Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 16:28   #1
Ravnatelj škole

Na koliko vremena se bira ravnatelj škole, mora li biti nastavničke (pedagoške) struke, ili može biti i neke druge? Ima li reizbora i sl.?
virgulina is offline  
Old 22.05.2007., 19:43   #2
Quote:
virgulina kaže: Pogledaj post
Na koliko vremena se bira ravnatelj škole, mora li biti nastavničke (pedagoške) struke, ili može biti i neke druge? Ima li reizbora i sl.?
Ravnatelj škole bira se na vrijeme od 4 godine nakon čega može opet biti biran i ne postoji ograničen broj mandata koliko netko dugo može biti ravnatelj. Ne mora biti nastavničke struke, ali mora imati položeno pedagoško-psihološko obrazovanje i iskustvo u prosvjeti od 5 godina.
Bira ga Školski odbor koji čini 7 članova (3 nastavnika iz škole, 2 roditelja iz Vijeća roditelja te 2 predstavnika Županije).
Za više pogledaj Narodne novine, Zakon o srednjem školstvu (pročišćeni tekst, mislim da je broj 69 od 2003).
marko27 is offline  
Old 22.05.2007., 21:26   #3
Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Ravnatelj škole bira se na vrijeme od 4 godine nakon čega može opet biti biran i ne postoji ograničen broj mandata koliko netko dugo može biti ravnatelj. Ne mora biti nastavničke struke, ali mora imati položeno pedagoško-psihološko obrazovanje i iskustvo u prosvjeti od 5 godina.
Bira ga Školski odbor koji čini 7 članova (3 nastavnika iz škole, 2 roditelja iz Vijeća roditelja te 2 predstavnika Županije).
Za više pogledaj Narodne novine, Zakon o srednjem školstvu (pročišćeni tekst, mislim da je broj 69 od 2003).
U školskom odboru su 2 nastavnika, 2 predstavnika roditelja i 3 predstavnika osnivača (barem kad sam ja bio u njemu).
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 23.05.2007., 21:16   #4
Hvala svima!
virgulina is offline  
Old 16.07.2015., 13:55   #5
Moram reći da ravnatelji škola vrlo često nemaju dovoljno znanja a niti visoku stručnu spremu, a kada bi se osvrnuli na njihov privatni život to bi onda bilo Bogu za plakat..
Abbazia is offline  
Received Infraction
Old 01.02.2019., 16:12   #6
Tema je bogu plakat pa da je malo oživim.
S obzirom da nešto me vuče da se kandidiram za posao ravnatelja u školi u kojoj radim, pitam se ima li ovdje koji ravnatelj škole?!
Kakav je posao, 'isplati' li se i slično?
Mlad sam, s dosta energije i volje, velike socijalne inteligencije, s iskustvom u organizaciji, a motivira me želja za promjenom, svojevrsni izazov (škola je velika i 'poznata'), a dijelom i plaća

Hvala
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is online now  
Old 01.02.2019., 16:28   #7
Zasto mislis da bi na gospodarstvu bilo ravnatelja skole? Isto bi tako mogli otvoriti i na npr. biciklizmu "ima li ovdje neki ravnatelj skole?"

Otvori temu na "posao i karijera" ili pronadji neku odgovarajucu na tom podforumu...
z_k is online now  
Old 01.02.2019., 16:30   #8
a mod neka zatvori ovu temu
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Old 01.02.2019., 16:40   #9
Iskreno, dat cu mu par sati - mooooozda mu se netko i javi...
z_k is online now  
Old 01.02.2019., 16:42   #10
neka pita ovdje:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=153795&page=546

https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=312
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Old 01.02.2019., 16:44   #11
To bi mu trebalo biti dovoljno. Zakljucano.
z_k is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.