Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 11:46   #1
Cijene keramičarskih radova

Pozdrav,
Gledao sam na ovom lijepom(bogatom) forumu informaciju o keramičarima i općenito o keramici. Doduše nisam našao ono što me zanima pa sam mislio pitati.

Da li mi tko može reći koliko je optimalno kvadrata da napravi jedan majstor keramičar sa jednim naučnikom za mjesec dana i koliko se uzima za cijenu kvadrata?
Kod nas u je oko 10-12€ po kvadratu. Zanima me jer bi širio firmu na tu djelatnost.
maricic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 16:44   #2
Ja mogu samo reći i dodati da su mi prije cca tri mjeseca dvojica mlađih ljudi iz Sesveta oblijepili 2 kupaone, kuhinju i terasu za 2 dana. Cijena je cca 50 kuna po kvadratu. Nemojte me cimati za broj, izgubio sam ga, i sad mi je krivo kao psu, jer imam još i podrum za oblijepiti.....
robson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 20:38   #3
Thumbs up

Quote:
robson kaže: Pogledaj post
Ja mogu samo reći i dodati da su mi prije cca tri mjeseca dvojica mlađih ljudi iz Sesveta oblijepili 2 kupaone, kuhinju i terasu za 2 dana. Cijena je cca 50 kuna po kvadratu. Nemojte me cimati za broj, izgubio sam ga, i sad mi je krivo kao psu, jer imam još i podrum za oblijepiti.....
Cijena ti je OK, da li si zadovoljan sa kvalitetom ?
Inače je proječna cijena 70-80 kuna,sa ljepilom 105.
__________________
Zagrebačkim ulicama, cesta mog života teče...
rioma19c is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 07:25   #4
Quote:
rioma19c kaže: Pogledaj post
Cijena ti je OK, da li si zadovoljan sa kvalitetom ?
Inače je proječna cijena 70-80 kuna,sa ljepilom 105.
Sve je super. Pločice su velike, moderne, praktički kad staviš dvije, već si zalijepio jedan kvadrat....

Sad, kaj znači kvaliteta postavljanja pločica? Ja samo vidim da je sve ravno, uredno, postavljeno onako kako smo htjeli, pofugirano i ništa još nije otpalo..... pa nemamo razloga biti nezadovoljni

A ljepilo i cement za fugiranje sam kupio sam, onoliko koliko su mi rekli (ne sjećam se više točno, samo znam da su bile neke dvije vrste..) i nije to baš puno koštalo (ljepilo se zove Murexin)
robson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 12:17   #5
Jel to na črno?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 00:57   #6
da malo oživim temu jer ću trebati uslugu keramičara za cca. 150 m2 pločica pa da vidimo ima li kakvih savjeta cijenom i preporukom...može na crno i na bijelo samo da je jeftino
bambushouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 07:41   #7
cijena je oko 10€/m2, a ima i onih koji znaju da nisu keramičari al rade da zarade koru kruha pa rade i po 45kn/m2 al o njihovoh kvaliteti....
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 07:55   #8
Quote:
bambushouse kaže: Pogledaj post
da malo oživim temu jer ću trebati uslugu keramičara za cca. 150 m2 pločica pa da vidimo ima li kakvih savjeta cijenom i preporukom...može na crno i na bijelo samo da je jeftino
Evo jeftino 30kn do 100kn po komadu!!!!!!!!!
I fugiranje za jedan dobar sat!!!!!!!!!
bob_graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 18:13   #9
Nisam siguran da sam 100% razumio. Cijena je 70-80kn/m2 samo ruke? Znači kad sam kupim pločice i ljepilo?
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:07   #10
Quote:
Metallic Crnac kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da sam 100% razumio. Cijena je 70-80kn/m2 samo ruke? Znači kad sam kupim pločice i ljepilo?
Ne, u toj cijeni su i pločice i ljepilo. Pločice biraš sam gdje ti srce poželi
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 18:56   #11
Quote:
the_ripper kaže: Pogledaj post
Ne, u toj cijeni su i pločice i ljepilo. Pločice biraš sam gdje ti srce poželi
nemoj se sprdat s čovjekom, nezna zato i pita. Da svi sve znamo nebi bilo foruma.


da crni, ruke su oko 70 kn. Sa materijalom(ljepilo, fug masa, silikon) preko 100. Pločice kupuje investitor, ali može ti i keramičar ako se dogovorite
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 19:44   #12
KERAMIKA I KAMEN Zagreb

Quote:
maricic kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Gledao sam na ovom lijepom(bogatom) forumu informaciju o keramičarima i općenito o keramici. Doduše nisam našao ono što me zanima pa sam mislio pitati.

