Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2014., 10:23   #61
Oteklina na licu

Imam oteklinu na licu...pocelo je prije 2 dana, zub me poceo boliti sve vise i vise. I tako mi je nateknulo lice na koje sam stavljao obloge od rakije i pio caj od zalfije. Uglavnom nista se nije promjenilo i danas cu otici na hitnu da vide sta se moze. Nemam zdravstveno pa me zanima koliko ce me sve to kostati. Zubi su mi katastrofa bojim se da ce me tamo i zbog neceg drugog zadrzati. Dali se to mora odmah tamo platiti?
princo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 10:57   #62
Bok! pitanje. Postoji li mogućnost da se zbog upale zuba ili zubnog mesa ne može pomaknuti jezik?
Da pojasnim. 27.01.14. sam se javio kod svoje doktorice zbog boli u grlu i glavobolje koja je trajala pet dana. Dala mi je amoksicilin i nakon što sam popio šest amoksicilina počeo sam frfljati na izgovor slova s. Odmah sam to javio doktorici i ona je posumnjala da je alergija na antibiotik, do sad nisam imao nikakve reakcije na atb (29 god.). Promjenila mi je amoksicilin u azimed. ali kako ni nakon azimeda frfljanje nije prolazilo nego postajalo sve gore i nisam mogao pomaknuti jezik na desnu stranu poslala me na hitni prijem gdje me pregledao ORL. ORL je ustanovio da se radi o reakciji na amoksicilin i dao mi injekciju solomedrol 120 mg u venu i prepisao xyzal tablete 1 na dan. No, ni nakon injekcije i 3 dana pijenja xyzala problem s jezikom ne prolazi. Odlazim opet kod doktorice i ona me šalje na hitni pregled kod neurologa. Neurolog me pregledao i utvrdio da nije ništa s njegovog područja i poziva opet ORL da me pregleda. ORL me sada detaljno pregledao i ustanovio da je s njegove strane sve u redu. No ja i dalje ne mogu normalno govoriti ni pomicati jezik na desnu stranu. Moram napomenuti da svaki dan imam glavobolje iznad desnog oko. Da, neurolog je za svaki slučaj odlučio da se napravi MR mozga koji moram čekati do sredine trećeg mjeseca.
U isto vrijeme dok je mene mučilo grlo i glavobolja, prije problema s jezikom, peckalo me meso oko gornje desne petice koja je plombirana i nema živac, te sam osjećao neku čudno bol oko donjeg desnog umnjaka.
Kako me nitko nije ništa pitao za zube ja te čudne boli nisam ni spominjao. Dapače, zaboravio sam na njih jer sam svakodnevno na brufenu od 600 mg pa ni ne osjećam više nitša.
Mene sad zanima kolika je vjerojatnost da je bol, upala ili kaj god je to već bilo s zubima, mogla utjecat na jezični živac i tu napraviti probleme? i ako jest koji je proces da se to dovede u normalu. Zvao sam svog zubara, ali jadničak me ne može primit prije ponedjeljka a pošto me ništ ne boli nisam hitan. Nema veze kaj ja ne mogu normalno govoriti i pomicati jezik.
Eto, unaprijed se zahvaljujem na razmišljanjima.
mark28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 13:44   #63
Napravi digitalni ortopan za svaki slučaj da se vidi umnjak/molari ali dam se kladiti da je problem neurološki, u trigeminalnom živcu ili slično. "Alergija na antibiotik" u takvom obliku je krajnja glupost i nije mi jasno kako im to uopće padne na pamet.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 07:34   #64
Pozdrav, danas mi je otekla lijeva strana lica i to dosta, zbog zuba vjerojatno. Zub me malo boli ali oteklina vise pogotovo kad otvorim usta. Sad da stavljam hladne obloge ili ne?
hannibal9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 19:09   #65
Moraš na hitnu da ti ga otvore
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 21:39   #66
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Moraš na hitnu da ti ga otvore
Bio na hitni, preusmjerili me kod zubara, dobio par inekcija (penicilin pretpostavljam) a protiv upale dobio klavax antibiotik.. i sad moram cekat dok mi upala ne prođe a onda na vađenje zuba
hannibal9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 20:23   #67
Pozdrav

