Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2006., 14:56   #1
Pomoc! Rodjendanska torta

Usko ro se blizi prvi rodjendan mom braticu, pa bih htjela neku finu neobicnu tortu napravit za tu priliku.

Razmisljala sam da pravim teletabisa il neku drugu figuru... al opet neznam kako se to radi pa ak moze objasnjenje.

Unaprijed hvala
Asja_oluckasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 13:05   #2
Hm, iskreno, ja tortu nisam nikad pravila, ali sjecam se kad sam bila mala, susjeda mi je za svaki rodendan pravila razne torte - npr vlak tortu sa lokomotivom i 3 vagona napunjena gumenim bombonima, no to je jako komplicirano.

Sjecam se bazen-torte i ta ne bi trebala biti toliko teska. Probat cu ti opisati: bila je okrugla i za biskvit i kremu ne znam kako ide, ali kad se to napravi i poslaze, na kraju se gornja povrsina torte prelije zelatinom zelene boje (kao povrsina vode). Oko same torte se poslazu oni stapicasti, duguljasti keksi (koji u sredini imaju nadjev, ne znam im ime, ali su duguljasti i ovalni), 2 reda, jedan na drugi da malo strse iznad torte - a funkcija im je da izgledaju kao drvena ogradica od bazena. Susjeda je pravila i one jestive, slatke ukrase (danas se to moze kupiti, cini mi se), pa ih je oblikovala u male labudove i lopoce i poslagala po toj zelatini, kao da plivaju na vodi. Izgledalo je bas slatko i realisticno

Mislim da bi Teletubbies bio malo pretezak jer se sastoji od vise dijelova, ali mozes napraviti obicnu okruglu tortu, pa gore oblikovati lice Mickeyja ili nekog slicnog lika.
Eto, malo sma nezgrapno sve opisala, ali mozda sam ti dala neku ideju. Sretno!
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 15:03   #3
prvo odluči koliku bi tortu radila
zatim nacrtaj si šablonu, teletabija na papiru veličine gotove torte, ako nisi baš vješta pomogni se milimetarskim papirom ili potraži na netu neki dobar, jednostavan crtež i povećaj ga, ili slikicu iz stripa fotokopiraj s uvećanjem
zatim ispeci tijesto u nekoj većoj protvi koja će odgovarati veličini gotovog tabija
onda tijesto nafilaj i stavi u frižider, nakon 3-4 sata ga izvadi, položi šablonu i izreži tabija, ugrij malo pekmeza i kuharskim kistom premaži kolač i ostavi da se sat, dva suši - zato da ga možeš ravnomjernije glazirati
za glazuru ulupaj šlag u prahu sa nešto manje vode ili mlijeka, bolje će ti se održati nego pravo slatko vrhnje i obojaj jestivom bojom u prahu, ima je za kupiti po većim dućanima di drže pudinge i ostalo
i po nacrtu lijepo ocrtaj i pofarbaj tabija

kremu radi neku klasičnu sa putrom ili slatko vrhnje sa čokoladom, ne parfe je torta mora biti čvrsta, stabilna

a i ova buba mara je zgodna
http://www.tomtomklub.com/torta_bubamara.html
ja sam buba mare slagala u zdjeli u koju sam prvo stavila onu plastičnu foliju, nakon par sati ju samo iskreneš na pladanj, ukloniš foliju i ukrasiš
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 18:30   #4
Thnx Polly, za link - našla sam tortu pingvina, i moj se veliki sin oduševio - to je pravi Linuxov pingvin. Uglavnom, to će biti njegova rođendanska torta
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 18:55   #5
pingvinček za malog sineka

ja sam se isto mislila kreativno izražavat (jedna ovca i jedna krava) za ovogodišnje rođendane, no uslijed viših razloga zadovoljila sam se samo sa ružice, puslice, konfeti, svjećice, srčeka kičerajem

imam kroj za savršenu pandu, još kad se napravi sa ribanom čokoladom i kokosom, ispadne onak praf mekana i pufasta kak treba biti
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 19:45   #6
Za mog malog odanog Linuxaša - pingvinček će biti čokoladni - crna čokolada za frak, bijela za tijelo, boje iz "Sve i svašta" za kljun i stopala... ma bit će super. Recept za sachericu - najbolje se kroji, a i dijete mi još uvijek obožava čokoladu.

S bojama (onima u prahu, u maloj kutijici) sam već radila tortu pilića - kupila sam kalup u "Sve i svašta" - crvena krijesta, žuti kljun i nogice na glazuri od bijele čokolade - šteta, kokos mi nije pao na pamet baš bi bilo lijepo pahuljasto....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 20:42   #7
imaju bojice u prahu u konzumu, ne da mi se vozat do sve i svašta
u malenim teglicama su, kao fine kremice za lice

a ima i silikonski kalup za silvestra i ptićicu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 20:49   #8
Quote:
polly kaže:
imaju bojice u prahu u konzumu, ne da mi se vozat do sve i svašta
u malenim teglicama su, kao fine kremice za lice

a ima i silikonski kalup za silvestra i ptićicu
I opet, thnx zaista si nezamjenjiva! Uštedjela si mi 30-tak km vožnje!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 21:10   #9
ma jel da sam zlatna :trepettrepet:

vidjela sam nedavno, u onom na črnomercu ziher ima, al' ne znam točno koje sve boje
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 08:42   #10
Najvjerovatnije da cu poslusat polly za teletabisa, a ovu ideju za bazen cu iskoristiti neki drugi put. Ideja nikad viška.

Hvala vam
Asja_oluckasta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.