Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2013., 18:25   #81
Quote:
fušer kaže: Pogledaj post
bok svima.
može li netko reć. završio sam srednju 2004. i je li za mene obavezno polagat DM? procedura oko toga je potpuno sumanuta i preskupa. (već sam završio jedan fakultet i nezaposlen sam.)
Nije obavezno, ali teško da ćeš samo s ocjenama (i rezultatima prijemnih ispita koje još uvijek traže pojedini fakulteti) moći konkurirati na bilo kojem "traženijem" fakultetu.



Quote:
ivanak1994 kaže: Pogledaj post
E ovako.. Planiram prijavit ekonomiju i neke tehnicke fakultete u splitu.. I morat cu radit izborni iz fizike, a ekonomija mi ne trazni nijedan izborni. Pa zanima me je li dobivam ikakve bodove na ekonomiji od fizike? Ako ne, je li ako npr.uradim jos izborni politiku i gospodarstvo dobivam ikakve bodove?
Ne dobivaš nikakve bodove niti za fiziku niti za politiku i gospodarstvo. Znači, ako ti je ekonomija prioritet, potrudi se napisati dobro obvezni dio državne mature.
Hopery is offline  
Old 11.01.2013., 00:30   #82
pozz, stariji sam maturant... moram poslati završnu svjedodžbu a ja se ne sjecam da sam to ikad dobio?? gdje je mogu podici? doma imam samo svjedodzbe od prvog do cetvrtog razreda..
lemon77 is offline  
Old 11.01.2013., 02:29   #83
Quote:
Gent Blaugrana kaže: Pogledaj post
ja sam polagao državnu maturu u školskoj godini 2010./2011. i položio sam sve glavne ispite (B razine) i upisao se na faks. E sad nakon što sam odustao od faksa, želio bi se upisati na drugi, ali mi treba A razina iz Engleskog jezika da bi mogao prijaviti taj fakultet. Sad me zanima koji je postupak ako želim opet pisati maturu, tj. samo Engleski jezik ako je moguće?

Hvala.
jeli zna netko odgovor na ovo?
još jednom hvala unaprijed
Gent Blaugrana is offline  
Old 11.01.2013., 13:06   #84
pozdrav ekipa, ja sam položio maturu na kraju prošle školske godine i sada bi je htio ponovo pisati. da bih prijavio ispite se trebam javiti koordinatoru ili se samo prijavim u sistem Postani-student ? Hvala!
fico22 is offline  
Old 11.01.2013., 22:11   #85
Frend je završio srednju 2-3 godine prije uvođenja sustava državne mature. Sada bi ju pisao da si poveća šanse za upad na faks. Polagat će ju prvi puta. Da li mora plaćati? Ako da, da li plaća po ispitu? Koliko kn?
night angel is offline  
Old 11.01.2013., 22:22   #86
Quote:
night angel kaže: Pogledaj post
Frend je završio srednju 2-3 godine prije uvođenja sustava državne mature. Sada bi ju pisao da si poveća šanse za upad na faks. Polagat će ju prvi puta. Da li mora plaćati? Ako da, da li plaća po ispitu? Koliko kn?
Ja mislim da je 175 kn po ispitu. Neka me netko ispravi ako griješim.

Zadnje uređivanje Eintz : 11.01.2013. at 22:27.
Eintz is offline  
Old 13.01.2013., 15:42   #87
Quote:
Eintz kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je 175 kn po ispitu. Neka me netko ispravi ako griješim.
Da.

Imam nedoumicu oko tog plaćanja. Mene sustav izgleda ne prepoznaje kao redovnu učenicu, budući da sam općeobrazovni program završila 2011./2012., no i dalje pohađam strukovni tj.glavni dio programa (raskorak u razredima).
Zašto mi se pojavljuje informacija o plaćanju DM ispita? Ima li to veze sa godištem?
Ja sam rođena 1993.

