Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2013., 12:23   #61
Mom bi pelena nekada procurila između nogu, ako bi mu bio prema dolje, a kao bi stajao prema gore onda nije procurilo.

Kada govorimo o par dana staroj bebi kao kod NoOneImportant onda si u pravu, prema dolje zbog pupka, a i nećeš tako malog odmah natezat

Isto tako ništa silom, koliko ide kao što već rekoh.

Normalno da mu od malena čuna stoji, tatin ponos
jocajocic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 10:43   #62
Nista ne natezemo. Priroda ga je tako napravila i nategnuce se samo kad bude trebalo. Kozica stiti ovako od infekcija.
Pimpek kako god da stavis, sam ce se namjestiti pod uslovom da ne stezes pelenu previse. Stezanje pelene nije dobro zbog testisa, odnosti sutra a nizbog pelenskog osipa.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:48   #63
Dižem prastaru temu iako sam htjela pitati na zboru, ali kad već ima, da ne bi opet bilo....

no, moj tata me stalno masira da sineku moram pimpača stavljati gore kad mu lijepim pelenu
nikad mi nije palo na pamet pitati pedijatricu, niti mi je itko rekao da se tako mora raditi
ja mu samo preklopim i zalijepim, najčešće stoji dolje, opće ne gledam u biti kak je...
tata me već ubio u pojam, stalno me kontrolira
nisam shvatila radi čega je to, nešto u stilu "onda će mu stalno visiti dolje"
pa naravno da hoće...
uopće se ne želim raspravljati s njim

a pošto sad idemo k njima na par dana, a ja zaboravila pitati pedicu (ili nekog stručnog) htjela bi mu dati neki dobar argument da me pusti na miru
ali naravno, ako treba, onda ću ga dizati....


e, da, imam još jedno pitanje, možda ne spada tu iako je tema "mijenjanje pelena" ali je skroz druga stvar. zanima me kako mijenjate pokakane pelene?

da malo pojasnim (da ne bi ispalo da mi susjeda presvlači dijete ), dijete mi ima 14 mjeseci, ali kaka na stomu, cijelo vrijeme, od rođenja, a sad čekamo operaciju, nakon koje će kakati normalno na guzu

ja sad samo maknem popišanu pelenu, u biti je skroz suha jer se to u peleni napravi kao žele
ne brišem ga ništa, nikakve maramice niti išta ne koristim. samo stavim novu pelenu. jedino ga kupam svaki dan.

znači zanima me tehnika.

vidim na youtube-u ( a šta ćeš...) da se gornji dio pelene gurne ispod guze i onda obriše sa maramicom. moram je baš koristiti? ima nešto drugo? blazinice s vodom natopljene?

kad očistim guzu moram je obavezno mazati svaki put? ja do sad nisam mazala ništa, pišalina mu nije ništa smetala, ne znam kak će kakač.

vidim šogorica svog malog kod svakog prematanja prst debelo namaže po cijeloj guzi i jajcima sa pavlovićevom kremom. to tak treba?

al sam sad svašta nadrobila...svaki savjet dobrodošao

htjela sam samo reći, ali to možda nije bitno za priču, da me moje dijete nikad nije zapišalo, kako čujem da drugi dečkići rade. jednom je popišao kirurga, ali on mu je gurao željezni štapić u guzu, pa valjda od muke (ali i ja mu to radim svaki dan, pa me ne pipiša nikad)

Zadnje uređivanje vlovrec : 29.12.2015. at 21:51. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:55   #64
svome nikada nisam pimpača stavljala prema gore.
kaj se tiče brisanja ja sam sa prednjim djelom pelene povukla višak sa guze kada bih ju podvlačila pod guzu. koljena bih mu prebacila preko moje lijeve podlaktice i tako ga lagano podignula (kao da visi na nogama ak me kužiš). možeš brisati sa mokrim blaznicama i ne moraš s ničim mazati guzu ako nema crvenila.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:57   #65
Ja malom nisam dizala pisonju svaki put gore,kad je bio beba isto sam cula kao price da mora bit gore,pitala dr jednom i patronaznu rekli da kako hocu sve jedno,moze i gore i dolje
sta se tice presvlacenja kod kakanja isto tako sam presvlacila dio pelene gurnula pod ukakanu guzu i onda oprala ga,koristila sam prvih mjesec,dva blaznice ili gazicu i cistu vodu a dalje maramice vlazne,i nikad nije imao osip ili sl....
a kremom sam ga mazala svako presvlacenje do nekih godinu,nakon toga samo po potrebi
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 23:28   #66
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
svome nikada nisam pimpača stavljala prema gore.
kaj se tiče brisanja ja sam sa prednjim djelom pelene povukla višak sa guze kada bih ju podvlačila pod guzu. koljena bih mu prebacila preko moje lijeve podlaktice i tako ga lagano podignula (kao da visi na nogama ak me kužiš). možeš brisati sa mokrim blaznicama i ne moraš s ničim mazati guzu ako nema crvenila.
Ja ovo potpisujem

Nikad nismo gore stavljali pišu, nama je rekla i dr i patronažna da bude on svjedno pao dolje jer mu je prirodna pozicija.

Za kakanu pelenu kao i gore navedeno, počistim ono što mogu gornjim dijelom pelene. Onda uzmem vlažnu maramicu i očistim ostatak kakice (ako je jako usran). Na kraju blazinicom i vodom obrišem guzu.

