Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2016., 10:27   #5021
Razlikuju se i pristupi u liječenju. Većina ima konzervativni pristup kao naši liječnici da se prvo daju interferoni ili glatiramer, ali im u zadnje vrijeme u potpunosti konkuriraju i oralni lijekovi. Uspješnost jednih ili drugih zapravo ovisi i o osobnim iskustvima pacijenata.

S druge strane, intravenozni lijekovi poput Lemtrade ili Tysabrija kod nas (i većine doktora) imaju značaj lijekova posljednje obrane, dok neki američki liječnici preporučaju agresivni pristup od početka.

Nisam doktor i ne mogu pametovati, ali teška imunosupresija nasuprot makar pokušaju imunomodulacije mi ne zvuči kao dobra ideja.

Zaključak kao puno puta do sada, moramo vjerovati svojim doktorima...
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 16:08   #5022
Da, sto nam drugo preostaje.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 12:27   #5023
Ima li tko info da li dr Vida Demarin jos radi u Avivi?
Gledam njihovu stranicu,bome njeno ime ne vidim....

Ona mi je prosli put pomogla,nikad ne bi dospjela do hospitalizacije..
Čula sam da je i dr .Brinar dobra..
Ima tko preporuku za nekog neurologa koji je sppecijalista za demijelinizacije?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 10:32   #5024
Zna netko smijemo li davati dobrovoljno krv?
dona_dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 09:40   #5025
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ima li tko info da li dr Vida Demarin jos radi u Avivi?
Gledam njihovu stranicu,bome njeno ime ne vidim....

Ona mi je prosli put pomogla,nikad ne bi dospjela do hospitalizacije..
Čula sam da je i dr .Brinar dobra..
Ima tko preporuku za nekog neurologa koji je sppecijalista za demijelinizacije?
Moja preporuka dr. Bašić Kes iz Vinogradske. Napravit će sve za svojeg pacijenta. Šefica je neurologije.
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 13:30   #5026
Ne smijemo dobrovljno davati krv. Bolest nepoznate etimologije. To ovisi o drzavi,negdje dopustaju, nasi ne daju.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 12:30   #5027
Rebro ili vinogradska?

Dobar dan, zanima me koja bi od ovih bolnica po vašem bila bolja za liječenje MS?
Gdje su doktori bolji, dostupniji itd.
Ili ako ima neka druga opcija?
fatso is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:17   #5028
Mislim da nitko ovdje nije kompetentan za donijeti zaključak koja je od bolnica bolja. Obje imaju velike stručnjake, s time da ih Rebro možda ima malo više. S druge strane, na Rebru je značajno veći broj pacijenata i češće se događaju stvari poput nestašice određene vrste lijeka i slično, što se u Vinogradskoj nikad ne događa. Još je jedan veliki plus u Vinogradskoj što sve pacijente vodi voditeljica neurologije i spremna je učiniti sve za pacijenta.

Tako da, iz moje perspektive, s Vinogradskom ne možeš pogriješiti što naravno ne znači da će ti Rebru biti išta lošije, dapače.
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:23   #5029
Hvala, ako još netko ima svoje viđenje molim da napiše. Meni je recimo kolegica rekla da joj je u vinogradskoj bio katastrofa odnos prema pacijentima, sada je prešla u rebro i zadovoljna je.

Zbog toga me zanimaju iskustva ljudi na ovom forumu. Hvala
fatso is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:36   #5030
Haha sigurno je naletjela na docenticu Zavoreo. Je, ona (malo) šteka u ljudskim odnosima, ali je kao liječnik dobar stručnjak.

Prolistaj malo temu, to se pitanje često provlači, teško je sva iskustva sumirati u dvije rečenice...
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 09:17   #5031
Quote:
dona_dona kaže: Pogledaj post
Zna netko smijemo li davati dobrovoljno krv?
Quote:
mour1234 kaže: Pogledaj post
Ne smijemo dobrovljno davati krv. Bolest nepoznate etimologije. To ovisi o drzavi,negdje dopustaju, nasi ne daju.
ovo je i mene zanimalo, par puta sam pomislio na to, reko ne znam kakva je praksa kod nas.
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 12:23   #5032
Opisat ću vam tijek "pretraga" u vinogradskoj pa mi recite da li je to normalno?

Prvi pokušaj lumbalne punkcije-Rađena je u 5 pokušaja za redom, samo su u petom pokušaju uspjeli izvaditi likovor.

