Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2010., 12:00   #61
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post

Sorkač ako je ispalo kao pametovanje, ali to je stvarno gradivo OŠ, a i ono, čudno mi da neko zove informacije u doba Svetoga Gugla.
ma nek je gradivo osnovne škole,normalno je bar za mene da nisam svaki predmet i svaku lekciju iz predmeta usvojila ono u potpunosti,šta mi je bilo zanimljivo sam učila i učila,a ono drugo što nije bilo sam naučila da dobijem što bolju ocjenu ali se nisam trudila zapamtititi a neke stvari i koje sam voljela i znala sad više neznam jer sam jednostavno zaboravila,jebiga metali ko metalie sad jesu li feromagnetski ili kakvi

a google,nije mi baš frend,nekako nemam naviku tražiti po njemu,nije da netražim,tražim ali za nešto ovakvo sam išla zvati opće,lijena sam to priznajem jer kad mi google izbaci uvijek gledam samo prvu stranicu ,nikada više a zna izbaciti njih hrpu,a kad vidim članak preko cijele stranice odustanem,nemam vremna tako svaki članak čitati da bi sazala jednu rečenicu iz njega što me znaima

iskreno evo ni sama neznam zašto sam sad išla na informacije,brže je valjda ili možda neznam tražiti google-om pa mi je zato na shit listi frendova
možda upišem previše ili premalo da bi dobila zadovoljavajući odgovor,možda premalo kombiniram,eli evo primjera,baš sam neki dan htjela saznati ime jedne žene koja je rodila na određeni datum,išla sam na večernji da vidim imaju li arhivu da nađem večernji od tog datuma da vidim pod ono gdje piše koje su žene rpodile tog dana i tamo nisam našla,onda sma upisivala u google datum i recimo rođene bebe,pa rođenje djeteta,pa neznam šta sve nisam i nisam mogla naći
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:39   #62
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...ja isto koristim isključivo živine, al bogami i pazim na njih ko oči u glavi...stoje spremljeni na sigurnom mjestu, skoro pa vrh ormara...

... kad se vade za mjerenje, idu iz moje ruke pod pazuh/u guzu i opet direkt na svoje mjesto...i tako kolko treba puta...a na tom putu hodam ko kad sam nosila tek rođenu bebu niz stepenice
...znala sam da ću se ureći

...jutros dok sam pričala na telefon, mala je uletila u kupatilo, iz ormara izvukla neku kutiju sa mojom starom šminkom koju mi žao bacit, i u trenu je izvrnila na pod...ja dotrčala i imam šta vidit, između razbacane šminke razbijen toplomjer za koji pojma nisam imala da se uopće nalazio tamo

...a ništa, malu sam torpedirala iz kupatila, olakotna okolnost je bila ta što se sva živa zadržala na prostirci ispred mašine i nju sam skupa sa svom šminkom, kutijom i živom zamotala, strpala u vreću i pravac kontejner... fakat nisam znala gdje drugdje da bacim

...onda sam još sa ljepljivom trakom obradila fuge i to je to...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:09   #63
prije par dana puko nam je toplomjer ali u kutijici i to samo onaj metalni dio...odmah smo maknuli toplomjer ali nam ni na kraj pameti nije bilo da se ta živa mogla raspršit! I muž sada nešto gleda po podu,neke srebrne kuglice i mi prstima po tome da vidimo šta je kaže on živa...i skupili smo to sa kartonom i stavili u vrećicu ali,mali je danima puzo po tome,mi isto s njim,udisali to...a piše da se odjeća treba baciti,pa šta ja znam što smo sve nosili i nisam baš luda da pola robe pobacam,plizzz savjet
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:22   #64
Quote:
daca87 kaže: Pogledaj post
prije par dana puko nam je toplomjer ali u kutijici i to samo onaj metalni dio...odmah smo maknuli toplomjer ali nam ni na kraj pameti nije bilo da se ta živa mogla raspršit! I muž sada nešto gleda po podu,neke srebrne kuglice i mi prstima po tome da vidimo šta je kaže on živa...i skupili smo to sa kartonom i stavili u vrećicu ali,mali je danima puzo po tome,mi isto s njim,udisali to...a piše da se odjeća treba baciti,pa šta ja znam što smo sve nosili i nisam baš luda da pola robe pobacam,plizzz savjet



