Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2016., 16:43   #3841
Ne razumijem baš mjeru Rad nakon SOR... Po ovoj točki koja govori o ciljanim skupinama: "Mlade osobe do 29 godina koje su bile na stručnom osposobljavanju, a od završetka kojeg nije prošlo više od 6 mjeseci, prijavljene u evidenciju nezaposlenih koje nisu bile zaposlene s redovnom plaćom u prethodnih 6 mjeseci.", da li ja mogu tu mjeru koristiti kod drugog poslodavca ili oni misle da ću ja čekati 6 mjeseci na burzi da bi me isti poslodavac kod kojeg sam obavljala SOR uzeo još i po ovoj mjeri? Meni savjetnica rekla da ne mogu sad koristiti niti ovu mjeru jer se ovo odnosi samo na poslodavca gdje si obavljao SOR i isto tako da ne mogu koristiti niti pola pola (da za nju moram čekati godinu dana :/)
__________________
Album
Decipher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 16:57   #3842
Pitaj na [email protected] moĹľeš li biti kod istog poslodavca iako su meni rekli da ne mora. Ja sam ostala kod istog i podnijela zahtjev za tu mjeru u zadnjem mjesecu SOR. BTW SOR nije zaposlenje, tako da te kaÄŤi samo uvjet da budeš prijavljena na burzi prije toga (mogu te u meÄ‘uvremenu zaposliti na to radno mjesto).
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 22:35   #3843
Quote:
FlowerAdelia kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Ima li netko da je radio kao suradnik na EU projektma- javni rad Mladi za EU? Zanimala bi me iskustva, kako ste zadovoljni...
Hvala
pa ovisi gdje radiš ako je neka poštena i radišna organizacija, onda je super iskustvo jer stvarno ima tona korisnih stvari koje se može naučiti, a posebno je gušt ako te to zanima jer je i kreativno i zanimljivo.
ako je neka organizacija koja samo prodaje maglu, nema baš nekih rezultata s projektima ili bezveze uzimaju ljude, onda bježi od toga.
sve te mjere za mlade mogu biti super (ako izuzmemo plaću), a mogu biti i totalno traćenje vremena.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 10:13   #3844
Pozdrav,

u jednom aktualnom oglasu za posao za dječji vrtić na stranici burze rada stoji da je uz prijavu na natječaj nužno priložiti:

1. Uvjerenje o nekažnjavanju sukladno čl. 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju ( ne starije od 6 mjeseci),
2. Uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak ( čl.25. st. 2.),
3. Uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak ( čl. 25. St. 4.)

Ovo pod 3. sam uspjela dokučiti šta je i gdje se vadi - na prekršajnom sudu,
ali koliko god istražujem čini mi se da se pod 1. i 2. radi o istom dokumentu, tj. da ne postoji više uvjerenje o nekažnjavanju samo po sebi (1) već da se vadi uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak (2). Nadalje, nigdje ne mogu pronaći da su ova dva uvjerenja tako specifična - da se baš tiču predškolskog odgoja (Za razliku od 3. koje jest specifično i vadi se u tu svrhu).

Osim toga, negdje nailazim da je nelegalno tražiti ove dokumente u natječaju.

Zna li itko o čemu se radi? Jesam li na krivom topicu, prebacit ću se ako jesam
godisnji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 21:13   #3845
Bok ljudi! Da li je tko od vas pozvan na testiranje ili razgovor za ovaj zadnji natječaj što je HZZ imao u Zagrebu gdje su tražili negdje 20 ekonomista kao savjetnike za zapošljavanje? Tražili su u Radničkoj i Krešimirovoj....
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 11:18   #3846
Koliko se sjećam na natječajima je pisalo da su na testiranje pozvani svi koji ne dobiju na mail odbijenicu. A datum i vrijeme testiranja će biti objavljeno na stranici HZZ.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 17:18   #3847
Quote:
Aarie kaže: Pogledaj post
Koliko se sjećam na natječajima je pisalo da su na testiranje pozvani svi koji ne dobiju na mail odbijenicu. A datum i vrijeme testiranja će biti objavljeno na stranici HZZ.
Joj, hvala ti. Promaklo mi je onda valjda da će obavijest biti na stranicama burze. To će pisati pretpostavljam pod POSEBNI OGLASI sa strane?
Ili? :O
Mislila sam da će zvati, ili poslati e-mail sa obavijesti o testiranju. Tako su radili za stručno.
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 17:58   #3848
Da, po zakonu firme nisu duzne ni objavljivati natjecaje niti javljati rezultate natjecaja itd Jedino zbog strucnog osposobljavanja ali i to se pretvorilo u vezu i protekciju.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 18:22   #3849
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Joj, hvala ti. Promaklo mi je onda valjda da će obavijest biti na stranicama burze. To će pisati pretpostavljam pod POSEBNI OGLASI sa strane?
Ili? :O
Mislila sam da će zvati, ili poslati e-mail sa obavijesti o testiranju. Tako su radili za stručno.
Ovdje se stavljaju obavijesti o natječajima i testiranjima, ako govorimo o HZZ kao poslodavcu...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 10:29   #3850
Pravo na novčanu naknadu