Nakon 3 dana dolaze i govore da lumbalna punkcija nije uspjela jer je uzorak krvav( od masakriranja pet puta) i da će morati opet.Isti dan se radi magnetska rezonanca. Trebalo se voziti pacijenticu, na kraju je morala sama hodati do MR i tamo je čekala 2 sata. Od bolova zbog lumbalne i sjedenja na stolcu se onesvijestila i srušila. Stvaili je na infuziju i nakon toga obavili MR.

5 dana nakon pokušaja lumbalen punkcije opet se radi lumbalna. I ovog puta 5 pokušaja za redom, ponovno bez uspjeha, ponovno krvave plahte.

Sada govore da će pokušati opet.

Molim savjet da li ima neka normalnija bolnica jer ovo nije normalno. I još se prema pacijentima odnose kao prema stoki. Kak dalje sada, kuda i kome?

MR obavljen, lumbalnu bi trebalo negdje drugdje, ovdje se više ne misli pokušavati jer je ovo pretjerivanje
fatso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 21:04   #5033
Kortich
Ona me vodila na Vinogradskoj..
Super je..
I njoj me Demarin i uvela..
Idem k dr.Demarin da je pitam za mišljenje sta dalje?
Mene vec dvije god drže na pola puta..
Ono sto je Bašić navela,imunolozi s sv.Duha nisu odradili..
Mr mi pogrešno uradjen,u Medikolu,bez kontrasta i opusa promjera lezija..
A ja vec luda od pretraga:imunologija,endokrinologija i interna..
Sve se pogoršalo,dobilo dg samo mi neurološke nerjesena:demijelinizacijska bolest
Niti sigurni da je MS nit isključena..
Imam Hashimoto..
Zbog nje,tahikardiju i hipertenziju..
A sto vise citam stare postove to vise nalazim simptoma koji su isti ko moji i to me plaši.
Primila sam 2014 kortikosteroidi,doslo je do povlačenja simptoma..sad,dvije god kasnije oni.se vracaju...
Samo imam vise nalaza,a ta demijelinizacija stoji i cekam da se vise netko usudi i kaze:gdjo,imate MS..
Frfljanje,gubitak koncentracije,počnem rečenicu ne znam ju završiti..
Trnci opet,grčevi..dva napada kad sam zavrsila ns sisačkoj nrl..
Rombergov:zanošenje..
Takodjer,desna strana mi ponire..i dokazana je slabija osjetljivost te desne strane..
Obeshrabrenja sam ..ne znam kud dalje..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."

Zadnje uređivanje plavi-safir : 03.05.2016. at 22:23.
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 23:38   #5034
Fatso, žao mi je čuti takvo iskustvo. Moram priznati da nisam čuo takve priče o lumbalnoj, ali sam više sklon vjerovati daje riječ o atipičnom pacijentu (ima li problema s kralježnicom ili tjelesnom težinom?) nego da u toj mjeri riskiraju odgovornost za liječničku pogrešku.

Što se tiče ostalih stvari, također nisam primijetio da je ikad bilo problema s prijevozom bolesnika ako je trebalo na pretrage, ali očito za ovu nisu previše marili.

Rebro je druga opcija i nadam se da će tamo biti više sreće...
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 08:27   #5035
Quote:
kortich kaže: Pogledaj post
Fatso, žao mi je čuti takvo iskustvo. Moram priznati da nisam čuo takve priče o lumbalnoj, ali sam više sklon vjerovati daje riječ o atipičnom pacijentu (ima li problema s kralježnicom ili tjelesnom težinom?) nego da u toj mjeri riskiraju odgovornost za liječničku pogrešku.

Što se tiče ostalih stvari, također nisam primijetio da je ikad bilo problema s prijevozom bolesnika ako je trebalo na pretrage, ali očito za ovu nisu previše marili.

Rebro je druga opcija i nadam se da će tamo biti više sreće...
Da, problemi s kražlježnicom su. Kada im je htjela pokazati papire za kralježnicu nisu htjeli niti pogledati. Pogledali su nakon 5. puta tek. Ali niti 5 pokušaja kasnije nisu uspjeli.

