Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2015., 00:30   #361
a gle, mozda fakat brinem previse i mozda sve prodje uberfantasticno i iznad ocekivanja, i sve su to savjeti koje bih i ja djelila drugima; al kao sto rekoh, nadam se najboljem a spremam se na najgore. zato trazim sve moguce alternative.
moja, npr, bojanke dozivljava ravno 2 minute. sto je, uz crtice, klincima najcesca aktivnost u avionu..
u stanju je u pocoya i jurica blejat satima, dok ce npr na winxice ili frozen ili bilo sto disney a da nije cars/planes okrenut glavu odmah (zato me i muci USB port, s "njenim" crticima znam da sam kupila malo mira, s avionskim sam u neizvjesnosti)
uz sve to ona je dijete koje je konstantno u pokretu i penjanju, a avion je turbo ogranicen u tom pogledu (nije mi bas u redu da se pentra po sjedalima ponad glava drugih putnika ) i tesko ju je dok jede zadrzat na jednom mjestu, a kamoli 9+h. mislim, ona nije u stanju u busu od Sesveta do Borongaja mirno sjedit bez pentranja dodouse, s AS nemamo probelma, svezat cu je iste sekunde cim sjednemo u avion, mozda pomisli da mora biti na miru kao i u autu!

znam da nisam ni prva ni zadnja koja leti s djetetom, znam da i puno nestasnija djeca pregrme sve to, i mi cemo nekako... mislim, jednom kad poletimo, druge nema nego stisnut zube
al kao sto rekoh, spremam se na najgore.....
kupit cemo externu bateriju i ponjet neku malu kahlicu (al za to cemo prvo kontaktirat Austrian)
Fran, prevelika je ona vec za pelenu, mislim da bi prije u strasni wc usla neg dala da joj se pelena stavi prije godinu dana jos ajde, al sad vise nema sanse... a Draminu mi nikad nije probala pa nije bas mudro experimentirat s njom na ovakvom putu..
iako, da, cula sam ja da ljudi znaju djecu nafilat paracetamolom, ili nekim drugim biljnim sirupom. kao, da spavaju na letu... fala, al ne fala u tom slucaju radje nek skace po avionu, a mama ce trcat za njom i vikat "sorry"
eh, i blago svima svama s razumnim torgodisnjacima. opce je poznato da su djeca odgojitelja najgora djeca moja je nerazumni divljak.
ako zavrsimo u Atlantiku, znate da se Lunino potomce docepalo kokpita

EDIT: Cufta, hvala! yep, uspjeli smo.. sad samo treba prezivjet let..
Liana-, i mi smo kad smo lani letili sa Swissom vidjeli koliko stjuardese vole klince, isto su im donosile hrpu igracaka, bebama pogtovo; al ono kaj mene brine, one su malo starije klince furale vidjeti kokpit! moju pustit blizu komandi, not a good idea doduse, svi su oni (i Swiss i Austrian) globalno pod Lufthansom, pa mislim da sad sigirno ne budu furali ikoga u kokpit, u svjetlu nedavnih dogadjaja....
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 04.04.2015. at 00:47.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 07:17   #362
A onda sretno i javi se ponekad kako je tamo

Pojas svakako svezi i nemoj razvezivati do wc-a, i to sigurno pomaze (moji su isto jako mirni kad ih se veze u stolici, uvjetovani refleks, inace bas i nisu mirni i poslusni )
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 09:15   #363
to sam bas htjela napisati: neka misli da mora biti vezana stalno. izmisli neko pravilo tipa: ne trebamo biti vezani samo kad idemo na wc, kad jedemo ili na par minuta moramo protegnuti noge.

kod mog je to upalilo savrseno.
to cak nije ni bila moja ideja, nego je on sam pitao, pa mi se cinilo zgodnim da tako probamo biti mirni i ne trcati cijelo vrijeme leta po aisleu.
jer tad kad smo letili je bas bio u fazi extremne hiperaktivnosti i isto sam mislila da cemo na kraju zavrsiti u kokpitu.
__________________
Think positive...

