Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2007., 18:45   #61
Thumbs up

Quote:
žacko kaže: Pogledaj post
...i lagano se zabrinjavam,kako do love, da se pokrijem za sutra?
Pa ukradi nešto!
nanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:21   #62
Quote:
simplemind kaže: Pogledaj post
Najbitniji i prvi korak prema uspjehu izliječenja od ovisnosti je PRIZNATI sebi da imaš problem, što većina ne može, tj. neće. Vjeruj, i bez liječenja u nekoj ustanovi, ali s dobrom voljom i što je najbitnije dobrim MOTIVOM možeš taj problem riješiti i sam.
Da, prvo treba priznat sam sebi. Ali teško je čovjeku sam se izvući iz toga,treba potražiti pomoć, tražiti uputnicu za psihijatra il u najbliži KLA
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 16:54   #63
Evo i ja se nazalost javljam sa istim problemom kao i ostali...
Tata mi je prije tjedan dana odveden u bolnicu (Vrapče). Već je prije toga dva puta bio tamo. Prvi put je bio odveden zbog alkoholne padavice i tada je otišao za dva tjedna doma, izdržao je oko dva mjeseca bez alkohola, drugi put mu se pojavila opet padavica, ali tada je drugi dan nastupio delirium tremens, tada je opet bio u bolnici oko dva tjedna. Sada je dobio padavicu koja se nije smirila niti nakon injekcije koju mu je dao doktor (mislim da je bio Normabel), i odveden je u bolnicu. Mogao je hodati, odnosno još se držao, međutim, jedino je poznao članove obitelji, nikoga drugoga, bio je izgubljen u prostoru i vremenu.
U bolnici mu se sada stanje dosta pogoršalo, ne ustaje iz kreveta, dobio je temperaturu, jedva može izgovoriti riječ, dvije, vezani je, jer zna biti nemiran...Uglavnom jako loše.
Očajan sam, molim Boga samo da se ovaj put izvuče, tek sam sada svjestan, koliko je opasan alkohol. Dat ćemo svi u obitelji sve od sebe da ga psihički odvučemo od alkohola, samo da se fizički izliječi.
Pozdrav svima koji imaju takove slučajeve u obitelji, jer samo mi znamo kako je to proživljavati, kad ti član obitelji ima takove probleme...
očajan_! is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:40   #64
Alkoholizam

