Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2015., 18:17   #10721
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Točno da kamate nisu 1 %

ali ja sam se referirao samo na takav mogući rast kamate, što se stalno naviješta i odgađa , iako je neizbježno jer američko gospodarstvo je izašlo iz krize upumpavanjem novca od strane FED-a
američko goopdarstvo NIJE izašlo iz krize.
ekonomija stvara novac a ne obratno. ne možeš novcem stvorit ekonomiju.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 31.07.2015., 19:16   #10722
cemu onda "strani investitori" ? cemu monetarna i fiskalna politika (tough one, mozes i preskocit) ?
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 01.08.2015., 01:18   #10723
Prije par dana se vozim Savskom cestom u Zagrebu i sjetim se da bih mogao svratiti u Konzum. Dodjem ja tamo a konzuma nema. Otvorio se nekakav Jagoda ili sl. dućan. Slučajnost ili ne, dan poslije ista priča sa Konzumom na Zagrebačkoj. Ovog puta nije Jagoda već Trgo...nešto, nebitno, ali Konzum nije.

Da li je to nešto znakovito?
RYOU is offline  
Old 01.08.2015., 09:04   #10724
Quote:
RYOU kaže: Pogledaj post
Prije par dana se vozim Savskom cestom u Zagrebu i sjetim se da bih mogao svratiti u Konzum. Dodjem ja tamo a konzuma nema. Otvorio se nekakav Jagoda ili sl. dućan. Slučajnost ili ne, dan poslije ista priča sa Konzumom na Zagrebačkoj. Ovog puta nije Jagoda već Trgo...nešto, nebitno, ali Konzum nije.

Da li je to nešto znakovito?
Kada su kupili Mercator morali su prepustiti neke trgovine

http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ke/764091.aspx
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Old 01.08.2015., 09:41   #10725
Kreditni rejting Hrvatske i dalje 'smeće', no može i gore

Quote:
Hrvatski 'BB' rejting u stranoj valuti kod Fitcha dva je stupnja ispod investicijske razine. Agencija S&P drži isti rejting Hrvatske, a nedavno je također smanjila izglede na negativne, dok Moody's drži hrvatski rejting jedan stupanj ispod investicijske razine, na 'Ba1' i s negativnim izgledima.
http://www.tportal.hr/biznis/politik...harebox_portal
Kaksikaj is offline  
Old 01.08.2015., 10:27   #10726
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Kreditni rejting Hrvatske i dalje 'smeće', no može i gore



http://www.tportal.hr/biznis/politik...harebox_portal
Ko da mi ovdje,koji vrtimo brojeve u RH to nismo znali od 01.05.2015
kasni fitch bilo bi bolje ovima koji posuđuju lovu hrvatskoj da su meni platili za prognozu nego tom fitchu koji šminka brojeve.i koji je general posli bitke.
Srce sezone,ulaze u RH novci kao nikada do sada u povjesti a ministar finacija
Lalovac: Više turista, a manje izdanih računa, zatražio sam odgovore na "određena pitanja"
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...4/Default.aspx
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 01.08.2015., 11:42   #10727
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ko da mi ovdje,koji vrtimo brojeve u RH to nismo znali od 01.05.2015
kasni fitch bilo bi bolje ovima koji posuđuju lovu hrvatskoj da su meni platili za prognozu nego tom fitchu koji šminka brojeve.i koji je general posli bitke.
Srce sezone,ulaze u RH novci kao nikada do sada u povjesti a ministar finacija
Lalovac: Više turista, a manje izdanih računa, zatražio sam odgovore na "određena pitanja"
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...4/Default.aspx
Meni je zanimljivo kako nam snižavaju rejting usred turističke sezone kada kao što kažeš novci ulaze u hr kao nikad....

Jel oni to uopće ne računaju u svojim procjenama ili znaju nešto što mi "ne znamo"?
HvalaNaRibama is offline  
Old 01.08.2015., 13:02   #10728
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljivo kako nam snižavaju rejting usred turističke sezone kada kao što kažeš novci ulaze u hr kao nikad....

