Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2009., 14:22   #61
Kako je danas?Jel bolje?
Neznam za pse,ali znam da mace kad imaju jak proljev moraju na strogu dijetu bez vode i jela
__________________
Maine coon mace su nešto posebno;
Nježni čupavi divovi koji nam iz dana u dan
ispunjavaju i oplemenjuju život!
Felis admiranda is offline  
Old 24.01.2009., 14:38   #62
nije mi mačka bolesna već preventivno pitam.
mačka mi je u pon i srijedu kašljala a baš ono ko da će se ugušiti. bar mislim da je kašljala jer meni je izgledalo ko da će se izrigati (dosad sam imala samo psa i kad bi povraćao prvo bi par minuta prije proizvodio onaj grozan zvuk i napinjao se pa mi to tako izgleda)jučer je bila kod veta i poslušali su joj pluća i rekli je da je sve u redu pogotovo jer nije u čet kašljala i nije povraćala, a normalno jede, i ide na wc i jako je razigrana. no jučer navečer se opet toliko mučila da sam se opet zabrinula. to kašljanje se događa kasno navečer kad legne da će spavati.
zanima me da li je kod mačaka moguće da dobiju atipičnu upalu pluća kao ljudi kod koje nema skoro nikavih simptoma te se tek na rtg vidi poprilična zahvaćenost pluća.

to me njeno kašljanje jako zabrinjava jer se već jednom dogodilo tek kad sam ju dobila da je samo jednom tako kašljala i ja sam mislila da izbacuje dlaku i drugi dan je skoro uginula od previsoke temp.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 26.01.2009., 17:25   #63
Quote:
Felis admiranda kaže: Pogledaj post
Kako je danas?Jel bolje?
Neznam za pse,ali znam da mace kad imaju jak proljev moraju na strogu dijetu bez vode i jela
drzala sam ga 2 dana bez jestali pit sam mu ipak dala pa ovako je mogao dehidrirat jos.dala sam mu onda jucer i danas po par puta male kolicine suhe hrane,pojede ali jos nije bas naj naj,vidim da mu je stolica dosta mekana,nije vis imao proljev niti povracao,to je vazno.
OOOOOOO is offline  
Old 27.01.2009., 00:26   #64
Kad je u pitanju treci kapak, maca koju sam danas uzela ga ima, bio je vet i rekao da nije nista strasno, rekao da stavljam neke kapi i da ce najverovatnije proci ali ako ne prodje da ce morati na operaciju. Napisali ste da moze nastati zbog dehidracije... Da li zato macka moze da pije casu i po vode dnevno? I sta se uopste radi u tom slucaju?
munchy is offline  
Old 27.01.2009., 12:54   #65
Moja maca uvjek dobije treći kapak kad ima gliste i kad je očistimo nestane joj, to su mi stručniji ljudi potvrdili da treći kapak može bit simptom probavnih smetnji
jokka55 is offline  
Old 28.01.2009., 18:11   #66
pesu mi se tresu noge kad se čučne za kenjat, zadnjih nekoliko dana. jel trebam bit zabrinut il? inače ne pokazuje da ju neš boli, trči i sve normalno.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 28.01.2009., 20:05   #67
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
pesu mi se tresu noge kad se čučne za kenjat, zadnjih nekoliko dana. jel trebam bit zabrinut il? inače ne pokazuje da ju neš boli, trči i sve normalno.
Mom se pokojnom pesu to desavalo..
Ali samo zato jer je imala velika govanca pa je to trebalo istisnut

Mislim dase ne trebas brinuti, ali ako ti ni sad nije lakse, samo nazovi veta i ispricaj mu to da otklonis svaku sumnju..
..angie.. is offline  
Old 01.02.2009., 21:52   #68
upomoć!natečene gornje usne kod mačke?!

poštovani,pozdrav.
prije dva dana sam uočio da su se usta moje mace neobično,da ne kažem izobličila.
gornje "usnice" su kao natečene,no maca normalno jede,spava i igra se.
posumnjao sam da je pojela neki cvijet,no nije imala što pojesti,budući da je u kući sve izvan dosega.
zna li netko što bi to moglo biti?
inače jede whiskas i odgovara joj,no u petak sam joj kupio od purine dehidrat,kojeg sam maknuo iz zdjelice čim sam primjetio dotični problem.
protoplast is offline  
Old 02.02.2009., 15:32   #69
Najvjerojatnije alergija.
Odi kod veta po točnu dijagnozu.
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Old 06.02.2009., 17:44   #70
pozdrav. moja mačka često ima hemeroide (ili otečeno debelo crijevo). sad, bi li to bilo od prežderavanja, jer je stvarno neumjerena i debela je ko prase. može li dijetica pomoći i čime da ju hranim (većinom jede konzerve)
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you
Ami13 is offline  
Old 06.02.2009., 20:16   #71
Quote:
Ami13 kaže: Pogledaj post
pozdrav. moja mačka često ima hemeroide (ili otečeno debelo crijevo). sad, bi li to bilo od prežderavanja, jer je stvarno neumjerena i debela je ko prase. može li dijetica pomoći i čime da ju hranim (većinom jede konzerve)

