Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2008., 15:46   #101
ne znam šta studiraš ali vidim da ne znaš šta znači da je nešto znanstveno dokazano i potvrđeno.Ta knjiga nije nikakav dokaz,danas knjigu piše ko hoće i u nju stavlja šta hoće,bez ikakve mjerodavne recenzije.U novinama iznose vijesti ali to također nije mjerilo da je nešto zaista tako kako piše.

Da me ne shvatiš krivo,nije mi namjera ovim negirat ta izliječenja nego kad već tvrdiš da je znanstveno dokazano podastri taj dokaz.Ali neki mjerodavni dokaz a ne tekst nekog njegovog prijatelja liječnika koji je pisao za lokalne novine ili knjigu koju je on sam pisao ili opet neki njegov prijatelj.Ako ne znaš šta se pod time podrazumjeva raspitaj se kod profesora na faksu jer oni znaju kako se piše znanstveni rad i pod čime se podrazumjeva neki znanstveni dokaz.I šta je uopće znanost.Jer metoda liječenja bioenergijim ili sličnim načinima nije ušla u znanstvene krugove.
Ono što navodiš,rezultat u epruveti(in vitro),vjerujem da može imat učinak na tumorske stanice.Ali jedno je in vitro,a nešto sasvim drugo in vivo(na živom biću).Koliko sam radova pročitao koji su bili uspješni in vitro a in vivo su bili sasvim drugačiji rezultati pa dotične metode nisu ušle u upotrebu.
Dokle god nešto nije znanstveno dokazano to nije znanost i svatko ko tamo ide, ide jer vjeruje da će mu dotični pomoć.Niko im to ne brani pa ko voli nek izvoli.Ali nek ne bude pod krinkom znanosti ono što to nije(ili još nije,možda i bude,ko zna).
I sam si napisao da još nisu potvrdili djeltovornost njegove metode liječenja(prekinuta istraživanja,zbog čega nije ni bitno)a ova koja su u toku još nisu završena
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:58   #102
sto ti tocno treba kao dokaz njegove metode? na tisuce pacijenata mogu potvrditi rezultate in vivo, osobno nisam popisivao svakog od njih i dokumentirao njegovo ime i prezime pa to svejedno neces smatrati znanstvenim dokazom...

nije istina da istrazivanja nisu dovrsena, jednostavno se nije islo dalje i netko vrlo mocan se ocito pobrinuo da se o tome ne sazna. ali rezultati su tu! ta knjiga nije njegovo djelo niti ju je izmislio njegov prijatelj, to je doslovno "raport sa znanstvene provjere", sa imena i prezimenima i fotografijama svih pacijenata i lijecnika koji su tome prisustvovali.
Izraphel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:14   #103
Quote:
Izraphel kaže: Pogledaj post
sto ti tocno treba kao dokaz njegove metode? na tisuce pacijenata mogu potvrditi rezultate in vivo, osobno nisam popisivao svakog od njih i dokumentirao njegovo ime i prezime pa to svejedno neces smatrati znanstvenim dokazom...

