Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2015., 10:26   #61
Quote:
Lee Anne kaže: Pogledaj post
Upravo je tako, mi smo iz Osijeka i slali smo poštom, imam povratnicu koja je "potpisana" samo pečatom na kojemu stoji: Opunomoćenik. Zato sam molila broj telefona na koji ih vi dobijete. Hvala
Isti broj kao i dosad, samo moraš potrefit' kad gospođa portalady završi s čitanjem "Glorije" i/ili osvježavanjem statusa na fb.
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:37   #62
Bok

Kaj im ovo znaci? Sto moram predati ako zivim s bratom u obiteljskoj kuci?

dokaz o stambenom statusu obiteljskog domaćinstva podnositelja zahtjeva (ugovor o najmu za podstanare i zaštićene najmoprimce, z.k. izvadak za nekretninu u vlasništvu člana obiteljskog domaćinstva odnosno podnositelja zahtjeva za neodgovarajuću nekretninu)
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:43   #63
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Bok

Kaj im ovo znaci? Sto moram predati ako zivim s bratom u obiteljskoj kuci?

dokaz o stambenom statusu obiteljskog domaćinstva podnositelja zahtjeva (ugovor o najmu za podstanare i zaštićene najmoprimce, z.k. izvadak za nekretninu u vlasništvu člana obiteljskog domaćinstva odnosno podnositelja zahtjeva za neodgovarajuću nekretninu)
Čijoj obiteljskoj kući?
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 10:56   #64
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
Čijoj obiteljskoj kući?
Staraca. Ali oni ne zive s nama, ali je njihovo.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:00   #65
Trebas izvadit zk izvadak,na kojem pise da ta kuca nije tvoja.To sam ja izvadio i dan kasnjje nas zovu da donesemo vlasnicki list.Ne razumijem zasto...

Sent from my HTC Desire 500 dual sim using Tapatalk
__________________
Barcelona i 7 patuljaka... :)
Figo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:01   #66
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Staraca. Ali oni ne zive s nama, ali je njihovo.
Onda su ti otac i/ili majka (ovisi na koga od njih dvoje ili oboje glasi nekretnina) član obiteljskog domaćinstva kod kojeg živiš, a ne brat. To što živiš s bratom je nebitno, bitno je tko je vlasnik kuće. Dakle, prilažeš z.k. izvadak kuće u kojoj živiš.
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:24   #67
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
Isti broj kao i dosad, samo moraš potrefit' kad gospođa portalady završi s čitanjem "Glorije" i/ili osvježavanjem statusa na fb.

Ovo je ružno....znate li vi koliko ta gospođa primi poziva dnevno i kakvih sve pitanja ima.

Treba biti uporan i dobije ih se, ali nikako iz prve....
snowy_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:33   #68
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
Onda su ti otac i/ili majka (ovisi na koga od njih dvoje ili oboje glasi nekretnina) član obiteljskog domaćinstva kod kojeg živiš, a ne brat. To što živiš s bratom je nebitno, bitno je tko je vlasnik kuće. Dakle, prilažeš z.k. izvadak kuće u kojoj živiš.
Isuse, kako kompliciraju.

Mogu li to ja izvaditi ili iskljucivo starci?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:36   #69
Quote:
snowy_day kaže: Pogledaj post
Ovo je ružno....znate li vi koliko ta gospođa primi poziva dnevno i kakvih sve pitanja ima.

Treba biti uporan i dobije ih se, ali nikako iz prve....
Nije ružno, samo je malo karikirano. Ta gospođa, kao i sve druge gospođe i gospoda u svim mogućim administracijama svijeta, treba raditi svoj posao i ništa manje i ništa više. Dakle, kad ju netko nazove i traži nekoga iz Agencije ONA je ta koja treba pitati pozivatelja za urudžbeni broj ili neku drugu dodatnu informaciju pomoću koje će saznati koga pozivatelj treba i time si automatski smanjiti posao jer ju pozivatelj neće ponovno zvati zbog iste stvari. Naravno da ima svakakvih pitanja, ali NJEZIN je posao da ta pitanja profiltrira i pozivatelje kanalizira na pravu adresu, a ne da na prvo pozivateljevo "ne znam" samo kaže "žao mi je" ili čak ni to i skine ga s dnevnog reda jer ima drugi poziv.

