Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2013., 14:10   #61
Quote:
TheBan kaže: Pogledaj post
Dva dana kasnije; broj kukaca u kući je praktički zanemariv iako nije poželjno ostavljati ostatke hrane jer se pojavi nešto muha, ali daleko manje.
Ultrazvuk rastjeruje insekte u prostoriji u kojoj je smješten, ali ne i u udaljenim prostorijama (no - tako piše i u uputstvima).
Ono što je grickalo iza lamperije više ne čujem. Za par dana ću uređaj premjestiti u garažu jer se tamo skriva jedan ili više glodavaca.
Za sada sam zadovoljan.
P.S.
Koji je to gušt muhama i mušicama da se skupljaju ispod lustera čak i kad je svjetlo ugašeno?
Nije uopće nužno da trošiš vrijeme na gluposti kad na netu ima toliko "debunking" teorija u svezi raznih uređaja koji navodno tjeraju male beštije jer se tvoji postovi više čine kao da će krenuti u smjeru "meni to radi, kupite svi!" a samim time ispada i da si ili djelatnik TOP-SHOPA ili ti je TOP-SHOP platio da reklamiraš smeće koji oni prodaju.

Mani se gluposti, radije prošeći ta tri psa koja imaš.

P.S:
Mušice i manji insekti se skupljaju ispod lustera jer su tamo ostaci topline koja se isijavala iz žarulja. Eto vidiš, to je nešto što radi; imaš uređaje (DOKAZANO I ZNANSTVENO PLAUZIBILNO) koji doslovno "sprže" mušice i neke manje insekte jer iste idu na izvor topline i svjetlosti.

Evo pa gledaj: )) http://www.youtube.com/watch?v=CEg0_sbofBw

Zadnje uređivanje Chrysantheme : 24.06.2013. at 14:16.
Chrysantheme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 15:52   #62
Na ebay taj isti PEST REJECT dodje 5$ sa besplatnom poštarinom a ovi u TOP SHOPU ga cijene na 149kn Još je prije bio i 199kn!

Zadnje uređivanje deki00 : 24.06.2013. at 16:06.
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 00:16   #63
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Na ebay taj isti PEST REJECT dodje 5$ sa besplatnom poštarinom a ovi u TOP SHOPU ga cijene na 149kn Još je prije bio i 199kn!
Pa naravno da ga cijene na toliko kada naruče cijeli kontejner za male pare i onda prodaju kao da je od zlata.

A naiva nasjeda, pa eto čak neki tvrde da to i funkcionira!

Jedino što stvarno funkcionira protiv komaraca je ili cvijeće krizanteme (ako ga netko ima ili ga je volja to održavati) ili tabletice (piperonil butoksid + d-aletrin). Inače, samo mala informacija; d-aletrin je kemijski spoj koji se nalazi u cvijetu krizanteme, a piperonil butoksid je plin koji djeluje na komarce - efekt je savršen - doslovno je to nervni otrov za komarce, i svoj mali i kratki vijek završe u teškim mukama paralizirani ali vjerojatno svjesni.

UPOZORENJE: Piperonil butoksid je opasan za trudnice!!! Samo mali info.

Primjerena smrt za insekta čije postojanje ili nepostojanje ne bi imalo nikakvoga efekta na biosferu planeta zemlje

Pa eto čak su i biolozi imali ogromnu raspravu da li bi trebalo iste u potpunosti anihilirati s planeta zemlje jer nije dokazano (a dokazano je da nemaju!!!) da imaju ikakvu korist u životnome ciklusu svih ostalih bića, osim što prenose bolesti.
Chrysantheme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 08:18   #64
Quote:
Chrysantheme kaže: Pogledaj post
Nije uopće nužno da trošiš vrijeme na gluposti kad na netu ima toliko "debunking" teorija u svezi raznih uređaja koji navodno tjeraju male beštije jer se tvoji postovi više čine kao da će krenuti u smjeru "meni to radi, kupite svi!" a samim time ispada i da si ili djelatnik TOP-SHOPA ili ti je TOP-SHOP platio da reklamiraš smeće koji oni prodaju.

Mani se gluposti, radije prošeći ta tri psa koja imaš.