Jel oni to uopće ne računaju u svojim procjenama ili znaju nešto što mi "ne znamo"?
da hrvatska je jedina zemlja u svijetu koja ima finacisku negativnu bilancu

ukupne obveze svih u RH bez zateznih kamata su 2180 miljardi kuna.
a ukupna finaciska imovina nam je 1867 u što su uključene povečana vrijednost tunela sveti rok jer je obojan sa skupom bojom,bandić sagradija fontane pa je imovina zagreba vrijednija itd.
banke iznjele sada već 13 miljardi € iz hrvatske,strane privatne kompanije iznose sav višak kapitala iz RH.
Alo imamo negativni kapital 321 miljardu kuna je li vama jasno šta je to.niko nema negativni kapital.italija je u problemima zato šta im je finaciska imovina pala sa 3,2 puta na 2,6 puta

po tome mi bi trebali imati finacisku imovinu 5668 miljardi kuna.
grčka bolje stoji od nas šta se tiće imovine.pa oni imaju gotovine od 120-180 miljardi € to jest oko 15% svih štampanih € je u grčkim rukama,čarapama
ai dao bi savjet HNB da prestanu više davati izvještaje ili nek ih friziraju.
nekako blokirati rad brokerima na burzi i dopustiti samo trgovanje 2 brokera od mirovinskih fondova i oni nabildaju sve dionice za 1000-2000% i zatvoriti trgovanje burze.i to povečanje uzeti u nova izvješća i prestati dalje davati nova izvješća zbog tehničkih razloga i otpustiti 95% kadra u HNB dista je da ostanu ovi na kontroli banaka i guverner.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 01.08.2015., 14:08   #10729
Zaboravio si najgoru firmu....

Quote:
CROATIA AIRLINES je u prvom polugodištu 2015. godine ostvarila operativni gubitak od 98,7 milijuna kuna te neto gubitak u visini od 97,5 milijuna kuna, pokazuje izvješće objavljeno putem Zagrebačke burze.
https://www.index.hr/novac/clanak/le...na/833801.aspx
Kaksikaj is offline  
Old 01.08.2015., 14:47   #10730
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
e ona se vodi kao 1,98 miljardi kuna vrijedna finaciska imovina države.je da malo gubi ali to nije bitno.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 01.08.2015., 16:08   #10731
DEŽELA UZVRAĆA UDARAC

Na udaru hrvatski vozači: Slovenija se zbog hrvatske sloge oko Piranskog zaljeva odlučila na novi oblik pritiska na Hrvatsku!

Nakon što je Slovenija sinoć objavila kako će imenovati novog suca u arbitražnom postupku zbog kojeg je izbio međunarodni skandal, svi Slovenci odahnuli su i smatrali kako su diplomatski i ovaj puta pobijedili Hrvatsku.

Međutim, u susjednoj deželi jutros je nastala uzbuna i pravi metež. Radi se o jutrošnjoj izvanrednoj sjednici Hrvatskog sabora. Slovensko vodstvo znalo je da će se sjednica održati, ali su smatrali da, kako je sredina tjedna, neće biti nikoga u Saboru, da će biti poluprazan i da će vrhunac biti uobičajena svađa između Dujomira Marasovića i Nenada Stazića. Šok je nastao kad su slovenske tajne službe dojavile političarima kako je sabornica puna, kako su svi uredno došli, čak i Radimir Čačić, kojeg su saborski redari dugo uvjeravali da on već neko vrijeme nije saborski zastupnik.

A nakon tog šoka zavladala je nevjerica! Unezvjereno slovensko državno vodstvo, javlja nam naš povjerljivi izvor, vidjelo je da je ‘vrag odnio šalu’ onoga trenutka kad se u Saboru pojavio Tomislav Karamarko. Prvo smo, kažu, mislili da su donijeli kartonsku repliku. Kako je zbog njegovog karaktera dosta teško razlikovati pravog od kartonskog, mislili smo da voda još nije došla do grla. Međutim, kad je izišao za govornicu, shvatili smo da se radi o pravom i nepatvorenom šefu oporbe.

