Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2015., 19:16   #1
prenamjena prostora iz stambenog u poslovni

kako se moze stan prenamijeniti u poslovni prostor? (nista se ne treba mijenjati u samom prostoru, osim namjestaja.)
radi se o poslovno-stambenoj zgradi i stanu u prizemlju. za djelatnost su potrebni MTU i razmisljamo o prenamjeni prostora u poslovni kako bi se ispunili MTU.

savjeti, misljenja, komentari, informacije?

Zadnje uređivanje Lindelia : 21.11.2015. at 19:27.
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 19:35   #2
Quote:
Lindelia kaže: Pogledaj post
kako se moze stan prenamijeniti u poslovni prostor? (nista se ne treba mijenjati u samom prostoru, osim namjestaja.)
radi se o poslovno-stambenoj zgradi i stanu u prizemlju. za djelatnost su potrebni MTU i razmisljamo o prenamjeni prostora u poslovni kako bi se ispunili MTU.

savjeti, misljenja, komentari, informacije?
Otiđi u ured za gospodarstvo u tvom gradu i navedi namjenu pa će ti oni dati cjelovitu informaciju.
Ovisno o namjeni, može biti jako jednostavno ili izrazito komplicirano.
bzing is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 01:19   #3
Prvo i osnovno je da ako želiš stambeni prostor prenamjeniti u poslovni da odeš u ured za graditeljstvo, prostorno uređenje... i tamo podneseš zahtjev za prenamjenu. Koja je procedura i da li to za navedeni objekt možeš to ćeš čuti u tom uredu.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 17:37   #4
hvala

o kakvim se tu ciframa radi (ako se prenamjena može izvršiti)? ponavljam, nema nikakvih građevinskih preinaka, samo bi se prostor trebao prenamijeniti u poslovni (ili samo dio stana, ako je to moguće).
radi se o uslugama informacijskog društva tj. o webshopu. rečeno mi je u uredu za gospodarstvo grada zagreba da je za tu djelatnost potrebno skladište koje mora biti u poslovnom prostoru tj. ne smije biti u stanu.
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 20:40   #5
Iz porezne su mi javili da mi zadnji obrazac PDV nije prošao. Radi se o tome da negdje nisam stavila znak " X " ( iks ), pa mi ga ne mogu obraditi.

Na drugom forumu, za dohodaše ( koji mi trenutno blokira ) sam dobila odgovor da vjerovatno nisam označila VIII ostali podaci, red 7.

I sad sam nešto pokušavala, ali pod VIII, red 7. mi stavlja " kvačicu " a ne X.

Je li pod VIII, red 7 potrebno obavezno ispuniti?

I što uopće znači " postupak oporezivanja prema naplaćenim naknadama "

Napominjem da sam dohodaš, pdv plaćam kada mi plate.

Je li VIII,7 označavaju samo dohodaši koji plaćaju PDV tek kada se naplate?

Zahvaljujem na odgovoru, molim da bude brz jer sam već u kašnjenju.
holli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 10:25   #6
Quote:
holli kaže: Pogledaj post
Iz porezne su mi javili da mi zadnji obrazac PDV nije prošao. Radi se o tome da negdje nisam stavila znak " X " ( iks ), pa mi ga ne mogu obraditi.

Na drugom forumu, za dohodaše ( koji mi trenutno blokira ) sam dobila odgovor da vjerovatno nisam označila VIII ostali podaci, red 7.

I sad sam nešto pokušavala, ali pod VIII, red 7. mi stavlja " kvačicu " a ne X.

Je li pod VIII, red 7 potrebno obavezno ispuniti?

I što uopće znači " postupak oporezivanja prema naplaćenim naknadama "

Napominjem da sam dohodaš, pdv plaćam kada mi plate.

Je li VIII,7 označavaju samo dohodaši koji plaćaju PDV tek kada se naplate?

Zahvaljujem na odgovoru, molim da bude brz jer sam već u kašnjenju.
Da, trebaš na VIII. 7. staviti kvačicu (DA) - Postupak oporezivanja prema naplaćenim naknadama
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:31   #7
netko je fulao temu

pa ponavljam:

o kakvim se tu ciframa radi (ako se prenamjena može izvršiti)? ponavljam, nema nikakvih građevinskih preinaka, samo bi se prostor trebao prenamijeniti u poslovni (ili samo dio stana, ako je to moguće).
radi se o uslugama informacijskog društva tj. o webshopu. rečeno mi je u uredu za gospodarstvo grada zagreba da je za tu djelatnost potrebno skladište koje mora biti u poslovnom prostoru tj. ne smije biti u stanu.
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:58   #8
Quote:
Lindelia kaže: Pogledaj post
netko je fulao temu

pa ponavljam:

o kakvim se tu ciframa radi (ako se prenamjena može izvršiti)? ponavljam, nema nikakvih građevinskih preinaka, samo bi se prostor trebao prenamijeniti u poslovni (ili samo dio stana, ako je to moguće).
radi se o uslugama informacijskog društva tj. o webshopu. rečeno mi je u uredu za gospodarstvo grada zagreba da je za tu djelatnost potrebno skladište koje mora biti u poslovnom prostoru tj. ne smije biti u stanu.
Za prenamjenu stambenog u poslovni prostor potrebna je potvrda županijskog ureda nadležnog za izdavanje građevinskih dozvola, koja potvrđuje da je temeljem prostornog plana moguće izvršiti prenamjenu stambenog objekta u poslovni objekt određene vrste. Kako bi se taj posao odradio na odgovarajući način, trebali biste angažirati geodeta koji će izraditi geodetski elaborat, te na temelju prijavnog lista evidentirati način uporabe katastarske čestice u katastarskom operatu. Kada se u katastar nekretnina evidentira nastala promjena, katastar po službenoj dužnosti šalje prijavni list u zemljišne knjige u kojima se ta promjena isto evidentira. Postupak prenamjene traje određeno vrijeme, ali ukoliko angažirate stručnu osobu taj će Vam postupak biti znatno olakšan i pojednostavljen.

Tekst sam kopirala s linka : http://static.oglasnik.hr/nekretnine...mjena,tag,11,1

Za iznose i vrijeme čekanja ne znam, za sad kreni od ovoga i sretno!
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 13:02   #9
ja sam se nadala da ce mozda netko tko je to sve prosao javiti... to bi bilo super

mene u biti zanima cijena toga kako bih vidjela isplati li nam se to odnosno imamo li uopce novaca za to...
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 00:27   #10
Ok, tek sad vidim da postoji i ova tema pa molim upućene za info.

Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Ako netko stambeni prostor u zgradi želi prenamijeniti u poslovni te se baviti nekom vrstom uslužne djelatnosti gdje će hodnicima manevrirati brdo ljudi, a zgrada je pod ključem, treba li tražiti suglasnost ostalih suvlasnika?
Nisam navela da se radi o isključivo stambenoj zgradi.
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.