnosti.

Kolega ima takav kotao (Vitolig 150) i bezprijekorno mu radi več 10 godina. Jedan jedini problem sa tim kotlom je imao što su mu se zapekli turbolatori. Lijepo piše u uputstvima da je potrebno par puta premaknuti ručicu za čiščenje turbolatora pri svake potpale. Znači on bi sada trebao popljuvati Wiessmann zbog toga.
Par puta je ubacio kod loženja one kocke za čiščenje kotlova i kroz tjedan dana smo komotno izvukli turbolatore i očistili kompletni izmjenjivač. Sada opet radi b.p.
zribaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 14:47   #246
Jedno stoji,da je kvalitet svega, pa i kotlova sve nizi nego ranijih godina,imam i drugi kotao ''Central 23'' lozi se samo na ugalj,koji je u funkciji punih 30 god i savrseno radi i dan danas,klasiscno je prikljucen i on ,bez raznih skalamerija,ventila,ladomata,mesajucih ventila,pufera, itd... mozda su ti svi dodaci dobri,makar u reklamnom materijalu ,ali je klasican nacin po meni najbolji bez svih tih novih ,modernih uredjaja koji su izmisljeni i komplikuju ceo sistem grejanja.

I da je ovaj model najeftiniji,a cena od skoro 3000ev ne spada bas u najeftinije kotlove,ne opravdava koriscenje lima 0.7mm u delu gde se loz i gde je izlozen temperaturi,plamenu. Razlika u temperaturi vode izlazne i dolazne nije toliko veliki da je uzrok pucanja i ostecenja kotla,ne radi se o rasponu temperature od plus 200 - 300 stepeni i minusu 100 - 200 stepeni, pa da dolazi do ekstremno brzog grejanja i hladjenja kotla da bi doslo i do ostecenja,jedini je razlog los materijal,debljina lima unutrasnjeg kotla,da su i unutrasni deo kotla napravili kao sto je spoljni deo sigurno bi trajao kao i ''Central 23'' 30 god a mozda i vise.

Bitno je da izdrzi jos ovu sezonu, za narednu se uzima drugi kotao na pelet,pa cemo videti koliko ce i on da izdrzi sezone grejanja.
gasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 18:58   #247
Quote:
komshija04 kaže: Pogledaj post
Poštovani,

sretni novogodišnji praznici prvo. Posedujem polovan vitoligno 100-s ali 20kw i pufer od 1000l. tek ga trebam montirati, Zanima me kakva su vam iskustva sa istim za ovo kratko vreme koje ga koristite i koliko vremena treba da se zagreje voda u puferu?
Koliko vam je visok dimnjak i kojeg je promera. to mi je prvo što trebam rešiti i mislim staviti montažni prohromski dimnjak fi200mm 7m visine. Mislite li da je dovoljno.

Pozdrav i hvala unapred na odgovorima
Vojo
Tek sad vidik poruku.
Ja imam 8m dimjjak fi 200 inox sa duplom stijenkom.
Vrijeme zagrijavanja pufera neznam tocno ali od kurenja do toplih radijatora prodje 20ak minuta.
Uz navedenu instalaciju imam ladomat,te motorizirani troputni mis ventil sa dajcovom elektronikom.
Jedno punjenje kotla (jedne tacke) drze 12-15h od lozenja do lozenja.znaci ne lozim non stop nego sad napunim i kada dodjek s posla nakon 12h smjene opet ubacim drva,ostane toliko zara da mogu bez potpale nabacati drva u kotao.
Zasada sam zadovoljan jedino planiram dodati jos jedan pufer od 2-3 tisuce litara sa pripremok sanitarne tople vode,ali otom potom.
Imam drva susena 4 godine,tako da su ko barut suha,prijasnji gazda mi je ostavio poprilicno katrana u kotlu pa se sada pomalo rijesavam toga...prema radijatorima imam namjestenu temperaturu od 45stupnjeva,kada je veliki minus u kuci je 23.5 stupnjeva,a kada je toplije,onda je i 25.
Zadovoljan sam s obzirom sto su mi pricali o prejakim pecima(60kw moja) treba mi 30...ali za cijenu koju sam platio a uz nju sam dobio ladomat,termostat,osjetnik dimnih plinova,hrpu ventila i cijevi. Ja happy
Farmerboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 19:20   #248
Kolika je temperatura dimnih plinova u dimnjači?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 20:49   #249
Bome neznam..da li to mogu vidjeti na elektronici kotla ili?
Farmerboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 17:49   #250
Thumbs up