To je bio jasan znak da su Hrvati postali složni, što je rijetkost. Uz činjenicu da njihov premijer Milanović nije rekao nijednu latinsku izreku kojom bi poučio sugovornike. Stvar je definitivno postala opasna, pogotovo kad se Nenad Stazić onako obratio Saboru i rekao da su hrvatski nacionalni interesi iznad svega.

Odlučili smo zato uvesti, kaže nam slovenski izvor, nove restrikcije ne bismo li postigli nove ucjene prema Hrvatima. Nažalost, više ne možemo ucjenjivati ni ulaskom u EU, ni u NATO, ni starom deviznom štednjom, a ne možemo ni spriječiti naš narod da ode ljetovati u Hrvatsku jer su već svi tamo, a hrvatski lideri su namjerno tempirali objavu skandala baš u ljetno vrijeme. Zato smo odlučili drastično ucijeniti Hrvate i uvesti poseban porez na tradicionalni hrvatski običaj koji Hrvati prakticiraju u Sloveniji, a to je izmjena guma. To će biti veliki udar na hrvatski džep i porezne obveznike jer će cijene guma novim porezom narasti za oko 200%.

Ako žele jeftino mijenjati gume, neka popuste oko Piranskog zaljeva, poručuju nam unezvjereni slovenski političari.
ico1 is offline  
Old 01.08.2015., 19:16   #10732
114 ≠ 140

po HNBu dug je 114% , a po Eurostatu 140% GDPa
"Prema tome smo gori od Grčke''- Lalovac

bice da je Kulic u pravu mi ni neznamo koliki je

ali znamo da
dug koji je potajno refinanciran 2012. godine, u mandatu Slavka Linića u iznosu od 15,8 milijardi eura, na naplatu dolazi u prvoj polovici 2016. godine.

Kad Razvalina rikne o Grckoj i Cipru ce se pisat kao o uredno provedenim bailout/in-ima
McHeadroom is offline  
Old 01.08.2015., 20:48   #10733
Quote:
McHeadroom kaže: Pogledaj post
po HNBu dug je 114% , a po Eurostatu 140% GDPa
"Prema tome smo gori od Grčke''- Lalovac

bice da je Kulic u pravu mi ni neznamo koliki je

ali znamo da
dug koji je potajno refinanciran 2012. godine, u mandatu Slavka Linića u iznosu od 15,8 milijardi eura, na naplatu dolazi u prvoj polovici 2016. godine.

Kad Razvalina rikne o Grckoj i Cipru ce se pisat kao o uredno provedenim bailout/in-ima
hrvatski građani 01.04.2015 godine imaju dug od 137,7 miljardi kuna prema svim sektorima založene finaciske imovine novca,dionica imaju 397,88 miljardi kuna .
građani u plusu 313 miljardi kuna

e sad dolazimo do glavnog problema tvrtke imaju finaciske imovine 478,81 miljardi kuna a od toga samo 46 miljardi u gotovom i E-novcu i 79 miljardi datih kredita(ne znam je li HNB očistija kružno investiranje jer 1/2 su tvrtke davale kredite povezanim društvima i ko zna hoče li se to naplatiti
obveze finaciske 911 miljardi kuna od toga krediti 333 miljardi kuna,ostale neplačene obveze 256, miljardi kuna,obveze prema Vlasnički kapital i dionice investicijskih fondova 306 miljardi uglavnom imaju -432 miljarde kuna.

država na dan 01.04 2015 godine ima finaciske obveze od 453,81 miljardu kuna prema svim seektorima. ali od tada smo digli 3,1 miljardu u € i 10-15 miljardi kuna.+ mirovinski i zdrastveni fondovi imaju minus od 8 miljardi kuna + ko zna šta je u ormarima.

