Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2009., 14:07   #1701
Quote:
325i kaže: Pogledaj post
pa jel smijem na sudu ako me pita, spominjati neke zakon tj. navoditi se na taj i taj zakon? znam da ga ne smijem tumačiti,ali navoditi bih trebao smjeti
Ajde ti fino napiši na čega bi se "navodio", koliko godina imaš ( jer vjerovao ili ne i to utječe na odluke suca, kazna ili ne npr. ) i šta se točno dogodilo, odnosno kako si ti upleten u to?
Sudac će te pitati šta se dogodilo i vrlo vjerojatno će ti stavljati riječi u usta dok mu ti budeš prepričavao događaj, da sebi lakše prilagodi cijelu stvar, dok ti stenografkinja bude lupala po tipkovnici.Dakle, ti ispričaš jedno, a onda sudac to tumači ženi do sebe koja piše tvoje riječi, doduše prepravljene od strane suca.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 02:34   #1702
sutra moram pisat prigovor jer sam vozila 75+kw bla bla

da skratim, u prigovoru bi napisala da su me testirali na alkotest i da je bilo 0.00 , makar me za pravo nisu testirali a nit sam pila jer mrzim alkh.

dal ovi u sudu mogu saznat dal su me stvarno testirali i na koji nacin ? nakon sto onog kojeg zaustave puše alkotest,dal on dobije kakvu potvrdu da je puhao i to? hitno je malo , i hvala
mala_zg23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 08:29   #1703
Dobio sam poziv 18. 9. 2009. god. na raspravu o obnovi postupka po presudi zbog ogluhe radi naknade štete donesene
14. 7. 1998. gdje mi je naloženo da tužitelju nadoknadim štetu.
Na tu sam se presudu žalio, ali nitko, pa ni sud nema tu žalbu.
Sad me traže da je ponovo sastavim.
Mogu li se sada, pored razloga kojima osporavam tužbu, pozvati i na instituciju zastara i po kojem čl. zakona?
Hvala
bossi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:35   #1704
izgleda da ovdje netko odgovori svake prijestupne
mala_zg23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:44   #1705
izgleda da ovdje nitko ne cita starije postove
zasto bi uopce spominjala aklotest? nikakve koristi od toga.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 04:01   #1706
Quote:
mala_zg23 kaže: Pogledaj post
da skratim, u prigovoru bi napisala da su me testirali na alkotest i da je bilo 0.00 , makar me za pravo nisu testirali a nit sam pila jer mrzim alkh.
Ne kontam čemu to to ti ni na koji način ne može pomoći.
Quote:
mala_zg23 kaže: Pogledaj post
nakon sto onog kojeg zaustave puše alkotest,dal on dobije kakvu potvrdu da je puhao i to? hitno je malo , i hvala
Dobije se potvrda.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 20:41   #1707
pozdrav!

evo ovak...
ja sam prije par mjeseci dobila prekrsajni nalog na koji sam se naravno zalila.
jucer mi je dosao poziv na sud 1. listopada. medutim, ja sam tada na putu i to na minimalno mjesec dana, pa me zanima:
kako ja sudu to javljam? pismo/fax/telefonski?
moze li mi netko reci kako bi to trebalo izgledati?
treba li donjeti kakve potvrde da sam zainsta na putu?

takoder...
sad sam kopala po papirima i vidim da je prekrsaj od 28. listopada 2007.
znaci za mj dana mi je zastara.
sad mene zanima, ako oni odrze raspravu bez mene (pise na pozivu da je moguce) i posalju mi doma rjesenje koje ja ne primim, da li to onda odlazi u zastaru?
ako odgodim rociste, za koliko ga mogu odgoditi?
i kolike su sanse da se u mjesec dana rijesi to na prekrsajnom sudu i na vrhovnom?

molim odgovore sto prije jer sljedeci tjedan putujem pa mi je bitno da je to sto prije rijeseno.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 11:29   #1708
prekršajni ili kazneni zakon?

moj susjed se posvađao sa svojim susjedom i oštetio mu auto jer ga je ovaj izvrijeđao.
to mu je inače prvi put da je nešto takvo napravio. hoće li zbog toga biti prekršajno ili kazneno osuđen? po kojem se to članku zakona gleda?