nije istina da istrazivanja nisu dovrsena, jednostavno se nije islo dalje i netko vrlo mocan se ocito pobrinuo da se o tome ne sazna. ali rezultati su tu! ta knjiga nije njegovo djelo niti ju je izmislio njegov prijatelj, to je doslovno "raport sa znanstvene provjere", sa imena i prezimenima i fotografijama svih pacijenata i lijecnika koji su tome prisustvovali.
meni se čini da nisi razumio poantu ove diskusije,ovo što ti pišeš nije nikakav znanstveni dokaz za ono istraživanje.Ono što se radi na tom institutu bi moglo bit znanstveni dokaz ako se zaista dokaže.A dok se ne dokaže nije znanstveni dokaz nego nečije osobno svjedočanstvo ili vijest pa makar svi o tome pričali.Ovo nemoj brkat sa njegovim uspjehom na tim ljudima,ako je neke zaista izliječio onda ih je izliječio.A da bi ta izliječenja bila znanstveno dokazana moraju proć kroz mjerodavne znanstvene provjere što,kako si sam naveo,još nije učinjeno.E kad to prođe onda će bit znanstveno dokazano a do tada se ne može govorit o znanosti nego o nečijem pričanju,savjetu,vijesti u novinama ili televiziji i slično.Jesi sad skužio što sam ti htio reć?
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 20:23   #104
znaci ti zelis da se napravi studija u kojoj ce se istrazivati rezultati njegove metode na ljudima i onda to javno objaviti, ako sam tocno shvatio...?
Izraphel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 20:28   #105
Quote:
Izraphel kaže: Pogledaj post
znaci ti zelis da se napravi studija u kojoj ce se istrazivati rezultati njegove metode na ljudima i onda to javno objaviti, ako sam tocno shvatio...?
ne želim ja da se pravi nikakva studija niti se želim time okupirat nego sam pročitao da si napisao da je znanstveno dokazano a nije znanstveno dokazano
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 21:21   #106
mozda sam se krivo izrazio, ali cinjenica je da se njegova metoda pokazala uspjesnom na tisucama pacijenata, a sto se znanstvenog dokaza tice, znam da je dokazano (na slovenskom institutu jozef stefan) da vodena otopina na njegov tretman reagira formiranjem kristala u oblike cvijeca.
Izraphel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:23   #107
Quote:
Izraphel kaže: Pogledaj post
mozda sam se krivo izrazio, ali cinjenica je da se njegova metoda pokazala uspjesnom na tisucama pacijenata, a sto se znanstvenog dokaza tice, znam da je dokazano (na slovenskom institutu jozef stefan) da vodena otopina na njegov tretman reagira formiranjem kristala u oblike cvijeca.
Izraphele,mislim da se nas dvojica nismo razumjeli i da je tu problem.Ja ne osporavam to što ti navodiš da se pokazalo da ima učinka nego samo želim kazat ovo: da bi se nešto proglasilo znanošću i da bi se znanstveno dokazalo to mora ispunit određene uvjete.U prethodnim postovima sam naveo neke,da sad ne ponavljam.Ti si napisao da Domančić na tom slovenskom zavodu pokušava dokazat djelotvornost njegove metode tako da će ponovit to što tvrdi da je napravio.Kad on pred mjerodavnom znanstvenom komisijom koja je zadužena da procjeni djelotvornost njegove metode liječenja to opetovano ponovi onda se može govorit da je znanstveno dokazao da liječi rak.Sama činjenica da Domančić ide na taj zavod da ponovi to što tvrdi da čini govori da nije dokazao znanstveno svoju metodu nego je tu pokušava dokazat.Eto o tome ja govorim cijelo vrijeme a ne govorim da on nikoga nije izliječio niti govorim da je njegova metoda nedjelotvorna.Ok,možda nastaju kritalići u obliku cvijeća i to je dokazao ali je izliječit čovjeka od raka nešto sasvim drugo.Napisi u novinama i napisane knjige za znanost nisu nikakav mjerodavni dokaz osim ako se pred stručnim tijelom ne dokažu.Za usporedbu,u Lurdu je dosad bilo 30 000 čudesnih ozdravljenja a medicina ih je priznala samo 6 000 zato jer sadržavaju sve potrebne elemente da bi bili nešto znanstveno dokazano.Ostalih 24 000 nemaju sve te potrebne elemente i medicinski se ne smatraju čudesnim ozdravljenjima,bez obzira što ti ljudi tvrde da su tamo ozdravili.
Nadam se da si sad razumio što sam htio kazat,nema smisla da trošimo ovoliko riječi oko jedne stvari
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:42   #108
pa da, nitko jos nije napravio znanstvenu provjeru da vidi kako on tocno lijeci ljude bas od raka, to je istina. mozda nikad i nece, jer cisto sumnjam da mu je to uopce bitno...