koji te broj zanima sve ču ti kazati ukupno smo dužni 01.01.2015 288 miljardi € većina u kunama ako se ukine valutna klauzula.
po meni ukupni dug je oko 225% BDP.Bilance će se kad tada morati očistiti i prestati voditi naprimjer porezni dug konstruktora d.d. prema državi kao finaciska imovina.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 02.08.2015., 07:29   #10734
Quote:
more kaže: Pogledaj post
hrvatski građani 01.04.2015 godine imaju dug od 137,7 miljardi kuna prema svim sektorima založene finaciske imovine novca,dionica imaju 397,88 miljardi kuna .
građani u plusu 313 miljardi kuna

e sad dolazimo do glavnog problema tvrtke imaju finaciske imovine 478,81 miljardi kuna a od toga samo 46 miljardi u gotovom i E-novcu i 79 miljardi datih kredita(ne znam je li HNB očistija kružno investiranje jer 1/2 su tvrtke davale kredite povezanim društvima i ko zna hoče li se to naplatiti
obveze finaciske 911 miljardi kuna od toga krediti 333 miljardi kuna,ostale neplačene obveze 256, miljardi kuna,obveze prema Vlasnički kapital i dionice investicijskih fondova 306 miljardi uglavnom imaju -432 miljarde kuna.

država na dan 01.04 2015 godine ima finaciske obveze od 453,81 miljardu kuna prema svim seektorima. ali od tada smo digli 3,1 miljardu u € i 10-15 miljardi kuna.+ mirovinski i zdrastveni fondovi imaju minus od 8 miljardi kuna + ko zna šta je u ormarima.

koji te broj zanima sve ču ti kazati ukupno smo dužni 01.01.2015 288 miljardi € većina u kunama ako se ukine valutna klauzula.
po meni ukupni dug je oko 225% BDP.Bilance će se kad tada morati očistiti i prestati voditi naprimjer porezni dug konstruktora d.d. prema državi kao finaciska imovina.
Ček malo.
288 miljardi € smo dužni.

Službena priča je da smo dužni malo manje od 50 milijardi....

gdje je ovih 238 milijardi otišlo?
Kome ili na što?
HvalaNaRibama is offline  
Old 02.08.2015., 09:46   #10735
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Ček malo.
288 miljardi € smo dužni.

Službena priča je da smo dužni malo manje od 50 milijardi....

gdje je ovih 238 milijardi otišlo?
Kome ili na što?
Evo ti pa pogledaj, koliko raste dug svake minute i sekunde

svake sekunde se dize dug za 426 kuna

http://www.debtclocks.eu/public-debt...f-croatia.html
Kaksikaj is offline  
Old 02.08.2015., 10:16   #10736
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Evo ti pa pogledaj, koliko raste dug svake minute i sekunde

svake sekunde se dize dug za 426 kuna

http://www.debtclocks.eu/public-debt...f-croatia.html
Ma jasno mi je da raste.
Ali gdje je 230 milijardi eura?

To je pitanje.

Nije problem što smo dužni, nego gdje su novci otišli i što smo s tim novcima napravili.
HvalaNaRibama is offline  
Old 02.08.2015., 10:32   #10737
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Evo ti pa pogledaj, koliko raste dug svake minute i sekunde

svake sekunde se dize dug za 426 kuna

http://www.debtclocks.eu/public-debt...f-croatia.html
to je mali dio duga i to centralne države.
neplačene obveze države su isto dug,povrat poreza na primjer,plače državnim službenicima u tekučem mjesecu,dugovi bolnica,za ljekove,mirovine itd.izdata jamstva hac i istalim tvrtkama,obveze prema brodogradilištima,dugovi javnih tvrtka tada je broj puno veći.
dugovi banaka i ostalih finaciskih institucija prema štedišama i ostalim depozitima.Samo HNB je dužna bankama a banke štedišama 14 miljardi €
iz iskustva od 3 mjeseca se vidi da naša devizne rezerve u zapadnim bankama su veoma teško naplative i da je bankarski sektor EU u puno gorem stanju nego ga prikazuju,jednostavno kapital je ispario u razno raznim derivatima.