ček. jel ti zajebavaš?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:42   #65
ne,ne zajebavam ali razg smo sa farmaceutima i dr i kažu nema panike da nemože ništa bit...još ću za svaki slučaj malog vodit na pregled ali vidim da se na ovom forumu svi za sve zgražaju i preuveličavaju tako da...adio..ne tražimo više savjet...
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 01:07   #66
Quote:
daca87 kaže: Pogledaj post
ne,ne zajebavam ali razg smo sa farmaceutima i dr i kažu nema panike da nemože ništa bit...još ću za svaki slučaj malog vodit na pregled ali vidim da se na ovom forumu svi za sve zgražaju i preuveličavaju tako da...adio..ne tražimo više savjet...
Ne moraš ga voditi na pregled jer ako bude posljedica, vidjet će se mnogo kasnije. Nema baš akutnog trovanja živom od razbijenog toplomjera.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 15:15   #67
Evo još jedna se prijavljuje za uspješno razbijanje toplomjera :-).
Ja sam štreberica, pa sam zvala toksikološku službu (naravno, razbio se za vikend pa sam toksikološku dobila tek par dana poslije), a gospođa mi je gotovo odvalila od smjeha na upit da li oni izlaze na teren.
Rekla je da se ništa ne brinem, da vidljive dijelove treba skupiti a ono što je sitnije/nevidljivo/u porama parketa ili fugama pločica (što je moj slučaj) usisati (???). (ja sam jeli to sve pravovremeno napravila osim usisavanja, za koje još uvijek ne znam dal da ga primjenim, a opet me muče te pore u kojima se možda sakrila živa). Također je rekla NE čistiti sumporom...
Pa recite vi meni ko je ovdje lud.
S jedne strane usisavanje NE NE NE, sumpor DA DA, a s druge sve 5, pokupiti, usisati i ne brinuti.
Ujedno bih samo zamolila ljude koji navode upute "što i kako prilikom razbijanja toplomjera" da se raspitaju kod relevantnih službi o njihovom stavu i mogućnostima (prije nego nam ih preporuče za kontakt i moguću detoksikaciju stana), jer očito nije tako rigorozan kao što ga nameću američki i ostali belosvetski izvori...

A na nama ostalima je opredjeliti se kome vjerovati i koliko paničariti, ali ja sam nekako sklonija vjerovanju da ameri, kao i u mnogočemu ostalome, uvelike pretjeruju.
Zadarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 19:29   #68
navodno se ta ziva najbolje moze sa kruhom pokupiti...
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 19:32   #69
a zakaj jednostavno ne kupite toplomjer bez žive?
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 08:15   #70
Sestra i ja samo kao klinke slučajno razbile toplomjer. Znam samo da je to mama čistila, ali su neke kuglice jednostavno propale u utore parketa... I ništa...
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 09:44   #71
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
a zakaj jednostavno ne kupite toplomjer bez žive?
zato kaj mi je najpouzdaniji živin
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 13:35   #72
Razbila sam ga danas prije posla.neke dijelove sam sakupila sa ljepljuvom trakom,a neke dijelove zive nisam jer bi zakasnila na posao.kad sam dosls sve sam usisala jer negdje pise ne usisavati a negdje da.bilo je previse sitnih kugluca koje nisam mogla s papirom vuci da dobihem vecu jer kako bi vukla kupila bi i prasinu s poda i od prasine se nisu mogle povezati pa sam usisala.procitala sam na netu da neki molekularni biolog kaze da se smije usisati.pa valjda on neki kuki zna.vrecicu bacila u smece vani i usisavac ostavila vani u dvoristu pa nek tamo isparava.tako i onslo taj usisavac ne koristim za stan nego za sauganje nosa i za auto a sad cemo nos saugati s ovim za kucu.sobau sam ostavila da se lufta.
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 14:05   #73
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
a zakaj jednostavno ne kupite toplomjer bez žive?
Mi smo kupili 2 digitalna, htjeli se modernizirat jel, i niti jedan nije tocan, ni meni ni muzu ni malome, totalno drukcije pokazuju od zivinog, a znam da ima veliku temp recimo jer osjetim ja i ustima cca koliko ima, eto zasto sam se vratila na zivine, i da ih povuku prvo bi si ih 10 doma kupila da ih imam.....

Zadnje uređivanje sarari : 01.02.2012. at 14:47.
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 14:39   #74
Zvala sam zavod za javno zdravstvo i zenska veli da bi najbolje bilo da netko strucan dode i rjesi to kako spada ali nezna dali tako netko postoji tko bi isao po kucama to raditi i kaze jos da ako imam bakrenu zicu da s njom prodem po laminatu jer se ziva ljepi za bakar.

Zvala sam i sluzbu za toksikologiju i kazu da sam sve dobro napravila i da se vise nista nemoze da ako je kaj i ostalo da ce ispariti i da nek luftam.

Najvise me hebe to kaj sam ga razbila u spavacoj sobi i kojij boravimo kada spavamo a to je 10 sati sigurno.

