Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2012., 15:21   #41
Quote:
Eintz kaže: Pogledaj post
Možemo li zatražiti novu lozinku ili pin prijave za sustav? I kako?
Ako si stariji maturant treba ti stari TAN,JMBG i broj telefona za ponovnu aktuivaciju.

Ako nemaš TAN onda ovako..

Quote:
Ako je TAN izgubljen, a kandidat ima upisan broj mobitela u sustavu, šalje s tog istog broja mobitela poruku OPET na broj 66354. U slučaju da kandidat nema upisan broj mobitela u sustav, treba Središnjem prijavnom uredu poslati broj mobitela i skeniranu svjedodžbu 4. razreda srednje škole na e-mail adresu [email protected] i zatražiti reizdavanje korisničkih podataka.
Ako si pak ovogodišnji maturant isto pošalješ ovu poruku OPET sa mobitela koji je prijavljen u sustavu

Ako imaš još pitanja pitaj
__________________
Sve što imam od socijalnog života a da nije fejk i koristoljublje je više manje ovaj forum a i tu me nitko ne voli.
bambus88 is offline  
Old 18.12.2012., 17:25   #42
ima li kakve povlastice dijete branitelja pri upisu na faks ?
luka249 is offline  
Old 23.12.2012., 21:25   #43
Quote:
luka249 kaže: Pogledaj post
ima li kakve povlastice dijete branitelja pri upisu na faks ?
imaju, imaš sve o tome u brošuri za maturu... uglavnom, trebaš proći sve obavezne predmete, pisati sve obavezne izborne i proći dodatne provjere( ako postoje)
__________________
:)
aurorić is offline  
Old 23.12.2012., 21:26   #44
jesu li ikome u onu rubriku natjecanja, natjecanja zaista upisana? na postani student?
__________________
:)
aurorić is offline  
Old 28.12.2012., 14:58   #45
Mala upisna kvota, postani-student.hr, kako sve to funkcionira?

Pozdrav. Neznam ako je ovo pitanje drugdje bilo postavljeno, ako je, onda oprostite, koristio tražilicu jesam al ne mogu naći odgovor na svoje pitanje.

Naime, 4. sam razred gimnazije, uskoro polažem državnu maturu itd itd.
Prvi izbor na postani-student.hr mi je FSB-Zrakoplovstvo, a drugi izbor je FER.
No imam jednu dilemu, tj strah me jedne stvari: To zrakoplovstvo ima upisnu kvotu samo 30 učenika. Pretpostavimo sada da ću jako dobro napisati maturu, zanima me što moram učiniti da se što prije upišem, da na kraju nebi ispalo da nema više mjesta!
Kako funkcionira taj postani-student.hr? Šalje li ta stranica odmah moje podatke FSB-u, što se onda događa? Sastavljaju li odmah listu 30 ljudi i vraća li se odmah ta informacija na postani-student.hr kako bi se ljudima koji JESU zadovoljili uvijete ali za njih nažalost NEMA više mjesta na zrakoplovstvu automatski odabrao drugi faks, u mom slučaju FER?

Zadnje uređivanje BedakJen : 28.12.2012. at 15:04.
BedakJen is offline  
Old 28.12.2012., 15:15   #46
Ak ne zadovoljiš na jednom fakultetu, odma te stavlja na listu za sljedeći na listi prioriteta. Al ak se ne varam, još uvijek imaš šansu za upasti na fakultet koji ti je veći prioritet, ak se oslobodi mjesto.
Nemoguće je da zadovoljiš uvjete (tj. budeš među tih prvih 30), a da ne upadneš na faks.

Zadnje uređivanje d._m. : 28.12.2012. at 15:23.
d._m. is offline  
Old 28.12.2012., 15:17   #47
Quote:
BedakJen kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Neznam ako je ovo pitanje drugdje bilo postavljeno, ako je, onda oprostite, koristio tražilicu jesam al ne mogu naći odgovor na svoje pitanje.

Naime, 4. sam razred gimnazije, uskoro polažem državnu maturu itd itd.
Prvi izbor na postani-student.hr mi je FSB-Zrakoplovstvo, a drugi izbor je FER.
No imam jednu dilemu, tj strah me jedne stvari: To zrakoplovstvo ima upisnu kvotu samo 30 učenika. Pretpostavimo sada da ću jako dobro napisati maturu, zanima me što moram učiniti da se što prije upišem, da na kraju nebi ispalo da nema više mjesta!
Kako funkcionira taj postani-student.hr? Šalje li ta stranica odmah moje podatke FSB-u, što se onda događa? Sastavljaju li odmah listu 30 ljudi i vraća li se odmah ta informacija na postani-student.hr kako bi se ljudima koji JESU zadovoljili uvijete ali za njih nažalost NEMA više mjesta na zrakoplovstvu automatski odabrao drugi faks, u mom slučaju FER?
Ako zadavoljiš sve uvjete i i nađeš se po bodovima na listi među prvih 30 na zrakoplovstvu sve tamo do 16. srpnja ne moraš apsolutno ništa napraviti. Čekaš samo da FSB objavi kad su upisi i pojaviš se tamo.
Ako slučajno ne uspiješ biti među tih 30, a FER si stavio na drugo mjesto na listi prioriteta, program na postani-student će te automatski staviti na tu listu.