Da li mi tko može reći koliko je optimalno kvadrata da napravi jedan majstor keramičar sa jednim naučnikom za mjesec dana i koliko se uzima za cijenu kvadrata?
Kod nas u je oko 10-12€ po kvadratu. Zanima me jer bi širio firmu na tu djelatnost.
ja sam keramicar i kamenjar pa se mozemo dogovorit ako imas posla
ivancosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 23:49   #13
The Ripper,
nisam mislio da su u toj cijeni pločice jer dobre pločice koštaju više od toga. Ali ljepilo i fuge bi mogli biti uračunati. I još uvijek je precijenjeno. Meni se ljudi zgražaju jer specijalistički pregled košta 250kn, a kao normalno je za obrtničke poslove plaćati višestruko veće iznose.

Marion56,
Hvala puno. Zbog takvih kao ti i posjećujem forum.
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 07:36   #14
Quote:
Metallic Crnac kaže: Pogledaj post
The Ripper,
nisam mislio da su u toj cijeni pločice jer dobre pločice koštaju više od toga. Ali ljepilo i fuge bi mogli biti uračunati. I još uvijek je precijenjeno. Meni se ljudi zgražaju jer specijalistički pregled košta 250kn, a kao normalno je za obrtničke poslove plaćati višestruko veće iznose.

Marion56,
Hvala puno. Zbog takvih kao ti i posjećujem forum.
...ne želim podcjenjivati tvoju struku(mada svi znamo da su liječnici potplačeni) no ti svijim postom podcijenjuješ keramičarsku struku. I meni je suludo na prvi pogled za tvoj spec. pregled koji možda traje sat vremena dati 250 kn,no kada uzmem u obzir investiciju tvojih roditelja u tvoje školovanje,troškove opreme ordinacije,troškove održavanja ordinacije i troškove osoblja cijena od 250 kn po satu je i više nego opravdana...
...sa druge strane i ja kao obrtnik da bi moghao raditi to što radim morao sam investirati u sebe kao i u alate i opremu(vozilo-rabljeno...nekoliko tisuća €,rezalica 2000 kn,mixser 2000 kn,razni el. alat-makita,bosh...komad po nekoliko tisuća kn,vodeni cirkular-nekoliko tisuća kn, pa onda razni sitni alat i potrošni alat-dijamantne krune,razne rene ploće i da sad sve ne nabrajam...
...ukoliko i maš samostalnu djelatnost znaš kolike su obaveze prema ljepoj našoj i vrlo lako je izračunatida ukoliko ja zaradim mjesečno 7000 kn državi ode cca 3500 kn,pa knjigovođa 1000 kn,troškovi vozila(registracija ,održavanje,amortizacija) cca 1000 kn,trošak goriva cca 2000 kn,potrošni alati i materijali cca 500 kn(u trenutnoj situaciji o povratku investicije ni ne razmišljam)...onda tih cca 15000 kn podijeliš sa 72 kn(10€) i dobiješ da moram mjesećno postaviti cca 210 m2-što znači cijeli mjesec biti na koljenima i u prašini ukoliko želim korektno odraditi posao...
...sad mi recite gospon doktor dali sam preplačen...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 14:06   #15
Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
...ne želim podcjenjivati tvoju struku(mada svi znamo da su liječnici potplačeni) no ti svijim postom podcijenjuješ keramičarsku struku. I meni je suludo na prvi pogled za tvoj spec. pregled koji možda traje sat vremena dati 250 kn,no kada uzmem u obzir investiciju tvojih roditelja u tvoje školovanje,troškove opreme ordinacije,troškove održavanja ordinacije i troškove osoblja cijena od 250 kn po satu je i više nego opravdana...
...sa druge strane i ja kao obrtnik da bi moghao raditi to što radim morao sam investirati u sebe kao i u alate i opremu(vozilo-rabljeno...nekoliko tisuća €,rezalica 2000 kn,mixser 2000 kn,razni el. alat-makita,bosh...komad po nekoliko tisuća kn,vodeni cirkular-nekoliko tisuća kn, pa onda razni sitni alat i potrošni alat-dijamantne krune,razne rene ploće i da sad sve ne nabrajam...
...ukoliko i maš samostalnu djelatnost znaš kolike su obaveze prema ljepoj našoj i vrlo lako je izračunatida ukoliko ja zaradim mjesečno 7000 kn državi ode cca 3500 kn,pa knjigovođa 1000 kn,troškovi vozila(registracija ,održavanje,amortizacija) cca 1000 kn,trošak goriva cca 2000 kn,potrošni alati i materijali cca 500 kn(u trenutnoj situaciji o povratku investicije ni ne razmišljam)...onda tih cca 15000 kn podijeliš sa 72 kn(10€) i dobiješ da moram mjesećno postaviti cca 210 m2-što znači cijeli mjesec biti na koljenima i u prašini ukoliko želim korektno odraditi posao...
...sad mi recite gospon doktor dali sam preplačen...
Bravo snakehunter
- potpisujem te u cijelosti, apsolutno znam o čemu govoriš, vidi se da si čovjek od zanata i da se boriš pošteno i kvalitetno u svom poslu.

