Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2013., 19:29   #1
Kad ostaneš sam

Bok ekipa, imam jedno pitanje za sve vas.

Imam 21 godinu, tata me ostavio kad sam imao 5 i rastavio se od moje mame, nisam ga od onda vidio ni cuo, a mama mi je prosle godine umrla od raka, prije tjedan dana je bila prva godisnjica al nisam mogao nikako skupit novce da joj odem na grob... kako su mi jedina rodbina (baka i deda) okrenuli ledja jer su ludjaci i rekli mi da nemam sta tamo trazit nisam ni s njima u kontaktu...

jedino sta u zivotu imam jest curu koja je starija 11 godina od mene i koja me pocela ubijat... skupa smo godinu i pol, radim za minimalac, podstanar sam, a ona i dalje nezeli samnom zivjet, u zadnjoj svadji mi je rekla da bi me ona odavno ostavila da mi nije umrla mama....

od tog dana mi to ne izlazi iz glave, frend najbolji je picka koja mi okrene ledja kad vidi da nema koristi od mene ili da mu kod nekog drugog moze bit bolje i sad neznam vise sta da radim i kud da se okrenem...

ostavio bi curu al se bojim jos vece samoce, znam da me ova sad situacija jede zivog, al neznam vise ni sam sta rec nisam pametan....

ako ima kakav savijet netko od vas, slusam....

Zadnje uređivanje Meadow : 01.08.2013. at 20:24. Reason: enter
Life_is_good is offline  
Old 01.08.2013., 19:37   #2
Hoces da ti kazem brutalno ili da ukrasim?
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Old 01.08.2013., 19:40   #3
Quote:
Gary-lee kaže: Pogledaj post
Hoces da ti kazem brutalno ili da ukrasim?
pogodi me letvom u glavu najjednostavnije
Life_is_good is offline  
Old 01.08.2013., 19:49   #4
Quote:
Life_is_good kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, imam jedno pitanje za sve vas. Imam 21 godinu, tata me ostavio kad sam imao 5 i rastavio se od moje mame, nisam ga od onda vidio ni cuo, a mama mi je prosle godine umrla od raka, prije tjedan dana je bila prva godisnjica al nisam mogao nikako skupit novce da joj odem na grob... kako su mi jedina rodbina (baka i deda) okrenuli ledja jer su ludjaci i rekli mi da nemam sta tamo trazit nisam ni s njima u kontaktu... jedino sta u zivotu imam jest curu koja je starija 11 godina od mene i koja me pocela ubijat... skupa smo godinu i pol, radim za minimalac, podstanar sam, a ona i dalje nezeli samnom zivjet, u zadnjoj svadji mi je rekla da bi me ona odavno ostavila da mi nije umrla mama.... od tog dana mi to ne izlazi iz glave, frend najbolji je picka koja mi okrene ledja kad vidi da nema koristi od mene ili da mu kod nekog drugog moze bit bolje i sad neznam vise sta da radim i kud da se okrenem... ostavio bi curu al se bojim jos vece samoce, znam da me ova sad situacija jede zivog, al neznam vise ni sam sta rec nisam pametan.... ako ima kakav savijet netko od vas, slusam....
Peh je da si u tako teškoj situaciji, ali moraš se prestati samosažalijevati. Ima ljudi i u puno gorim okolnostima nego što su tvoje. Razmišljaj o onome što imaš: mladost, po svoj prilici i zdravlje, a već to je strahovito puno.

Od te veze ti nema ništa i prekini je. Doći će druga sigurno, za to ne brini.

Prijatelje ćeš morati drugačije birati i drugačije se prema njima odnositi.

Ako osjećaš da pucaš, odi na psihoterapiju. Sretno.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 01.08.2013., 19:50   #5
Quote:
Life_is_good kaže: Pogledaj post
pogodi me letvom u glavu najjednostavnije
1.) Nadi si curu koja ti nece bit nadomjestak za mamu.
2.) Nadi prijatelja. Pravog prijatelja.

