Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2010., 21:54   #21
Quote:
Metallic Crnac kaže: Pogledaj post
Ispričavam se, sad vidim da sam ishitreno rekao da je skupo.
Nije mi palo na pamet da toliko opreme treba za keramičarske radove.

Nego kad ste već tu, mene će vjerojatno koštati i više od 70-80kn jer treba prvo skinuti stare pločice, jel tako? Zapravo ovakva je situacija; 2 prostorije, gostinjski wc i kupaonica, ukupno 12 m2 površine, znači cca 50m2 pločica. Kad već skidam pločice zamijenit ću i sanitarije, wc školjku i vodokotlić, kadu zamijeniti tuš kabinom. Znači ja kupim sve a trebam majstorske ruke.

Pitanje 1
Koja je razumna cijena za takav posao? Pitam zato da mi opet ne pobjegne s ustiju "skupo je" i uvrijedim ljude.

Pitanje 2
Neki su mi ljudi govorili da hidromasažne tuš kabine nisu dobre, da cure. Jel to vrijedi za sve ili samo one najjeftinije?
...u današnjim uvjetima možeš naći kvalitetnog meštra sa referencama već od 60 kn/m2(naravno bez računa) za samu postavu,no po pitanju uklanjanja postojeće obloge mogu nastati problemi(imao sam masu slučajeva kada se kupaona potuće i očisti za 2-3 sata ali i slučajeva kada smo izgubili cijeli dan-pa zbog zidarskih fuševa otpadne žbuka sa cijelog zida ili je slaba glazura pa sa pločicama skidaš i glazuru pa onda samo na pripremi izgubim 2-3 dana)tako da uvjek ljudima preporučim da nađu jarana za taj dio (cca 250 kn/dnevnica)i on to u danu rasturi i počisti i ukoliko treba veča priprema to odrađujem po režijskom satu cca 60 kn-svaka paušalna procjena je neozbiljna...
...montažu vodoinstalateri računaju 200-300 kn po bloku,montaža kabine 200-700 kn( ja osobno kada radim montažu-samo u slučaju na stari instalaciju i naravno ako odrađujem posao u globalu uzimam cca 150 kn po bloku i do 300 kn za kabinu)
...silikoniranje je posao kod kojeg nema popravaka(silikon na silikon ne prima) stoga od prve treba napraviti kvalitetan posao-postava samo na suhu podlogu, prema potrebi očišćenu octenom kiselinom (sanitarni silikon je na octenoj bazi) i ne silikonirati spoj profila i podloge već profil potopiti u silikon-za završni obradu ukoliko je fuga vidljiva koriste se silikonske lopatice prema potrebi i piktraka.Kod zahtjevnijih zahvata može se koristiti reaktivna hidroizolacijska smjesa za diletacije no to je već druga prića...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 21:58   #22
Quote:
the_ripper kaže: Pogledaj post
I ne ostane tom majstoru 10€ od tog kvadrata, ostane mu pola. Pa onda ne zarade njih dvojica za dva dana posla svatko po 750kn/dnevno nego duplo manje. Osim ako ne rade na crno ali to je onda drugi problem.
Sigurno rade na crno.
Nijedan imalo ozbiljan obrtnik nemože raditi po toj cijeni, tj. može , ali ne dugo, jer jednostavno sa cijenom 50 kn/m2 nemože pokriti sve obaveze.
Kad bi obrtnici majstori radili po toj cijeni ispada da bi im mjesečna plača bila ista onoj koju bi mogli imati da su zaposlenici u građ. firmi.
Rad po 50 kn /m2 vodi u zatvaranje obrta .
Pitanje je samo vremena kad će čovjek koji radi po toj cijeni ostati bez novaca i doći u nemogućnost plaćanja redovitih davanja.
Onda se pojavljuje ona svima poznata stvar tipa – majstor me tražio akontaciju, majstor nije imao adekvatan alat, radnici od izvođača radova su nezadovoljni, pokvario mu se kombi pa nije mogao danas doći radit itd…da ne nabrajam dalje…

Oni koji su u struci i koji se ozbiljno bave bilo kojim zanatom znaju o čemu pišem.