@ Zli Mali Medo: Sorry, to ne znam.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 24.09.2015. at 19:56. Reason: spajanje postova - koristiti edit
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:40   #70
Samo kratko pitanje,
ovo je iz javnog poziva:
- dokaz o stambenom statusu obiteljskog domaćinstva podnositelja zahtjeva (ugovor o najmu za podstanare i zaštićene najmoprimce, z.k. izvadak za nekretninu u vlasništvu člana obiteljskog domaćinstva odnosno podnositelja zahtjeva za neodgovarajuću nekretninu)

po tome ja koji sam kao podstanar kod xy osobe (nije član obiteljskog domaćinstva), a nemam ugovor o najmu jer nemamo ugovorenu najamninu i na osobnoj mi je njegova adresa, prilikom prijave ne treba mi z.k. izvadak za nekretninu???
Kako sam skužio samo se odnosi ako si u stanu npr od tate, mame...bake..???
anonymusi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:46   #71
Quote:
anonymusi kaže: Pogledaj post
Samo kratko pitanje,
ovo je iz javnog poziva:
- dokaz o stambenom statusu obiteljskog domaćinstva podnositelja zahtjeva (ugovor o najmu za podstanare i zaštićene najmoprimce, z.k. izvadak za nekretninu u vlasništvu člana obiteljskog domaćinstva odnosno podnositelja zahtjeva za neodgovarajuću nekretninu)

po tome ja koji sam kao podstanar kod xy osobe (nije član obiteljskog domaćinstva), a nemam ugovor o najmu jer nemamo ugovorenu najamninu i na osobnoj mi je njegova adresa, prilikom prijave ne treba mi z.k. izvadak za nekretninu???
Kako sam skužio samo se odnosi ako si u stanu npr od tate, mame...bake..???
U prijevodu: ti si podstanar na crno. Da, ne treba ti z.k.i. i u pušioni si za bodove po toj osnovi. Savjet: sklopi ugovor o najamnini ( ako/dok još možeš ).
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 12:07   #72
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Isuse, kako kompliciraju.

Mogu li to ja izvaditi ili iskljucivo starci?
http://lmgtfy.com/?q=izdavanje+zemlj...%BEnog+izvatka
prolaznik- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 13:01   #73
Hvala. Nisam znao za to.

Poucen iskustvom, znam zakaj pitam prvo tu, jer u Hrvatskoj nista nije kako treba. Imaju oni online knjige, ali eto, za NZ ti treba i broj uloska, a broj uloska ne znam. Kompliciranje.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 15:20   #74
Quote:
NapuniMeStank0 kaže: Pogledaj post

Loše je ako se neće moći dignut kredit po uvjetima POS-a (jel to sigurno?), ali svejedno ostaje jako dobra cijena stana, koja je po meni ispod tržišne.
Fakat?
Skyfall88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 15:54   #75
Quote:
Skyfall88 kaže: Pogledaj post
Fakat?
Na šta misliš?
Da se neće moć dignut kredit po uvjetima POS-a? Tako se piše po forumu, ja neznam.
NapuniMeStank0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 16:11   #76
Zapišali ste temu sa tim najmom daj se odvojite ... od vas ne mogu doći do osnovnih informacija oko kupnje. Hvala.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 16:22   #77
Quote:
NapuniMeStank0 kaže: Pogledaj post
Na šta misliš?
Da se neće moć dignut kredit po uvjetima POS-a? Tako se piše po forumu, ja neznam.
Da, na to. Moram ih nazvat, javim što su rekli.
Skyfall88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 16:47   #78
Quote:
Skyfall88 kaže: Pogledaj post
Da, na to. Moram ih nazvat, javim što su rekli.
I mene bas zanima..
kemičarka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 16:58   #79
Podnositelju zahtjeva, na temelju stambenog statusa njegova obiteljskog domaćinstva, pripada:
a) za status najmoprimca (podstanara) kod pravne ili fizičke osobe sa slobodno ugovorenom
najamninom........................................ .................................................. ...............40bodova,
b) za stanovanje u neodgovarajućoj nekretnini u vlasništvu podnositelja zahtjeva..30 bodova,
c) za stanovanje kod člana obiteljskog domaćinstva ...............................................20b odova,
d) za status najmoprimca sa zaštićenom najamninom........................................ .....10bodova.


Ukoliko Podnositelj zahtjeva nema nikakavu nekretninu u svom vlasništvu(odgovarajuću/neodgovarajuću) i trenutno živi s roditeljima u neodgovarajućoj nekretnini, a za najam se prijavljuje kao samac, znači li prema ovom bodovanju dobiva 0 bodova.
bapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 17:09   #80
Sto se tice kupnje stana nakon najma po POS uvjetima. Meni je rekla gospoda iz APNa da se stan kupuje po POS uvjetima nakon isteka najma ili vase odluke o otkupu. Potpisat cete ugovor prilikom najma u kojem bi to trebalo bit definirano. Tako mi je receno...
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.