Nitko ti ne moze pomoci nego ti sam.
Tesko je kad si sam. Mozda jesi sam, ali nisi jedini, tako da barem u tome nisi sam.
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Old 01.08.2013., 19:50   #6
Ostavi curu. Odjebi tog frenda. I odseli negdje daleko. U ljepše krajeve. Ne znam kako. Kad ti saznaš javi mi
darkić is offline  
Old 01.08.2013., 20:11   #7
1. Ostavi curu, ne voli te i jos vaznije, nema postovanja.
2. Javi se tati, velika vjerojatnost je da ga je mama ostavila i maknula od tebe, i poslusaj njegovu stranu price sad kada ga mozes shvatiti.
3. Zajebi to prijateljstvo.
4. Odi do lokalnog kafica i pocni stvarat nova drustva, no bez alkoholiziranja.
5. Kreni opet od tocke jedan dok ne podignes samopouzdanje!
Zak McKracken is offline  
Old 01.08.2013., 20:22   #8
Quote:
Life_is_good kaže: Pogledaj post
Bok ekipa,
...ako ima kakav savijet netko od vas, slusam....
Bok

Kad te čitam kao da gledam donedavni životopis svog jednog poznanika... ostao je sam na svijetu bez ikog svog, na poslu ga nisu cijenili, a povrh svega homoseksualan je i to nitko nije mogao prihvatiti.

Na nagovor nekolicine nas koji smo bili van naše kifle, poslao je CV na par adresa koje smo mu predložili, dobio posao u Abu Dabiu i otišao. Sada je sretniji i zadovoljniji. Posao je odličan, kaže da i društvo je OK... To je onoliko koliko smo ja i on razgovarali

Riješi se cure, svakako, jer ti takva ne treba... prijatelje i tako nemaš, jer ako su s tobom samo iz koristi, onda ti nisu prijatelji
Vjeruj mi da imati obitelj ne znači uvijek imati potporu i pripadnost... nekada su i vlastiti roditelji gori od nepoznatih.

U svakom slučaju, vrijeme je da okreneš novu stranicu u životu
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Old 01.08.2013., 20:37   #9
Zvuči kao poprilično zajebana situacija, ali vele da ti bog nikad ne da teret koji ne možeš nositi. Nemaš dovoljno vjere u sebe. I da si bez jedne noge i bez cure i bez frenda, mogao bi dalje, samo se treba natjerati. Razmisli što možeš učiniti da zadržiš curu, što joj smeta kod tebe, a kroz posao ili izlaske ili višenjem u nekoj birtiji skupi novu ekipu, i nove frendove, to je bar lako. Možeš i onlajn. Preko ekipe potom upoznaj novi curetak, i kad budeš s njom ostavi staru curu. Nemoj ostat bez seksa, prije nego središ novu curu...
Gorštak is offline  
Old 01.08.2013., 21:34   #10
Slažem se sa svima koji su napisali da raskineš lošu vezu i prijateljstvo.
Ne mogu zamisliti kako se osjećaš i kako ti je teško, nitko kog poznajem nije u takvoj životnoj situaciji... Žao mi je zbog mame i ostalih tužnih događaja u tvom mladom životu. Razgovor sa psihologom bi ti mogao pomoći, vjerojatno bolje od ijednog savjeta tu na forumu.
Drži se i želim ti puno sreće!
Doll Fetish is offline  
Old 01.08.2013., 21:46   #11
Quote:
Life_is_good kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, imam jedno pitanje za sve vas.

Imam 21 godinu, tata me ostavio kad sam imao 5 i rastavio se od moje mame, nisam ga od onda vidio ni cuo, a mama mi je prosle godine umrla od raka, prije tjedan dana je bila prva godisnjica al nisam mogao nikako skupit novce da joj odem na grob... kako su mi jedina rodbina (baka i deda) okrenuli ledja jer su ludjaci i rekli mi da nemam sta tamo trazit nisam ni s njima u kontaktu...

jedino sta u zivotu imam jest curu koja je starija 11 godina od mene i koja me pocela ubijat... skupa smo godinu i pol, radim za minimalac, podstanar sam, a ona i dalje nezeli samnom zivjet, u zadnjoj svadji mi je rekla da bi me ona odavno ostavila da mi nije umrla mama....

od tog dana mi to ne izlazi iz glave, frend najbolji je picka koja mi okrene ledja kad vidi da nema koristi od mene ili da mu kod nekog drugog moze bit bolje i sad neznam vise sta da radim i kud da se okrenem...

ostavio bi curu al se bojim jos vece samoce, znam da me ova sad situacija jede zivog, al neznam vise ni sam sta rec nisam pametan....

ako ima kakav savijet netko od vas, slusam....