Ja sam jucer zavrsila kod zubara nakon uzasne zubobolje, zbog koje sam pila i tablete.
Ona mi je dala inekciju u otvorila 2 zuba 6 i 7 oba su me boljela 1-do drugog donji desni.
Stavila lijek i rekla da ne bi trebalo boliti kad inekcija prestane i narucila za 2 tjedna.
Kad je inekcija prestala osjecala sam vrlo laganu bol, navecer me pocela bolit vilica kao i cijela donja desna strana, to nije onako jaka bol kao od prije posjeta zubaru, ali vise nekako sjeva u te donje zube i vilicu.
Znaci sta sad, opet ici kod zubara ili bi to trebalo proci
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 23:21   #68
Quote:
đinđiber kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Ja sam jucer zavrsila kod zubara nakon uzasne zubobolje, zbog koje sam pila i tablete.
Ona mi je dala inekciju u otvorila 2 zuba 6 i 7 oba su me boljela 1-do drugog donji desni.
Stavila lijek i rekla da ne bi trebalo boliti kad inekcija prestane i narucila za 2 tjedna.
Kad je inekcija prestala osjecala sam vrlo laganu bol, navecer me pocela bolit vilica kao i cijela donja desna strana, to nije onako jaka bol kao od prije posjeta zubaru, ali vise nekako sjeva u te donje zube i vilicu.
Znaci sta sad, opet ici kod zubara ili bi to trebalo proci
ma idi, jedino ti moze pomoc..
hannibal9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 11:20   #69
ORTOPAN!!!
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 15:29   #70
Dobar dan.

Imam problem i ne znam šta da radim. 04.06. sam otišla kod stomatologa zbog jakog bola u gornjoj šestici. Primili su me u hitnoj službi. Doktorka je izbušila zub, stavila toxavit i jos nesto preko u vatici i rekla da dodjem za dve nedelje. Odmah posle intervencije sam imala jak bol koji nekoliko Brufena nisu smirili. Hladila sam usta gutljajima hladne vode sa česme. Otišla sam juče ponovo, primila me druga doktorka, ovog puta dobijam anesteziju, otvara zub i sama komentariše da to juče nije bilo dobro očišćeno. Burgijala je, ponovo stavila toxavit i neki lek protiv bola kako sam razumela. Uradila je dzep izmedju tog zuba i susednog. Dok je trajala anestezija iskoristila sam vreme da malo odspavam. Posle 4 sata budim se u jakim bolovima ponovo. Otišla sam taj isti dan uveče kod lekarke opšte prakse (sreća pa sam je uhvatila pred zaključavanje ordinacije) i ispričala joj ovako kao i vama. Žena je pogledala sa lampom i pomoću onog metalnog za pregled grla. Dala mi je Hemomicin, Himoral i Paracetamol. Bol se jutros povukla za 60-70%, ali otok oko rađenog zuba je još tu, a osim otoka me brine i jak osećaj malaksalosti. Temperatura mi je 37.3.
SanjaBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 15:19   #71
Quote:
SanjaBG kaže: Pogledaj post
Dobar dan.