P.S:
Mušice i manji insekti se skupljaju ispod lustera jer su tamo ostaci topline koja se isijavala iz žarulja. Eto vidiš, to je nešto što radi; imaš uređaje (DOKAZANO I ZNANSTVENO PLAUZIBILNO) koji doslovno "sprže" mušice i neke manje insekte jer iste idu na izvor topline i svjetlosti.

Evo pa gledaj: )) http://www.youtube.com/watch?v=CEg0_sbofBw
1/ Mislim da je naziv thread-a "Pest reject - iskustva", a ne "Popljujte svakog tko ne misli kao ja". Obzirom da nisam našao dovoljno iskustava iz prve ruke, možda će nekome moje iskustvo koristiti u budućnosti. Kad netko ovdje zatraži "iskustva" onda ne traži ni mišljenja ni znanstvene rasprave - nego iskustva.
Od tvog posta nitko (uključujući i tebe) nema koristi... osobito kad vidim koliko postova imaš na ovom forumu...
2/ Moje slobodno vrijeme trošim kako ja to izaberem i nije uopće potrebno da mi netko tko me uopće ne pozna govori kako je potrebno da ga trošim :-)
3/ Obzirom da ti da li sam ja djelatnik top shopa ili su mi samo platili , drž' se onog; Što - o tome ni ne pričam.
4/ Možda da si i ti nabaviš psa? Provjereno smiruje i smanjuje broj neprijateljskih i nepotrebnih postova.
P.S.
Što se mušica tiče - vrući ljetni dan poslijepodne, kad muhe bježe na hladnije a ne na toplije mjesto, a ionako je ta rečenica napisana više u stilu komentara nego pitanja...

Stay

Zadnje uređivanje TheBan : 25.06.2013. at 08:27.
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 08:22   #65
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Na ebay taj isti PEST REJECT dodje 5$ sa besplatnom poštarinom a ovi u TOP SHOPU ga cijene na 149kn Još je prije bio i 199kn!
Točno! Slažem se da je cijena prevelika (kao i poštarina).
Ja osobno nisam htio čekati 3-4 tjedna i zato sam ga uzeo ovdje, inače većinu stvari kupujem baš iz Kine (osobito baterije - cijeli paket platim manje nego jednu kod nas).
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 08:25   #66
Quote:
Chrysantheme kaže: Pogledaj post
Pa naravno da ga cijene na toliko kada naruče cijeli kontejner za male pare i onda prodaju kao da je od zlata.

A naiva nasjeda, pa eto čak neki tvrde da to i funkcionira!

Jedino što stvarno funkcionira protiv komaraca je ili cvijeće krizanteme (ako ga netko ima ili ga je volja to održavati) ili tabletice (piperonil butoksid + d-aletrin). Inače, samo mala informacija; d-aletrin je kemijski spoj koji se nalazi u cvijetu krizanteme, a piperonil butoksid je plin koji djeluje na komarce - efekt je savršen - doslovno je to nervni otrov za komarce, i svoj mali i kratki vijek završe u teškim mukama paralizirani ali vjerojatno svjesni.

UPOZORENJE: Piperonil butoksid je opasan za trudnice!!! Samo mali info.

Primjerena smrt za insekta čije postojanje ili nepostojanje ne bi imalo nikakvoga efekta na biosferu planeta zemlje

Pa eto čak su i biolozi imali ogromnu raspravu da li bi trebalo iste u potpunosti anihilirati s planeta zemlje jer nije dokazano (a dokazano je da nemaju!!!) da imaju ikakvu korist u životnome ciklusu svih ostalih bića, osim što prenose bolesti.
Buhač http://hr.wikipedia.org/wiki/Dalmatinski_buha%C4%8D svi hvale.
Mislio sam ga staviti na balkon i prozore, ali nikako ga ne uspijevam nabaviti...
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 08:30   #67
Quote:
Chrysantheme kaže: Pogledaj post
...

Pa eto čak su i biolozi imali ogromnu raspravu da li bi trebalo iste u potpunosti anihilirati s planeta zemlje jer nije dokazano (a dokazano je da nemaju!!!) da imaju ikakvu korist u životnome ciklusu svih ostalih bića, osim što prenose bolesti.
Stvarno? To je tvoje znanje o prehrambenom lancu i biotopima? Jel' ti to trolaš namjerno ili slučajno?
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 14:08   #68
Quote:
TheBan kaže: Pogledaj post
Stvarno? To je tvoje znanje o prehrambenom lancu i biotopima? Jel' ti to trolaš namjerno ili slučajno?

