Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2008., 19:46   #61
Unhappy Prijevod na engleski

Ovako... Treba mi prijavod nekih recenica na engleski...
...pa ako nekom nije problem... da mi prevede bila bih mu vrlo zahvalna!

Napokon se ponovo čujemo... Oprosti mi što ti se nisam dugo javljala...
Znas već kako to ide... Škola, škola i samo škola! Učenje zadnji tjedan, popravljanje ocijena... Ma, sve si ti to prošao.

Nastava nam završava u petak. Petak 13. Baš čudno... U našem je razredu dosta ljudi praznovjerno, pa su neki čak rekli da taj dan neće ustajati iz kreveta
Ja tak i tak ne bih ustala

Ovih smo dana svi tužni... Poslije svi idu svojim putem... Jako će mi faliti prijatelji...

Eh, imali smo maturalnu večer nedavno... LOL Viviana je pjevala karaoke.
Ta cura stvarno nema sluha! Nemoj joj reći da si to od mene čuo...
Zadavila bi me... Ha ha

Mislim da Vivi uskoro ide u Italiju...Sicilija ili tako nešto.

Jel' ti na ljeto dolazis u Švicarsku?
Bilo bi te lijepo vidjeti.

Nadam se da se uskoro čujemo! Veliki pozdrav iz Švicarske,
Rafy

rafaelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 20:02   #62
Zavrila srednju skolu a nezna progovorit engleski
G_r_G_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 20:53   #63
Quote:
rafaelly kaže: Pogledaj post
Ovako... Treba mi prijavod nekih recenica na engleski...
...pa ako nekom nije problem... da mi prevede bila bih mu vrlo zahvalna!

Napokon se ponovo čujemo... Oprosti mi što ti se nisam dugo javljala...
Znas već kako to ide... Škola, škola i samo škola! Učenje zadnji tjedan, popravljanje ocijena... Ma, sve si ti to prošao.

Nastava nam završava u petak. Petak 13. Baš čudno... U našem je razredu dosta ljudi praznovjerno, pa su neki čak rekli da taj dan neće ustajati iz kreveta
Ja tak i tak ne bih ustala

Ovih smo dana svi tužni... Poslije svi idu svojim putem... Jako će mi faliti prijatelji...

Eh, imali smo maturalnu večer nedavno... LOL Viviana je pjevala karaoke.
Ta cura stvarno nema sluha! Nemoj joj reći da si to od mene čuo...
Zadavila bi me... Ha ha

Mislim da Vivi uskoro ide u Italiju...Sicilija ili tako nešto.

Jel' ti na ljeto dolazis u Švicarsku?
Bilo bi te lijepo vidjeti.

Nadam se da se uskoro čujemo! Veliki pozdrav iz Švicarske,
Rafy

Evo ti par recenica prevedenih, nisam se previse trudio jer sam umoran, ali mislim da ces moci sam/a izvuc iz konteksta, ovo su ti temelji, a mozda ti i jos netko drugi pomogne


We can finally talk to each other... Sorry I didn't [neznam da li ju/ga zoves ili e-mail saljes] call/write to you so long...
You know the thing, school, school and nothing else than/but school! Learning last week, raising up the grades... You've passed it through/you know what I'm talking about.

Teaching/class is over/ending in friday. Friday the 13th. Weird... We have many peoples/pupils/students in our class which are superstitious, so some of them even said that they won't get up from the bed
Same for me ["Ja tak i tak ne bih ustala" - ne kuzim bas previse sto zelis rec...]

We are all sad these days... Everyone will split up for they're own way(s) later... I will be missing (my) friends a lot...

We haved a matriculation dinner/meeting recently... LOL. Viviana singed caraokes. That girl really don't have audition/is auditionless! Don't tell her you heard it from me...
She would kill/strangle me... Ha ha

I think Vivi is triping/going to Italy soon... Sicily or something similar/like that.

Are you coming in/to Switzerland on summer?
It would be nice to see you.

I hope we'll be talking/writing/contacting soon (opet neznam da li mislis na telefonski razgovor ili e-mail)

Kind regards from Switzerland,
Rafy


Eto, kao sto sam rekao, valjda ces iz ovoga znati sastaviti sam/a...
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.