i na kraju je bija david icke ili kako se već zove koji je predviđao prije 5-6 godina da čemo mi moliti bankstere da uvedu svjetsku vladu i jednu svjetsku valutu.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 02.08.2015., 11:08   #10738
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Evo ti pa pogledaj, koliko raste dug svake minute i sekunde

svake sekunde se dize dug za 426 kuna

http://www.debtclocks.eu/public-debt...f-croatia.html
ma ja sam rekao da više to neću gledati,beveze se živciram,a promijeniti nemogu...

eto,npr. UK,ima ono kaj sam pogledao nekih 10-ak zanimljivijih zemalja...ravno 3000eura po sek..a nisu imali tako veliki dug..

http://www.debtclocks.eu/public-debt...d-kingdom.html
istodobno,grčak se za 6eura smanjuje,a najviše njemačka..

fora je da valjda nekome se treba smanjivati da drugome raste
mgrci43 is offline  
Old 02.08.2015., 11:09   #10739
Quote:
more kaže: Pogledaj post
da hrvatska je jedina zemlja u svijetu koja ima finacisku negativnu bilancu

ukupne obveze svih u RH bez zateznih kamata su 2180 miljardi kuna.
a ukupna finaciska imovina nam je 1867 u što su uključene povečana vrijednost tunela sveti rok jer je obojan sa skupom bojom,bandić sagradija fontane pa je imovina zagreba vrijednija itd.
banke iznjele sada već 13 miljardi € iz hrvatske,strane privatne kompanije iznose sav višak kapitala iz RH.
Alo imamo negativni kapital 321 miljardu kuna je li vama jasno šta je to.niko nema negativni kapital.italija je u problemima zato šta im je finaciska imovina pala sa 3,2 puta na 2,6 puta

po tome mi bi trebali imati finacisku imovinu 5668 miljardi kuna.
grčka bolje stoji od nas šta se tiće imovine.pa oni imaju gotovine od 120-180 miljardi € to jest oko 15% svih štampanih € je u grčkim rukama,čarapama
ai dao bi savjet HNB da prestanu više davati izvještaje ili nek ih friziraju.
nekako blokirati rad brokerima na burzi i dopustiti samo trgovanje 2 brokera od mirovinskih fondova i oni nabildaju sve dionice za 1000-2000% i zatvoriti trgovanje burze.i to povečanje uzeti u nova izvješća i prestati dalje davati nova izvješća zbog tehničkih razloga i otpustiti 95% kadra u HNB dista je da ostanu ovi na kontroli banaka i guverner.
ne kuzim, kako si dosao do 2180 mlrd kn..

ovo je struktura hrvatskog duga:
http://www.hgk.hr/gospodarska-kretan...vanjski-dug-rh
Bongo is offline  
Old 02.08.2015., 11:15   #10740
Quote:
more kaže: Pogledaj post
hrvatski građani 01.04.2015 godine imaju dug od 137,7 miljardi kuna prema svim sektorima založene finaciske imovine novca,dionica imaju 397,88 miljardi kuna .
građani u plusu 313 miljardi kuna

e sad dolazimo do glavnog problema tvrtke imaju finaciske imovine 478,81 miljardi kuna a od toga samo 46 miljardi u gotovom i E-novcu i 79 miljardi datih kredita(ne znam je li HNB očistija kružno investiranje jer 1/2 su tvrtke davale kredite povezanim društvima i ko zna hoče li se to naplatiti
obveze finaciske 911 miljardi kuna od toga krediti 333 miljardi kuna,ostale neplačene obveze 256, miljardi kuna,obveze prema Vlasnički kapital i dionice investicijskih fondova 306 miljardi uglavnom imaju -432 miljarde kuna.

....
pa ti si poduzetnik neki, trebao bi znati da se krediti povezanim drustvima daju kako bi se smanjivala dobit, prao novac i sl..
Bongo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.