čovjek ima 2 djece, žao bi mi bilo da najebe zbog jedne budale.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 16:05   #1709
Žalba na krivu kaznu?

napravio sam prekršaj vožnje u alkoholiziranom stanju. napuhao 0.95 i potpisao izjavu. drugi papir je bio nalog za oduzimanje vozačke na 12 sati. međutim, u tom nalogu piše da mi se vozačka oduzima na temelju članka 285, stavka 3. odem ja to i pogledam, a tamo piše:

(1) Policijski službenik naredbom će privremeno oduzeti vozačku dozvolu i isključiti iz prometa vozača i instruktora vožnje:
3) koji upravlja vozilom suprotno odredbi članka 221. stavka 3. ovoga Zakona,


i odem ja pogledati sad taj članak i stavak, a tamo piše:

(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati osobnim vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW.

kazna za 0.5-1 promil je 1000-2000kn, a za preko 75kw 1000kn. međutim, snaga motora NIJE veća od 75kw.

jel ja sad tu mogu pisati kakvu žalbu jer sam kažnjen za krivu stvar? a i kaj je sad s tim alkoholom? za to su samo utvrdili da sam imao alkohola u krvi, al nikakva kazna mi za to od strane policajca nije izrečena.
kaj napraviti? nemam 1000kn i nebi baš da mi dođe doma pismo od suda
retrodevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 17:21   #1710
Nesto si pobrkao, stavak (3) kaze "Na temelju odredbi stavka 1. ovoga članka, vozačka dozvola se privremeno oduzima dok ne prestanu razlozi zbog kojih je oduzeta, a najduže do 8 dana."
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 19:24   #1711
aha. ja pobrkao. ono su podstavke stavke 1. pardon. al kaj sad da radim? nigdje ne piše osim tog oduzimanja na 12 sati (dok ne prestanu razlozi) kakve su sankcije?
retrodevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 19:53   #1712
Poslije tih 12 sati odi u policiju, uzmi svoju vozacku i tamo sefa smjene pitaj koje su sankcije kad ti vec policajac nije rekao.

inace, Članak 199. stavak (8) kaze: Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 do 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač i instruktor vožnje ako u organizmu ima alkohola iznad 0,50 do 1,00 g/kg, odnosno odgovarajući iznos miligrama u litri izdahnutog zraka.

Ti si u toj skupini (0.95)
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 20:11   #1713
članak 287. stavak 2: Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuju dva negativna prekršajna boda ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 49. stavka 4., članka 53. stavka 4., članka 59. stavka 5., članka 67. stavka 5., članka 70. stavka 3., članka 72. stavka 2., članka 74. stavka 2., članka 137. stavka 2., članka 176. stavka 5. i članka 199. stavka 8. i 9. ovoga Zakona.
kvragu

a gdje piše na koliko i da li se uopće oduzima vozačka na duže razdoblje?
i znam da sam kriv, al pisao bih žalbu. tražiti neku odgodu ili nešto. gdje se to dostavlja? u policijsku postaju/upravu ili sud?
i kaj bi se dogodilo da ja tamo nisam potpisao onu izjavu? pitao sam policajca, a on je rekao: "to je na vašu odgovornost" i zbunio me
retrodevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 20:34   #1714
Isti vrag potpisao ili ne, prijava ide na sud. Kad dobijes bilo sto (uplatnicu, rjesenje suda itd) odmah pisi zalbu i salji tom sudu.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 20:51   #1715
dakle, žalba ide tek nakon kaj dođe pismo doma? a u kom roku mogu očekivati poštu?
retrodevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 21:00   #1716
to ovisi o sudu tj pretrpanosti istog. od par tjedana do par mjeseci
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 21:32   #1717
i zadnja pitanja: kaj ako ne dođe npr. u 6 mjeseci? nema veze? i znam da je zastara long shot, al od kad se ona računa? hvala puno
retrodevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 23:08   #1718
kaj stvarno nitko ne zna kak da javim da ne mogu doci na sud?
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 19:26   #1719
Pozdrav svima..
imam jedno pitanje i nadam se da mi netko može reći nešto više o tome pliz,pliz
Dečko je ostao bez vozacke na 6 mj..ostala su mu još 3 mj bez nje,..zanima me da li se može pisati molba za prijevremeno vraćanje dozvole(ako može kako bi trebala izgledat i kome da se šalje) jer mu je ona potrebna zbog posla?!

Tnx
daisy dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 20:42   #1720
pravo na podnošenje prigovora?

Shit sometimes happen' , pa se tako i meni dogodilo pa me gospoda zaustavila sa nedozvoljenom količinom alkohola po gramu težine...e sad, sve je jasno, dobio novčanu i oduzimanje vozačke. odlučio sam ići sa prigovorom i to da sam spreman platiti novčani dio, ali bih da mi se smanji vrijeme trajanja zabrane upravljanja vozilom. mislio sam odmah sutra platiti novčani dio i to uredno navesti u prigovoru ali od silnog dvodnevnog googlanja naletim na ovu odredbu iz 2002. :

1. Ako je okrivljenik platio novčanu kaznu, naknadu štete i troškove postupka o kojima je odlučeno u prekršajnom nalogu, ne može nakon toga podnijeti prigovor protiv tog prekršajnog naloga, pa ni samo zbog primjene zaštitne mjere jer plaćanjem novčane kazne, naknade štete i troškova postupka smatra se da se odrekao prava na podnošenje prigovora.

gospodo moja, sa vrlim pravnim znanjem pitam ja Vas jel to još uvijek vrijedi ili WTF je ovo ?

Pozz!
zetov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.