Zadnje uređivanje ZTS : 11.06.2008. at 21:32.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:13   #64
Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
Same for me ["Ja tak i tak ne bih ustala" - ne kuzim bas previse sto zelis rec...]
I wouldn't get up anyway...
__________________
Far too many people are LOOKING for the right person, insted of trying to BE the right person.
matko_fizic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:28   #65
Quote:
matko_fizic kaže: Pogledaj post
I wouldn't get up anyway...
A valjda, nisam skuzio sto zeli reci...
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:34   #66
ja oću ako mi daš 45 kuna
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:39   #67
točna cijena bila bi 54.90kn...moraš platiti PDV...
__________________
...:::Ja sam bez tebe i ta tvoja oka mila, kao sivi soko' bez krila:::...
sp0ck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:47   #68
A gdje je ugovor o radu? I onda se čudimo kako nam država propada, a tu meni pred očima rad na crno i siva ekonomija.
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:47   #69
Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
Evo ti par recenica prevedenih, nisam se previse trudio jer sam umoran, ali mislim da ces moci sam/a izvuc iz konteksta, ovo su ti temelji, a mozda ti i jos netko drugi pomogne


We can finally talk to each other... Sorry I didn't [neznam da li ju/ga zoves ili e-mail saljes] call/write to you so long...
You know the thing, school, school and nothing else than/but school! Learning last week, raising up the grades... You've passed it through/you know what I'm talking about.

Teaching/class is over/ending in friday. Friday the 13th. Weird... We have many peoples/pupils/students in our class which are superstitious, so some of them even said that they won't get up from the bed
Same for me ["Ja tak i tak ne bih ustala" - ne kuzim bas previse sto zelis rec...]

We are all sad these days... Everyone will split up for they're own way(s) later... I will be missing (my) friends a lot...

We haved a matriculation dinner/meeting recently... LOL. Viviana singed caraokes. That girl really don't have audition/is auditionless! Don't tell her you heard it from me...
She would kill/strangle me... Ha ha

I think Vivi is triping/going to Italy soon... Sicily or something similar/like that.

Are you coming in/to Switzerland on summer?
It would be nice to see you.

I hope we'll be talking/writing/contacting soon (opet neznam da li mislis na telefonski razgovor ili e-mail)

Kind regards from Switzerland,
Rafy


Eto, kao sto sam rekao, valjda ces iz ovoga znati sastaviti sam/a...

1 - bez up


2- ne, ovakva konstrukcija ne znači to. you've experienced it. nema potrebe za komplikacijama.

3- there are many ... je spretnije. doslovni prijevodi u ovakvim situacijama ne valjaju.

+ u toj rečenici isto many peoples, de pobogu. many students. peoples se koristi u množini samo kad misliš na narodi/nacije=peoples. kad brojiš osobu po osobu, oni su people.

5- we'll split up and everyone is going to go their own way

6- we HAD

7- that girl really DOESN'T have

8- something like that

9- to


ove sitnice druge mi se ne da provjeravat, sori
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 23:16   #70
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
1 - bez up


2- ne, ovakva konstrukcija ne znači to. you've experienced it. nema potrebe za komplikacijama.

3- there are many ... je spretnije. doslovni prijevodi u ovakvim situacijama ne valjaju.

+ u toj rečenici isto many peoples, de pobogu. many students. peoples se koristi u množini samo kad misliš na narodi/nacije=peoples. kad brojiš osobu po osobu, oni su people.

5- we'll split up and everyone is going to go their own way

6- we HAD

7- that girl really DOESN'T have

8- something like that

9- to


ove sitnice druge mi se ne da provjeravat, sori
Ma ja sam pro stari moj, ali kao sto sam napisao, crknut sam bio... Ali eto, pomoci ce joj tvoj ispravak. Samo se ne bih slozio, sa raising UP the grades, dakle podizemo ih, mozda nema potrebe pisati ali je svejedno. You've passed... Da, ali "experienced it" mi bas ne lici previse na onu "znas kako je". "there are many"... Ako napises there, to znaci "tamo" a nama treba tu/ovdje... Ali znam o cemu pricas... A o... Ma u redu je, neka ona izvlaci sada iz toga, jer ja idem spavat! Laku noc.
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 00:18   #71
Evo kad su se svi uključili u kolektivno prevođenje..

auditionless- lolwut. Više nešto tipa - That girl really has no sense for singing or rhytm. Trenutno mi ne pada nešto bolje napamet, ali auditionless nije sigurno.