Neznam koliko joj treba da ispari na sobnoj temp.valjda ce luftanje od sat dva biti dosta pa sutra opet luftanje.
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 13:22   #75
Quote:
Woltrop kaže: Pogledaj post
Molio bi da mi netko objasni koliko je opasna živa iz razbijenog toplomjera za malu djecu. Toplomjer se razbio u veš mašini s vešom na pranju. Jel sad treba očistiti filter mašine ili što da radim? Navodno je živa jako otrovna jer isparuje međutim neznam koliko je štetna u malim količinama kao toplomjer?
Mi smo imali prilično neugodno iskustvo sa toplomjerom.
Mjerila sam maloj temperaturu ispod pazuha i dok sam ja odvratila pogled ona je izvukla toplomjer i zagrizla ga....svijet mi se srušio, ali hvala Bogu ostala sam sabrana rekla joj da odmah to ispljune, isprala usta sa vodom i nazvala hitnu u klaićevoj. doktorica mi je rekla da nema potrebe za panikom jer se radi o toliko neznatnoj količini žive, da je važnije da provjerim da nije progutala staklo. One famozne kuglice sam čak u silnoj brzini čišćenja primila u ruku i evo obadvije smo žive i zdrave a to se dogodilo prije cca godinu i pol. Provjerila sam i sa prijateljicom koja je pedijatrica i sa našom pedijatricom one su mi također isto potvrdile vezano za famoznu živu iz toplomjera....
ribica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 16:48   #76
Quote:
ribica27 kaže: Pogledaj post
Mi smo imali prilično neugodno iskustvo sa toplomjerom.
Mjerila sam maloj temperaturu ispod pazuha i dok sam ja odvratila pogled ona je izvukla toplomjer i zagrizla ga....svijet mi se srušio, ali hvala Bogu ostala sam sabrana rekla joj da odmah to ispljune, isprala usta sa vodom i nazvala hitnu u klaićevoj. doktorica mi je rekla da nema potrebe za panikom jer se radi o toliko neznatnoj količini žive, da je važnije da provjerim da nije progutala staklo. One famozne kuglice sam čak u silnoj brzini čišćenja primila u ruku i evo obadvije smo žive i zdrave a to se dogodilo prije cca godinu i pol. Provjerila sam i sa prijateljicom koja je pedijatrica i sa našom pedijatricom one su mi također isto potvrdile vezano za famoznu živu iz toplomjera....
Koliko se sjećam svojih predavanja, živa je zapravo puno manje opasna ako se proguta, jer se apsorbira u minimalnim količinama, tako da je to, jednako kao i skupljanje žive rukama zapravo kratkotrajni kontakt od kojega se ni ne očekuju nekakve posljedice. S druge strane, apsorpcija preko pluća je puno bolja, pa ako konstantno udišete živine pare uže vrijeme, trovanje je puno vjerojatnije. Koliki je stvaran rizik od trovanja ostacima živom iz parketa, to ne znam.

Alkoholni termometri su dovoljno pouzdani za kućnu upotrebu, i stvarno mi nije jasno zašto i sebe i djecu izlažete ovakvim rizicima.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 22:04   #77
znaci,razbio mi se toplomjer i skupio sam s miščaflom 3-4 kuglice žive i usisao sam izmedu rupa u parketu,pa me zanima koliko zive ima u toplomjeru i jel moze doc do posljedica?
Dariolol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 17:31   #78
Quote:
ribica27 kaže: Pogledaj post
Mi smo imali prilično neugodno iskustvo sa toplomjerom.
Mjerila sam maloj temperaturu ispod pazuha i dok sam ja odvratila pogled ona je izvukla toplomjer i zagrizla ga....svijet mi se srušio, ali hvala Bogu ostala sam sabrana rekla joj da odmah to ispljune, isprala usta sa vodom i nazvala hitnu u klaićevoj. doktorica mi je rekla da nema potrebe za panikom jer se radi o toliko neznatnoj količini žive, da je važnije da provjerim da nije progutala staklo. One famozne kuglice sam čak u silnoj brzini čišćenja primila u ruku i evo obadvije smo žive i zdrave a to se dogodilo prije cca godinu i pol. Provjerila sam i sa prijateljicom koja je pedijatrica i sa našom pedijatricom one su mi također isto potvrdile vezano za famoznu živu iz toplomjera....
što sve čovjek neće doživjeti od djece.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 14:23   #79
Quote:
Dariolol kaže: Pogledaj post
znaci,razbio mi se toplomjer i skupio sam s miščaflom 3-4 kuglice žive i usisao sam izmedu rupa u parketu,pa me zanima koliko zive ima u toplomjeru i jel moze doc do posljedica?
najgore što možeš napraviti je usisati živu jer se tako raspršuje po čitavom stanu.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 14:48   #80
razbijen toplomer u ves masini

Quote:
Woltrop kaže: Pogledaj post
Molio bi da mi netko objasni koliko je opasna živa iz razbijenog toplomjera za malu djecu. Toplomjer se razbio u veš mašini s vešom na pranju. Jel sad treba očistiti filter mašine ili što da radim? Navodno je živa jako otrovna jer isparuje međutim neznam koliko je štetna u malim količinama kao toplomjer?
Sta ste uradili sa stvarima koje su oprane sa zivom iz toplomera? Imala sam slicnu situaciju, sa detetovim stvarima je ziva oprana u masini, pa ne znam sta da radim!Zvala sam toksikologiju,kazu ziva iz toplomera nije toksicna,operite jos jednom stvari.
formalno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.