Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 23:47   #41
stvarno ne znam, nemam takvih iskustava
Jedna mama je pitala koliko će dite bit u bolnici i sestra je rekla 3-4 dana
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 00:05   #42
U svakom slucaju mi je odgovaralo da ide doma sljedece jutro jer je prava maza...
Izgleda da svaka bolnica ima svoju politiku.
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 00:21   #43
jedan moj frend je vodio dite privatniku na lasersku operaciju, bila je doma za dva sata , to je pak najbolja varijanta
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 08:55   #44
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
jedan moj frend je vodio dite privatniku na lasersku operaciju, bila je doma za dva sata , to je pak najbolja varijanta
da li možda znaš u kojoj bolnici to rade laserski i koliko otprilike košta?

kod nas preuređuju odjel na ORL pa ne znam kad ćemo doć na red ,a doktor nam je rekao da se u roku od mjesec dana karjnici moraju riješiti jer su mu izobličeni ,a kao što rekoh i dosta je nagluh zbog tog trećeg!

ne znam samo kako je on to hitno zamislio jer se mi već mjesecima ne možemo riješiti bronhitisa(a ne zna mu se uzrok) vadili su mu IGE (mislim da se tako zove ) pa nalaze čekamo već skoro mjesec dana
tibika99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 10:49   #45
Quote:
tibika99 kaže: Pogledaj post
da li možda znaš u kojoj bolnici to rade laserski i koliko otprilike košta?
znam u Zadru, 1000 eura
ako ti to što znači, dam ti na pm sve podatke
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 00:26   #46
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
znam u Zadru, 1000 eura
ako ti to što znači, dam ti na pm sve podatke
molila bih, ako nije problem.....
tibika99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:54   #47
operirala sam krajnike u os bolnici,kada sam imala 11 god, bude se u bolnici 2 dana,potpuna anestezija!sretno
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 20:54   #48
Quote:
mala mazica kaže: Pogledaj post
operirala sam krajnike u os bolnici,kada sam imala 11 god, bude se u bolnici 2 dana,potpuna anestezija!sretno
hvala!
neki dan ih zovem da se naručimo za kontrolu i da napokon dogovorimo operaciju i naruči me za danas. ja danas dođem i neće me primiti jer nisam naručena !
ko je tu lud?
tibika99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 21:52   #49
Quote:
tibika99 kaže: Pogledaj post
sin mi ima 5 i po god.i mora u roku od mjesec dana na operaciju prvenstveno trećeg krajnika (a mislim da će mu odmah riješiti i ostala dva) jer slabo čuje na oba uha i ima česte upale,tj. skroz je pod upalom krajnika i nema koji antibiotik već nismo popili i sve uzalud.
pošto je on naša velika maza (veća od 2,5 godišnje seke),mene zanima koliko to traje i da li netko zna da li postoji mogućnost da i ja nekako ostanem s njim u bolnici ?
Ako vadi samo treći,ide doma isti dan ili drugi,ali time nikako niste riješili upale krajnika,nego ćete i dalje imati streptokokne angine i kuriti sa visokim temperaturama.
Vađenjem trećeg riješili ste (samo) problem lošijeg sluha i upale uha.
Ja sam sa svojim malim (koji je tada bio kao sada tvoj,tj. 5,5 godina) bila u apartmanu u Zajčevoj bolnici i platila 800 kn jednu noć.Vadio sva tri.
Doktora smo djelomično poznavali pa nas je drugi dan otpustio doma.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 01:58   #50
Quote:
tibika99 kaže: Pogledaj post
hvala!
neki dan ih zovem da se naručimo za kontrolu i da napokon dogovorimo operaciju i naruči me za danas. ja danas dođem i neće me primiti jer nisam naručena !
ko je tu lud?
ja sam vadila krajnike u osijeku i to mi je bilo grozno iskustvo, ako mozes odvedi ga bilo gdje drugdje, to je samo moja preporuka, a nije svako iskustvo jednako
sretno
btw provela sam 2 tjedna u bolnici zbog krajnika
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 19:44   #51
Thumbs up Operacija krajnika

Quote:
sanja 7 kaže: Pogledaj post
Mali mi ima 3,5 god. i treba ići na operaciju mandula.Da li netko ima iskustva s time?Savjeti dobrodošli
Indikacije za tonzilektomiju mogu biti apsolutne i relativne. U apsolutne indikacije, kad je svakako potrebo odstraniti mandule, spadaju: tonzile koje su jako uvećane i zatvaraju gornje dišne putove te uzrokuju otežano disaje ili gutanje, pet ili više upala grla godišnje, ponavljajući peritonzilarni apscesi, upale mandula koje uzrokuju febrilne konvulzije te sumnja na maligne promjene u tonzilama. Relativne indikacije su kronično asimptomatsko kliconoštvo na streptokok, asimetrija mandula i kronični tonzilitis nakon neuspješnog konzervativog liječenja.Konačna odluka o operaciji mandula donosi se u razgovoru liječnika specijalista otorinolaringologa s pacijentom/roditeljem.