"Many scientists have suggested that complete eradication of mosquitoes would not have serious ecological consequences."


http://www.calacademy.org/sciencetod...o-eradication/

Ne trolam ni namjerno ni slučajno samo prenosim informacije
Chrysantheme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 14:34   #69
Quote:
TheBan kaže: Pogledaj post
1/ Mislim da je naziv thread-a "Pest reject - iskustva", a ne "Popljujte svakog tko ne misli kao ja". Obzirom da nisam našao dovoljno iskustava iz prve ruke, možda će nekome moje iskustvo koristiti u budućnosti. Kad netko ovdje zatraži "iskustva" onda ne traži ni mišljenja ni znanstvene rasprave - nego iskustva.
Od tvog posta nitko (uključujući i tebe) nema koristi... osobito kad vidim koliko postova imaš na ovom forumu...
2/ Moje slobodno vrijeme trošim kako ja to izaberem i nije uopće potrebno da mi netko tko me uopće ne pozna govori kako je potrebno da ga trošim :-)
3/ Obzirom da ti da li sam ja djelatnik top shopa ili su mi samo platili , drž' se onog; Što - o tome ni ne pričam.
4/ Možda da si i ti nabaviš psa? Provjereno smiruje i smanjuje broj neprijateljskih i nepotrebnih postova.
P.S.
Što se mušica tiče - vrući ljetni dan poslijepodne, kad muhe bježe na hladnije a ne na toplije mjesto, a ionako je ta rečenica napisana više u stilu komentara nego pitanja...

Stay
Ma naravno tvoje vrijeme pa ga ti i troši kako želiš - samo što nisi pročitao među redovima.

Poanta je bila da su mnogi dokazali svojim iskustvom kako to ne funkcionira pa sam te htio upozoriti kako je besmisleno da tratiš vrijeme na to.

Ali kao što rekao - tvoje vrijeme, tvoj izbor. sorry ako si se našao uvrijeđen mojim postom.
Chrysantheme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 22:15   #70
Trolanje je odvlačenje rasprave s osnovne teme.

Iz glave; žabe jedu komarce, vilin konjic jede komarce, šišmiši jedu komarce, vrapci jedu komarce....itd. itd.
Što se tiče "znanstvenih" rasprava - mišljenje je kao i *upak - svatko ga ima.

Aparatom sam za sada zadovoljan, najveći motiv za kupnju mi je bila preporuka prijatelja koji je isto tako zadovoljan već dvije godine.
Na forumu sam našao i pozitivna i negativna iskustva onih koji su takav uređaj isprobali, ali najviše je takvih kao tvoje - "ništ' ne valja, bacanje novaca... ali - nisam isprobao osobno".

Zato ga ja isprobavam osobno i napisati ću svoja iskustva o tome ovdje, trolao ti ili ne.
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 02:07   #71
Apsolutno smeće od proizvoda. Dapače, još i priziva dodatne štetočine
mujdur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 01:33   #72
Quote:
mujdur kaže: Pogledaj post
Apsolutno smeće od proizvoda. Dapače, još i priziva dodatne štetočine
Ma nije ne, nemoguće !!! kako? Pa jeli vidiš da neki tvrde kako to radi! Mislim ja ipak vjerujem njima a ne tebi! Nisi fer! Nije istina!!!! RAAAAADIIIIIII!!!!!!!

Jer, kako bi ja priznao da sam dao 170 kuna za smeće koje ne radi, ali eto - ja sam uvjeren da radi pa onda mora i raditi.Kako da ja sad kažem svojim prijateljima da sam IDIOT jer sam popušio foru? Nikako, pa ću onda tvrdit da to radi. A zapravo sam IDIOT. Šteta da sam se zajebao, ali barem nisam jedini.

Smatram kako ovaj topic nema više smisla, jer dolazi do sukoba činjenica i mišljenja tj. do sukoba stvarnosti i mašte

Molim admina da locka topic jer ovo nema smisla. Mersi!
Chrysantheme is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 09:01   #73
Ovu temu je baš zabavno pratiti iz veoma oprečnih iskustava.
Ja nemam pest reject, ali dvoje ljudi iz moje okoline ima i njihova iskustva su:

Slučaj prvi.
Rodica, kupila ga čim se pojavio, imala miša u podrumu, veli da je miš otišao, ali muhe i komarci normalno ulaze i obitavaju u kući kao i prije dok ga nisu imali.