Izraphel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 23:02   #109
Quote:
Izraphel kaže: Pogledaj post
pa da, nitko jos nije napravio znanstvenu provjeru da vidi kako on tocno lijeci ljude bas od raka, to je istina. mozda nikad i nece, jer cisto sumnjam da mu je to uopce bitno...
ajd drago mi je da smo se razumili Pozdrav
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:40   #110
ljudi moji pozdrav svima. vidim da kao što je red, način i običaj u nas hrvata nevjerni tome su najglasniji i odmah reagiraju, a još mi nije jasno zakaj se ljudi s pozitivnim iskustvima više ne javljaju. čast iznimkama. evo ja vjerujem u sve kaj pomaže,bez obzira kako se to zvalo. moram reći da sam imala užasne glavobolje koje su me iscrpljivale, te doslovno više nisam imala volje za živjeti sa konstantnom boli. svi oni bolesni znaju o čemu govorim, to stvarno nije humano tako živjeti. pa sam probala svašta. pila sam noni, bila na bioenergiji, radila cyprin metoda za čišćenje memorija. i sve to ima svoje, ali evo kaj se tiče bioenergije 100% mi je pomogla po pitanju reguliranja krvnog tlaka ( koji je oscilirao), te su moje svakodnevne glavobolje nestale. nisam išla kod domančića, već kod stjepana beloše. toplo preporučam. plaćanje prema mogućnostima, a i iskren jer kaže kod čega može pomoći.
cleas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:01   #111
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ne znam šta studiraš ali vidim da ne znaš šta znači da je nešto znanstveno dokazano i potvrđeno.Ta knjiga nije nikakav dokaz,danas knjigu piše ko hoće i u nju stavlja šta hoće,bez ikakve mjerodavne recenzije.U novinama iznose vijesti ali to također nije mjerilo da je nešto zaista tako kako piše.
Ako se ne varam znanstveno je dokazano da je špinat bogat željezom pa su žene koje su bile na dijeti špinatom radi poboljšanja krvne slike ubrzo postale anemične.
Toliko o znanosti.
jaizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 21:04   #112
Quote:
jaizza kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam znanstveno je dokazano da je špinat bogat željezom pa su žene koje su bile na dijeti špinatom radi poboljšanja krvne slike ubrzo postale anemične.
Toliko o znanosti.
A i znanstveno je dokazano da je casa crnog vina dobra za zdravlje a znanstveno je i dokazano da casa crnog vina steti zdravlju.
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 21:52   #113
Zavisi sto se hoce dokazati ...pa se to i dokaze .......zato i jeste crno vino nekad zdravo a nekad bas i ne
tomislava13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 19:23   #114
Ja sam ucenica Zdenka Domancica, pa da ispravim nepravedne tekstove koje sam upravo procitala evo vam par informacija . Izljecena sam od raka grlica maternice u par mjeseci bez ikakvih posljedica i i na kraju sam sama krenula uciti, put jos traje jer je svaki dan ucenje, kroz cjelokupni zivot, kako Zdenko kaze: Ako u sebi imate makar malo vise dobrog nego loseg možete lijeciti. On je po meni jedan od najboljih jer ono sto sam ja ucenjem kod njega vidjela to su naprosto cuda, ali cuda zato sto su nas drustvo i religije ucili da ih tako zovemo, a zapravo to bi trebala biti svakodnevna normalna pojava, on lijeci ljudi od svih mogucih bolesti i vrlo uspjesno, medutim ako vi u startu ne želite biti izljeceni nego glumite bolesnika da biste privlacili pažnju okolice onda treba prvo posjetiti psihologa, jer takav covjek tesko da može doživjeti izljecenje, ljudi naprosto ne dopustaju da ih se lijeci, puni su kritika, cinizma i sve to gubi smisao jer njihov organizam ne prihvaca pomoc. Ima iznimaka, kad su ljudi u podmakloj fazi teskih bolesti i zaista im se ne može pomoći nijednom metodom, ali vecina ljudi koje on tretira imaju fantasticne rezultateili barem znacajne pomake. Nemojte zaboraviti da alternativa postoji tisucama godina, a konvencionalna medicira zapravo se danas zasniva na zaradi, na profitu, a ne dobrobiti i izljecenju pacijenta. Ona ima svoj znacaj koji je veoma bitan, ali kod kronicnih bolesti nema rezultata i tu zapravo nastupa terapeut koji može puno vise napraviti. Ali zapravo večinu radi čovjek sam, pacijent vjerom i otvorenošću pušta da mu se pomogne, jer ono što terapeut radi je da te potakne na izlječenje pa iz tog razloga logično je da se nekima niti ne može pomoći.