Zadnje uređivanje frupy : 04.04.2015. at 10:36.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 13:50   #364
Ja znam da ja neću sa svojim imat nikakvih problema na bilokakvom letu jer se ja nadrogsam i zaspem, a muž nek se bakće s njim
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 12:50   #365
Zene, vi koje ste letile prekooceanske s klincima, ne bebama neg todlerima i starijima, jeste im nosile kaj za grickati, jesti? Ak jeste, kaj ste nosile?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 10:04   #366
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Zene, vi koje ste letile prekooceanske s klincima, ne bebama neg todlerima i starijima, jeste im nosile kaj za grickati, jesti? Ak jeste, kaj ste nosile?
Kekse (neke tipa petit, lada - da nisu ljepljivi), banane, jabuke.
Vidjela sam da drugi nose i smoki, cips, stapice - ja to rijetko kupujem pa se nisam sjetila.
Skoro nista od toga nisu jeli jer je hrane u avionu bilo i previse... Al je kasnije dobro doslo u hotelu
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 10:40   #367
ja sam po avionima nosila eventualno stapice i vodu.
ali moj, za divno cudo, nikad nije zainteresiran za klopu na putovanjima.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 01:49   #368
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Kekse (neke tipa petit, lada - da nisu ljepljivi), banane, jabuke.
Vidjela sam da drugi nose i smoki, cips, stapice - ja to rijetko kupujem pa se nisam sjetila.
Skoro nista od toga nisu jeli jer je hrane u avionu bilo i previse... Al je kasnije dobro doslo u hotelu
ja nosim uvijek suho voce, orascice, krekere ili kekse, neki put nesto kao banana cake. Nikad ne znas hoce li obrok biti pomaknut zbog turbulencije, ili ce zatrebati kasnije.
I da, nosim hranu i kad idem za Evropu a i kad idem na ono sto se na NZ zove kratki let (tri sata do Fijija ili Australije)
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:17   #369
..ili joj npr obrok nece odgovarati, nece htjet jest, blabla...
opskrbit cu se grickalicama. i meni je bilo logicno da u principu sve sto nije meso/svjezi mlijecni proizvod (izuzev kasica za bebe) prolazi bez problema, al da pitam iskusnjare ;D
tnx cure.

blizi se... 8 dana
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:28   #370
Nemam veliko iskustvo s putovanjima, a nikakvo sa prekooceanskim ali sam uvijek uredno nosila bilo koju vrstu hrane. Sve osim tekucine.
Znaci i sir i pancetu i sirovi svinjski vrat
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:47   #371
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
Nemam veliko iskustvo s putovanjima, a nikakvo sa prekooceanskim ali sam uvijek uredno nosila bilo koju vrstu hrane. Sve osim tekucine.
Znaci i sir i pancetu i sirovi svinjski vrat
tesko da ces ista od toga ukrcati na prekooceanski let.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 14:16   #372
E pa zato kazem...ja sam letila na max dva sata tako da ne znam jesu li za ovamo stroza pravila al ja bi zvala info aviokompanije i pitala za svaku stvar koju bi nosila
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 21:01   #373
nije to do kompanija nego do zakona drzave u koju se leti, mesni proizvodi, biljke, sjemenje (za sadnju, jel) i odredjeni mlijecni proizvodi ne smiju u npr Kanadu iz zdravstvenih i epidemioloskih razloga. tak je i za Australiju, za ostale daleke drzave ne znam al vjerojatno je isto. radnik na security check pointu nemre znat jesi ti slozila sendvic da ne skapas na letu ili zelis putem mesa prosvercat, stajaznam, ebolu u Kanadu karikiram, jel, al to su razlozi. doduse, sad si mislim, mozda bi cak prvi checkpoint i prosli sa sendvicem, al drugi, nakon slijetanja, pri imigraciji ne bismo sigurno

inace, tko ce letit za Ca ili Au, imate na jutjubu serije Border Security, odlican prikaz i presjek stvari koje se ne smiju

muz i ja kad smo letili solo nismo nist nosili, nama je avinska hrana i galoni kave bilo cist fajn. no sad kak idemo prvi put ikad s njom na takav let, nije mi svejedno, ono, 9 i pol sati u zraku a da joj nemam bas nista za ponuditi ako odbije avionski obrok :/
i svjesna sam da se vjerojatno previse stresiram oko svega toga, puffko vjerojatno krepava od smijeha dok me cita obzirom na kolicinu mlja koje ona ima s dvoje todlera za sobom al mene je taaaaaako frka tog dugog putovanja, vec godinu dana