Quote:
Farmerboy kaže: Pogledaj post
Tek sad vidik poruku.
Ja imam 8m dimjjak fi 200 inox sa duplom stijenkom.
Vrijeme zagrijavanja pufera neznam tocno ali od kurenja do toplih radijatora prodje 20ak minuta.
Uz navedenu instalaciju imam ladomat,te motorizirani troputni mis ventil sa dajcovom elektronikom.
Jedno punjenje kotla (jedne tacke) drze 12-15h od lozenja do lozenja.znaci ne lozim non stop nego sad napunim i kada dodjek s posla nakon 12h smjene opet ubacim drva,ostane toliko zara da mogu bez potpale nabacati drva u kotao.
Zasada sam zadovoljan jedino planiram dodati jos jedan pufer od 2-3 tisuce litara sa pripremok sanitarne tople vode,ali otom potom.
Imam drva susena 4 godine,tako da su ko barut suha,prijasnji gazda mi je ostavio poprilicno katrana u kotlu pa se sada pomalo rijesavam toga...prema radijatorima imam namjestenu temperaturu od 45stupnjeva,kada je veliki minus u kuci je 23.5 stupnjeva,a kada je toplije,onda je i 25.
Zadovoljan sam s obzirom sto su mi pricali o prejakim pecima(60kw moja) treba mi 30...ali za cijenu koju sam platio a uz nju sam dobio ladomat,termostat,osjetnik dimnih plinova,hrpu ventila i cijevi. Ja happy
Hvala puno na odgovoru Farmerboy .

Ja sam svoj kotao takođe malo platio, ne znam odnos kuna euro, ali u eurima kotao je bio sa sve prevoza carine i ostalih zavrzlama oko 650 eura.

Radio je samo jednu sezonu i skinut je zbog nedovoljnog kapaciteta. Tako je bar meni prodavac iz Nemačke rekao. Od nedostataka jedino mu nedostaje na onom prorezu ili sapnici kako je već ko zove poklopac od inoxa kako žar ne bi upadao u donju komoru. To mi je prodavac i naglasio pre kupovine. to košta nekih 60 eura. Ostale nedostatke nisma primetio barem ne za sad dok se kotao ne priključi.

Iskreno mislio sam da sam kupio odličan kotao, ali sad posle pročitanih 300-ak strana na temi centralno grijanje na drva, nisam baš siguran, no šta je tu je videćemo u nastavku kako to izgleda .

I u ovom kotlu u gorjnoj komori ima katrana dok je ostatak čist.

Za cenu koliko bi platio novi kotao kupio sam i spremnik od 1000l i još jedan kotao na lož ulje, toplotnu pumpu, dve alpha 2 pumpe, regulaciju grejanja po spoljnoj temperaturi, motorne pogone i još dosta stvari. Napominjem da je sve ovo polovno, ali ispravno :klap:.

Pročitao sam čemu služi taj senzor dimnih gasova, ali ja ga nisam dobio uz kotao.

Da li možda imaš viessmanov broj tog dela da ga naknadno poručim?

Pozdrav
Vojo
komshija04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 09:45   #251
Quote:
zribaric kaže: Pogledaj post
Ako dozvolite ja bih se nadovezao na tu temu o Wiessmann kotlovima. Dobri su to kotlovi ali se treba pridžavati pravila struke kod priključenja kotla u krug centralnog grijanja, kao i za svaki drugi kotao. Svaki če vam kotao preocuriti u kratkom vremenu ako ne budete imali osiguranja povrata hladne vode u kotao.

Druga stvar. Ovaj kotao koji je procurio, je najjeftiniji pirolitički kotao od Wiesmanna i prodavan je samo u istočnim državama i državama EX YU. Usporediv je sa kotlom Bio solid od Centrometala, po funkcionalnosti.

Kolega ima takav kotao (Vitolig 150) i bezprijekorno mu radi več 10 godina. Jedan jedini problem sa tim kotlom je imao što su mu se zapekli turbolatori. Lijepo piše u uputstvima da je potrebno par puta premaknuti ručicu za čiščenje turbolatora pri svake potpale. Znači on bi sada trebao popljuvati Wiessmann zbog toga.
Par puta je ubacio kod loženja one kocke za čiščenje kotlova i kroz tjedan dana smo komotno izvukli turbolatore i očistili kompletni izmjenjivač. Sada opet radi b.p.
‚‚kocke za čiščenje kotlova" Oćete li mi reči kakve su to kocke, kako zapravo rade i gdje se kupuju?
DBobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 04:19   #252
Quote:
DBobo kaže: Pogledaj post
‚‚kocke za čiščenje kotlova" Oćete li mi reči kakve su to kocke, kako zapravo rade i gdje se kupuju?
Imaš ih u skoro svakoj željezariji.
http://termometal.hr/blog/novosti/br...ae-i-smole-23/
zribaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 21:56   #253
Zvuk iz peći

Ave mudri ljudi,

Dakle, imam Viessman peć Vitogas 050, postavljena 2006 godine. Sve je bilo OK do neki dan. Naime, neposredno prije nego se plamenik upali pojavi se zvuk koji traje sve dok se opet ne ugasi. Peć i dalje grije bez problema, na displayu se ne pojavljuje nikakva greška a servis sam napravio prije koji tjedan i što se servisera tiče i njegovog posla sve je napravio i sve je ok.
Meni kao laiku u tehnici te vrste zvuk zvuči kao zvuk napona transformatora prije u TV-u kad ode pa se čuje zujanje. Ovaj zvuk je dakle vrlo sličan, jednoličan i nešto jači.

Molim savjete što činiti ili ne činiti.

Unaprijed zahvaljujem na trudu i vremenu.
mecaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.