Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 21:50   #1
IVER naselje

http://www.degrad.hr/naselje-iver

Nisam mogao pronaći niti jedan post o ovom naselju pa evo otvaram novu temu. Ako sam pogriješio neka me Admin "baci" tamo gdje treba.

Anyway, jučer otkrio stranicu... vidim cijena i kvadratura OK, nije da ne bi moglo niže al' je prihvatljivo. Bio danas tamo i čini mi se kao ugodno mjesto za živjeti, dosta je povučeno od glavne ceste, jedino što je blizu vlak pa ne znam koliko on zapravo "smeta".

Jel' ima netko da je kupio tamo već stan ili namjerava kupiti?!
Kakva su Vaša stajališta o ovome projektu?!

Meni je osobno malo zasmetalo što je "nit vrit, nit mimo" lokacija, mislim točnije na to da je baš između Dugog Sela i Sesv. Kraljevca i do autoputa u smjeru Zagreba kroz normalni promet treba 10-ak min. Radim na zapadnom djelu Zagreba pa mi je to malo bed.

Vaši komentari...

M
memoryking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 10:58   #2
Sjeverno od naplatnih...
Preskupo big time, na badelovom brijegu (blize ljepse) imas uredno vec za 1300-1400eur novih a da se i "dogovorit" (citaj jos jeftinije)...
no sve je to preskupo rakodjer!
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 13:03   #3
Malo upozorenje ...
U blizini se nalazi spalionica životinjskih leševa iz koje se povremeno širi odvratan smrad.
Cura mi radi u Končaru u blizini i kaže da je koma...
SHERLOCK22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 13:49   #4
tako je, spalionica agroproteinke je odmah preko pruge. i smrdi citavu godinu, po ljeti pogotovo.
definitivno ne bih preporucila, posebice ne onima koji rade na drugom kraju grada. promet kroz sesvete je katastrofa!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 16:41   #5
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
Sjeverno od naplatnih...
Preskupo big time, na badelovom brijegu (blize ljepse) imas uredno vec za 1300-1400eur novih a da se i "dogovorit" (citaj jos jeftinije)...
no sve je to preskupo rakodjer!

Badelov brijeg veliš... tko to gradi... imaš neki web gdje bi mogao pronaći više info?!
memoryking is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 09:28   #6
Thumbs up Iver naselje

Bok

Moram priznati da sam nova, ali pokušat ću biti aktivna kako bi i ja s vama podijelila neka svoja iskustva. Uglavnom tražim stan za kupit u Zagrebu, inače sam studentica koja je zbog fakulteta vezana uz istočni dio grada. A i navikla sam se ovdje tako da bi definitivno stan kupila u ovom dijelu, informirala sam se i za te kuće sa stanovima na Badelovom brijegu i posjetila sam Iver. Kako tražim manji stan; Iver je automatski dobio prednost no iznenadila sam se i na ostale mogućnosti koje su mi ponudili. Cijena je zaista pristupačna, ne znam gdje se u Zagrebu mogu kupiti stanovi po toj cijeni, koliko sam shvatila oni pružaju totalno drugačiji koncept stanovanja. Škola, bazen, vrtić, trgovački centar, željeznicom sam za 15 min u centru, a busom za 2o min na borongaju. Imamo više vremena za sebe i ja moram priznati da mi nemam nikakvu zamjerku, i svakako su mi ušli u uži izbor kod odabira stana. A sto se tiče smrada o kojem pričate, ljudi moji u 21. stoljeću smo, danas postoje filtri i sve je to tehnički sredjeno, zrak je kao i u drugim dijelovima zagreba
SaraZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 10:22   #7
Thumbs down

Quote:
SaraZg kaže: Pogledaj post
Bok

Moram priznati da sam nova, ali pokušat ću biti aktivna kako bi i ja s vama podijelila neka svoja iskustva. Uglavnom tražim stan za kupit u Zagrebu, inače sam studentica koja je zbog fakulteta vezana uz istočni dio grada. A i navikla sam se ovdje tako da bi definitivno stan kupila u ovom dijelu, informirala sam se i za te kuće sa stanovima na Badelovom brijegu i posjetila sam Iver. Kako tražim manji stan; Iver je automatski dobio prednost no iznenadila sam se i na ostale mogućnosti koje su mi ponudili. Cijena je zaista pristupačna, ne znam gdje se u Zagrebu mogu kupiti stanovi po toj cijeni, koliko sam shvatila oni pružaju totalno drugačiji koncept stanovanja. Škola, bazen, vrtić, trgovački centar, željeznicom sam za 15 min u centru, a busom za 2o min na borongaju. Imamo više vremena za sebe i ja moram priznati da mi nemam nikakvu zamjerku, i svakako su mi ušli u uži izbor kod odabira stana. A sto se tiče smrada o kojem pričate, ljudi moji u 21. stoljeću smo, danas postoje filtri i sve je to tehnički sredjeno, zrak je kao i u drugim dijelovima zagreba
Čista prozirna reklama
roberat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:31   #8
Quote:
roberat kaže: Pogledaj post
Čista prozirna reklama
dap..