And, one more for you: Mogu li ići na DM prije nego odradim maturalni koncert u glazbenoj?
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Old 14.01.2013., 15:06   #88
jel mogu ja poslat samo domovnicu i prijavnicu tek tolko da se prijavim za ljetni rok pa onda do 6og mjeseca naknadsno poslat svjedodzbe?
lemon77 is offline  
Old 17.01.2013., 18:16   #89
Do 20 dana prije mature možemo obrisati neki izborni predmet bez objašnjenja, a poslije moramo argumentirati zbog čega odustajemo od toga. Neka mi netko kaže jesam li u pravu.
kj1504 is offline  
Old 17.01.2013., 23:57   #90
Quote:
The Black Cat kaže: Pogledaj post
Prijave traju od 1. 12. 2012. do 1.2. 2013.
To znači da se u tom roku moraš prijaviti na stranicu i odabrati ispite koje misliš pisati. Ako već imaš položene glavne ispite (hrvatki, matematika i strani jezik), možeš samo dodati izborne.

Nakon što završe prijave ispita, možeš još samo dodavati fakultete (one za koje imaš uvjet) tamo do sedmog mjeseca (ne znam točno koji je datum, ja sam polagala prošle godine).
Ček, sad sam stvarno zbunjena...Daavno sam maturirala, al sad opet završavam dodatni 4 razred(prekvalifikacije). Školska matura je u lipnju. Ako odlučim ići na državnu maturu u jesenskom roku, do kad moram poslati dokumente?Jer, pročitala sam u brošuri "za kandidate koji srednje obrazovanje završavaju u ustanovama za obrazovanje odraslih"da je rok za slanje dokumenata za jesenski rok do 20.07. 2013, a onda čujem od drugih da je svima do drugog mjeseca rok za slanje Paranoja me hvata, najradije bi sada sve poslala!Znam da se mogu prijaviti i bez završenog zadnjeg razreda i ostaviti to prazno i onda naknadno slati, ali ja na ljetni rok neću moći izaći jer ću do tada(svibanj)vjerovatno još polagati preostale predmete +završni ispit, ako njega ne riješim neću imati završen četvrti razred
Dotty is offline  
Old 18.01.2013., 06:00   #91
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
Ček, sad sam stvarno zbunjena...Daavno sam maturirala, al sad opet završavam dodatni 4 razred(prekvalifikacije). Školska matura je u lipnju. Ako odlučim ići na državnu maturu u jesenskom roku, do kad moram poslati dokumente?Jer, pročitala sam u brošuri "za kandidate koji srednje obrazovanje završavaju u ustanovama za obrazovanje odraslih"da je rok za slanje dokumenata za jesenski rok do 20.07. 2013, a onda čujem od drugih da je svima do drugog mjeseca rok za slanje Paranoja me hvata, najradije bi sada sve poslala!Znam da se mogu prijaviti i bez završenog zadnjeg razreda i ostaviti to prazno i onda naknadno slati, ali ja na ljetni rok neću moći izaći jer ću do tada(svibanj)vjerovatno još polagati preostale predmete +završni ispit, ako njega ne riješim neću imati završen četvrti razred
U toj brošuri piše da se dokumenti za ljetni rok šalju do 15. 2. 2013., a da se svjedodžba 4.razreda i završna svjedodžba mogu poslati do 2. 7. 2013. Za jesenski rok piše da se sve mora poslati do 20. 7. 2013. tako da ne vidim zašto ne bi mogla izaći na ispit čak i na ljetnom roku i naknadno poslati svjedodžbe
The Black Cat is offline  
Old 18.01.2013., 17:44   #92
Quote:
The Black Cat kaže: Pogledaj post
U toj brošuri piše da se dokumenti za ljetni rok šalju do 15. 2. 2013., a da se svjedodžba 4.razreda i završna svjedodžba mogu poslati do 2. 7. 2013. Za jesenski rok piše da se sve mora poslati do 20. 7. 2013. tako da ne vidim zašto ne bi mogla izaći na ispit čak i na ljetnom roku i naknadno poslati svjedodžbe
zato jer se neću stići pripremiti obzirom da sam ipak strukovna škola trebam se stvarno dobro pripremiti za državnu, ništa ne znam lol, samo za matematiku ću se morati spremati barem 2 mjeseca. uz to, ispiti za državnu u ljetnom kreću u 5 mjesecu, a ja ću tada još imati rokove za ispite od 4 razreda te polaganje završnog ispita :/ pokušati ću dati što više ispita sada, možda i završim prije pa se uspijem pripremiti...