http://www.otorinolaringologija.com/ordinacija.htm
tinitus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:24   #52
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
moja je dva puta lani išla na operacije, prvo vađenje trećeg krajnika a drugo cjevčica u uho i nikad niš nisam plaćala a imala je gomile pretraga prije, ne samo krv.
Kak ste zadovoljni s cjevcicom? Di ste to radili?
maja MiA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:58   #53
ode ova tema u raspravu o krajnicima, pa sam nesto isprespajala, a izdvojit cu u zasebnu pitanje o placanju participacija za djecu.
(nije bas za ovaj podforum, ali obzirom da ce biti puno i pitanja i iskustava nek stoji)
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)

Zadnje uređivanje putnica : 07.01.2009. at 16:02.
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:46   #54
moja kćer ima 5 godina,prije 2 mj. je operirala mandule u vinogradskoj pod općom anestezijiom, od tad e preporodila. nema više bolesti, a kako je počela jesti da i ne pričam, sad za jedan obrok pojede što je prije kroz cjeli dan. kod njih je pravilo da ako vadi jednu ideš isti dan doma, a ako sve tri onda mora prenočit, al to nije neki bed jer su oni tolko pospani da i ne izdrže cjele posjete budni
hipoton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 02:48   #55
Wink helllo

nadam se da je sve to dobro proslo,inace,ja sam krajnika obadva operisala kad sam imala 3 godine.znam da je dobro proslo a za detalje trebate mi pitati mamu...
swea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 13:05   #56
Naš Neo je od 6. mjeseci imao strašne probleme, najgore je bilo ponoci, hrkao gubio zrak, više se umarao nego naspavao, stalne upale uha, grla... od 1g kad je krenuo u jaslice još gore nije bio 5 dana već neka viroza, bakterija ili nešto...
Bili smo više puta kod otorinca u vinogradskoj i svaki puta je bio odgovor pa nije to niš strašno ima i gorih nije to za vaditi još, strpite se do navršene 3. godine
Posumnjali smo da slabije čuje i doktorica nas poslala na ispitivanje sluha na šalatu, negdje sa 1g i pol i kad ga je pregledao tamo otorinac, odlučio odmah na operaciju, ali onda nikako doći na red za operaciju jer je bio stalno bolestan, 4puta zaprimljen u bolnicu i dobio temperaturu, i napokon sa 2g operacija na Rebru izvađene (izjava doktorice bila: "doslovno smo izvadili ogromne dvije mandule i treču koja je skoro upotpunosti zatvarala dišne puteve".

Od tada su prošla 4mjeseca i sve je savršeno normalno ide u vrtić, nos malo curi, ali nema upala grla normalno diše, uha super i od operacije jede duplo...

Doslovno se preporodio...
hiroc13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 14:11   #57
Vađenje mandula-iskustva?

Imate li iskustva s time?Tojest sa vasom djecom?

Evo moja mali(5.5) je isao na vaednje sve tri mandule,i mogu rec da nam je to grozno iskustvo

Prije nego sto je isao na operaciju,svi su me uvjeravali kak to nije nista strasno...sve ce bit u redu blabla..

Meni je strasno.Strasno mi je kak izgleda,kak kuri 39,kak ne moze pricat,kak ne moze jest ni pit,strasno mi je kak je on tuzan,uplasen i ljut.

Sve je strasno(bar meni),i bolnica,i osoblje,i kako ti nitko ne zeli nista reci.


No da ne duljim time...kakva su vasa iskustva?
Napominjem da sam primjetila da djeca koja vade samo srednju mandulu,puno bolje produ...ovo je koma.

Pardon ako je tema bila,ja je nisam nasla
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 14:30   #58
Quote:
TYANA kaže: Pogledaj post
Imate li iskustva s time?Tojest sa vasom djecom?

Evo moja mali(5.5) je isao na vaednje sve tri mandule,i mogu rec da nam je to grozno iskustvo

Prije nego sto je isao na operaciju,svi su me uvjeravali kak to nije nista strasno...sve ce bit u redu blabla..

Meni je strasno.Strasno mi je kak izgleda,kak kuri 39,kak ne moze pricat,kak ne moze jest ni pit,strasno mi je kak je on tuzan,uplasen i ljut.

Sve je strasno(bar meni),i bolnica,i osoblje,i kako ti nitko ne zeli nista reci.


No da ne duljim time...kakva su vasa iskustva?
Napominjem da sam primjetila da djeca koja vade samo srednju mandulu,puno bolje produ...ovo je koma.

Pardon ako je tema bila,ja je nisam nasla
Moja mala je vadila samo srednji,bilo sve ok,ali su mi napomenuli u bolnici da ne smije dobit temperaturu.Neznam,ja bi zvala doktora ili nešto...
CatDeWill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 14:32   #59
Quote:
CatDeWill kaže: Pogledaj post
Moja mala je vadila samo srednji,bilo sve ok,ali su mi napomenuli u bolnici da ne smije dobit temperaturu.Neznam,ja bi zvala doktora ili nešto...
Zvala sam jucer pedijatricu,i rekla mi je da je normalno da ima dva-tri dana temperaturu

Kao da je to posljedica anestezije ...
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 14:39   #60
Quote:
TYANA kaže: Pogledaj post
Zvala sam jucer pedijatricu,i rekla mi je da je normalno da ima dva-tri dana temperaturu

Kao da je to posljedica anestezije ...
Neznam,ja sam ko luda pazila da ne dobije temperaturu.Kao,ako dobije znači da je nekakva upala.Vadila je samo srednji pa je možda drukčije...Nadam se da će ti bit sve ok.
CatDeWill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.