koji to faks studiras da si vezana za istocni dio grada? stvarno me zanima?

vlakom si na glavnom za cca 20 minuta, a busom na borongaju za cca 35-40, i to pod uvijetom da ne zapnes u guzvi u sesvetama (a zapet ces, tako da si komotno racunaj minimum sat vremena do borongaja u spicama). ja zivim u sesvetama pa mi nekad treba i pol sata tim kraljeveckim busom do dupca. pazi, od sesveta do dupca
i da, agroproteinka kao ima filtere. ali ne pomazu. ne nasjedajte na njihove marketinske trikove, naravno da ce napricati sve da vam prodaju stan. al stvarno smrdi koma. valjda znamo mi koji zivimo, radimo i krecemo se tim dijelom.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:39   #9
Quote:
SaraZg kaže: Pogledaj post
Bok

Moram priznati da sam nova, ali pokušat ću biti aktivna kako bi i ja s vama podijelila neka svoja iskustva. Uglavnom tražim stan za kupit u Zagrebu, inače sam studentica koja je zbog fakulteta vezana uz istočni dio grada. A i navikla sam se ovdje tako da bi definitivno stan kupila u ovom dijelu, informirala sam se i za te kuće sa stanovima na Badelovom brijegu i posjetila sam Iver. Kako tražim manji stan; Iver je automatski dobio prednost no iznenadila sam se i na ostale mogućnosti koje su mi ponudili. Cijena je zaista pristupačna, ne znam gdje se u Zagrebu mogu kupiti stanovi po toj cijeni, koliko sam shvatila oni pružaju totalno drugačiji koncept stanovanja. Škola, bazen, vrtić, trgovački centar, željeznicom sam za 15 min u centru, a busom za 2o min na borongaju. Imamo više vremena za sebe i ja moram priznati da mi nemam nikakvu zamjerku, i svakako su mi ušli u uži izbor kod odabira stana. A sto se tiče smrada o kojem pričate, ljudi moji u 21. stoljeću smo, danas postoje filtri i sve je to tehnički sredjeno, zrak je kao i u drugim dijelovima zagreba
Kao reklama nije loše ,zbilja dobro zvuči ali je neistinito.Kao kada reklamiraju Hoto Vile i kažu 20 min do centra.Da smrdi -smrdi ,do željezničke stanice ima dosta pješice i nije varijanta za veliki broj ljudi ( osim ako imaš auto) busom 20 minuta možda ali u nedjelju kada na cesti nema nikoga .Školu ,bazen ,vrtić neću komentirati jer je to u rangu metroa u Zg. Dakle
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 10:30   #10
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
dap..

koji to faks studiras da si vezana za istocni dio grada? stvarno me zanima?
Možda ekonomski, agronomski, šumarski??? A valjda se računaju pod istok

Ali slažem se, vuče na reklamu, išla sam ja pogledati taj Iver, i sve što mogu reći je Majko moja! jer su smješteni doslovce nigdje. Relativno daleko od glavne ceste, dućana, pošte.... svatko tko tamo useli je je*en bez auta. Gdje je željeznička stanica ne znam, pa o toj vrsti prijevoza ne mogu ništa reći, ali i glavna cesta je katastrofa, jer je već jako loša i propala, a vječito je na njoj gužva, jer svi oni iz okolice njome idu na posao u zg, pa je u špici najbolje popiti apaurinček, bar dok se ne dočepaš obilaznice. Ja sam u Kobiljaku pa na posao putujem 45 min u jednom smjeru na drugi kraj grada, a veza bus+tram isto baš nije idealna, a ni vlak mi nije blizu. Dakle ljudi, ak baš ne morate nemojte, Sopnica Jelkovec je manje zlo
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 15:59   #11
stanica i nije toliko daleko, ali ni toliko blizu - sigurno ne manje od 15 min hoda.
a svi ovi faksevi joj nisu preblizu (osim ekonomije) sto se tice putovanja bilo vlakom bilo busom za borongaj. al dobro, ja to tak i tak ne smatram vise istocnim dijelom grada, to je meni vec grad
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 09:41   #12
ovo za smrad itd.. sta pricate nije istina smrad se uopce ne osjeti...do vlaka mozda imas 15 min od iver-stanica,imaju precaci tako da mozes prije stic...za bus se slazem nekad je guzva nekad nije...racunajte da ce u iveru bit i javnih zgrada tako da necete morat ic po neke stavri u grad itd.
Don Stoleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 00:31   #13
buhaha, jos jedan reklamator?
cuj, momak, nemres nama koji tu zivimo i radimo prodavat fore da ne smrdi kad SMRDI!!
a precaci do vlaka su kroz polja, osim ako ih Iver namjerava otkupit i asfaltirat?! plus, na stanici za vlak nema adekvatnog parkinga.
go figure!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 23:46   #14
Quote:
SaraZg kaže: Pogledaj post
Bok