Evo još samo da dodam ono kaj je već rečeno; cijena m2 = 75 - 80 kn ( ruke ), 110 kn sa vezivnim materijalom ( ljepilo, fug masa, pvc križići ), 130 kn sa vezivnim materijalom ( FLEX ljepilo,fug masa, pvc križići ).

A ovaj podatak mi je isto fascinantan da dečki za 2 dana naprave dvije kupaonice , kuhinju i terasu…
Drugim riječima , oni su u jednom danu postavili 85 % pločica , a drugi dan ostatak od 15 %
I sve zafugirali.

Ha ha

Baš bih volio znati da li su prajmirali zid prije postave pločica ?
Da li su silikonirali vertikalne i horizontalne fuge ?
Da li su u kupaonicama imali kade ili tuš kade ili se to ugrađivalo naknadno?
Pretpostavljam da se može raditi o cca 60 m2.
Pa ako su to njih dva napravili za dva dana, kao što je rečeno onda oni zarađuju bar 3 x više nego ja koji sam obrtnik.

KAKO ? Jednostavno.

60 m2 x 50,00 kn = 3.000,00 kn
3.000,00 kn / 2 majstora = 1.500,00 svakom majstoru
Dnevnica = 750,00 kn
Nema se tu kaj reći osim bravo ako je tome tako.
A kažu da nam je loše u državi ..hm…
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 19:24   #16
Ispričavam se, sad vidim da sam ishitreno rekao da je skupo.
Nije mi palo na pamet da toliko opreme treba za keramičarske radove.

Nego kad ste već tu, mene će vjerojatno koštati i više od 70-80kn jer treba prvo skinuti stare pločice, jel tako? Zapravo ovakva je situacija; 2 prostorije, gostinjski wc i kupaonica, ukupno 12 m2 površine, znači cca 50m2 pločica. Kad već skidam pločice zamijenit ću i sanitarije, wc školjku i vodokotlić, kadu zamijeniti tuš kabinom. Znači ja kupim sve a trebam majstorske ruke.

Pitanje 1
Koja je razumna cijena za takav posao? Pitam zato da mi opet ne pobjegne s ustiju "skupo je" i uvrijedim ljude.

Pitanje 2
Neki su mi ljudi govorili da hidromasažne tuš kabine nisu dobre, da cure. Jel to vrijedi za sve ili samo one najjeftinije?
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 19:46   #17
Quote:
Metallic Crnac kaže: Pogledaj post
Ispričavam se, sad vidim da sam ishitreno
Pitanje 2
Neki su mi ljudi govorili da hidromasažne tuš kabine nisu dobre, da cure. Jel to vrijedi za sve ili samo one najjeftinije?

Svaka se kada,a posebno hidro masažna mora dobro silikonom zaštiti. Ta silikonska zaštita na spojevima traje jedno vrijeme,što ovisi o vrsti i kvaliteti silikona ,a nakon toga ipak negdje procuri.
Zašto?
Zato jer se kade danas rade od materijala na kojem kit jako teško drži duže vrijeme,a to proizvođaći znaju,ali se ništa ne poduzima.
Masažne tuš kabine se zbog toga moraju silikonirati sa vanjske strane,i to sa kvalitetnim kitom - tuba oko cca 50,00kn.
Jedan naš domaći proizvođać tuš kabina iz Karlovca,lijepo reklamira svoje tuš - masažne kabine,ali kod prodaje ne spominje cijenu montaže. Ako oni ne montiraju, ne žele priznati eventualne reklamacije i gnjave. Kad stranka potraži pomoć,odnosno montažu servisera,on lijepo daje obavjest da to košta oko 2000,00kn.
A to vam nisu rekli kada su vam prodavali kabinu.
I monter vam nakon toga veli da za tri godine treba možda opet sve ponoviti.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 21:26   #18
Hvala na brzom odgovoru.

