Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2015., 15:54   #621
Gdje se mogu platiti računi Zagrebačkog Holdinga i Gradske plinare Zagreb bez naknade? Guglao sam, ali ima svakakvih informacija pa bi volio čut iz prve ruke

Pretpostavljam da se se ZG Holding može na Vukovarskoj (http://www.zgh.hr/default.aspx?id=1443) na onim platomatima. Je li se može tamo i Plinara? Kakvoj je stanje s Finom i Hrvatskom poštom?

Hvala.
matiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 14:33   #622
Zar ti se isplati trošiti vrijeme i novac (u slučaju da nemaš besplatni pokaz od grada) za par kuna naknade?
Razmisli o oportunitetnom trošku.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 17:44   #623
Quote:
matiska kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu platiti računi Zagrebačkog Holdinga i Gradske plinare Zagreb bez naknade? Guglao sam, ali ima svakakvih informacija pa bi volio čut iz prve ruke

Pretpostavljam da se se ZG Holding može na Vukovarskoj (http://www.zgh.hr/default.aspx?id=1443) na onim platomatima. Je li se može tamo i Plinara? Kakvoj je stanje s Finom i Hrvatskom poštom?

Hvala.
Internet bankarstvo. Naknada je najviše 1-2 kune za bilo koju uplatu (bar kod PBZa), i nije tako teško za naučit koristit.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:38   #624
Ovako, laik sam glede transkacija, situacija je da mi je na žiro račun uplaćen određen iznos love koje trebam prebacit na tuđi tekući račun..rečeno mi je da mogu tražit povrat poreza na temelju te uplate..sad, dal ja plaćam pdv pri samoj uplati sa žiro na tekući ili?
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 11:18   #625
prijava radnika

kako da prijavim radnike?
firma ima više od 3 radnika i sad zapošljava još dva nova.
prema novom zakonu više ne mogu otić na mirovinsko i zdravstveno i tamo ih prijavit već moram preko neta.

dal itko zna što trebam napravit da ih mogu prijavit?
gledam na fini i ništa ne vidim, nikakve upute, ili krivo gledam (?).
znam da ću morat hodočastit do fine, al tek toliko da budem upućena i eventualno sa spremnom dokumentacijom.

hvala.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 15:15   #626
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Internet bankarstvo. Naknada je najviše 1-2 kune za bilo koju uplatu (bar kod PBZa), i nije tako teško za naučit koristit.
Ma znam, ali nije jedna uplatnica Evo prosli mjesec 5 njih, 5x2 = 10kn. Nije puno, daleko od toga, ali ako se npr moze u Fini ili negdje sto mi je usput uplatit, zasto ne? Jos pogotovo sto moje mobilno bankartstvo jos nije uvelo slikaj i plati pa dosta ode na prepisivanje brojeva i kontrolu svega toga
matiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 23:01   #627
Quote:
matiska kaže: Pogledaj post
Ma znam, ali nije jedna uplatnica Evo prosli mjesec 5 njih, 5x2 = 10kn. Nije puno, daleko od toga, ali ako se npr moze u Fini ili negdje sto mi je usput uplatit, zasto ne? Jos pogotovo sto moje mobilno bankartstvo jos nije uvelo slikaj i plati pa dosta ode na prepisivanje brojeva i kontrolu svega toga
Vjerojatno moze diners + izravno terecenje. Trebalo bi provjeriti na ecc webu.
Mango_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 07:17   #628
Quote:
Mango_man kaže: Pogledaj post
Vjerojatno moze diners + izravno terecenje. Trebalo bi provjeriti na ecc webu.
Ne znam za Diners ali Amex sigurno može: http://www.americanexpress.hr/osobne...ni-nalozi.html
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 10:47   #629
Zna li tko koja banka daje najbolje kamate na orocenje? Trenutno sam u HPB, fiksna kamata na 1god 2,85..
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 16:50   #630
Zadužnica, pitanja.

1) Gdje i kako se izdaje, napise? Zanima me cijeli proces.
2) Placam li ja porez ako nekome izdam zaduznicu za intelektualne usluge? Nakon sto me taj neko isplati, naravno.
3) Placa li porez onaj kome ja izdajem ili mu moze uci u trosak, ako je firma?

Zasad, toliko. Hvala.
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 18:19   #631
Ajde da probam, možda netko zna:
- može li zaposlenik neke tvrtke pisati putni nalog na automobil koji je u privatnom vlasništvu drugog zaposlenika iste tvrtke?
Hvala unaprijed.
Žbaltica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 11:05   #632
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Zna li tko koja banka daje najbolje kamate na orocenje? Trenutno sam u HPB, fiksna kamata na 1god 2,85..
vidim da me niko ne doživljava, pa ču sama sebi odgovoriti a i možda nekom drugom pomoć.

Nekolicinu banaka sam provjerila i zasad najbolja fiksna kamata je u Croatia banci, na kune je na 1.god 3,25%, a euri do 25000e 2,20% na godinu.

Imex je bio prvi izbor ali od 08.09 padaju kamate...
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 12:05   #633
na adresu firme koja je ugasena i brisana prije 2 godine (stecaj, poziv vjerovnicima,....brisanje) stigla opomena za neplaceni racun.
poslati pismeno kopiju rjesenja o brisanju subjekta ili samo telefonski obavijestiti da firme vise nema?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 10:46   #634
Zašto su se prije gradile zgrade s visokim stropovima? Što mislite da je bio glavni razlog?
ilicatrg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 12:05   #635
Pozdrav, mijenjam radno mjesto i na otkaznom sam roku. Budući poslodavac me tražio poreznu karticu (ali nakon što počnem raditi mu treba, ne prije). Pa nisam siguran da li ju ja moram tražiti od svog trenutnog poslodavca kojem sam ju također morao dostaviti, ili iz porezne uprave?
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 09:24   #636
Spličanka ..jesi gledala VENETO banku?
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 15:35   #637
Quote:
ilicatrg kaže: Pogledaj post
Zašto su se prije gradile zgrade s visokim stropovima? Što mislite da je bio glavni razlog?
Zato što su prije umjesto lustera bili sviječnjaci i pazilo se da vatra ne zapali strop, a samim tim i kuću.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 11:49   #638
da li je poslodavac duzan isplatiti potporu u slucaju smrti uzeg clana obitelji ili je to po njegovoj slobodnoj volji?
ne postoji kolektivni ugovor ni ikakav drugi pravilnik koji bi definirao to pitanje.

hvala na odgovoru.

Poslano sa mog Lenovo A5500-HV koristeći Tapatalk
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 17:13   #639
Pozdrav, probat ću ovdje pitati... vlasnica sam osobnog automobila i nekidan mi je stigla uplatnica za uplatu poreza za 2015. Datum na rješenju 12.10, rok uplate 15 dana, a uplatnica stigla tek nekidan
Nije neki iznos, odmah sam platila bankarstvom, hoće me teretit nekim kamatama ili kaznama zbog kašnjenja za kojeg nisam odgovorna? Naravno na kuverti nema nigdje datuma primitka, niš nisam potpisala, čak ne živim trenutno doma, samo našla pismo u sandučiću , ne mogu nikako dokazati da sam tako kasno primila uplatnicu. Pitam čisto da znam, štreberica sam oko tih stvari, nije mi zbog love, nego da ne bude nekih postupaka koji se onda zapetljaju...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 22:40   #640
Pozdrav,

Jel trebam upisati poziv na broj odobrenja kada uplacujem nekome na ziro racun, uplacujem preko mobitela?
Ingenius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.