Slučaj drugi.
Prijateljica, kupila ga pred par mjeseci, rekli su joj da treba par dana kad ga uštekaš da bi "proradio", šta god to značilo. Muhe i komarci normalno ulaze u kuću, ali odmah i lete van, nema aposlutno više nikakve gamadi na duže od par minuta.

Možda ima više modela? Proizvođača?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 17:50   #74
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ovu temu je baš zabavno pratiti iz veoma oprečnih iskustava.
Ja nemam pest reject, ali dvoje ljudi iz moje okoline ima i njihova iskustva su:

Slučaj prvi.
Rodica, kupila ga čim se pojavio, imala miša u podrumu, veli da je miš otišao, ali muhe i komarci normalno ulaze i obitavaju u kući kao i prije dok ga nisu imali.

Slučaj drugi.
Prijateljica, kupila ga pred par mjeseci, rekli su joj da treba par dana kad ga uštekaš da bi "proradio", šta god to značilo. Muhe i komarci normalno ulaze u kuću, ali odmah i lete van, nema aposlutno više nikakve gamadi na duže od par minuta.

Možda ima više modela? Proizvođača?
Ovo je konstruktivan i koristan post. Vlastita iskustva ili iskustva iz bliže okoline, a ne kao krizantemične "psihoanalize" kupaca.
Napišite; "Isprobao sam - ne radi!" ili "Isprobao sam - radi."
Krizantema - ako ti tema ide na živce - zašto stalno u njoj objavljuješ?

Ponavljam - tražena su ISKUSTVA a ne mišljenja.

P.S.
Meni još uvijek radi i ja sam zadovoljan. Ne znam zašto to nekome smeta do te mjere da me vrijeđa jer "sam si ja u stvari umislio da sam zadovoljan"?
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 19:05   #75
Ovako mi smo primjetili da u prostoriji u kojoj je bio postavljen nije bilo muha i ostalog, tj ako bi i dosle vrlo brzo bi izasle, sto je ok.. ali nedovoljno kad su u pitanju komarci i sl. jer u tih par sekundi, minutu dvije koliko je unutra dovoljno je da upikne.
Mi smo ipak problem odlucili trajno rijesiti ugradivanjem mrezice na prozore.
Ne velim da je proizvod apsolutno smece, ali mi nismo bili zadovoljni jer nije posluzio maksimalno koliko smo ocekivali da bude. Ako se u reklami kaze da stetocina nece biti onda racunamo da ih nece biti UOPCE! A ne da ce ih biti vrlo kratko pa ce izaci ili samo u jednoj prostoriji ili manje! Po toj logici u cijeloj zgradi ih ne bi trebalo biti uopce jer pokriva veliku povrsinu, negdje sam cula ~200 kvadrata? Kako god bilo nije nasa ocekivanja ispunio, ali ne velim da nekome drugome ne moze biti ok.
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 19:14   #76
Quote:
Back2black kaže: Pogledaj post
Ovako mi smo primjetili da u prostoriji u kojoj je bio postavljen nije bilo muha i ostalog, tj ako bi i dosle vrlo brzo bi izasle, sto je ok.. ali nedovoljno kad su u pitanju komarci i sl. jer u tih par sekundi, minutu dvije koliko je unutra dovoljno je da upikne.
Kod mene je za sada isto, jer očito da insekte rastjeruje ultrazvukom pa nema muha (ni mrava) u boravku gdje je stavljen, kao ni u bližim prostorijama dok su vrata otvorena. Što se tiče ostalih prostorija - čini mi se da ih ima manje, ali ih ipak ima. Komarce nisam primjetio, pa ni čuo - ali sam ih osjetio :-(.
Što se tiče glodavaca... vidjeti ćemo na jesen. Sada ih nema, ali garaža je zid do boravka (samo etaža niže) i tamo sam ipak stavio otrov jer nakon tjedan dana nisu pobjegli.
I ja mislim da ne može štititi cijelu kuću...
P.S.
Ipak - još nastavljam testiranje :-)
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 10:50   #77
evo i moje iskustvo