Pravog iscjelitelja cete prepoznati po tome sto ne naplacuje svoje tretmane nego vama ostavlja na prosudbu da odlucite da li cete mu platiti i koliko. Svako ima pravo na zdravlje i izljecenje, ne samo privilegirani elitni krugovi zasnovani na financijskoj moci, zato Zdenko prima najvise malene djece i teske sirotinje iz hrvatske i cijeloga svijeta jer na za njih farmacija zapravo uopce ne mari. Jedino sto tamo placate je smjestaj, ali ostalo je na vama da odlucite.

Sto se tice komentara da je Zdenko napuhan i oštar, bahato i zastrasujuce da izgleda, na to se mogu samo nasmijati jer tko smo mi da sudimo zapravo o ljudima koje smo vidjeli na tv-u il suditi na temelju svog osjecaja? To je ono sto sam vam rekla, svako sam odlucuje o svom stavu i tako se postavi prije nego sto uopce dode tamo, predrasude su privilegija kivnih i uskogrudnih ljudi koji prvo moruju lijeciti svoje emocije a onda tijelo, jer je to ionako povezano.
Opčenito, sto se vise prepustite i opustite, više primate...

Zdenko i njegovi ucenici su izljecili stotine tisuca ljudi od "neizljecivih bolesti!" pa ja ne bih bila u stanju i da ga ne poznam tako pricati prije nego sto covjeka upoznam i popricam s njim u vise navrata. Odredene skupine ljudi, a da ne kažem i klubovi se silno trude vec 30 godina da ga konstantno prikažuju u negatvnom svijetlu jer je jak i imaju interes zasto su ga godinama proganjali i maltretirali na sve moguce nacine, pa zahvaljujuci tome on danas donosi sve dobro sloveniji a ne drzavi koju toliko voli.

Ljudi otvorite oči, niste slijepi samo nosite slijepocu koju vam je nametnulo mocno drustvo ljudi s interesima moći, profita, a o onoj crnoj strani razloga bolje ne govoriti!!!

Zdenko Domančić
www.drustvo-lemuria.si
Ovdje su vam rasporedi, kontakti i sl. informacije

Jos jedna njegova stranica opcenito http://www.biohealing.si/

Preporucujem da pogledate dokumentarac WHAT IF o njemu i lijecenju opcenito;
http://www.healingbioenergy.com/flashtest.htm
http://www.biohealing.si/ - Video-What If dokumentarac


Niti je ostar niti bahat. Naprotiv, divan covjek, na prvi pogled ozbiljnog i strogog lica, ali on se strasno puno smije, nevjerovatno je veseli i topao covjek i cita vas kao otvorenu knjigu kad vas uzivo pogleda, covjek je proucavao Vede na sanskritu još prije 30 godina, ucio od ljudi za koje svijet niti ne zna i ima vise sposobnosti nego nas prosjecan um može dosegnuti u nekoliko zivota, ali samo zato jer mi ne vjerujemo a takvi poput njega vjeruju....

Vjerujte mi divan je, rijetko sam u životu doživjela takvu toplinu i ljudsku srdacnost koju mi je on pružio

Nadam se da cu tokom života uspjeti svladati barem jedan dio onoga sto on nosi na dlanu.

" Bioenergija, bioplazma, kozmicka energija, chi, prana, božja energija, vjera... zovite je kako želite, ONA JE NASLJEĐE LJUDSKOGA RODA",

Božja ste djeca, ne budite tako sebicni prema sebi da vjerujete da to mogu samo privilegirani, to je nase nasljeđe, posegnite i ucite, istražujte, pitajte... apsolutno možemo svi, ali paralelno s time mora rasti i mjenjati se i vasa svijest... svijest vas kao duse, kao individue istovjetne svim bicima ovog univerzuma...

To vise nije privilegija tajnih drustva, religija, skupina, mada se trude jos uvjek na sve moguce nacine uvjeriti nas da je to lose.. spaljivali su nas, maltretirali, tiranizirali, plasili, jer smo bili uvijek samo robovi i ovce "privilegiranih", znanje je izaslo na vidjelo jer mi nismo ovce, sto su nas uvjeravali stotinama tisuca godina, mi smo božja djeca, jedinstvena, posebna, besmrtna...