Imam problem i ne znam šta da radim. 04.06. sam otišla kod stomatologa zbog jakog bola u gornjoj šestici. Primili su me u hitnoj službi. Doktorka je izbušila zub, stavila toxavit i jos nesto preko u vatici i rekla da dodjem za dve nedelje. Odmah posle intervencije sam imala jak bol koji nekoliko Brufena nisu smirili. Hladila sam usta gutljajima hladne vode sa česme. Otišla sam juče ponovo, primila me druga doktorka, ovog puta dobijam anesteziju, otvara zub i sama komentariše da to juče nije bilo dobro očišćeno. Burgijala je, ponovo stavila toxavit i neki lek protiv bola kako sam razumela. Uradila je dzep izmedju tog zuba i susednog. Dok je trajala anestezija iskoristila sam vreme da malo odspavam. Posle 4 sata budim se u jakim bolovima ponovo. Otišla sam taj isti dan uveče kod lekarke opšte prakse (sreća pa sam je uhvatila pred zaključavanje ordinacije) i ispričala joj ovako kao i vama. Žena je pogledala sa lampom i pomoću onog metalnog za pregled grla. Dala mi je Hemomicin, Himoral i Paracetamol. Bol se jutros povukla za 60-70%, ali otok oko rađenog zuba je još tu, a osim otoka me brine i jak osećaj malaksalosti. Temperatura mi je 37.3.
Trebaš otići kod poštenog stomatologa da napravi što se treba - počistiti zubne kanale i ne trpati Toxavit tamo gdje očito ne treba. Paracetamol je puno preslab i nije za dentalne bolove. Chymoral neće puno pomoći, a azitromicin (hemomicin) nije antibiotik izbora za dentalne infekcije (svejedno, popij do kraja), no te stvari doktor opće medicine ni ne može znati.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 16:47   #72
Sad posle nekoliko dana Toksavit je učinio svoje. Spominjali su upalu pulpe. A ogromna rupa od karijesa je bila ispod ogromne plombe, tako se videlo na snimku.

Koje lečenje biste Vi preporučili?
SanjaBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 12:13   #73
Liječenje kod privatnog stomatologa koji ima iskustva s endodoncijom, socijalno je u srbiji jednako loše kao i kod nas - ne sumnjam
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:47   #74
Zdravo ) imam jedno pitanje..prije dvije godine na ljeto sam popravljala zub i u decembru sam ispod njega osjetila malu oteklinu,zabrinula sam se pa sam otisla stomatologu te sam ga slikala i rekli su mi da je zub odlicno zalijecen ali da ce me kad se nahladim malo boliti i nateci i onda nestati te je tako i bilo.Prije par dana sam se nahladila i nateklo je i uzasno me bolilo ispod,tacnije desno od njega,ne boli me taj zub,stavljala sam hladne obloge ali nista,sinoc sam ispirala cajem od kadulje i prije spavanja sa vodom i soli i jutros me skoro nikako ne boli ali imam osjecaj da je malo jos nateklo,sta da radim da smanjim otok i da li imam razloga za brigu,hvalaa
pitamse97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 23:16   #75
Quote:
pitamse97 kaže: Pogledaj post
Zdravo ) imam jedno pitanje..prije dvije godine na ljeto sam popravljala zub i u decembru sam ispod njega osjetila malu oteklinu,zabrinula sam se pa sam otisla stomatologu te sam ga slikala i rekli su mi da je zub odlicno zalijecen ali da ce me kad se nahladim malo boliti i nateci i onda nestati te je tako i bilo.Prije par dana sam se nahladila i nateklo je i uzasno me bolilo ispod,tacnije desno od njega,ne boli me taj zub,stavljala sam hladne obloge ali nista,sinoc sam ispirala cajem od kadulje i prije spavanja sa vodom i soli i jutros me skoro nikako ne boli ali imam osjecaj da je malo jos nateklo,sta da radim da smanjim otok i da li imam razloga za brigu,hvalaa
mora se vidjeti razlog zbog čega je nateklo

odi snimiti taj zub i zapčeti postupak izliječenja - nema šta zub boliti kad se nahladiš to su gluposti
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 10:45   #76
Pozdrav svima,
vidim da vas ima ovdje koji se dobro kužite u to pa da vas pitam što mislite o mom problemu..