Ti ne moraš ništa napraviti osim da si dobro poredaš fakultete i dobro napišeš maturu, sve ostao će se srediti samo. Ne mora te ništa brinuti, faks će znati tko im je na kraju upao u kvotu.
The Black Cat is offline  
Old 28.12.2012., 15:24   #48
Hvala vam na odgovorima
BedakJen is offline  
Old 29.12.2012., 14:41   #49
Prvi put se prijavljujem u sustav i ne mogu se nikako prijaviti,uvijek mi ovo pise... Could not connect to http://193.105.74.122:8286/smsbox/webservices. TCP error code 10061: No connection could be made because the target machine actively refused it 193.105.74.122:8286. Registracija nije uspjela......je li se ovo jos nekome dogadalo...u cemu je problem?
storm222 is offline  
Old 29.12.2012., 16:30   #50
Ne znam gdje da postavim pitanje, pa ću probati ovdje. Vi me uputite na drugu temu ako znate. Jedna moja poznanica, koja živi u Njemačkoj i tamo je završila školu želi doći studirati u Hrvatsku. Zanima me što sve treba napraviti. Slala je upite našim agencijama za obrazovanje, ali svatko joj drugačije odgovori. Zamolila me da pokušam doći do nekog broja telefona, gdje bi mogla sve detaljno upitati. Hvala
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 29.12.2012., 20:07   #51
Do kojeg se datuma moze prijavljivat u sustav?? imam problema s TAN-om pa sam u panici, ako moze neko odg brzoo
Shaina is offline  
Old 29.12.2012., 20:33   #52
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Do kojeg se datuma moze prijavljivat u sustav?? imam problema s TAN-om pa sam u panici, ako moze neko odg brzoo
Do 1.2.2013. se trebaš prijaviti i potvrditi svoje osobne podatke, ocjene od 1. do 3. razreda te prijaviti željene razine obveznih predmeta i izborne. Fakultete možeš i nakon toga prijavljivati do 6. ili 7. mjeseca, ovisno o tome da li traže dodatne provjere znanja ili ne.
Hopery is offline  
Old 30.12.2012., 17:01   #53
Quote:
Hopery kaže: Pogledaj post
Do 1.2.2013. se trebaš prijaviti i potvrditi svoje osobne podatke, ocjene od 1. do 3. razreda te prijaviti željene razine obveznih predmeta i izborne. Fakultete možeš i nakon toga prijavljivati do 6. ili 7. mjeseca, ovisno o tome da li traže dodatne provjere znanja ili ne.
Hvala puno !
Shaina is offline  
Old 31.12.2012., 13:58   #54
Jel vrijedi ispiti drzavne mature od prosle godine?
__________________
"...golden days come and go, there is one thing I know, I've still got the blues for you..."
misunderstood92 is offline  
Old 31.12.2012., 15:52   #55
Quote:
misunderstood92 kaže: Pogledaj post
Jel vrijedi ispiti drzavne mature od prosle godine?
Vrijedi. Vrijedi i onaj od 2010.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Old 02.01.2013., 21:56   #56
Položila sam ispite na državnoj maturi 2010. g. i upisala redovno faks, a od sljedeće akademske mislim paralelno upisati još jedan. Prijavila sam se ponovo u sustav, ali ne mislim polagati ponovo predmete već samo prijaviti taj studij koji želim dodatno upisati. Da li to moram odabrati do kraja prvog mjeseca ili mogu čekati do srpnja sa prijavom željenog studija?
Pikachuuu is offline  
Old 02.01.2013., 22:05   #57
Quote:
BedakJen kaže: Pogledaj post
Prvi izbor na postani-student.hr mi je FSB-Zrakoplovstvo, a drugi izbor je FER.
moraš računati na to da prije same prijave na zrakoplovstvo moraš obaviti liječnički pregled od cca 1500kn
__________________
kad zapjevamo ja i kolega, digla bi se i ona što je legla!
alhidada is offline  
Old 03.01.2013., 00:29   #58
hej ekipa, stariji sam maturant, pisala sam već maturu i sad sam se prijavila na postani-student ali mi tamo ne pišu rezultati ispita. Sad malo paničarim (vjerojatno bez razloga) ali je li i ostalima tako za sad ili da zovem ncvvo?

Zadnje uređivanje Satsuki : 03.01.2013. at 01:16.
Satsuki is offline  
Old 03.01.2013., 02:23   #59
Quote:
Satsuki kaže: Pogledaj post
hej ekipa, stariji sam maturant, pisala sam već maturu i sad sam se prijavila na postani-student ali mi tamo ne pišu rezultati ispita. Sad malo paničarim (vjerojatno bez razloga) ali je li i ostalima tako za sad ili da zovem ncvvo?
Nevermind, samo sam gledala krivi rok
Satsuki is offline  
Old 03.01.2013., 20:26   #60
Jedno pitanje, mogu li nakon 1.2. kada prijavim predmete za maturu i fakultete, kasnije još mijenjati redoslijed fakulteta, jer se još uvijek dvoumim, posebno zbog mjesta studiranja?
kj1504 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.