Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2008., 23:22   #101
Bolno mokrenje!

ovako,,ima 2-3 dana kako mene uzasno pece pri mokrenju,i svrbi,,i kada me trazi da se idem popiskiti ,,mislim da cu dusu dati ,,ali na kraju se malo popiskim,, i boli me donji dio trbuha,i imam taj obilni zuckasti iscjedak neugodnog mirisa,,osjecam kao neki prisak u trbuhu...
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 03:32   #102
Vjerojatno imas cistitis.
Idi kod doktora. Trazi uputnicu za urinokulturu.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 11:54   #103
ok,,hvala,, to sam si i mislila,,budem otisla u ponedjeljak,,tanx
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 17:33   #104
i ja sam tako imala prije 2 mjeseca cistitis upalu mjehura,tj.stijenke,piski ti se...i ono kad odes na wc pri kraju pisanja te boli za popizdit,neka nadrazujuca bol za poludit,i cak mi je bila roskasta krv na papiru kad bi se obrisala,i odem ja kod doktorice i ona meni sibne antibiotike bez ikakve urinokulture ili pretrasge urina,i proslo,a ti sto prije trk doktoru,i pij puuuno tekucine i kupi si brusnicu u prahu od enciana 1000 mg,meni je pomogla,30 i nesto kuna kosta...sretno
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 17:39   #105
a do posjeta doktoru - urosal lady...
upala mjehura može biti jako neugodna i meni ne pomaže niša osim antibiotika....
a treba dočekati pobnedjeljak, pa nalaz urinokulture.
nije bezazleno jer ako se ne liječi može preći na bubrege...
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 22:44   #106
ma znam,,, ici cu u pon kod doktorice pa cemo vidjeti sta ce reci,,i napravit cu urinokulturu...
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 18:17   #107
meni sad stvarno nije ništa jasno...dakle,otkad mi je prošla menga napravila sma 2 urinokulture u razmaku od 2 tjedan o i obe su bile sterilne dok na preglegu sedinmenata imam povišene leukocite 10-20,stanice pločastog epitela 10-20,bakterije 3.i mislim,znam što ćete mi reć...jesi sigurna da si urinokulturu dobro napravila?jesam...i ne kužim gdje je kvaka...kad ne pijem previše tijekom dana ,kad sam na faksu,obavezno kad se popiškim kasnije me stišće mjehur i kad popijem čaj...sve 5.sutra idem urologu i reć mu nek mi izvadi taj mjehur van...poludit ću !!!!
naravno,ako je itko imao ovakav sličan slučaj samo nek se javi
pozdrav cure!
anjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 09:00   #108
Exclamation kiselo vs. lužnato

na ovoj temi zbunile ste me sa onim kiselo - lužnato, lužnato - kiselo
kiselo se ne uzima dok pijete uvine, urinološke čajeve jer time sprječavate supstance u čaju da se aktiviraju i ubiju malu sitnu gamad... evo vam pa se informirajte
a kiselo je inače zdravo uizmati jer bakterije ne vole kiselo, osim toga citrozno voće ko što je limun utječe na imunitet svojim antioksidansima...
zato pipice pijte čaj sa žličicom sode bikarbone (ne dvije litre jer ćete i sam čaj potjerati napolje pa od svega neće biti ništa) ILI pijte kiselo mlijeko, jogurt, tj. fermentirane namirnice ako trošite antibiotike ... pogledati malo i ovdje
znam da ćete reć da je doktor rekao da pijete i antibiotik i čajeve... pa kako sad ne piti kiselo, a piti čaj ili piti kiselo a ne piti čaj... hehe malo pripazite na sve to skupa i kombinirajte
mekmek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 14:41   #109
prije godinu dana sam se riješila eschericihie coli....trebalo mi je 5 mj. za to i kombinacija različitih atibiotika kako bi beštiju istrijebila ....i sad je zahladilo, nema ni 3 dana i sve je opet počelo ...umirem od bolova, a tek sutra mogu kod dr....mislila sam do ljekarne po urosal lady pa me zanima jel netko to uzimao, jel ublažava bolove....a pogotovo kad sutra budem išla napraviti urinokulturu, jel će to imati ikakve veze na rezultate (pretpostavljam da ne)....pijem i uvin čaj, al ne pomaže previše
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 19:02   #110
draga Alexis, suosjecam s tobom...imala sam 5 gadnih gadnih upala u manje od godinu dana..isto bi zahlađenje bilo pomagac aktiviranju bestiji..nisam imala e. coli nego streptokoka, kojeg sam se fala bogu risila, al je bilo ajme...
uglavnom, meni bi uvin pomagao, uz obavezno utopljavanje vunenim salom, i to bi ga umotala ka pelenu, da grije sa svih strana, pogotvov odozdo.. mislim pomoglo bi mi to na sat - dva, pa sve opet ispocetka...
za urosal lady ne znam, nisam nikad probala jer mi se cinilo dosta skupo..meni bi krajnje rijesenje uvik bili antibiotici...al mislim da ne bi treba utjecat na urinok.
stari ljudi bi mi uvik savjetovali stavit u gazu svinjske masti, pa to stavit kao ulozak..
nisam ni to nikad probala, al mozda ces ti, kao instant rijesenje do doktora...
sretno, drz se!
__________________
Happiness is only real when shared...
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 19:16   #111
S brusnicom se preporuča c vitamin, a s uvinim čajem se ne smije piti c vitamin (uz uvin čaj dobro je uzeti pola žličice sode bikarbone). Soda-bikarbona bi se trebala uzeti prije čaja (do pola sata) tako da urin već bude lužnat kad u mjehur dođu djelatne tvari iz čaja.
bri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:57   #112
evo, dobila antibiotike, al nikako da počnu djelovati jer me još uvijek sve boli