1. Otac te napustio, boli te kita za tog idiota, imas sebe
2. Majka ti je preminula, zivjet ce u sjecanju
3. Postoje i peterostruko gore situacije od tvojih u kojima se drugi nalaze
4. Da ti je tako tesko ne bi samo na sebe gledao, primjetio bi ljude koji prose, koji se nemaju gdje skloniti od kise, koji spavaju u kartonskim kutijama sa psom i sl. Pak ti nista ne vidis i svoj problem preuvelicavas, a zapravo nemas nikakav problem vec igras na kartu da se nekom svidis tako sto izigravas zrtvu. Jer ljudi koji imaju usran zivot inace primjete druge sa slicnim problemima i tu povlace svoju snagu jer shvate da je njima puno bolje nego drugima i da bi morali bit ludi da se samosazaljevaju, jer se onaj sto spava s apsom u kutiji kartonskoj ne sazaljeva.
5. Moje iskustvo meni govori da si ti nekakav energetski vampir - izraz za ljude koji se priljepe za nekog poput kakvog vampira i sisu energiju iz tebe svojim pesimisticnim stanjem i crnim pogledima na sve sa pretjeranom emotivnoscu koja nema nikakvog smisla
6. ako ona procjenjuje da uvjeti su takvi da zivot u dvoje bi bio ozbiljno financijski narusen onda ona ima pravo na svoj stav
7. nadji nove prijatelje, ako je sto lako zamjenjivo na ovom svijetu to su prijatelji koje mozes nadomjestit u sekundi ako se pokazu nevrijednima, medjutim isto tako traziti od prijatelja da vise oko tebe kao oko male bebe i podrede svoj zivot tvojim zeljama ide na zivce svima pa je logicno da ce te izbjegavati
8. posjeti psihologa

Zadnje uređivanje CrniZEC : 01.08.2013. at 21:52.
CrniZEC is offline  
Old 01.08.2013., 22:03   #12
Jedino što mogu reći Crnom zecu je da ga može sram biti!
Odvratna stvar za reći osobi u takvoj situaciji. Odvratna!

Fuj fuj fuj!!!
Doll Fetish is offline  
Old 01.08.2013., 22:05   #13
Quote:
Life_is_good kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, imam jedno pitanje za sve vas.

Imam 21 godinu, tata me ostavio kad sam imao 5 i rastavio se od moje mame, nisam ga od onda vidio ni cuo, a mama mi je prosle godine umrla od raka, prije tjedan dana je bila prva godisnjica al nisam mogao nikako skupit novce da joj odem na grob... kako su mi jedina rodbina (baka i deda) okrenuli ledja jer su ludjaci i rekli mi da nemam sta tamo trazit nisam ni s njima u kontaktu...

jedino sta u zivotu imam jest curu koja je starija 11 godina od mene i koja me pocela ubijat... skupa smo godinu i pol, radim za minimalac, podstanar sam, a ona i dalje nezeli samnom zivjet, u zadnjoj svadji mi je rekla da bi me ona odavno ostavila da mi nije umrla mama....

od tog dana mi to ne izlazi iz glave, frend najbolji je picka koja mi okrene ledja kad vidi da nema koristi od mene ili da mu kod nekog drugog moze bit bolje i sad neznam vise sta da radim i kud da se okrenem...

ostavio bi curu al se bojim jos vece samoce, znam da me ova sad situacija jede zivog, al neznam vise ni sam sta rec nisam pametan....

ako ima kakav savijet netko od vas, slusam....
...ajme grozno, zbilja mi je žao da to netko proživljava,osobito tako mlad..nije pošteno..iskreno mislim da si unatoć svemu hrabra osoba jer želiš da se stvari promijene. Nisi se bacio u depresiju već tražiš riješenja..bravo..nažalost mislim da je najbolnije to što se osjećaš usamljeno i tako pristaješ na odnose koji su loši za tebe.
Daj sebi priliku da upoznaš nekoga tko će te voljeti i poštivati takvog kakav jesi, niti prijatelj niti djevojka nisu osobe zbog kojih vrijedi biti tužan i pristati na sve samo da nisi usamljen. Mislim da je ovo što ti je djevojka rekla krajnje okrutno i otužno... zaslužuješ nešto puno više i sretnije, doživio si već puno previše tuge...sretno
__________________
divlji cvijetak...
tearosa is offline  
Old 01.08.2013., 22:06   #14
Evo jedan citat s druge teme, ali vrijedi da ga se ponovi:

Quote:
Komar22 kaže: Pogledaj post
Bolje biti sam i sretan, nego u vezi i nesretan...



