Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2004., 01:04   #21
svejedno, ne slažem se s adriaticom da je čovjek rekao "ovo je moje"

ako lav zađe u teritorij drugog lava ovaj će ga zaklat (barem probati)
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 09:44   #22
Quote:
iIIegale kaže:
A nikog nisam povrijedio, svog Porschea sam posteno zaradio. Kao i ti svoj krevet.
Jako zgodno!

A što ako ti poželiš imat cijeli planet (ili nekoliko njih) pa ih "pošteno zaradiš" i "nikog" ne povrijeđuješ" ?

Ako ja zbog tvog P. nemam čistog zraka za disanje, čiste vode, itd kako možeš reći "nikog nisam povrijedio" ? Razmisli !
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 09:51   #23
Quote:
Mljacko kaže:
...ako lav zađe u teritorij drugog lava ovaj će ga zaklat (barem probati)
Štima, ali mi nismo lavovi. Ni jedan lav neće (ni u snu) pokušati zaposjesti teritorij deset ( ili 1.000 ili 100.000) puta veći od onog koji mu je potreban. To je suštinska razlika.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 10:52   #24
Quote:
adriatic kaže:
Jako zgodno!
Hvala. A jel bi me uputio na pogresku u razmisljanju? Postoji li jasna razlika izmedju privatnog i osobnog? Jer starno, mozda sam zaosto vozim Porsche?
Quote:
A što ako ti poželiš imat cijeli planet (ili nekoliko njih) pa ih "pošteno zaradiš" i "nikog" ne povrijeđuješ" ?
Zasto koristis navodnike? I zar mislis da bi itko mogao napraviti vise nego citav svijet zajedno da doboje pravo od drugih ljudi da posjeduje citav planet? BTW, obalu i more ne mozes posjedovat
Quote:
Ako ja zbog tvog P. nemam čistog zraka za disanje, čiste vode, itd kako možeš reći "nikog nisam povrijedio" ? Razmisli !
Zrak za disanje? Mislim da to nema veze sa mojim Porscheom. Mozda da svatko vozi Porsche da bi to cak i mogao biti problem. Ali, ne moze svako vozit Porschea. Nema ih dovoljno.

Cista voda? Bojim se da brkas neke stvari. Uf. Mislim da sam ti to vec rekao. A mozda grijesim . I opet ti ponavljam pitanje.

Sta nije razlog zasto mi ti osporavas Porschea to sto si ljubomoran na moj rad i sposobnost koji su mi ga omogucili? Pa boze moj. Pomiri se s time da ne moze svako vozit Porschea. I zadovolji se svojim krevetom i svojom zenom. I bit ces sretan. I ja cu biti sretan. A niko nece biti zlocinac zbog ljubomore.
iIIegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 10:58   #25
Evolucija

Quote:
adriatic kaže:
Štima, ali mi nismo lavovi. Ni jedan lav neće (ni u snu) pokušati zaposjesti teritorij deset ( ili 1.000 ili 100.000) puta veći od onog koji mu je potreban. To je suštinska razlika.

Da, lav vjerovatno neće pokušati zaposjesti teritorij od onog koji mu je potreban ako teritorija ima dovoljno.
Pitanje je kako će se ponašati lav ako teritorija nema dovoljno?

Vjerovatno će pokušati upasti na tuđi teritorij (opstanak).

Međutim, stvar je u evoluciji i čovjekovom razvoju. Možda je baš ta želja za posjedovanjem omogućila čovjeku da se razvije od primata. Možda je baš ego potaknio kvantni razvoj civilizacije ???
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:08   #26
Quote:
iIIegale kaže:
Mislim da to nema veze sa mojim Porscheom.
Već sam ti savjetovao da misliš, razmisliš i domisliš. U tome bi ti puno pomoglo da čitaš Fromma (kad ti je već Marx pretežak) i još neke lakše autore.
Ne mogu ja misliti umjesto tebe, a ovo što ti postavljaš kao problem davno je domišljeno i bezbroj puta objavljeno.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.