Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2014., 10:35   #801
pa što se čudiš kad mu je glavna sastavnica HT (valjda i jedina čini mi se), a on je fino pao zadnjih godina.

Dividenda nije podignuta jer masa ljudi ima zapravo malo udjela a time i ništ koristi dividende više ih košta benzin nego doći po tu lovu (ali se toga nakupilo kroz godine, pa bi možda bilo bolje nešto od te love i napraviti ovako zajedno jer većini je to maximum za jedan izlazak u kafić a možda ni za to).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 17:18   #802
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
pa što se čudiš kad mu je glavna sastavnica HT (valjda i jedina čini mi se), a on je fino pao zadnjih godina.
Pa dobro nemoj se ti odma ljutiti Čitao sam baš jučer o tome o čemu pišeš.
kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 11:53   #803
Isplata dividende za 2013. godinu iz Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata započet će u ponedjeljak, 14. srpnja 2014. godine. Ukupan iznos namijenjen za isplatu dividende za 2013. godinu iznosi 37.490.737,39 kuna, što je po jednom udjelu u fondu 19,86 kuna.
swatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 17:58   #804
Stari mi je branitelj, nije nikako koristio te bodove niti ista vezano za fond. Sada kako sam skuzia, postoji prodaja udjela i godisnja dividenda. Postoji li ikoja mogucnost da on sada preuzme sve prethodne dividende ili je to sve otislo u vjetar. Trenutacno neznam koliko ima bodova, znam da ima 361 dan u pocetnim godinama 90 ili 91.

Ocekujete li porast cijena tih dionica, jer mi 'kao' uskoro izlazimo iz te krize.
Balkana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 17:59   #805
Porast ne.

Dividende može dobiti, nek ode u Erste i traži da mu isplate dividende unatrag.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 07:41   #806
Imat ce negdje oko 1500 bodova, ako ne i malo vise, tako da ce bit sigurno 1000 od dividendi. Za prodaju udjela cemo jos vidit onda.
Balkana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 09:29   #807
Quote:
Balkana kaže: Pogledaj post
Stari mi je branitelj, nije nikako koristio te bodove niti ista vezano za fond. Sada kako sam skuzia, postoji prodaja udjela i godisnja dividenda. Postoji li ikoja mogucnost da on sada preuzme sve prethodne dividende ili je to sve otislo u vjetar. Trenutacno neznam koliko ima bodova, znam da ima 361 dan u pocetnim godinama 90 ili 91.

Ocekujete li porast cijena tih dionica, jer mi 'kao' uskoro izlazimo iz te krize.
Bok dečki, ak može neka pomoć. Izračunal sam ja bodove i udjel na konto 128 dana borbenog sektora, nego mene muči kaj ja NIKAD nisam na kućnu adresu dobil nikakvu obavijest o upisu udjela i dionica nit ikaj sličnog. Kak i di provjerit nastalu situaciju. Naime tek mi je sad to palo na pamet jer sam dobil otkaz ko tehnološki višak, pa se lovim za svaku kunu.

Unaprijed hvala na pomoći.
vladek041 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 21:18   #808
Quote:
vladek041 kaže: Pogledaj post
Bok dečki, ak može neka pomoć. Izračunal sam ja bodove i udjel na konto 128 dana borbenog sektora, nego mene muči kaj ja NIKAD nisam na kućnu adresu dobil nikakvu obavijest o upisu udjela i dionica nit ikaj sličnog. Kak i di provjerit nastalu situaciju. Naime tek mi je sad to palo na pamet jer sam dobil otkaz ko tehnološki višak, pa se lovim za svaku kunu.

Unaprijed hvala na pomoći.
Najbolje da zazoveš u fond i pitaš. Potvrdu o udjelu (ne dionicama) si morao dobiti.

Evo link: http://www.erste-am.hr/default.aspx?ID=345
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 23:42   #809
Jel moze neko frisko iskustvo:
1. Sta sve treba od papira?
2. Di treba te papire povadit i kamo ih odnjet (Zagreb)?
3. Nemogu nac ni braniteljsku iskaznicu.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 18:12   #810
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Jel moze neko frisko iskustvo:
1. Sta sve treba od papira?
2. Di treba te papire povadit i kamo ih odnjet (Zagreb)?
3. Nemogu nac ni braniteljsku iskaznicu.
Nenadx, evo, svježa info od danas ujutro:

Ukoliko želite prodati udjele ili isplatu dividende, možete to ostvariti u svim poslovnicama FINA-e. uz predočenje :

1. važeće identifikacijske isprave člana Fonda (osobna iskaznica, putovnica ili vojna iskaznica s fotografijom)
2. Potvrda o vlasništvu udjela u Fondu HB
3. kartica tekućeg ili žiro račun člana Fonda
4. kopija navedenih dokumenata

Potvrdu o vlasništvu udjela traži na mail [email protected]

Simple as that
vladek041 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 08:07   #811
ovo na dnevnoj bazi rapidno pada
kolki debil moraš biti za to postignuće, i ostalom kako je moguće taj fond držati kompetentnim na tržištu kad se omogućilo braniteljima da ponaosob povuku udijele kad im sprdne. to se kosi jedno s drugim, to je kontradiktorno, nabijem nakuratz onog koji je to dozvolio.

kako se na ovakav bizaran način može planirat jedna (ili više) investicijska godina ili period pitam se ja? ne znajući kolko imaš broj ulagača, varira kako se kom sprdne, pa tko će vjerovati tom fondu?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 19:20   #812
Ove godine nitko još ni rječju ne spominje dividendu...