Pozdrav svim majstorima
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 22:15   #23
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Sigurno rade na crno.
Nijedan imalo ozbiljan obrtnik nemože raditi po toj cijeni, tj. može , ali ne dugo, jer jednostavno sa cijenom 50 kn/m2 nemože pokriti sve obaveze.
Kad bi obrtnici majstori radili po toj cijeni ispada da bi im mjesečna plača bila ista onoj koju bi mogli imati da su zaposlenici u građ. firmi.
Rad po 50 kn /m2 vodi u zatvaranje obrta .
Pitanje je samo vremena kad će čovjek koji radi po toj cijeni ostati bez novaca i doći u nemogućnost plaćanja redovitih davanja.
Onda se pojavljuje ona svima poznata stvar tipa – majstor me tražio akontaciju, majstor nije imao adekvatan alat, radnici od izvođača radova su nezadovoljni, pokvario mu se kombi pa nije mogao danas doći radit itd…da ne nabrajam dalje…

Oni koji su u struci i koji se ozbiljno bave bilo kojim zanatom znaju o čemu pišem.

Pozdrav svim majstorima
...a gledaj kompa ,sve je to relativno-ja svakom kažem "daj mi idealnu podlogu i ja ti dam idealnu cijenu"...nedavno sam imao posao zid nešto preko 50 m2-uklanjanje žbuke,žbukanje i postava keramike-pošto su moji dečki žbukali kada sam krenuo postavljati pločice sa pomoćnim radnikom od 8-12 sati sam zveknuo preko 25 m2 tako da sma taj dan morao prekinuti i ostatak razbiti na još 2 dana(čisto da se ljudi ne zapitaju za koji k.... im uzimam toliku lovu) čak i da sam radio za 50 kn/m2 to je više nego vrhunska dnevnica...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 22:34   #24
Meni je radio majstor hodnik za 50kuna/m2,ali na crnjaka.
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 18:46   #25
Vidim da ovdje ima keramičara i onih koji se kuže u takve stvari.. naime meni su postavljene pločice i sad muku mučim.. pošto su tamne boje ostale su mi nekakve bjelkaste fleke na njima.. koje s ničim ne mogu skinuti.. tako je znači od samog početka, tj. od dana kada je keramičar završio.. .. pa ako mi netko može pomoći bila bi mu jako zahvalna.. lijep pozdrav..
biancaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 22:15   #26
Quote:
biancaa kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje ima...


a ovdje se i raspravlja o cijeni...
pa evo mene zanima jeli i u ovom slučaju vrijedi ona 'koliko para toliko muzike'
koliko ste platili majstora...ako nije tajna naravno?
Jozo Mafiozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 08:01   #27
Quote:
biancaa kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje ima keramičara i onih koji se kuže u takve stvari.. naime meni su postavljene pločice i sad muku mučim.. pošto su tamne boje ostale su mi nekakve bjelkaste fleke na njima.. koje s ničim ne mogu skinuti.. tako je znači od samog početka, tj. od dana kada je keramičar završio.. .. pa ako mi netko može pomoći bila bi mu jako zahvalna.. lijep pozdrav..
Taj vaš početnik nije dobro opral fug masu ili još gore ako je ostalo od ljepila. Pokušajre sa alkoholnim octom pa deterđentom ako nebude išlo onda solnom kiselinom pa onda opet deterđentom (neutralizirat) i vodom isprati.
Exper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 13:00   #28
meni su postavljali pločice, bilo je oko 10 eura/m2, na crno. Nisu imali tu silnu opremu koja je nabrojana i mislim da su si zaradili malo više nego gospon doktor. Sada mi se nudi keramičar za 5 Eura/m2, na crno naravno, vidio sam da dečko lijepo radi i mislim da ću ga angažirati.
pravilik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 21:42   #29
pa platila sam ga čini mi se 80 po m2.. na crno.. i posebno silikoniranje , postavljanje sokla itd.. pa sad ne znam kako se kreću cijene.. bitno je da sam ja sad na mukama.. prala sam sa svim i svačim, i ništa..
biancaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 11:53   #30
Do koje debljine se može ići sa fleksibilnim ljepilom?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 12:01   #31
2cm, ako ti je debelo prvo pregletaj, lakse je raditi i preciznije
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 13:04   #32
Adaptiram kuću i baš sam došao do postavljanja keramike, pa da se uključim i ja u raspravu.
Tražim keramičare kod mene su cijene oko 45-50 kn/m2, plus zavisi kod nekog je sokl uračunat u cijenu, negdje nije, pa neki računaju stepenice po metru dužine i tako....
Jedino što me najviše izluđuje je njihovo filozofiranje, najgori su od svih prijašnjih majstora.
Uvijek priču počinju kak su baš oni najbolji, pa pripazite kak vam ti jeftiniji rade, baš sam ja vrhunski itd.
Pa onda tu kod vas bi trebalo napraviti to i to, pitaš sljedećeg za to što ti je taj prije njega rekao, a ovaj te pita koja ti je to budala rekla, velim filozofiranje ko da sam ih zvao da mi space shuttle servisiraju, a ne da pločice zaljepe.
Majstori se uvijek brane kak oni zapravo jeftino rade, možda i rade ali imam osjećaj da smo mi ostali onda opako potplaćeni za svoj posao!
nsasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 13:46   #33
Quote:
nsasha kaže: Pogledaj post
Adaptiram kuću i baš sam došao do postavljanja keramike, pa da se uključim i ja u raspravu.
Tražim keramičare kod mene su cijene oko 45-50 kn/m2, plus zavisi kod nekog je sokl uračunat u cijenu, negdje nije, pa neki računaju stepenice po metru dužine i tako....
Jedino što me najviše izluđuje je njihovo filozofiranje, najgori su od svih prijašnjih majstora.
Uvijek priču počinju kak su baš oni najbolji, pa pripazite kak vam ti jeftiniji rade, baš sam ja vrhunski itd.
Pa onda tu kod vas bi trebalo napraviti to i to, pitaš sljedećeg za to što ti je taj prije njega rekao, a ovaj te pita koja ti je to budala rekla, velim filozofiranje ko da sam ih zvao da mi space shuttle servisiraju, a ne da pločice zaljepe.
Majstori se uvijek brane kak oni zapravo jeftino rade, možda i rade ali imam osjećaj da smo mi ostali onda opako potplaćeni za svoj posao!
Pa dobro, može se dogoditi da su dečki tek počeli ili sl. i traže svoje mjesto pod suncem. A s vremenom će dizati cijene, što je vjerojatno prošao svatko tko se bavi majstorskim poslom.