Prije nekoliko dana mi je pukla četvorka i u subotu ujutro sam otišla do zubara da mi to sredi. Rekao je da je živac mrtav, ali da zub nije pravilno liječen te mi je očistio kanale i zatvorio ga. S obzirom da sam već ranije dogovorila s njim neke radove na zubima, zapisao me za ponedjeljak u 14:30 za izbjeljivanje zubi. Nakon toga je na tu četvorku trebalo stavljati krunicu. No, mene u nedjelju zub počinje boljeti i lagano natiče u korijenu. Pijem tablete protiv bolova u nadi da će se srediti do ponedjeljka i da ćemo nastaviti sve prema planu.
U ponedjeljak ujutro sam još više nateknuta te zovem zubara i ispričam mu što se dogodilo, a on odgovara da je to normalna reakcija na njegovu terapiju. Ja pitam jel bi trebalo otvoriti zub, a on kaže da nema smisla jer kad ga zatvori da će se opet dogoditi isto te da odem kod liječnice opće prakse po antibiotik (kod njega idem privatno). Pitam ga jel ostaje termin za izbjeljivanje, a on kaže da ne jer mi usta moraju biti otvorena oko 45 min i da neću moći ako mi je tako nateknulo. Pa wtf.. zašto mi je onda dao taj termin u subotu ako je ovo nešto što se tako često događa?
Al ok, odem do liječnice, ona radi tek popodne što mi je bilo dugo za čekati i na povratku s posla odem do tog zubara da mi napiše privatni recept.
Sestra je to sve riješila dok sam čekala u hodniku, a on me nije uopće doživio.
Kupim u ljekarni taj Klavocin i počnem ga piti odmah jučer ujutro. U kombinaciji s analgetikom.
Meni se oteklina uopće nije smanjila već se samo pogoršalo.. Praktički mi je cijela strana lica ogromna.. od ispod oka do ruba vilice..
Stvarno ne znam jel moguće da je to normalna reakcija na liječenje zuba?
Na koji način si mogu olakšati to sve? Ok je stavljati hladne obloge na obraz?

Sad me strah uopće nastaviti dalje raditi na zubima kod njega jer ako mi zezne i krunice.. što ću onda

Malo je duži post, ali nadam se da će se nekome dati pročitati
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 19:48   #77
Nešto ne valja sa zubom, treba poslikati i vidjeti što se kuha unutra, a ako natičeš ozbiljnije napraviti i daljnje korake (otvaranje zuba, drugi antibiotik)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 09:00   #78
Znači, nema šanse da je to normalna reakcija na čišćenje kanala? Bila sam na slikanju svih zubi prije nego što mi je otvarao tu četvorku i još mi je prije punjenja mjerio s onim nekim uređajem dubinu kanala.. tak da mi stvarno nije jasno kak je tako zeznuo
Čini mi se da je danas malo bolje, ali i dalje sam još jako natečena.
Otići ću onda danas do nekog drugog zubara.
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 20:53   #79
Quote:
Faint kaže: Pogledaj post
Znači, nema šanse da je to normalna reakcija na čišćenje kanala? Bila sam na slikanju svih zubi prije nego što mi je otvarao tu četvorku i još mi je prije punjenja mjerio s onim nekim uređajem dubinu kanala.. tak da mi stvarno nije jasno kak je tako zeznuo
Čini mi se da je danas malo bolje, ali i dalje sam još jako natečena.
Otići ću onda danas do nekog drugog zubara.
bilo kakvo oticanje SIGURNO nije normalna reakcija na čišćenje!!

po meni promjeni zubara
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 09:11   #80
Ma što je najgore, kod njega sam išla privatno.. Za Osijek ima jako malo informacija na netu o tome i nekako mi se ovaj učinio kao najbolji.
Moja početna ideja je bila raditi ljuskice, ali smo na kraju došli do rješenja da se zubi izbijele, da se na dva stavi krunica i da se tamne plombe zamijene s bijelima.. Rad na ovoj četvorki je bila prva stvar koju sam radila kod tog zubara i bila je priprema za krunicu.
I ja sam bila uvjerena da je zubar nešto zeznuo i planirala odustati od radova na zubima kod njega, ali jučer sam otišla kod druge zubarke i na slikanje i ona kaže da je on sve ok napravio, da nije prepunio ili ostavio praznine i da ona tu ne može ništa..
I stvarno.. gledam sliku i ovo mi je najurednije napunjen zub. Tako da nastavljam piti antibiotik, a ako do petka ne bude bolje, morat ću promijenit antibiotik.. Čini mi se da se lagano oteklina smanjuje sad. Nadam se da će uskoro biti ok.
Jedino što mi je malo čudno, kad sam ovoj zubarki spomenula bezmetalnu krunicu, nekako je čudno reagirala, ali kao 'neću se miješat'.. Pa keramičke su bolje od metal-keramičkih?
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.