Vjerojatno zato što je Hypo počela upravljati fondom, pa onda malo komešanja kod njih, i evo kolovoza, a o dividendi ni riječi.


EDIT:
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
pa što se čudiš kad mu je glavna sastavnica HT (valjda i jedina čini mi se), a on je fino pao zadnjih godina.
Pazi ovo, iz ovog članka:
Quote:
index kaže:
Fond je na 30. lipnja 2015. godine raspolagao imovinom u vrijednosti 763,8 milijuna kuna, u kojem su dominantan udjel imale dionice Hrvatskog Telekoma (98,6%).


I to se naziva fondom?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 22:27   #813
pomoć

Punac kao bivši branitelj ima navodno neke dionice. Kako i gdje saznati dali je to istina i koje dionice? Hvala
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 12:20   #814
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ove godine nitko još ni rječju ne spominje dividendu...

Vjerojatno zato što je Hypo počela upravljati fondom, pa onda malo komešanja kod njih, i evo kolovoza, a o dividendi ni riječi.


EDIT:

Pazi ovo, iz ovog članka:




I to se naziva fondom?

Znaci ako je 98,6 % dionica HT, recimo da je ostatak bio(sad vise nije jer je fond prodo MOL-u) od INE, znaci 1,4 % , a znate da je 2008 INA prodana, i da je u to vrijeme cijena udjela u fondu bila 800+ kn , i da se dobilo oko 800+ kn dividende u ta vremena, onda dolazimo do zaključka da je samo 1,4 posto udjela vrijedilo 1+ miljardu kuna, a ostatak otprilike isto tolko ,posto je HT dionica prije vrijedila više. Danas udio u fondu vrijedi 394 kn , i mislim da bi trebalo fond zatvorit isplatit svima 400kn po udjelu i cao. Ovi koji upravljaju fondom nisu sposobni povecat vrijednost,država prodaje imovinu ali nista ne prenosi u fond, vrijednost sve više pada, branitelji zbog stiske prodaju, a od dividende kao fol se stipendiraju djeca branitelja, sam neznam kojih i kolko te dijece ima i dokad ce se to stipendirat.

I stvarno nekuzim kako su mogli dat HYPO banci upravljanje, koja je isto povezana s raznoraznim aferama.

I na kraju ispada da su dali braniteljima nešto, a zapravo su ništa, nego su dali sebi sve.

I neznam kak niti jedne novine niti nisu spomenule dividendu za ovu godinu, Glogač se nije oglasio , Klemm, i ostala svita Minhen bojne koja se bori kao za branitelje.

5. kolovoza je tu, bitno je da je dernek i da Tompson piva Lipa li si , da se dižu spomenici, da se drže govori , da se ponovno laže i obečava i pljačka vlastiti narod
Plavoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 14:39   #815
Isplata dividende za 2015. godinu iz Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihove obitelji započet će u utorak,16.kolovoza 2016.godine.Iznos po jednom udjelu iznosi 7,03 kune.
swatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 22:24   #816
Sutrašnji Jutarnji kaže da osim HT-a, tih preostalih 1,4 posto čine: Karlovačka banka, Kutjevo d.d. i




Vjesnik





Nevjerojatno.

Al sad će bit bolje kad dobijemo HEP, pa za 5 godina prodamo mađarima pa se obogatimo, a druge nastavimo nazivati izdajnicima
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:20   #817
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Sutrašnji Jutarnji kaže da osim HT-a, tih preostalih 1,4 posto čine: Karlovačka banka, Kutjevo d.d. i




Vjesnik





Nevjerojatno.

Al sad će bit bolje kad dobijemo HEP, pa za 5 godina prodamo mađarima pa se obogatimo, a druge nastavimo nazivati izdajnicima
Ajde ne seri, ispada da su branitelji prodali Inu a ne političari,.......

Branitelje se nikad ništa nije pitalo, baš kao ni obične građane, sve odluke donose idioti i veleizdajnici, poput Linića, Dalićke i sličnih.........a i odluku o prodaji 7% dionica Ine je donijela politika tj Jadranka Kosor a ne branitelji.........

Privatizacija HEPa se priprema već godinama, ovo sad je kec na cenera, da se narodu zamažu oči otkupom Ine ( koju nikad nije trebalo prodati, baš kao što je sada ne treba kupovati ).........i na tome su radile četiri vlade, od Kosoričine, Milanovićeve, Oreškovićeve do ove sadašnje.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 13:30   #818
A najbolji su mi ovi pametnjakovići koji bi "na burzi oplodili novac iz BFa" a nisu se u stanju brinuti o par konja........

http://www.vecernji.hr/hrvatska/bran...-novac-1142193
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 18:20   #819
Ovih 100 kn divke godišnje je slabo, prodati udjele? Što mislite?
__________________
Svi mi grijesimo, neki vise, neki stalno.
Damjan_sesvete is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2023., 15:30   #820
Imam 225 dana što i kako sa dividendama?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.