prosle godine sam htio staviti tu post, ali nisam mogao, valjda mi prijavalj nije dobro prosla

uglavnom, zena i ja kupili smo taj pest reject jer smo prosle godine, a i ove, imali punu kucu muha, komaraca, a i pauci su konstantan problem
pojave se ponekad i mravi, a otkako je susjeda nabavila macku znali su nam doletjeti i misevi...valjda u bjezanju

uglavnom, odlucili smo se kupiti pest reject iz nekakvog ocaja i/li nade da ce zaista pomoci i nama je bilo najbitnije da otjera paukove, komarce i muhe

stavili smo ga u struju i cekali kako su rekli...u prvih 7-10 dana nije uopce funkcionirao, ni najmanje...
ovi iz topshopa su me zvali da ponude nesto drugo pa sam rekao da ni ovo ne radi naravno, rekli su da jos treba malo vremena
zena je ocistila sve od paukova u cijeloj kuci i nakon toga paukovi se nisu vracali nekih 4-5 dana u tim istim coskovima (sad, vjerojatno i inace kad se kuca pocisti treba koji dan da se vrate)
uglavnom, muhe i komarci su i dalje ostali, nakon tih 4-5 dana pauci su se vratili na ista mjesta (coskove prostorija) s time da soba u kojoj je uredjaj ukljucen oko 15-ak kvadrata i jedan cosak omiljeni za paukove je na metar i pol iznad uredjaja

zena je htjela da ga skinemo nakon prvih 15-20 dana no ja sam inzistirao da ga drzimo duze jer sam zelio vidjeti da li ima ikakve sanse da radi

iskustvo - po nama ovaj uredjaj uopce ne valja i imali smo apsolutno isto iskustvo kao na onoj slici na prethodnoj stranici - dakle, muhe su slijetale na taj uredjaj, komarci, itd..

ako ima netko tko zeli isprobati taj uredjaj neka mi se javi i ja cu mu ga dat u pola cijene samo da nesto vratim eto, a netko drugi mozda bude imao drugacije iskustvo
kazem eto da je radio oko dva - dva i pol mjeseca max i onda smo ga skinuli nakon sto apsolutno nije bilo nikakvih vidljivih rezultata
Snoopy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 22:47   #78
Moja mama je kupila iz cistog ocaja jer na moru imamo puno stonoga, mastrapana i ostalih buba
Kaze ona da te bube nisu bas normalne, da se iskrecu na leda i pomicu jako jako sporo dok na kraju ne uginu ako prije ne zbrisu
Sa komarcima nemamo problrma jer imamo mreze, al eto za ove ostale bube njoj to djeluje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 15:41   #79
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Moja mama je kupila iz cistog ocaja jer na moru imamo puno stonoga, mastrapana i ostalih buba
Kaze ona da te bube nisu bas normalne, da se iskrecu na leda i pomicu jako jako sporo dok na kraju ne uginu ako prije ne zbrisu
Sa komarcima nemamo problrma jer imamo mreze, al eto za ove ostale bube njoj to djeluje


morat cu te demantirati ovdje u jednom dijelu - pest reject ne moze i ne ubija kukce nego bi ih samo trebao tjerati iz kuce
to ce ti reci i u top shopu - to je bezopasno za njih, samo bi trebalo radit na principu da im smeta

kod vas je vjerojatno nesto drugo u pitanju...radije provjerite da ne bi bilo lose i za vase zdravlje

pozz
Snoopy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 20:26   #80
Evo - dva tjedna sam ga premjestio iz boravka u garažu jer sam tamo čuo neko "šuškanje" (glodavci), pa se u međuvremenu u boravku doselilo ohoho mladih muha.
Danas sam ga vratio u boravak i nakon par sati muha - nema.
Ja se ne mogu žaliti, ali ipak mislim da jedan ne može "štititi" cijelu kuću / stan.
Nisam kupovao druge proizvode (svi su kineski, kao i ovaj), ali činjenica je da su drugi jeftiniji...
P.S.
Da - ni u garaži više nema glodavaca, a ni muha koje su se inače tamo običavale skloniti od vrućine.
P.P.S.
Mislim da ću dati šansu još jednom jeftinijem preko e-bay ponude.
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.