Mislite sami, nemojte dozvoliti da umjesto vas misle drugi, kroz priče, uvjeravanja, tv, filmove, strahove, fobije, prijetnje...

"UČILI SU NAS ŠTO DA MISLIMO, DOŠLO JE VRIJEME JE DA SAMI NAUČIMO MISLITI!!!"

S ljubavlju i najljepsim zeljama,

ana

anamarijachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 07:30   #115
Svaka čast na trudu pisanja ovakvog posta to je sve u redu , ali ja samo znam da je moja setra bila kod njega još dok je radio u hrvatskoj - platila tretman, kupila knjigu, a jedino što je dobila za uzvrat još jači bolovi u vratu i bonus glavobolje koje prije tretmana nije imala. Tako tko voli nek izvoli, moje je mišljenje da je sve stvar vjerovanja ako ti sam dovoljno vjeruješ da će ti nešto pomoći postoji mogućnost da se to i desi. Bilo je slučajeva žena koje nisu mogle imati djecu a silno su ih željele, nakon nekog vremana su dobile sve simptome trudnoće ćak im je i trbuh počeo rasti tj. to se zove umišljena trudnoća. Kažem da je sve u glavi i molitvi(za vjernike).
monac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 14:17   #116
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Baš sam žalosna kada Endimion ovako izgubi samokontrolu . Bi'će takav dan, štoli?
Ne, nije gubitak samokontrole. Ovo stvarno jest smeće.
Ukoliko čovjek tvrdi da ima "moć izcjeljivanja" ili bilo što tome slično, moralna mu je dužnost to i dokazati. Priliku ima već dvadesetak godina kod bradonje.

Mogući razlozi zašto čovjek to ne dokazuje su:

1) Čovjek ne posjeduje nikakve moći i ne želi da se to i dokaže. (zaključak: vara ljude)
2) Čovjek posjeduje moći, ali ih ne želi podijeliti sa svijetom i tako ga iskonski unaprijediti. (zaključak: gad je)

Eventualni treći i četvrti razlozi su nedostatak novca za odlazak na testiranje ili spriječenost, u što iskreno sumnjam. Novac se uvijek nađe. Za dokazivanje fundamentalno ozbiljne tvrdnje kao što je "imam moć iscjeljivanja", koja krši sve opažene prirodne zakone po kojima se ravna svemir, ukoliko postoje jasni i čvrsti dokazi da je točna, smoglo bi se novca. Stvar je preozbiljna da bi ju se olako shvatilo.

Uostalom, ovakvi i lijepo zarađuju. I stoga, dužnost je njegova i samo njegova. Dok ne dokaže, ne vjerujem.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 13:59   #117
Neka svako misli što god hoće, ali ja sam se uvjerio svojim očima. Prijatelji su mi išli u Novi Zagreb kod jednog njegovog učenika i bili su oduševljeni, tako da sam na njihov nagovor i sam otišao. U početku sam bio skroz skeptičan, ali već nakon prvog tretmana svi bolovi su nestali. U sljedeća tri dana vratilo mi se raspoloženje, spavam ko beba i svi simtomi bolesti su se povukli.
Poznajem 20-tak ljudi koji su bili kod njega i svi do jednog su presretni. Nekima je pomogao drastično, nekima podosta, ali niti jedan nije ostao ravnodušan. SVOJIM očima sam gledao kako nas savija bez dodira i osjetio kako kuha u organizmu dok drži ruke tik do tijela.
Svaka mu čast i skidam mu kapu!!!!
machak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 20:54   #118
Machak...možeš mi nekako nabaviti ime ili br. tog njegovog učenika????
__________________
U našem životu, kao i na slikarevoj paleti, samo je jedna boja koja daje smisao životu. To je boja ljubavi.
miyu_luna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 13:46   #119
Larisza Balogh

Jel netko cuo za bioenergeticarku Lariszu Balogh iz Rijeke? Jel ok ona? Ili ako netko zna nekog drugog dobrog?
crohunk24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 00:39   #120
http://www.healingbioenergy.com/flashtest.htm


Link na dokumentarac kojeg je svjetska zdravstvena organizacija snimila o Domančiću.
the_dragon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.