Kremu stavljam ponekad nakon kakanja, ovisi o stanju guze (ak mu je kakica kiselija pa se vidi na koži)
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 23:38   #67
Mijenjanje pelena kod dječaka

nama je patronazna na tecaju rekla nesto u stilu "pustite misa na miru, nek stoji kako hoce". jednom mi je slucajno u peleni istao prema gore i naravno da je sve zivo promocilo oko struka, jer na tom dijelu pelena ne upija najbolje

imas za ciscenje i maramice (mislim da je firma to.to) koje se smoce vodom i tako postanu iste strukture kao vlazne maramice (mekane, mokre i velike) - super stvar za cistit guzu (i kostale su nesto zbilja jako jeftino)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 06:36   #68
Ako bi se samo upiskio, isto kao ti bi mu promijenila pelenu bez ikakvog brisanja i mazanja. Ako bi se ukakao kao kod snow vlazne maramice i onda jos brisanje blaznicom, i opet bez mazanja. Medjutim, cim je poceo stajati, ako bi bila doma, skinula bi ga u kadi (samo hlace i pelenu, majicu bi ostavila a bodic zakopcala da drzi majicu na ramenu, da mu je trbuh gol) i samo ga dobro otusirala i obrisala rucnikom. Meni je to bilo najspretnije i najbrze.

Sto se tice polozaja u peleni, jos u bolnici su nam rekli da nije bitno kako stoji, pa se nisam puno zamarala. Ali zbog mira u kuci mozes malo i popustiti dok si tamo, bmk za takve gluposti mi je spasilo tonu zivaca do sada
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 06:48   #69
Ja sam musko, imam deckica i nikad mu pisu nismo okretali gore. Bas me zanima razlog jer sam vidao i stare konje na plazi da ga tako sravljaju. Valjda da izgleda vece.


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 08:31   #70
proab super ideja s kopčanjem bodića gore, uopće mi nije palo na pamet Jer se u kadi uvijek mučim kako mu držati bodić dok ga perem
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 09:16   #71
+1 za pimpaca prema dole.
Jednom sam mu ostavila prema gore i onda se malac zapisao do vrata.
Guzu cistim ko Snow samo bez zavrsnog glanca blazinicom i vodom. Koristim samo vlazne maramice. U dane kad je bio proljev i guza sva crvena, onda sam ga iskljucivo otusirala.
Kremu stavljam nakon kakanja, kad piski onda ne, osim ujutro jer je cijelu noc u popisanoj peleni.
Ja ga vlaznim maramicama brisem i kad se samo popiski. Ne cini mi se higijenski da mu nakon skidanja popisane pelene stavim cistu, bez da ga prepbrisem.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 09:18   #72
Ja ga uglavnom ne pobrišem nakon pišanja, osim ako je baš bilo puno i koža mu je mokra

U zadnje vrijeme ima pelenski osip samo kad izlaze zubići
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 11:07   #73
+1 prema gore
sadrzaj stolice tako ne prlja glavic.
lakse se cisti sve skupa.
svaki put kod prematanja nakvasim vodom blazinicu i obrisem,
krema obvezatno kao tanak zastitni sloj - uvodjenjem dohrane kakica zna biti svakakva.
miss_clara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 11:22   #74
Vlovrec, pitaj na zdravlju najbolje, tamo će ti stručan tim odgovoriti na pitanja....
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 11:41   #75
To vam je isto kao i s povlaćenjem kožice, i cipelama s ulošcima i svime i svačime - svatko ima drugačiji stav, čak i doktori
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 20:58   #76
Presavijanje pimoaca gore je neprirodan polozaj i vjerujem da lose utjece na cirkulaciju krvi. A ovo da se zamaze od kakanja ne stoji - pa ne ude ispod kozice nista. Sto bi obda curicama trebali stavljati cepove u pisu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 23:32   #77
Ja svojima isto perem guzu kad se ukakaju, samo ne otkad stoje, nego otkad su poceli s dohranom.
Dok su bili samo na mlijeku, prala sam ih samo s vodom, s dohranom je kenj vise smrdio pa sam uvela sapun.

Pisulinca ne namjestam. I da ga namjestim prema gore, pretpostavljam da bi se ubrzo pomaknuo. Pa nisu pelene calvin klein boxerice
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 11:13   #78
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
tata me već ubio u pojam, stalno me kontrolira
nisam shvatila radi čega je to, nešto u stilu "onda će mu stalno visiti dolje"
pa ja sam shvatila da je riječ o strahu da će dijete imati problema s erekcijom.

što je glupost, jer da je to istina, tada:
a) imali bi ozbiljnih probema sa opstankom i širenjem vrste, a ko štakori smo
b) da bi se vrsta nastavila širiti, mislim da bi dečkićima genitalije špagom vezali da stoje prema gore u peleni, kad bi to imalo veze s ičime

ugl možeš ili probati objasniti tati kako je to glupost, ili mu udovoljiti par dana da izbjegneš kljucanje, što ti je već draže
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 12:08   #79
A ja ne kuzim vlovrec, kaj ti tvoj tata puse za vrat dok prematas malog? Pa reci mu da se makne.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 23:40   #80
Pa kako zadržite da ne padne dolje nakon što stavite pelenu? Pa ne možeš ju tako stegnuti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.