A sad dal ste Vi potplaćeni za Vaš posao to ne bi nitko znao osim Vas samih. Opet s obzirom da živimo u državi gdje raznorazni činovnički resursi žderu ogromne pare i gdje se "višak" ne otpušta iako ne doprinose apsolutno ničemu.

Mogli bi se zapitati, da li su neki uopće zaslužili da budu plaćeni.

Da me netko krivo ne shvati ali tako stoje stvari. Ja nemam produženi vikend, božićnice, regrese i sl. nemam sindikate iza leđa, bonove za konzum i itd. čak me i ovaj referendum ne dotiče. iako i moje pare idu u porez iz kojega se nekima daju plaće.

imam samo sebe i nadu da mi se neće ništa dogoditi kako bih mogao samo raditi.

neću se večeras preplanuo u košuljici vratiti s mora.

kod kuće sam, nedjelja je i čekam da mi se posuši ruka boje tu u susjedstvu.

ali ću rado pozvati bilo koga tko ne vjeruje na tjedan dana sa sobom i to mu platiti, da vidi malo što je nefleksibilno radno vrijeme, odgovornost i prašina. i kako se zarađuju novci.

tako da ono, kad se već priča o potplaćivanju, sumnjam da bi većina Vas potpisala ovo što pišem.

nije pošteno po kriteriju kada mi iskeširaš 5000-6000 kn za tjedan dana posla, uspoređivati sebe (što ljudi i čine) jer postoji niz opravdanih faktora zašto je to tako.