I da, trebali su voziti na MR, ali nisu i to nije po protokolu što je rekao i jedan doktor i sestra. Drugi put mi je isti doktor rekao da je ipak po protokolu.
fatso is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 11:38   #5036
Fatso...
Ja imam problema s kralježnicom..
I specijal iz antica nije umjela odraditi i nije slušala, kad sam joj rekla za slab prag boli..
Ljudi su imati,bili doktori ili druge struje..
Dosla mi je onda odjel na lijecnica sutradan,dala analgin+normabel,punkcija prosla ok..
Iskreno,bas da su nekog tek punktiranog slali ns MR bez pratnje je "bajka"..
Pa poslije punkcije nemozes ni ustat od bolova!!!
Kao zdr radnik moram reagirati..
Ako na mom odjelu umirućeg pacijenta šaljemo s pratnjom na uvođenje CVK,centralne vene,zasto bi u Vinogradskoj riskirali i slali jos rizičnije pacijente da hodaju i traže?
Vinogradska je sama pi sebi spetlhana za naci pojedini odjel,bar meni,jedina bolnica gdje nikad ne znam nac ambulantu i odjel
Ali su mi.iskustva u 11dana zaistaozitivna!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 12:46   #5037
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Fatso...
Ja imam problema s kralježnicom..
I specijal iz antica nije umjela odraditi i nije slušala, kad sam joj rekla za slab prag boli..
Ljudi su imati,bili doktori ili druge struje..
Dosla mi je onda odjel na lijecnica sutradan,dala analgin+normabel,punkcija prosla ok..
Iskreno,bas da su nekog tek punktiranog slali ns MR bez pratnje je "bajka"..
Pa poslije punkcije nemozes ni ustat od bolova!!!
Kao zdr radnik moram reagirati..
Ako na mom odjelu umirućeg pacijenta šaljemo s pratnjom na uvođenje CVK,centralne vene,zasto bi u Vinogradskoj riskirali i slali jos rizičnije pacijente da hodaju i traže?
Vinogradska je sama pi sebi spetlhana za naci pojedini odjel,bar meni,jedina bolnica gdje nikad ne znam nac ambulantu i odjel
Ali su mi.iskustva u 11dana zaistaozitivna!
10 neuspješnih uboda i daljnje forsiranje punkcije bez da su napravili nalaz MR ti je isto bajka? Pacijent nije poslana da "traži", išla je u pratnji med.tehničara ali je trebala u kolicima ili nosilima, što je rekao i sam doktor nakon toga.
Ne ovo u vinogradskoj nije bajka nego je noćna mora.
A ti možeš reagirati kao zdrav. radnik koliko god hoćeš, vjerovati ili ne, nije mi bitno.


Radije mi reci da neku dobru alternativu gdje će možda konačno obaviti tu punkciju i gdje se neće ponašati prema pacijentima na takav način
fatso is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 13:27   #5038
Kako da ti kazem?
Ja sam sve to slicno prošla s neurologijom u Sisku.
Nesigurni doktori koji nece da punktiraju!!!
Doktori koji ne umiju citati MR nalaz ili koji smatraju da netko mlad ne moze imati MS,mozdani ili drugu neur.bolest..
Naišla sam ja dragi moj na hrpu nepravilnosti..samo ne smijem imenovati,jer to je u sklopu mone firme
Ali ni dr.Zadro na Rebru,iako je mozda vrsna,otpilila me i nije ni sugerirala Rebro,nego:vrati se u Sisak..
Kome?
Lijecnici koja nece da radi punkciju..
Za alternativu ti mogu na PM poslati..
Ima netko,nisam ja isla,al znam tko
je i kome su pomogli..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."

Zadnje uređivanje plavi-safir : 04.05.2016. at 14:10.
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 08:42   #5039
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
... da netko mlad ne moze imati MS,mozdani ili drugu neur.bolest..

Možeš li napisati što znači "mlad" (jer je pojam subjektivan tj.ovisi o onome tko ga daje)? Da li je to, u godinama, 20+, 30+, 40+...
DeyanZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:33   #5040
Ja imam +30..
Tada sam dakle,imala 30 kad je pocelo.
I dotični neurolog,raspravlja samnom o mom CT nalazu..
Jer nije znao sto mu je kolega koji očitava nalaze CT napisao..
A napisao je da nalaz upućuje na tumor.
Ignorirao je da ssm dvije god pacijent s hipertenzijom,koja je medju prvim uzrocima kod nas i svijetu,moždanih udara...
Rekao mi"Čekajte MR,mladi ste imate vremena"
Nisam ga slušala,vec uradila MR.
Tada mi je lijecnica u Medikolu rekla:kakav tumor?
Kolega uopće nije kompetentan kad s takvim CT vam kaze da čekate.
Gospodjo nadjite dobrog neurologa u Zg jet ce vam trebati.
Nalaz MRa upućuje na sumnju za multiplu..."
Eto...
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.