evo što piše u kalendaru(nisam prije vidjela)

JESENSKI ROK

SRPANJ 2012.

11. srpnja - početak prijave ispita državne mature za jesenski rok
20.srpnja - zadnji dan prijava za ispite državne mature u jesenskom roku i zadnji dan za dostavu dokumentacije potrebne za prijavu ispita državne mature u jesenskome roku (za kandidate koji su srednju školu završili prije 2010.g., izvan RH ili u srednjoškolskom obrazovanju odraslih)
22. srpnja - pocetak prijave studijskih programa za jesenski rok
Dotty is offline  
Old 19.01.2013., 00:14   #93
Izborni predmeti :s

Pozdrav. Znači. Prijavila sam dva izborna predmeta. Zanima me što u slučaju ako jedan izborni prođem, a drugi ne? Da li mi se priznaje da sam prošla državnu maturu? I što ako je taj izborni koji sam prošla ključan za upis na neki fakultet?
referentica is offline  
Old 19.01.2013., 09:36   #94
Neće se ništa dogoditi čak i ako nijedan izborni ne prođeš, za prolaz državne mature bitno je samo da prođeš obvezne predmete.

Ako ti je taj predmet ključan za upis na neki faks, a ne prođeš ga, nećeš se moći upisati na taj faks, tj. na sve fakultete kojima je taj predmet uvjet za upis.
__________________
Live. Love. Laugh. :)
pop-rock is offline  
Old 19.01.2013., 09:58   #95
Quote:
pop-rock kaže: Pogledaj post
Neće se ništa dogoditi čak i ako nijedan izborni ne prođeš, za prolaz državne mature bitno je samo da prođeš obvezne predmete.

Ako ti je taj predmet ključan za upis na neki faks, a ne prođeš ga, nećeš se moći upisati na taj faks, tj. na sve fakultete kojima je taj predmet uvjet za upis.
A u slučaju da ga prođem, mogu upisati željeni fakultet?
I hvala ti na odgovoru.
referentica is offline  
Old 19.01.2013., 10:59   #96
ja imam pitanje vezano uz prijave u sustav, tj. ponovno traženje podataka za prijavu. poslao sam OPET na 66354, ali nisam dobio povratnu poruku. koliko se treba čekati na nju, ili ju moram ponovno poslati? ipak, košta 3,66...
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Old 19.01.2013., 11:06   #97
Ja sam je isto slala i nije mi došla nikako pa sam ih nazvala i poslali su mi na mail podatke
 
Old 19.01.2013., 11:34   #98
Quote:
Mazoretkinja kaže: Pogledaj post
Ja sam je isto slala i nije mi došla nikako pa sam ih nazvala i poslali su mi na mail podatke
hvala, tako ću i ja
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Old 19.01.2013., 12:00   #99
ej ako smo polagali državnu maturu prošle godine i upisali faks a htjeli bismo nešto drugo..kada je krajnji datum za prijavu u sustav ako ne želimo pisati ponovno ispite državne mature ?
A n a is offline  
Old 19.01.2013., 12:08   #100
Quote:
kj1504 kaže: Pogledaj post
Do 20 dana prije mature možemo obrisati neki izborni predmet bez objašnjenja, a poslije moramo argumentirati zbog čega odustajemo od toga. Neka mi netko kaže jesam li u pravu.
Molim vas, neka mi netko kažem ako sam dobro shvatila ili ne, to mi je stvarno jako bitno
kj1504 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.