Moram priznati da sam nova, ali pokušat ću biti aktivna kako bi i ja s vama podijelila neka svoja iskustva. Uglavnom tražim stan za kupit u Zagrebu, inače sam studentica koja je zbog fakulteta vezana uz istočni dio grada. A i navikla sam se ovdje tako da bi definitivno stan kupila u ovom dijelu, informirala sam se i za te kuće sa stanovima na Badelovom brijegu i posjetila sam Iver. Kako tražim manji stan; Iver je automatski dobio prednost no iznenadila sam se i na ostale mogućnosti koje su mi ponudili. Cijena je zaista pristupačna, ne znam gdje se u Zagrebu mogu kupiti stanovi po toj cijeni, koliko sam shvatila oni pružaju totalno drugačiji koncept stanovanja. Škola, bazen, vrtić, trgovački centar, željeznicom sam za 15 min u centru, a busom za 2o min na borongaju. Imamo više vremena za sebe i ja moram priznati da mi nemam nikakvu zamjerku, i svakako su mi ušli u uži izbor kod odabira stana. A sto se tiče smrada o kojem pričate, ljudi moji u 21. stoljeću smo, danas postoje filtri i sve je to tehnički sredjeno, zrak je kao i u drugim dijelovima zagreba

od kad sam kupila stan u naselju iver moj se život potpuno promijenio...ljepše spavam, smršavila sam 20 kila a nestale su i teškoće s kralježnicom i glavobolje...a ako kupite stan u naselju iver uz njega dobijete i komplet vrhunskih šogun noževa od nehrđajučeg čelika sa doživotnom garancijom poznatog njemačkog instituta


postoje filtri al koštaju sedam milijona kuna a frajera niko nemre prisilit da ih ugradi jer je jedini u hrvackoj pa ga ne mogu zatvorit...jer imaš izbor...il će povremeno smrdit ili ćemo ga zatvorit al ćemo onda imat punu zemlju leševa
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 10:37   #15
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
od kad sam kupila stan u naselju iver moj se život potpuno promijenio...ljepše spavam, smršavila sam 20 kila a nestale su i teškoće s kralježnicom i glavobolje...a ako kupite stan u naselju iver uz njega dobijete i komplet vrhunskih šogun noževa od nehrđajučeg čelika sa doživotnom garancijom poznatog njemačkog instituta


postoje filtri al koštaju sedam milijona kuna a frajera niko nemre prisilit da ih ugradi jer je jedini u hrvackoj pa ga ne mogu zatvorit...jer imaš izbor...il će povremeno smrdit ili ćemo ga zatvorit al ćemo onda imat punu zemlju leševa


hahaha Spy ne slazem se sa misljenjem ali volim duhovite ljude
Baš sam se nasmijao. Ovako, bio, vidio, jos da nagovorim curu i mislim da je to "TO"!
Cijeli zivot zivim vani i ta udaljenost mi nije nikakav problem, pa pola sata,40min mi treba do posla a radim u centru, bez jebade oko parkinga ili ičega, mozak na pašu, novine u vlaku i gušt samo takav, još kad bi na željezničkoj u Kraljevcu bilo "coffee to go"...al evo ideje poduzetnicima