Majstorski posao je na kraju potplaćen, i to je istina. Ako pričamo o majstorima a ne nekim polu likovima...
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 14:44   #34
Nije mi se želja i namjera svađati, samo sam htio iznjeti neka svoja (loša) iskustva.
Normalno da svako od nas gleda na svoj posao iz nekog drugog kuta, ali netreba sve ljude koji ne rade isti posao kao ti smatrati onom nekom elitom koja dobiva velik novac nizašto, većina su ipak pošteni ljudi koji svoju crkavicu pošteno zarađuju, a za svoj rad bi si trebali moći nešto priuštiti ( u ovom slučaju taj luksuz da imaju pločice u kupaoni).
Majstora ima svakakvih i cijena njihove usluge nije baš nikakvo mjerilo njihove kvalitete, zašto svi misle da neko ko radi jeftinije neće posao obaviti bolje od onog skupog.Imaš ljudi koji shvaćaju da je kriza i da je bolje spustiti cijenu svog rada i zaraditi nešto, nego sjediti kod kuće i ne zaraditi ništa.
Ja ne mogu nikoga povesti sa sobom da proba raditi moj posao jer zakon ne dozvoljava da ulaziš u minsko polje bez ovlasti pirotehničara, mogu ti jedino posuditi svoju zaštitnu opremu težine cca. 15kg da probaš u njoj na plus 30 nešto raditi po dvorištu.
Da i moj kvadrat košta oko 10 puta manje od najeftinijeg keramičara i skupo naplačuje pogrešku.
nsasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 15:04   #35
nsasha, svaka čast.. shvačam i maler & CO. jer ni ja nemam ništa od navedenog , ali novce koje sam ja dala keremičaru za par dana što mi je poljepio pločice na 2 male prostorije , ja zaradim za pola mjeseca.. a radim u zdravstvu.. sekunda dovoljna za katastrofu.. moje iskustvo je isto kao i nsasha-ino..keramičar je bio najpametniji.. srao po svim majstorima, da su svi amateri a na kraju svi su osim njega napravili ok.. i još ne želi priznati da je on kriv što su pločice flekave.. a mene ko šiša.. svaka čast onima koji se trude da naprave ok, jer znam da ima takvih, ali meni je očito ovo suđeno..
biancaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 15:53   #36
Quote:
nsasha kaže: Pogledaj post
Nije mi se želja i namjera svađati, samo sam htio iznjeti neka svoja (loša) iskustva.
Normalno da svako od nas gleda na svoj posao iz nekog drugog kuta, ali netreba sve ljude koji ne rade isti posao kao ti smatrati onom nekom elitom koja dobiva velik novac nizašto, većina su ipak pošteni ljudi koji svoju crkavicu pošteno zarađuju, a za svoj rad bi si trebali moći nešto priuštiti ( u ovom slučaju taj luksuz da imaju pločice u kupaoni).
Majstora ima svakakvih i cijena njihove usluge nije baš nikakvo mjerilo njihove kvalitete, zašto svi misle da neko ko radi jeftinije neće posao obaviti bolje od onog skupog.Imaš ljudi koji shvaćaju da je kriza i da je bolje spustiti cijenu svog rada i zaraditi nešto, nego sjediti kod kuće i ne zaraditi ništa.
Ja ne mogu nikoga povesti sa sobom da proba raditi moj posao jer zakon ne dozvoljava da ulaziš u minsko polje bez ovlasti pirotehničara, mogu ti jedino posuditi svoju zaštitnu opremu težine cca. 15kg da probaš u njoj na plus 30 nešto raditi po dvorištu.
Da i moj kvadrat košta oko 10 puta manje od najeftinijeg keramičara i skupo naplačuje pogrešku.
šta bi se svađali. tako ti je to nažalost.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 16:25   #37
Quote:
biancaa kaže: Pogledaj post
nsasha, svaka čast.. shvačam i maler & CO. jer ni ja nemam ništa od navedenog , ali novce koje sam ja dala keremičaru za par dana što mi je poljepio pločice na 2 male prostorije , ja zaradim za pola mjeseca.. a radim u zdravstvu.. sekunda dovoljna za katastrofu.. moje iskustvo je isto kao i nsasha-ino..keramičar je bio najpametniji.. srao po svim majstorima, da su svi amateri a na kraju svi su osim njega napravili ok.. i još ne želi priznati da je on kriv što su pločice flekave.. a mene ko šiša.. svaka čast onima koji se trude da naprave ok, jer znam da ima takvih, ali meni je očito ovo suđeno..
frajer ti je sfušao platila si pošteno ok. niti prvi niti posljednji slučaj. tražiš račun, platiš 23% PDV-a, prijaviš ga obrtničkoj komori i riješen slučaj.

kada biraš firmu, provjeriš sudski registar, odeš na stranice FINE, pogledaš javnu objavu poslovanja. i znaš s kime imaš posla.

ili najčešče, oglasnik, prvi koji naleti, što jeftiniji, na crnjaka, dogodi se šta se dogodi i tko je kriv? majstor ali u jednu ruku i onaj tko je tog majstora angažirao.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 19:01   #38
Quote:
tonino2008 kaže: Pogledaj post
2cm, ako ti je debelo prvo pregletaj, lakse je raditi i preciznije
Ma, lijepio sam pločice direkt na ciglu( morao sam), koju sam prije toga premazao emulzijom pa sam negdje morao ići i oko 2-2,5cm debelo.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 07:38   #39
Prilikom ljepljenja pločica nisam odmah ubušio rupe za utičnice na njima nego sam ih postavio bez prethodnog bušenja!
Na njima sam ocrtao točan centar rupe pa bi ih naknadno izbušio.
To je u redu?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 12:50   #40
Bilo bi ti lakse da si odmah busio ali mozes i tako sa brusilicom(ne moras kruzit samo kocku da pokriva uticnica) busenje sa cahurom bi ti mogla srgat
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.