Hm, nemoj joj dati da sama kuha , nego joj ograniči obroke, to bi moglo pomoći. Ukoliko je sve drugo zdravo, onda ostavi istu hranu, ali smanji količinu! Čisto informativno, neki ljudi smatraju da je psima i mačkama dovoljan samo jedan (slovima: jedan) obrok dnevno!! (i ja svom psu dam 2 puta, ali on je u pokretu prilično!!)
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 06.02.2009., 20:26   #72
moja je staaalno kraj zdjelice i onak me lijepo gleda...probat ću joj smanjiti obroke, ali neće joj se svidjeti, ofkors. mislila sam, ako imate kakvu preporuku kaj da joj dam od druge hrane, a da je lagano? jer veterinarka tvrdi da je konzervans u hrani štetan (pas mi je imao problema s analnim žlijezdama pa je preporučila da ga hranim konjetinom, ali to mi je omg) pa...
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you
Ami13 is offline  
Old 06.02.2009., 20:41   #73
Quote:
Ami13 kaže: Pogledaj post
moja je staaalno kraj zdjelice i onak me lijepo gleda...probat ću joj smanjiti obroke, ali neće joj se svidjeti, ofkors. mislila sam, ako imate kakvu preporuku kaj da joj dam od druge hrane, a da je lagano? jer veterinarka tvrdi da je konzervans u hrani štetan (pas mi je imao problema s analnim žlijezdama pa je preporučila da ga hranim konjetinom, ali to mi je omg) pa...
Konzervans je stetan, kako u nasoj, tako i u njihovoj hrani .

Mislim da konzerve kao glavni dio prehrane nisu nikako dobre - a vidis ocito i na maci da joj ta prehrana ne odgovara i stvara joj probleme.

Ako se dobro sjecam, RC ili Hills ima posebnu liniju za kastrirane mace - mislim da bi tebi ta hrana dobro posluzila jer je naglasak na odrzavanju iste ili smanjenju tezine .
Najbolje je da provjeris sa svojim vetom, ali svakako neki kvalitetniji dehidrat neka postane glavna prehrana.
Maci se nece svidati nijedna opcija koja ukljucuje smanjene obroke, ali za njeno dobro to napravi sto prije.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Old 06.02.2009., 20:55   #74
da, čula sam da se sterilizirane mace jače debljaju. probat ću s tim. a od ljudske hrane, što bi bilo najzdravije? kuhana piletina možda? ne znam...
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you
Ami13 is offline  
Old 06.02.2009., 21:52   #75
Quote:
Ami13 kaže: Pogledaj post
da, čula sam da se sterilizirane mace jače debljaju. probat ću s tim. a od ljudske hrane, što bi bilo najzdravije? kuhana piletina možda? ne znam...
Nije tema - ali to je vecinom zabluda .

Macke (i psi) se u velikoj vecini udebljaju nakon kastracije jer vlasnik vise ne posvecuje dovoljno paznje fizickim aktivnostima ili daje previse hrane.

Kuhana piletina moze - iako se kuhanjem gubi dosta toga korisnog iz hrane, pa bi morala paziti na neke stvari (kao npr. taurin jer, koliko se sjecam, on se gubi kuhanjem) i dodavati ih kako bi maca imala koliko-toliko sve potrebno.
Mislim da ti je najbolja opcija bolji dehidrat, a kuhano i konzervice mozes dati povremeno kao poslasticu.

Postoji i opcija hranjenja sirovim - ali ako ti se ne da dobro prouciti o tome, radije nemoj niti pokusavati.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Old 06.02.2009., 22:21   #76
thanx, nešto ćemo iskemijati. al činjenica je da ona nakon sterilizacije traži više hrane (ne da jede isto, a jače se deblja)
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you
Ami13 is offline  
Old 07.02.2009., 13:21   #77
pa nemoj joj davati više hrane. rasporedi joj tijekom dana odgovarajuću količinu i ako vidiš da nonstop ide prema zdjelici to često može biti od dosade pa je možeš igrom odvratiti.
a ako se počela debljati smanji količinu hrane ii prijeđi na dijetalne verzije s manje kalorija.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 07.02.2009., 14:39   #78
Quote:
Ami13 kaže: Pogledaj post
thanx, nešto ćemo iskemijati. al činjenica je da ona nakon sterilizacije traži više hrane (ne da jede isto, a jače se deblja)
Ma neće joj ništa biti od obične "ljudske" hrane, ali obavezno nezačinjeno
Mislim da je piletina ok, ali naravno i manje količine. Ne znam koliko se daje mačkama, ali ja svom psu po pravilu ne bih smjeo dati više od 25 max 30 dkg na dan, a ima između 30 i 35 kg!! A sada mu kupujem i hranu za "stariju gospodu" budući da ima 11 godina!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 07.02.2009., 18:41   #79
Bok ljudi imam jedno pitanje..vec sam na temi za psece ponsasnje pisala o svojoj kuji koja je prije par dana okotila mrtve stence i od tada je u depresiji..samo lezi, nece bit u drustvu vec odlazi u sobu i samuje..nece cak niti van ic...dan nakon okota pocela je jako dahtati iako uopce nije bilo vruce i piti puno vode..to sam rekla veterinarki al ona kaze nije to nis...sad sam primijetila da se cijelo vrijeme trese kao covjek kad mu je hladno...i onda nakon nekog vremena opet pocne dahtati, dahce i kad ide spavati navecer iako je ta soba hladna..sad vise sama neznam kaj joj je i kak da joj pomognem..jede normalno..
crnasilvac is offline  
Old 08.02.2009., 12:07   #80
Naša kujica dahće kad je pod stresom (kad se vozi u autu ) bez obzira dal je zima ili ljeto.
jokka55 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.