Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 12:39   #181
bok narode!
moje kokice su vec dva tjedna kod mene, i postale su prilicno pitome. sve je u redu s njih 9, jedu, piju, trckaraju po malo po vani...
medjutim, jedna stalno spava, koliko vidim jede i pije, nema skupljeno perje, tj. izgleda normalno.
da li mi je bolesna, da li je trebam odvojiti od ostalih i sto napraviti?!?
mozda se probudi...
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 18:13   #182
teško je reći,ne mora značit da je bolesna, nemoj je odvajati od drugih,pa ćeš vidjet kako će biti s vremenom
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 21:12   #183
bok ljudi,
evo ovako planiram kupiti oko 200-250 nesilica, pilića za početak pa bi kasnije povećao broj. i kako sam nov u tome molim za neke savjete od iskusnijih od mene!
dali mi netko može reći koliko nesilica bi bilo oke staviti u prostor od 20 m^2, znaci da nisu u gajbama nego da slobodno hodaju? i dali ima netko neko sretno rješenje za hranilicu, kako je to najbolje prirediti? neke ideje ili nešto. svaki savjet je dobro došao! unaprijed se zahvaljujem
vip1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 21:22   #184
Quote:
vip1950 kaže: Pogledaj post
bok ljudi,
evo ovako planiram kupiti oko 200-250 nesilica, pilića za početak pa bi kasnije povećao broj. i kako sam nov u tome molim za neke savjete od iskusnijih od mene!
dali mi netko može reći koliko nesilica bi bilo oke staviti u prostor od 20 m^2, znaci da nisu u gajbama nego da slobodno hodaju? i dali ima netko neko sretno rješenje za hranilicu, kako je to najbolje prirediti? neke ideje ili nešto. svaki savjet je dobro došao! unaprijed se zahvaljujem
Ne možete tako , pojesti će jaja !
Poznanik ima preko 200 nesilica u kavezima , temperatura stalna , dio hrane ima svoje , dio kupi , prodaje jaja kod kuće i na gradskom placu !

- Supruga mi ima nesilice koje hodaju izvan prostora i na travnjaku , 100 % ekološka jaja , dio kokoši pojedu , kada je blato zaprljaju jaja i dodatan je posao pranje .

- u ekonomskom smislu morate ići na kaveze !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 21:23   #185
Ako misliš natrpati toliko kokoši u 20 m2 onda si odmah osuđen na bolesti.
200 kokoši ti je minimalno 25 kila hrane na dan
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 21:26   #186
hvala na odg.! mislio sam napraviti gnijezda gdje jaja ispadnu kroz rupu i ne mogu koke do njih. jedan poznanik ima tako uređeno i kaže da funkcionira.
vip1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 21:27   #187
nisam mislio svih 200 u 20 kvadrata, pitam koliko bi bilo u redu u 20 kvadrata?
vip1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 21:31   #188
razmišljam o tome da 70 stavim u prostor 20m2, dali se to čini u redu
vip1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 21:46   #189
Odi u subotu u Samobor na sajam, kupi 10 komada nesilica, i stavi ih u prostoriju i započni sa njima, da vidiš kakve su njihove potrebe
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 22:44   #190
To je zabluda da kokoši jedu vlastita jaja, jedino ako ih ti razbiješ i daš ih njima. One to same ne rade.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 11:41   #191
Kokicama nesilicama trebate dodavati malo kalcija za čvršću ljusku jajeta. Imate kostovit ili jajko... to možete nabaviti u svakoj poljoapoteci.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 20:33   #192
Quote:
123Marijan;49827711[B kaže:
]Kokicama nesilicama trebate dodavati malo [/B]kalcija za čvršću ljusku jajeta. Imate kostovit ili jajko... to možete nabaviti u svakoj poljoapoteci.
Ovisi cime se koke hrane .
Gotovoj hrani namijenjenoj kokama nesilicama ne treba nista dodavati.
Osigurati svjezu vodu , svjetlost , toplinu i dovoljno zivotnog prostora...i pokojeg pijevca da im zivot ucini veselijim
rosa canina is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 21:04   #193
Quote:
rosa canina kaže: Pogledaj post
Ovisi cime se koke hrane .
Gotovoj hrani namijenjenoj kokama nesilicama ne treba nista dodavati.
Osigurati svjezu vodu , svjetlost , toplinu i dovoljno zivotnog prostora...i pokojeg pijevca da im zivot ucini veselijim
Kaj je to gotova hrana za nesilice? Misliš Smjesa za nesilice. Za intenzivan kavezni uzgoj da, ali za amaterski je to malo preskupo. Zar ne?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 21:09   #194
Samo šrot i pašnjak. One same pronalaze u prirodi što im nedostaje. Koji puta, kupiti vreću dravskog - savskog pijeska i nestati će za 10 dana. Ista stvar sa guskama, neki dan vidim ja nju kako jede zemlju, red trave, red zemlje, red šrota red vode. Ne treba previše mudrovati sa životinjama koje su na slobodnoj ispaši.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 21:25   #195
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Kaj je to gotova hrana za nesilice? Misliš Smjesa za nesilice. Za intenzivan kavezni uzgoj da, ali za amaterski je to malo preskupo. Zar ne?
Da, mislila sam na smjesu za kokosi nesilice . Vazi za svaki uzgoj !
U amaterskom se moze kombinirati ali treba imati na umu da kokosima treba puno kalcija ( smjesa ga sadrzi oko 3,5 %).
Kuruzom, ako je osnovna hrana se ne dobije dovoljno bjelancevina a kalcija ima na drugoj decimali !!
(smjesa ima oko 16 % bjelancevina , kukuruz upola manje )