nadajmo se da cemo se smijati mojim strahovima za 8 dana podnesem izvjestaj svakako.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 21:55   #374
Stvarno nisam upoznata s tim, posebnonsta imate one way ticket
Ali probaj si pomoc na ovaj nacin, kad krecete i kad dolazite tamo? Sto ona kuci u regularnom danu radi u to vrijeme? Koliko toga pojede u danu i kakvu hranu najcesce zeli, koju nikad ne odbija? Koje grickalice voli? Mozes li nosit razlicita peciva koja inace jede? Ne znam...mene bi da putujem hrana najmanje brigala...moj ne moze sjedit minutu na istom mjestu
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 22:22   #375
Nosi ono što je zicer da će jesti. Šta god to bilo. Taj jedan dan će preživjeti i na štapićima ako treba samo ih imaj dovoljno. Meni je jogurt zicer. Nosila sam ga iz Azije u Evropu i Afriku. Nisam išla još ka Americi ali tamo sigurno ne bi prošlo.
U Madridu su mi Jogurt i vodu stavili u neki uređaj koji radi kontrolu i vratili mi. Nisam do sada to viđala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 22:30   #376
Luna svakako nezaboravi si protegnuti i ti noge neovisno o djetetu i dobro se obučite, meni je na letu za CAN u avionu bilo chill.

ja kad sam letio s Air Canadom iz Frankfurta djeca s roditeljima su stavljena u dio aviona odmah iza 1. klase, ostali dio aviona su bili odrasli ljudi.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 22:42   #377
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
U Madridu su mi Jogurt i vodu stavili u neki uređaj koji radi kontrolu i vratili mi. Nisam do sada to viđala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I meni su na Gatwicku dec cokolina sproveli kroz tu spravicu i gledali me ko teroristu a ja im pokusavam objasnit stonje to cokolino
na kraju sam ispoliticila da mi vrate bocu a cokolino proliju pa mi je policajka prala bocu, nije dala meni.
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 23:03   #378
moja nema sekundu mira u danu, to mi je jos veci problem od hrane..
uzasno se brinem i stresiram oko svega. kupili smo novu igracku - poklon - mislimo ju uvaljat na pocetku tog dugog leta.. (juric 2 slikovnica sa stickies autima, nda, znam da imam zensko dijete, ne pitajte), svezat cemo je cim sjednemo u avion pa mozda nece divljat uokolo, kao u autu...
al mi imamo 3 vezana leta s kratkim rupama (2 i pol sata max), prekooceanski je dnevni a ona ne spava vise po danu i pojma blagog nemam sto cu s njom ako dobije potrebu z divljanjem (a ona je uvijek u pokretu..)
znam da nismo ni prvi ni zadnji, znam da cemo prezivit, razgovaramo s njom, pripremamo je vec dugo, ona se tome veseli...
ali, ali..

manchild, znam, vec su me upozoravali da je na prekoocenskom znalo bit hlaaaaadno, nama osobno nije, dapace, cak nam je i vruce bilo, skidali smo se u travnju u kratke rukave, al svejendo stavljam hoodije i dekice u rucnu...
ako uspijem ganjat cu zadnja 3 mjesta u repu u sredini, odmah do wca.. ako uspijem, jer kod nase kompanije pustaju rezervacije za takva mjest 36 sati ranije...
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 09:35   #379
a kakva ti je inace u autu kad duze putujete?

pitam zato jer je moj turbohiperaktivac u autu jako discipliniran, ne pizdi, ne trazi ni jesti ni piti ni piskiti ni nis.

i ponavljam, ja sam izmislila pravilo da u avionu moramo biti vezani kao i u as i mozemo se odvezati samo kad moramo na wc, jedemo i jednom prosecemo da protegnemo noge.
ok, to je bio let od cca 2,5 sata, ali i ti izmisli nesto u tom smislu, prilagodjeno 9-satnom letu.

iako iskreno mislim da se nepotrebno stresiras i da ce proci puno bolje nego sto mislis.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 11:04   #380
Ma biće to sve ok.
Ima dekica i u avionu. Imali smo letove gdje smo se zaledili i one druge. Ne znam do cega je. Bilo je neizdrživih.
U repu aviona je puno bučnije. Imaj i to na umu. Nama je najdraže uobičajeno mjesto, iza prve klase. A do wc-a iskoristiš da se prošetate ili koristiš onaj iz prve.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.