Buraz mi je uzeo Degradov stan u Vinogradskoj, prezadovoljan, fakat su jedni od rijetkih koji još paze na kvalitetu izgradnje, sve najbolje markice ugrađene, gucci, armani itd u građevinskom svijetu naravno.
mario_zagreb is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.02.2009., 19:40   #16
mario, a smrad te ne brine? dok ces nagovarati curu, usput joj napomeni da povremeno (citaj: cesto) nece moci susiti ves na balkonu.. i razmisli o ljetu provedenom u hermeticki zatvorenom stanu.
ja fakat ne znam koji biser je birao lokaciju! vjerojatno ju je, zbog svih tih uvijeta, dobio za male pare. zaista zalim ljude i vec vidim kako ce, nakon sto se usele, pisati peticije i puniti novinske clanke buneci se protiv agroproteinke. i sve ce to biti uzalud iz razloga koje je spy tako lijepo i laicki objasnio..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 21:20   #17
Quote:
mario_zagreb kaže: Pogledaj post
Cijeli zivot zivim vani i ta udaljenost mi nije nikakav problem, pa pola sata,40min mi treba do posla a radim u centru, bez jebade oko parkinga ili ičega, mozak na pašu, novine u vlaku i gušt samo takav, još kad bi na željezničkoj u Kraljevcu bilo "coffee to go"...al evo ideje poduzetnicima
da sam na tvom mjestu onda bi rađe otišo par kilometara dalje pa kupio u dugom selu...ima po centru tih zgrada kolko hoćeš...kakva je gradnja nemam pojma al brijem da je jeftino a do željezničke je parsto metara ....
taj iver je ni vrit ni mimo

ja sam iz tih "krajeva" a došao sam u zagreb uglavnom jer su mi dopizdile ljepote putovanja...ak ideš vlakom često u sesvetama nastane takva gužvetina da nemreš disat...a autom dobim mlade na onom semaforu kod lesnine na slavonskoj...neznam kaj će bit kad usele bandićeve stanove...oni će valjda pol sata čekat da izađu s parkinga

Zadnje uređivanje spy : 26.02.2009. at 21:26.
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 22:18   #18
a kao, ide denivelizacija slavonske bas na tom semaforu, i to bas kao sada krecu radovi.. al sve je to katastrofa, i uopce nece puno pomoci prometu u sesvetama, jer se guzve i cepovi stvaraju posvuda, a ne samo na tom semaforu. ja sam iz sesveta, buduci muz iz dugog sela, tak da sve to o cem pricam jako dobro znam. i plus, radila sam u sesvetskom kraljevcu.
ljudi, nemojte biti naivni i nasjedati na kojekakve price, naravno da ce napricati bajke smao da vam prodaju stanove. zapitajte se kako to da su jeftiniji? ocito postoji neki dobar razlog. kolko skuzih, jelkovec - sopnica je skuplji od tog Ivera, a isto nije nit preblizu Zagrebu, jos imaju te socijane stanove i svasta nesto.. ako je Iver jeftiniji i od toga, onda stvarno nes ne stima. budite pametni!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 08:27   #19
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
a kao, ide denivelizacija slavonske bas na tom semaforu, i to bas kao sada krecu radovi.. al sve je to katastrofa, i uopce nece puno pomoci prometu u sesvetama, jer se guzve i cepovi stvaraju posvuda, a ne samo na tom semaforu. ja sam iz sesveta, buduci muz iz dugog sela, tak da sve to o cem pricam jako dobro znam. i plus, radila sam u sesvetskom kraljevcu.
ljudi, nemojte biti naivni i nasjedati na kojekakve price, naravno da ce napricati bajke smao da vam prodaju stanove. zapitajte se kako to da su jeftiniji? ocito postoji neki dobar razlog. kolko skuzih, jelkovec - sopnica je skuplji od tog Ivera, a isto nije nit preblizu Zagrebu, jos imaju te socijane stanove i svasta nesto.. ako je Iver jeftiniji i od toga, onda stvarno nes ne stima. budite pametni!
Hajde se saberi i raspitaj malo pa se onda javi ili rađe nemoj , ljudi su ovdje zbog savjeta i rasprava a ne da slusaju tvoja sranja.
Sopnice Jelkovec 1295 eura, Iver 1490 eura

I između ta 2 naselja nema apsolutno nikakve slicnosti ni mogucnosti za usporedbu.

Zadnje uređivanje fonemf : 27.02.2009. at 11:39. Reason: ispravak quotea
mario_zagreb is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.02.2009., 09:08   #20
Quote:
Hajde se saberi i raspitaj malo pa se onda javi ili rađe nemoj , ljudi su ovdje zbog savjeta i rasprava a ne da slusaju tvoja sranja.
Sopnice Jelkovec 1295 eura, Iver 1490 eura

I između ta 2 naselja nema apsolutno nikakve slicnosti ni mogucnosti za usporedbu.
Ako se vec prica o savjetima evo moga-odi u Dugo Selo i pogledaj tamo stanove.
U radijusu od 400-500m imaš apsolutno sve što ti treba za život a vlakom ti je to 5 min od Ivera.I cijena je niža..u biti ne vidim niti jednu prednost Ivera ( ok karta za vlak je nešto viša ali se to prebije preko prireza)


Cijea stanova je od 1290 eurića ali se može to i povoljnije jer ima dosta neprodanih stanova

Zadnje uređivanje fonemf : 27.02.2009. at 11:41. Reason: ispravak quotea
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.