Situacija u obitelji je takva kakva jest, jbg. Nije bajna, ali toga si svjestan i sam.
Shvaćam da je teško i traumatično kad mlada osoba na početku dvadesetih, nema oba roditelja, a ni sa širom obitelji nije u kontaktu.

Taj dio ćeš nekako morati preboljeti i ostaviti iza sebe, jer drugo ti ne preostaje.
Baka i djeda ne žele kontakte, ne žele. Njihov odabir. A mislim i da je tako bolje za tebe, s obzirom da kažeš da su luđaci. Ne trebaju ti u blizini ljudi koji će ti dodatno otežavati i crpiti energiju.



Trenutačno je najveći problem, ta cura i veza s kojom si nezadovoljan.
Obiteljske prilike nisi birao, ali svoj ljubavni život, itekako možeš.
Nije rješenje jednog problema hrliti u nešto, bilo što, pa čak i ako je neadekvatno po tebe. Nije poanta imati vezu na papiru.

Jer pogledaj ovo:
Quote:
a ona i dalje nezeli samnom zivjet, u zadnjoj svadji mi je rekla da bi me ona odavno ostavila da mi nije umrla mama....
Ona je s tobom iz osjećaja dužnosti i žaljenja.
Zato jer joj je žao neprilika koje su te snašle, pa ti nema snage zadati još jedan udarac u vidu prekida. No neovisno o tome, jasno ti je rekla što osjeća i želi, te se itekako možeš ravnati prema tome.

Ona se ne vidi s tobom u vezi.

Zato, ti budi snažniji od nje i prekini to.

U situaciji u kojoj jesi, najbitnije je:
- imati podršku ljudi oko sebe u vidu potpore i pozitivne energije
- ako to već nemaš, bolje biti i na statusu quo, nego da ti negativna energija još i dodatno otežava.

Ne treba ti još jedan problem u životu, u vidu održavanja nefunkcionalne veze i negativnosti koje proizlaze iz toga.



Trebaš se emotivno očistiti i osnažiti.
Prvo eliminacijom svega što ti šteti u životu i oduzima energiju za naprijed, a potom ćeš nakon tih promjena, sam doći do stadija pozitive i unutarnje snage kao rezultat.


Probaj se izboriti za sebe, jer ako ti to ne napraviš, neće nitko.


Quote:

ostavio bi curu al se bojim jos vece samoce,
Najgora je samoća u paru.
Kad budeš sam i usamljen, bit će ti lakše.
Meadow is offline  
Old 01.08.2013., 22:17   #15
life is good

je right

jeb. koliko vas na ovom forumu ima bez kore kruha. mene je stvarno bog podari onda. ali ja bi na tvom mjestu prvo popljuva ovu drzavu kad se ne brine o osobama koji su ispod prosjeka za zivot. kad en vode racuna statistiku. da ti ne trebas za njima trcati vec da pni tebi dodu u pomoc. i da se osjecas kao zbrinuti gradani ovog teritorija. ne treba covjek puno da bi bio sretan. sad radis za miimalac, moozda jednog daabudes za 3 puta vise... uspjeh ti se satoji od to i niceg vise. i da ako mozes negdje na vece sume stavljat odjednom stavljat u dep. ali to nek ti opisu strucnjaci kako

da zivimo u doba zivotinja pa bi ti rekoa aj sam pa lovi.... ali u ovo doba di se vijori zastava pa onda pazire malo i na narod koji se nalazi ispod zastave.