Zivim u ne tako maloj sredini ali dovoljno maloj da nema klinike za lijecenje od alkoholizma a otac mi je od kad znam za sebe alkoholicar. Pije jako cesto, ne svaki dan ali u sedmici dva ili cak tri puta, pokusala sam sve molila ga, plakala, derala se, prijetila ama bas sve ali stvar je u tome sto mi je on otac i sto koliko god ja prema njemu losa budem on ce biti gori prema meni, takav je to tip. Ne tuce nas, nije nikad, zna da razbija po kuci, lupa, prijeti, psihicki maltretira do kasno u noc svaki put kad se napije a ja sam na izmaku snaga vise. Ne shvata da to ostavlja na mene vece posljedice nego sto bilo ko misli. Trenutno nisam u situaciji da odem od kuce, nemam gdje a i jos studiram, nemam financijskih primanja nikakvih. Pored svega toga ne zelim ostaviti mamu samu s njim koja iz zdravstvenih razloga tesko se krece, bolesna je. Eto ako neko ima neki savjet da mi ga da bicu zahvalna. Mislim osim toga da pricam s njim jer se to ne moze, ne shvata ozbiljno nista, popije nam sav novac iz kuce i onda je jos on lljut na nas.
neka_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:33   #65
Nisam u svojoj obitelji imala iskustvo sa alkoholom ali sada ga na žalost imam, nasljedila sam ga udajom....ha ha ha (nije smiješno) Moj suprug pije već godinu dana, a ja umirem....jer pomoć ne želi....Njegov otac je bio alkoholičar i maltretirao ih je i doživljavali su, sestra i on svakakve horore. Na njemu je to ostavilo tragove koje ja sad moram trpjeti jer su mu se ti tragovi tek u braku otkočili i uzeli maha...On je do prije godinu dana (nikad nije imao muda otići a trebao je) živio u takvom okruženju, znači cijeli svoj život (a sada je to okruženje meni priredio)....ali njegova sestra je otišla iz kuće sa 17 i mislim da ju je to spasilo, maknula se, počela od nule, i uspjela (divim joj se!). I ja sam mišljenja da iz takve kuće treba otići! Sada samo ovisi o tebi koliko si jaka jer znaj da neće biti lako!
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:53   #66
Nisam shvatila tko je još u obitelji, dali majka ili tvoja braća ili sestre. Sigurno se pitaš i u dilemi si što će biti s njima ako ti odeš!
Ovo će zvučit okrutno ali ako je tvoja majka bila s vama cijelo vrijeme i trpila znači da je bila na njegovoj strani, trebala je otići dok je bilo vrijeme i spasiti vas sve! Ponavljam, ne znam kakva je situacija kod vas doma i tko sve živi u toj kući ali mogu samo reći da ti imaš pravo na život i nadam se zdravu pamet da to iskoristiš!
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:02   #67
u biti pored mene i mame nema vise niko, dva brata koja su vec ozenjena ne zele cuti za to, lijepo obidju nas i to ali kad je otac pjan ne pojavljuju se. meni je najgore mamu tu ostaviti a i nemam pojma gdje da odem. s deckom sam jako dugo u vezi ali on ni ne pomislja o zajednickom zivotu, smatra da smo jos mladi i ponasa se previse djetinjasto. ne gleda na to kao da ja imam problema kuci i da moze da me izvuce iz toga,njemu je veci problem sto se posvadjao s mamom nego ovo moje.
neka_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:11   #68
Moraš se zapitati kakva je onda to veza jer tebi treba podrška i zaslužuješ je! Imaš već jedan velčiki problem u životu i mislim da ne želiš dobiti i drugi jer ako se ikada i udaš za tog čovjeka pitanje je kakva će ti potpora biti kroz život! Ne znam koliko imaš godina ali vjerujem da si još jako mlada i imaš se vremena zaljubiti u nekog daleko od svega ovoga...
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:16   #69
Vjeruj mi jer ja sam takvu grešku napravila, stalno sam se izvlačila za vrijeme hodanja (9 godina) i zavaravala se da je još mlad, da mu treba vremana, da bude sve bolje kad se oženimo, ali i tada sam sumnjala u njega, riskirala sam ali na žalost bila sam u pravu jer je on kod prvog pravog problema u braku pokleko i već se godinu dana "vadi" iz toga ubijajući se u alkoholu
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:22   #70
22 godine imam a s deckom sam 6 godina, mislim postoje stvari koje mi smetaju u toj vezi ali volim ga a i kad sam se toliko bila uvjerila da trebam nesto drugo i bolje i potporu i sve on postane meni bolji nego ikad prije ali se sve vremenom vrati na svoje. s druge strane imam osjecaj da on vise treba mene nego sto ja njega, nekako sam puno jaca od njega i iskreno mislim ako bi ikad odlucila ici dalje bez njega ako bi s njim bilo nemoguce mislim da bi ga to slomilo. tako ja sve svoje probleme s tatom i kuci sama prolazim, jedino se nadam da cu zavrsiti fax sto prije jer to mi je spas ali nije lako ni uciti u svemu tome. :S
neka_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:35   #71
Tvoj otac definitivno mora na liječenje od alkoholizma. Vjerojatno će sam na to teško pristat no ako je u radnom odnosu poslodavac bi mu mogao uvjetovati posao odlaskom na liječenje,to se da srediti.
Nije problem nać bolnicu u kojoj će se liječit već njega netko treba uvjeriti da MORA na liječenje. Da ga probaju braća stisnuti?
Do sad je eventualni gubitak posla mnoge alkoholičare spasio...kad već ništa drugo nije....
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:38   #72
ma kakvi moj otac vec jako dugo ne radi pa zato i stigne tako da se opija niti zeli da radi. prije je bio neko i nesto mislim covjek na dobrom glasu pa su onda godine 92-95 sve to promijenile pa je eto sad u biti niko i nista. ima primanja dobra zahvaljujuci imovini koju ima od prije. on i ne zeli da radi, on sebe smatra gospodinom koji nikad u zivotu vise ne treba da radi.
neka_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:43   #73
Tvoj otac je netko s kim ne bi trebalo dijeliti zivot.
On ti JE po biologiji otac, ali kao sto vidim iz tvog teksta on je gospodincic koji se isfurava, loce, zajebava vas, terorizira i sl. dakle ti pravog oca (onaj koji ti zeli dobro, koji te stiti, koji ti pomaze i sl) nemas.

Kao sto je gore netko napisao, tvoja mama ima velik dio krivice jer je ostala skupa sa tobom sa njim dijeliti zivot i time dopustila da tvoj zivot ide tokom kakvog imas.
Postoji valjda tisucu i jedna verzija za zapoceti novi zivot, ali izgleda da je ona odlucila ostati s njim radi standardnih gluparija "radi novaca, radi krova nad glavom, radi toga sto nema niceg svog, radi toga da djeca imaju oba roditelja i sl."

