Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2007., 14:27   #1
Unhappy Glavobolja nakon pranja kose

Naime, uvijek kad operem kosu znam da ce me glava zaboliti. To je stvarno uzas, glavobolja je tako jaka da stvarno nista ne mogu raditi, osim uzeti dvije tablete i cekati da djeluju.
Doktor mi nista pametno nije rekao, u biti kao da je htio reci da nema sanse da me glava svaki put poslije pranja kose boli. Gluposti, zasto bi izmisljala.
Pa eto mozda ima ovdje netko sa slicnim iskustvom, ada je nesto oko toga rijesio.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 14:50   #2
kako peres glavu mozda radis nesto sto ti izazove glavobolju,
da li se isto desi i kad ides frizeru?
ako ti smeta fen susi prirodnim putem ili sa hladnim puhanjem,
probaj umotati glavu u rucnik poslije pa pricekat da se ohladi polakse

da li te boli i vrat ili samo glava?
koliko dugu kosu imas,
da li ju moras dugo rascesljavati ili nesto slicno (ako je kovrcava)

ima sto trazloga zasto glava moze boljeti
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 14:54   #3
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
kako peres glavu mozda radis nesto sto ti izazove glavobolju,
da li se isto desi i kad ides frizeru?
ako ti smeta fen susi prirodnim putem ili sa hladnim puhanjem,
probaj umotati glavu u rucnik poslije pa pricekat da se ohladi polakse

da li te boli i vrat ili samo glava?
koliko dugu kosu imas,
da li ju moras dugo rascesljavati ili nesto slicno (ako je kovrcava)

ima sto trazloga zasto glava moze boljeti
E zasto me i lijecnik tako lijepo kao ti ne pita?
Da, imam duzu kovrcavu kosu i treba mi pra minuta da je rascesljam. Ne susim je odmah fenom, nego kad se sama dobro prosusi.
Mozda i promjena zraka smeta. Budem taj dan nakon pranja onako mamurna, ako da mi je celo, pogotovo onaj dio izmedju nosa i ociju nateknut. Da i usi me bole, a i vrat, ali ne toliko jako.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 15:02   #4
ako ju rascesljavas glavom prema dole, onda bi to mogao biti uzrok,
ili bar dio,

imam frendicu koja ima dugu kovrcavu kosu i znam da joj je cijela procedura
kad mora prati kosu, ali nije toliko osjetljiva,

a cuj ne mozes bas puno uciniti osim da si das dovoljno vremena i njeznije cesljas kosu i pazis kako je susis, ono pazis na promjene temperature,
da nisi mokre glave na hladnom i da nakon feniranja ne izadjes odmah van