Pozz! Ne radim od prije par dana. Poslodavac mi je dao papir na kojem piše:
Djelatnik ........ bio je u radnom odnosu kod poslodavca u vremenu od 19.04.2013. do 18.04.2016. s kojim danom mu je prestao radni odnos.
Da li je to dovoljno za ostvarit prava na novčanu naknadu (uz platne liste i ostalo..)? Hvala
questionmarks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 11:11   #3851
Quote:
questionmarks kaže: Pogledaj post
Pozz! Ne radim od prije par dana. Poslodavac mi je dao papir na kojem piše:
Djelatnik ........ bio je u radnom odnosu kod poslodavca u vremenu od 19.04.2013. do 18.04.2016. s kojim danom mu je prestao radni odnos.
Da li je to dovoljno za ostvarit prava na novčanu naknadu (uz platne liste i ostalo..)? Hvala
Ukoliko je otkaz iz poslovnih razloga - to je dovoljno.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 20:37   #3852
Quote:
Hinna kaže: Pogledaj post
Poz. Zanima me dali ovi u hzz mogu znati dali sam se ili nisam odazvala na sajam poslova na kojeg su me uputili i jel oni to nekako kontroliraju ko je doso a ko ne?
Kad je taj sajam, jel se to odnosi na Zagreb?

Ja bih otišla bacit oko, mislim da ne bi škodilo.

Mene inače sa burze ne zovu čak i kad kažu da budu ali sad me više ionako neće zvati kad me bezvezna firma za koju radim prijavila na određeno i to pola radnog vremena.
Ali ja svejedno tražim i dalje.

Isto tako me zanima jel zna netko ima li koristi od CISOK radionica?
Babylon Shoes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 16:58   #3853
Da li se potrebno javljati na mjesečne konzultacije ukoliko se zaposlimo? Pretpostavljam da nije.
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 02:10   #3854
odjaviti će te s burze čim te firma prijavi na mirovinsko tako da...
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:41   #3855
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Da li se potrebno javljati na mjesečne konzultacije ukoliko se zaposlimo? Pretpostavljam da nije.
Odjaviti će te a meni su čak i ljubazno javili da su me odjavili.

Ali slabe koristi za njih od toga kad ću se ponovo prijaviti u kategoriju tražitelj posla
Babylon Shoes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 13:12   #3856
Pozdrav svima!

Trudnica sam, nisam nikad bila na burzi, do sad sam uvijek radila na autorski ugovor (otkad sam trudna, praktički niti to jer sam ostala bez posla).
Znate li smije li se trudnica prijaviti na burzu, iostvaruje li time kakav prava (novčana znam da nemam jer nemam "staž" na burzi kao ni formalni radno staž)?
Ima li prijava na burzu kakve veze s autorskim ugovorom?
Hvala!
Sailing ship is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:09   #3857
Imam pitanje.

Imam 30 god i na zavodu sam vise od 6 mj..

Da li poslodavac ima pravo na neku potporu? Hvala
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 12:33   #3858
Bok svima, da li je tko pozvan u petak na uciteljski fakultet na testiranje za strucnog referenta za studentske poslove? Testiranje je informaticko znanje..
Da li je mozda tko i bio na takvim testiranjima? Nisam nikad bila na informatickom pa me zanima koja su to pitanja kako zo izgleda itd..? Hvala unaprijed
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 00:27   #3859
Halo dobro vecer,
Da li imam pravo na naknadu za Prijevoz do sezonskog posla na moru,
a idem ponovno na more, iako sam vec radio ove sezone i s poslodavcem
sam uradio Sporazumni otkaz? btw ja nisam vise prijavljen u redovnoj evidenciji HZZ-a
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 18:11   #3860
Da li je obvezna prijava na zavod prema mjestu prebivališta/boravišta ili se može u bilo koji zavod koji mi odgovara?
UnusualMe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.