Viviana signed karaokes. - Nije ih potpisivalal već pjevala. Viviana sang karaoke. Iz ovog se također vidi da sam mišljenja da je množina karaoke, a ne karaokes.

Za ostalo nemam volje i vremena, svaka čast ljudima kojima se dava rješavat ovakove stvari za ljude preko foruma.
 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 00:34   #72
Sve 5, jedan da osnovu, a ostali to prepravljaju i usavrsuju
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 14:17   #73
raising znači podizanje as it is, tako da je to diskutabilno. osim toga za ovo you've experienced it/znaš kako je - prevođenje naših fraza doslovno na engleski je uglavnom nespretno i neprihvatljivo jer često ne prenosi isto značenje. za valjan prijevod bi morao jako dobro poznat oba jezika i prije svega kulture i slengove. ako si pro morao bi to znat. da ne govorim da ti se omiče we haved, girl really don't..... al votevr.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 15:06   #74
A da probaš sovim se malo poigrat?
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 17:03   #75
Quote:
Suzanna kaže: Pogledaj post
A da probaš sovim se malo poigrat?
ne valja.
Mated is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 17:15   #76
we are finally talking...sorry for not calling for a while
you know how it goes...school,school and guess again,school
studying all last week,trying to increase your grades you know how it goes
the school year ends on friday,friday the 13 to be exact,really weird
in my class many people are supersticious ,so some of them wont even bother going to school,i wouldnt go anyhow

these days everyone is sad..after this everyone goes their own way...i will miss my friends a lot

we had our prom recently,viviana song karaoke
that girl really sucks at singing,dont tell her you heard that from me
she would kill me

i think vivi is traveling for italy soon or sicily something like that
are you coming to switzerland this summer?
it would be really nice to see you

hope to see you soon!big hug/kiss from switzerland
Rafy


eto ga
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 23:56   #77
We are finally in conntact again... Pardon me for not writing to you so long... You know how it works... School, school and only school! Studying in a last week, increasing grades... Ah, you've been through all of it...

Our classes will be over on Friday. Friday 13. How odd... There are loads of people in my class who are supersticious, so they said that they won't even get up from bed on that day... I wouldn't get up anyway...

We are all very gloomy these days... After this everyone will follow their own dreams... (nije bas doslovno al ono) ... I'll really miss my friends...

Ah, we had are prom recently... Lol... Viviana was singing karaoke... She really can't sing! But don't tell her you heard it from me... She'd kill me (il ak oces doslovno: strangle me)...Ha ha

I think Vivi's going to Italy soon... Sicilia or sth similar...

Are you coming to Switzerland this summer?
It would be nice seeing you...

I hope I'll be hearing from you soon... Lots of regards from Switzerland,
Rafy
stylish_malla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 21:47   #78
Ljudi, ja sam se zaj... zezala! Sad znam kome cu se javiti za pomoc oko Engleskog... HVALA!
rafaelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 23:43   #79
Quote:
rafaelly kaže: Pogledaj post
Ljudi, ja sam se zaj... zezala! Sad znam kome cu se javiti za pomoc oko Engleskog... HVALA!
ženo, ljudi masno plaćaju fakultete da bi znali neki jezik, šta ti misliš upast svaki put kad imaš problem s nadom da će ti ljudi tako unedogled rješavat zadaće i objašnjavat preko foruma? I don't think so.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 15:23   #80
Lightbulb

Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
ženo, ljudi masno plaćaju fakultete da bi znali neki jezik, šta ti misliš upast svaki put kad imaš problem s nadom da će ti ljudi tako unedogled rješavat zadaće i objašnjavat preko foruma? I don't think so.
Ženo, , i ja ću jednog dana odrasti! DON'T WORRY!!!
rafaelly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.