probaj malo promijeniti rutinu pranja pa vidi dal se glavobolja mijenja,

moze biti i da ti je vlasiste osjetljivo, da li inace mozes pocesljati kosu?, dok je suha, da li se redovito cesljas (znam da je to problem sa kovrcavom kosom)
ja imam ravnu kosu pa mi se desi da me boli vlasiste ako se ne cesljam redovito, kao da mi zamre cirkulacija pa poslije bude nekako bolno
mozda bi ti pomoglo da ju suhu rascesljas ili dok je mokra, ali sa puno regeneratora
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 20:24   #5
Možda imaš preosjetljivost na miris šampona, ja npr. ne mogu koristiti Garnierov Fructis jer od njega dobijem glavobolju za poludit. Otkad sam promijenila šampon, sve je ok.
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 20:30   #6
Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
E zasto me i lijecnik tako lijepo kao ti ne pita?
Da, imam duzu kovrcavu kosu i treba mi pra minuta da je rascesljam. Ne susim je odmah fenom, nego kad se sama dobro prosusi.
Mozda i promjena zraka smeta.
Budem taj dan nakon pranja onako mamurna, ako da mi je celo, pogotovo onaj dio izmedju nosa i ociju nateknut. Da i usi me bole, a i vrat, ali ne toliko jako.
taj dio izmedju nosa i ociju, celo... meni to izgledaju sinusi. da je provas odmah dobro osusiti, bez da cekas da se sama prosusi? i ne izlaziti odmah nakon pranja odnosno susenja da nebi osjetila tu naglu promjenu temperature zraka.
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 21:21   #7
Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
E zasto me i lijecnik tako lijepo kao ti ne pita?
Da, imam duzu kovrcavu kosu i treba mi pra minuta da je rascesljam. Ne susim je odmah fenom, nego kad se sama dobro prosusi.
Mozda i promjena zraka smeta. Budem taj dan nakon pranja onako mamurna, ako da mi je celo, pogotovo onaj dio izmedju nosa i ociju nateknut. Da i usi me bole, a i vrat, ali ne toliko jako.
vjerojatno sinusi. imam dugu kosu, pa ako odem spavat s malo vlažnom kosom, drugi dan imam glavobolju. mene zezaju čeoni sinusi (mislim da se tak zovu )
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 21:26   #8
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
vjerojatno sinusi. imam dugu kosu, pa ako odem spavat s malo vlažnom kosom, drugi dan imam glavobolju. mene zezaju čeoni sinusi (mislim da se tak zovu )
Pranje kose kasno navecer kod mene pogotovo ne dolazi u obzir iako je dobro osusim, sutra dan sam kao pijana.
Ja sam isto mislila da bi mogli biti sinusi jer sam s njima imala prije problema.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 22:57   #9
Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
Naime, uvijek kad operem kosu znam da ce me glava zaboliti. To je stvarno uzas, glavobolja je tako jaka da stvarno nista ne mogu raditi, osim uzeti dvije tablete i cekati da djeluju.
Doktor mi nista pametno nije rekao, u biti kao da je htio reci da nema sanse da me glava svaki put poslije pranja kose boli. Gluposti, zasto bi izmisljala.
Pa eto mozda ima ovdje netko sa slicnim iskustvom, ada je nesto oko toga rijesio.
moze bit od sinusa,ako je onda nebi trebala imati probleme ljeti..isto tako ako je od sinusa glava te nebi trebala boliti osim kada je prebacis preko kade i duze tako stojis. glava te moze boliti jos od tezine kose(pogotovo kad je mokra),pregrubog cesljanja,cupanja,hladne vode.pa cak i od neodgovarajuceg sampona. meni su znale zlijezde po glavi biti od sampona.ako je to onda promjeni marku sampona,uzmi za osjetljivo vlasiste....
hannah_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 00:40   #10
Quote:
hannah_st kaže: Pogledaj post
moze bit od sinusa,ako je onda nebi trebala imati probleme ljeti..isto tako ako je od sinusa glava te nebi trebala boliti osim kada je prebacis preko kade i duze tako stojis.
ovo ne stoji. imam probleme sa sinusima ljeti i zimi, ako mi je duze vrijeme mokra kosa. cak imam vise problema ljeti jer se znojim tako da mi je celo uvijek mokro. i ne perem kosu preko kade nego ispod tusa tako da ni to ne stoji, odnosno nema veze sa sinusima, moglo bi imat veze s vratnom kraljeznicom.
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 10:42   #11
Quote:
hannah_st kaže: Pogledaj post
moze bit od sinusa,ako je onda nebi trebala imati probleme ljeti..isto tako ako je od sinusa glava te nebi trebala boliti osim kada je prebacis preko kade i duze tako stojis. glava te moze boliti jos od tezine kose(pogotovo kad je mokra),pregrubog cesljanja,cupanja,hladne vode.pa cak i od neodgovarajuceg sampona. meni su znale zlijezde po glavi biti od sampona.ako je to onda promjeni marku sampona,uzmi za osjetljivo vlasiste....
Perem je ispod tusa, sampone sam cesto mjenjala, to sigurno nije.
Ne cesljam je s glavom prema dole, mislila sam da su sinusi jer me samo boli taj ceoni dio.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 10:43   #12
Ponekad i ja imam glavobolje, uglavnom kad perem kosu kasno navečer ili ak je hladno u sobi (ne sušim je fenom).
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 12:52   #13
Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
E zasto me i lijecnik tako lijepo kao ti ne pita?
Da, imam duzu kovrcavu kosu i treba mi pra minuta da je rascesljam. Ne susim je odmah fenom, nego kad se sama dobro prosusi.
Mozda i promjena zraka smeta. Budem taj dan nakon pranja onako mamurna, ako da mi je celo, pogotovo onaj dio izmedju nosa i ociju nateknut. Da i usi me bole, a i vrat, ali ne toliko jako.
blowne, moras kosu susit odma nakon pranja, ne cekati da se sama prosusi!