prvo moram kutiju Nolicina (20 tableta) - 400 mg 2 X 1 svakih 12 h

nakon toga kutiju Ninura (30 kapsula) - 50 mg 3 x dnevno

ovdje sam čitala da se Ninur obično pije mnogo dulje, a ona meni dala jednu kutiju koju ću potrošiti u 10 dana

+ neizbježni Lactogyn uz to sve, jer inače dobijem candidu
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:33   #113
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Preporučujem i d-mannose šećer.
jedan jedini, bez antibiotika bez icega, samo taj secer, oko dvije kutijice, ma zapravo sto vise bolje imat rezerve za ubuduce i zbogom upale mjehura

sve ostale brusnice cajevi, babini recepti i sve je ssrrrraaanjjjjeeeee ivanica i ja znamo, tko hoce bit cist, kreditnu i guglaj mannose

jedina stvar koja je pomogla valjda svim zenama kojima sam preporucila, cak i nakon visegodisnjih borbi sa tim bakterijama i ubijanja antibioticima... dakako ni jedan jebeni doktor to nece reci, jer di bi farmaceutika zavrsila kad se jadnim zenama ne bi prodavali kilogrami caja i antibiotika

Zadnje uređivanje gottcha : 25.11.2008. at 15:41.
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 13:07   #114
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
evo, dobila antibiotike, al nikako da počnu djelovati jer me još uvijek sve boli

prvo moram kutiju Nolicina (20 tableta) - 400 mg 2 X 1 svakih 12 h

nakon toga kutiju Ninura (30 kapsula) - 50 mg 3 x dnevno

ovdje sam čitala da se Ninur obično pije mnogo dulje, a ona meni dala jednu kutiju koju ću potrošiti u 10 dana

+ neizbježni Lactogyn uz to sve, jer inače dobijem candidu
i ja sam pila prvo antibiotik, pa Ninur, isto 10 dana, dosta je to..
i moju bestiju je iskorijenilo, tako da svaka cast Ninuru
__________________
Happiness is only real when shared...
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 00:55   #115
kad malo bolje pogledaš... zdravstvo nije za zdravlje već za novac njima samima
nek su ljudi, žene, djeca bolesni
glavno da se kupuje nešto što ne pomaže
uh
mekmek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 12:29   #116
NE ZNAM DA LI IMA VIŠE KOGA AKTIVNOG OVDJE...

ma ukratko često moram piškiti ne boli ni ne peče ništa, nego kao mali pritisak na mjehur..ko da ti netko skakuče po njemu pa tjera na pišanac

bila kod doktorice vadila urin, usput krv, sve ok, nema bakterija uopće..
sad moram kod ginekologa...

ali sl.mi bilo pred par godina..al onda je bilo gadno..na wc-u svakih 5 min doslovno!!! peklo za poludit i sl., pila uvinh onda mi napravili urinokulturu i NIŠTA!! sve ok, nema bakterija.
i kod ginekologa sve ok. a ja imam problem!
na kraju prošlo je strpljenjem i litarama uvinog čaja koje sam popila..
uglavnom iritantno za poluditi..

jel ima netko sličan problem maybe???

hvala cure unaprijed...
FIUMANKA29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 21:20   #117
Uvin čaj. i sok od brusnice. na prve signale!!
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 08:41   #118
Quote:
MeDiOkRiTeT kaže: Pogledaj post
Uvin čaj. i sok od brusnice. na prve signale!!
hvala na odgovoru, ali...
NA PRVE SIGNALE BAKTERIJA, kojih ja btw nemam?

malo mi je specifična situacija.
FIUMANKA29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 14:56   #119
provjeriti ginekološke briseve, nekad takvi simptomi znaju biti zbog bakterija ali ne u mjehuru, nego u cervixu.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 21:42   #120
Quote:
FIUMANKA29 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru, ali...
NA PRVE SIGNALE BAKTERIJA, kojih ja btw nemam?
malo mi je specifična situacija.
Nisam mislila na prve signale bakterija, nego bilo kakvog čudnog osjećaja vezanog za mjehur. Jer prvo počnu iritacije, a tek onda na red dođu pretrage. Dok ti nešto i detektiraš (dođeš do doktora po uputnicu, pa odneseš mokraću, pa pokupiš nalze pa bla bla), prođe upala
Meni su isto uvijek bili nalazi uredni, jedino bi se u najgorim fazama iz mokraće mogla detektirati upala, ali urinokulture uvijek bile ok
Ne znam jesu te uputili u to kako smanjiti rizik od upale, ali u svakom slučaju ja od kad sam prvi put zaradila upalu, svako malo ih imam, samo sad znam reagirati na vrijeme. Više se ni ne trudim do doktora, jedino ako baš prijeđe u gadnu fazu
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.