Ovdje se pisalo o kokama u zatvorenom , one ne mogu naci glistu , travku ni kamencic pa im to treba osigurati u hrani.
rosa canina is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 21:38   #196
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Kaj je to gotova hrana za nesilice? Misliš Smjesa za nesilice. Za intenzivan kavezni uzgoj da, ali za amaterski je to malo preskupo. Zar ne?
Da, mislila sam na smjesu za kokosi nesilice . Vazi za svaki uzgoj !
U amaterskom se moze kombinirati ali treba imati na umu da kokosima treba puno kalcija ( smjesa ga sadrzi oko 3,5 %).
Kuruzom, ako je osnovna hrana se ne dobije dovoljno bjelancevina a kalcija ima na drugoj decimali !!
(smjesa ima oko 16 % bjelancevina , kukuruz upola manje )

Ovdje se pisalo o kokama u zatvorenom , one ne mogu naci glistu , travku ni kamencic pa im to treba osigurati u hrani.
rosa canina is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 22:13   #197
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Po meni nije bit cijene. najbolje je ako se hrani kukuruzom, pšenicom, i trava. A ako su slobodne na nekom travnjaku onda se još zabave izlovljavanjem kojekakvih zvjeri
Nikada takva kokoš ne će pojesti jaje, a smije im se davati i ljuska. Mi imamo 5 kokoša i pjetla. nisu u kavezu. naravno, ne bavimo se proizvodnjom, to je više onako usput da imamo koje domaće jaje od kokoši koja nije filana kojekakvim otrovima.


Molim te , budi srceko pa pojasni o kakvim se to otrovima radi jako sam znatizeljna.
rosa canina is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 09:41   #198
za pocetnike pravilo br. 1!

dakle, kad nista ne znate o kokama (kao ja), pa kad spazite koku da se "cudno" ponasa, ODMAH s njom van iz jata dok ne ozdravi (ili krepa...)!
u suprotnom se druge koke mogu zaraziti, sto je moj slucaj
jedna je vec pokojna, a jos 3 su bolesne...sad su sve na antibioticima i vec 4. dan sjede zatvorene u kokosinjcu i cekaju bolje dane.
ne smiju van jer bi pile kisu, potok i sl, a izbjegavale bi antibiotik...
moje su jos male i ne nose jaja, a ako su tretirane antibiotikom kad nesu jaja, tada se ta jaja bacaju barem mjesec dana! tak mi rekao veterinar.
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 11:10   #199
Imam 10 nesilica bez jebača (jer ih zna ozlijediti)! Šrotani kukuruz i ječam koliko žele i svaki dan svježa voda, baci im se i ostala hrana (namočen stari kruh, ljuske jaja, ostatak salate). Inače su stalno vani po travi i imaju i pijeska. Ako se primijeti da jedu jaja - to koke nose jaja sa mekanom ljuskom i od tih koka nema koristi.
Ako neka stalno spava i počinje se debljati od nje nema koristi - još kao pile oboljela je od neke histo....-parazita od kojeg na kraju ugine!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 13:07   #200
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Imam 10 nesilica bez jebača (jer ih zna ozlijediti)! Šrotani kukuruz i ječam koliko žele i svaki dan svježa voda, baci im se i ostala hrana (namočen stari kruh, ljuske jaja, ostatak salate). Inače su stalno vani po travi i imaju i pijeska. Ako se primijeti da jedu jaja - to koke nose jaja sa mekanom ljuskom i od tih koka nema koristi.
Ako neka stalno spava i počinje se debljati od nje nema koristi - još kao pile oboljela je od neke histo....-parazita od kojeg na kraju ugine!
Naravno da takvim kokicama, draga moja Sisčanka, ne dreba dodatni izvor kalcija.
Palačinke sa takvim jajima i onim kupovnim, jako se razlikuju po boji, zar ne ?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.