glavobolje su ti upravo od toga sto ne susis kosu odma nakon pranja. moja rodjaka koja je godinama radila kao i ti, sad ima jake migrene i nista ne moze protiv toga. da ne pricam da mi je jedna baka odavno umrla bas od upale glave zbog mokre kose.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 13:03   #14
znaci da ni meni nije pametno to sto kad operem i osushim kosu cesto hitam odmah van
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:35   #15
Pokusaj nocu prat kosu i ne izlazit iz kuce . Dobro je osusi i nemoj bosa hodat po kuci . i da , ponekad izmasiraj vratne zile .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:36   #16
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
moja rodjaka koja je godinama radila kao i ti, sad ima jake migrene i nista ne moze protiv toga. da ne pricam da mi je jedna baka odavno umrla bas od upale glave zbog mokre kose.
ima migrene zato sto nije susila kosu? to su joj rekli doktori, postavili joj dijagnozu?

btw, upala glave? to je isto neki novi medicinski izraz?


mislim, ja nastojim na ovom podforumu pustat svakakve savjete i misljenja, ali na ovo apsolutno moram reagirati
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 01:14   #17
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
da ne pricam da mi je jedna baka odavno umrla bas od upale glave zbog mokre kose.
''Upala glave''(što god to bilo) zbog mokre kose? ...ja nisam iz med. struke ali nisam ni mutava pa da ne znam da upala znači prisutnost bakterija-ako sam u krivu neka me netko ispravi....znači:zbog mokre kose ne možeš dobiti ''upalu glave'' ...kad kažeš upala glave valjda misliš na meningitis(ili?) ...tako nešto je govorio i Danijel iz B.B.-a...on je rekao da meningitis dobivaš ako zimi ne nosiš kapu ...i sad ima milijun kuna
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 01:17   #18
Inače, ja imam jako dugu valovitu kosu koju češljam min. 15 minuta tako da stojim nagnuta iznad kade i čupam se i boli me ...a kasnije me ćesto probada u glavi....to možda i jest zbog tog položaja....
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 11:44   #19
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
''Upala glave''(što god to bilo) zbog mokre kose? ...ja nisam iz med. struke ali nisam ni mutava pa da ne znam da upala znači prisutnost bakterija-ako sam u krivu neka me netko ispravi....znači:zbog mokre kose ne možeš dobiti ''upalu glave'' ...kad kažeš upala glave valjda misliš na meningitis(ili?) ...tako nešto je govorio i Danijel iz B.B.-a...on je rekao da meningitis dobivaš ako zimi ne nosiš kapu ...i sad ima milijun kuna
izadji napolje sa mokrom kosom kad je hladno i ima vjetra, pa ces razumjet.
naravno da ne pricam o bakteriskoj infekciji.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 11:45   #20
Quote:
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ima migrene zato sto nije susila kosu? to su joj rekli doktori, postavili joj dijagnozu?
da.


Quote:
btw, upala glave? to je isto neki novi medicinski izraz?
mislim, ja nastojim na ovom podforumu pustat svakakve savjete i misljenja, ali na ovo apsolutno moram reagirati
pa dobro, kemik, nisu svi hrvati na ovom forumu, vidis da mi je inostrani jezik.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.