Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2019., 13:36   #1
Fizička aktivnost

Koliko je moguće biti fizički aktivan tokom ovih postupaka?

Ja sam tek počela, imala sam jedan ISCI postupak, u jednom ciklusu je bila puna stimulacija i punkcija, u drugom prvi FET (i ništa od toga), sada evo trebam na drugi FET, ako ni to ne prođe onda planiram jedan ciklus odmora pa u novi postupak, i ko zna do kada ću tako.

Poanta je što bih se konačno malo "pokrenula". Teretana i/ili joga, ništa pretjerano, treba mi to sad više radi psihe nego "fizike" ali ne vidim kako to izvesti i koliko bi to eventualno štetilo.

Koliko kapiram, u suštini bi do transfera mogla uredno trenirati šta god, a onda pauza do bete? Je li uopće pametno išta više od šetnje nakon transfera?

Za vrijeme stimulacije sreća nisam otišla u hiper, dosta sam je dobro podnijela, jedan dan sam imala neke bolove, ali ništa strašno (naspram onog što sam pročitala da može biti). Naravno to ne znači da ću biti iste sreće drugi put, ali eto.

Kakva su vaša iskustva? Kako ste se organizovale?
D3anna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 14:35   #2
U pravilu se mirovanje nakon punkcije preporučuje zbog jajnika, a ne samog transfera i bebe. Da tjelovježba utječe negativno na implantaciju, onda bi se žene koje ne žele trudnoću preventivno penjale na Sljeme
Svakako se posavjetuj s doktorom tijekom postupka, ali ne vidim kako bi umjerena fizička aktivnost mogla negativno utjecati, pogotovo kad si van postupka. Kad dođe do FET-a poslušaj savjet doktora.

I nemoj razmišljati što ćeš kasnije, u drugim postupcima i sl. jer tako nikada nećeš krenuti s aktivnošću
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.