okrutna je bila. ali znaj da smo svi takvi kad smo raspizdeni. stisni zube, budi joj dobar, ipak od nje imas jos uvjek nesto... predpostavljam da bi ona nekog boljeg jebaca. da ona to moze vec bi ga nasla. tako da se nemas sto brigat

i tesko ces naci neku koja ce te udomit. to stvarno treba bit usamljena osoba. uvalit se trebas bit dobarrrr jebac ili lukava ulizica
MillionMan is offline  
Old 01.08.2013., 22:18   #16
Quote:
Igneos79 kaže: Pogledaj post
Nemoj ostat bez seksa, prije nego središ novu curu...
...jer mu je u ovom trenutku najbitniji seks
poznavajući žene i 'specifičnosti' odnosa 20 i 30-godišnjaka, cura mu je to vjerojatno rekla u nekoj svađi, a on nije dovoljno iskusan da mu to kroz jedno uho uđe, kroz drugo izađe. Zajednički život je već možda mogao doći na dnevni red, ali opet, malo znamo o njihovoj vezi i koja je situacija spomenute cure/žene. Oni koji pričaju kako ima drugih kojima je gore neka se sjete kad je njima to zadnji put pomoglo u nekoj ozbiljnoj, da ne kažem, depresivnoj situaciji. Da, svi se mi ravnamo prema djeci u Africi...
ne bih preporučila naprasne raskide ni sa kime, nego možda manje očekivanja od ljudi oko sebe, koliko god se činilo da ih je malo za momentalni izlazak iz depre, autoru savjetujem puno aktivnog boravka na suncu (alternativa teretani ), nabavku ljubimca i zabavljanje mišlju kako si povećati šanse za bolji posao (volontiranje, online tečajevi, tutoriali, priprema za faks ako to nije već riješio itd.), nešto će upalit
__________________
'Emotikoni i spominjanje likova poput Isusa nisu argumenti, a kamoli dokumenti.'
v1rg1n1a is offline  
Old 01.08.2013., 22:34   #17
zasto si to radis, mislim po ovome sta si napisao takve osobe ti zbilja ne trebaju, shvacam da se bojis samoce, ali samoca dobro dodje jer se ponekad iz nje mozes okrenut sebi, da mislis na sebe itd
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Old 01.08.2013., 22:43   #18
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Jedino što mogu reći Crnom zecu je da ga može sram biti!
Odvratna stvar za reći osobi u takvoj situaciji. Odvratna!

Fuj fuj fuj!!!
Zašto?

Rekao mu je po svoj prilici čistu istinu, a činjenica da je izabrao tu opciju sugerira da ga poštuje kao čovjeka (tj. računa da može podnijeti istinu).
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 01.08.2013., 23:32   #19
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Jedino što mogu reći Crnom zecu je da ga može sram biti!
Odvratna stvar za reći osobi u takvoj situaciji. Odvratna!

Fuj fuj fuj!!!
Dobro, ja sam prosao 5 puta gore od doticnog bez da sam imao novaca za hranu ponekad i slicno i dan danas ne gledam na sebe i ne sazaljevam se. Tak da sam mu rekao istinu. On je naravnomoze i nemora prihvatiti zato sam mu i predlozio razgovor sa psihologom jer momak ima problema koje sam ne moze rijesiti, a posljedica moze biti da padne u depresiju i oboli a onda ce se jos morati lijeciti. S obzirom da kaze da ima nisku placu to si nece moci priustiti i samo ce jos vise ocajavati. Nema na cemu i nije me sram.
CrniZEC is offline  
Old 01.08.2013., 23:32   #20
Prva stvar koju ću ti reći da si pomogneš sam jer ti nitko drugi ne bude. Žao mi je tvoje situacije, ali to je život. Moj jedini savjet ti je da dokažeš drugima da ti ne trebaju, odnosno da si samostalan, u tvojoj situaciji ne znam koliko ti to trenutno znači.

U nekoj drugoj situaciji koja se odnosi na tvoju curu, složio bih se s kolegama, a kada nitko od nas ne zna točnu situaciju kakva je niti što se ne događa neću ti reći da ju ostaviš, možda je stvar rečena u afektu i ne treba ju shvaćati ozbiljno.

Ovog tvojeg frenda, što te iskorištava, okani se njega i nađi bolje društvo koje će te cijeniti i koje te neće trebati samo dok njima paše.
Antonio - KC is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.