Dakle nije do kabine nego do kvalitetne montaže. I koliko god bila kvalitetna, nakon nekog vremena će trebati ponoviti postupak, kad počne curiti. Pa dobro, nije tako strašno. Neću zato odustati od hidromasažne kabine.
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 21:26   #19
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Jedan naš domaći proizvođać tuš kabina iz Karlovca,lijepo reklamira svoje tuš - masažne kabine,ali kod prodaje ne spominje cijenu montaže. Ako oni ne montiraju, ne žele priznati eventualne reklamacije i gnjave. Kad stranka potraži pomoć,odnosno montažu servisera,on lijepo daje obavjest da to košta oko 2000,00kn.
Moje iskustvo sa tim domaćim proizvođačem je potpuno drugačije. Platio, oni mi dovezli, ja sam ugradio. Nakon što sam sve pospajao probam uključiti i ništa, mrtva. Nazvao servis proizvođača, došli dečki, zamijenili elektroniku i otišli bez lipe naplate. Tko kaže da ja nisam možda krivo spojio (nisam, ali oni to ne znaju) ali nisu ništa pitali. Zamijenili i voala.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 21:33   #20
Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
...ne želim podcjenjivati tvoju struku(mada svi znamo da su liječnici potplačeni) no ti svijim postom podcijenjuješ keramičarsku struku. I meni je suludo na prvi pogled za tvoj spec. pregled koji možda traje sat vremena dati 250 kn,no kada uzmem u obzir investiciju tvojih roditelja u tvoje školovanje,troškove opreme ordinacije,troškove održavanja ordinacije i troškove osoblja cijena od 250 kn po satu je i više nego opravdana...
...sa druge strane i ja kao obrtnik da bi moghao raditi to što radim morao sam investirati u sebe kao i u alate i opremu(vozilo-rabljeno...nekoliko tisuća €,rezalica 2000 kn,mixser 2000 kn,razni el. alat-makita,bosh...komad po nekoliko tisuća kn,vodeni cirkular-nekoliko tisuća kn, pa onda razni sitni alat i potrošni alat-dijamantne krune,razne rene ploće i da sad sve ne nabrajam...
...ukoliko i maš samostalnu djelatnost znaš kolike su obaveze prema ljepoj našoj i vrlo lako je izračunatida ukoliko ja zaradim mjesečno 7000 kn državi ode cca 3500 kn,pa knjigovođa 1000 kn,troškovi vozila(registracija ,održavanje,amortizacija) cca 1000 kn,trošak goriva cca 2000 kn,potrošni alati i materijali cca 500 kn(u trenutnoj situaciji o povratku investicije ni ne razmišljam)...onda tih cca 15000 kn podijeliš sa 72 kn(10€) i dobiješ da moram mjesećno postaviti cca 210 m2-što znači cijeli mjesec biti na koljenima i u prašini ukoliko želim korektno odraditi posao...
...sad mi recite gospon doktor dali sam preplačen...
To te ja pitam. Mnogo ljudi kupi novi auto, ode u servis, tamo ga oderu 50kn za zamjenu žarulje u far-u jer je sat 200kn, a bome i više a norma je na min 15. minuta. I nitko se tamo ne cjenka, svi plate. Onda ti dođe majstor nešto napraviti, a svi: joj skupo, može li to jeftinije, pa to je samo par sati posla. Ako znaš koliko vremena treba onda znaš i što treba. Kupi si alat pa si sam napravi. Ja nisam keramičar, a nisam niti majstor. Puno stvari si napravim sam ali kada trebam majstora platim mu koliko traži.
I ne ostane tom majstoru 10€ od tog kvadrata, ostane mu pola. Pa onda ne zarade njih dvojica za dva dana posla svatko po 750kn/dnevno nego duplo manje. Osim ako ne rade na crno ali to je onda drugi problem.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.