Prvo rijesenje bi bilo da on zeli prestati piti i da uvidi da steti prvenstveno drugima, a onda sebi.

Ako nema toga (a mislim da nema), nema drugog rjesenja osim maknuti se od necega sto te sputava.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:44   #74
Očito se radi o tvrdom orahu
Nagledala sam se svakakvih tipova alkoholičara i svima se može pomoć al oni to moraju htjeti. Možeš se obratiti najbližem Klubu liječenih alkoholičara gdje ćeš dobit dragocjen savjet. Tamo su ljudi u istim problemima kao i ti,kao i njihove obitelji pa se ne trebaš ustručavati. Najteže je budućeg pacjenta dovuć na pravo mjesto...onda ide lakše.
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:49   #75
moja mama je ostala s njim iz razloga sto kaze da nije smjela otici, pokusala je koliko sam ja shvatila iz price al je on onda nasilnije i gori, dolazi, trazi pijan a trijezan nista, tako da je ostala s njim. da se bar mogu obratiti nekom drustvu lijecenih alkoholicara bilo bi mi mozda bolje, ali takvo nesto u mojoj sredini nema jer se nekako alkoholizam zataskava i ne smatra se bolescu. mislim i post sam stavila samo da popricam s nekim da cujem je li neko imao slicnu situaciju jednostavno da mi mozda bude bolje kad procitam sto mi drugi ljudi zele reci i da me u biti razumiju.
npr. moj decko kaze tako zivis citav zivot navikni se na to, kao da to nije problem kao da to ne utjece na mene i na moju psihu, :S
neka_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:52   #76
Ovo što pričaš o svojoj vezi isto mi je kao moj slučaj, i ja sam isto tako njega žalila i govorila da će ga slomit ako ja odem (bez brige preživjet će) i postavljala ultimatume nakon kojih je on bio dabar par mjeseci i opet ništa! Iz svog iskustva sam zaključila da najprije moraš misliti na sebe, grubo zvuči ali je tako, jer ako si sama ne pomogneš neće ti ni neko drugi!
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:53   #77
ipanema

u pravu si sto kazes da mi on u biti samo bioloski otac, mislim ja ga ne gledam kao oca vise, ne gledam ga kao osobu koju volim i do koje mi je stalo, naprotiv gadi mi se.

i sigurna sam da imam nacina i da se ne bojim Boga ubila bi ga. mislim da kad on umre ja se mogu smiriti i zaboraviti sve sto mi je napravio i rekao i meni i mami.
neka_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:57   #78
Decko ti je stvarno "biser"
On i ti bi se trebali dogovoriti da tvog starog zaskocite kada nije pijan i da mu zavezete ruke i noge, ugurate ga u auto i na silu odvezete u bolnicu na razgovor pa da vidite kako ce to izgledati Trebao bi jedan dobar psiholog koji ce ga izdevetati pitanjima i mrcvariti dok ne pocne plakat

- Itekako utijece i na tebe i na tvoju psihu i ti si zavijeke "odredjena" htjela to ti ili ne

- Pijenje alkohola se smatra najnormalnijim u cijeloj drzavi, a ne samo u tvojoj okolini, tako da smo svi u banani.

Koliko vidim, tvoja stara je GADNO pogrijesila. Ostala je jer joj je bilo zabranjeno otic. Bah!
Uzas.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:01   #79
[QUOTE=Ipanema;12073848]Decko ti je stvarno "biser"
On i ti bi se trebali dogovoriti da tvog starog zaskocite kada nije pijan i da mu zavezete ruke i noge, ugurate ga u auto i na silu odvezete u bolnicu na razgovor pa da vidite kako ce to izgledati Trebao bi jedan dobar psiholog koji ce ga izdevetati pitanjima i mrcvariti dok ne pocne plakat
QUOTE]

Upravo tako Skoro pa tako se alkoholičari transportiraju na liječenje.
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:02   #80
mislim ja krivim dosta svoju mamu mada joj to nikad necu reci jer ona je sad bolesna a mislim da je za to sve on kriv, slabo se krece, ona sad nema nego mene da joj pomognem pa joj ne mogu okrenuti ledja. moj decko je imao slican problem samo sto ga nema jedno 5 godina znaci njemu je prestao taj pakao kad je bilo najgore za izdrzat i zato se pravi kao da zna sve i da meni nema nego proci kroz to, a bas me zanima kakav bi on bio sad da mu se to i dalje desava.
neka_mala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.