Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2015., 06:28   #141
Šaljem postere pos vijetu, tražim kartonke koverte kao u pošti, ali one koje prodaju su mi premale. Znate li ima li kartonskih A3 koverta ?
maliputnik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 15:30   #142
raspitaj se po knjižarama i papirnicama
__________________
T i F
mali_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 22:20   #143
Prvi put šaljem paket u inozemstvo (Italija) pa ne znam proceduru.

To je poklon za rođendan, čokolade, majca, neka igračka i narukvica...ukupne vrijednosti oko 500-600 kn

Želio bi to poslati kao poklon i ne bi htio da primatelj ima bilo kakvih problema s tim već da mu se to normalno dostavi. Mislio sam slati hrvatskom poštom, ne znam dal je to najpametnije rješenje ili možda nešto drugo? Hvala
__________________
: ' (
Gademz! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 23:05   #144
Quote:
Gademz! kaže: Pogledaj post
Prvi put šaljem paket u inozemstvo (Italija) pa ne znam proceduru.

To je poklon za rođendan, čokolade, majca, neka igračka i narukvica...ukupne vrijednosti oko 500-600 kn

Želio bi to poslati kao poklon i ne bi htio da primatelj ima bilo kakvih problema s tim već da mu se to normalno dostavi. Mislio sam slati hrvatskom poštom, ne znam dal je to najpametnije rješenje ili možda nešto drugo? Hvala
italija nije inozemstvo.nema razlike između slanja po RH i EU.šta je zabranjeno u RH to je zabranjeno slati i u EU i obrnuto
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 02:30   #145
Znači lik iz benda koji živi u Engleskoj mi je rekao da mu umjesto para za majicu pošaljem 4 paketa marlbora jer je to tamo skupo i sad me zanima jel se smije to slat uopće?
Hipsy Hipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 08:56   #146
Quote:
Hipsy Hipo kaže: Pogledaj post
Znači lik iz benda koji živi u Engleskoj mi je rekao da mu umjesto para za majicu pošaljem 4 paketa marlbora jer je to tamo skupo i sad me zanima jel se smije to slat uopće?
Unutar EU možeš pakete poslat bez da ti ih provjeravaju u pošti tako da teoretski možeš poslati,a ukoliko se odlučiš za slanje preporučujem ti da ih dobro zapakiraš i to je to.
__________________
top liste svih vrsta
kung-fuhrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 14:49   #147
Znači neće bit nikakvih problema sa slanjem i to?
Hipsy Hipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 07:31   #148
Moze netko pomoci ako zna,jel ima kakvih zapreka da za Kinu posaljem prsuta,slanine? Naravno govorim o vakumiranom,ne samo u foliji,hvala
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 20:58   #149
pozdrav jedno pitanje koliko košta slanje u neke zemlje europske unije ako šaljem paket nekakav manji ili slično koje su cijene
__________________
«Sve je moguće onomu koji vjeruje!» (Mk 9,23)
Kelly17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 21:29   #150
Quote:
Kelly17 kaže: Pogledaj post
pozdrav jedno pitanje koliko košta slanje u neke zemlje europske unije ako šaljem paket nekakav manji ili slično koje su cijene
http://www.posta.hr/default.aspx?izracun
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 22:12   #151
Slanje paketa iz HR u inozemstvo

Quote:
ziginjo kaže: Pogledaj post
Moze netko pomoci ako zna,jel ima kakvih zapreka da za Kinu posaljem prsuta,slanine? Naravno govorim o vakumiranom,ne samo u foliji,hvala

Pa prsut bi se bez obzira na vakumiranost trebao drzati na hladnom. I da teoretski to posaljes, bezbroj puta ce se ohladit/ugrijat i na kraju pokvarit..
Uz sve to, mislim da nema sanse da ti to prode njihovu carinu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 12:08   #152
Pozdrav

Zanima me ako netko zna dali je moguće poštom poslati kilu duhana iz Hrvatske u Njemačku????
Mislim znam da je dopušteno nositi do 1kg duhana za osobne potrebe, ali vozači buseva je ne žele dostaviti, pa me zanima dali se može poštom???

Unaprijed vam hvala na odgovoruuu
Anaaaaa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 17:04   #153
Quote:
Anaaaaa24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Zanima me ako netko zna dali je moguće poštom poslati kilu duhana iz Hrvatske u Njemačku????
Mislim znam da je dopušteno nositi do 1kg duhana za osobne potrebe, ali vozači buseva je ne žele dostaviti, pa me zanima dali se može poštom???

Unaprijed vam hvala na odgovoruuu
Samo ako u privitku stavis 200 grama dobre trave... Carinici ce kvalitetu provjeravati nosobno....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:17   #154
Vidim da je ova tema življa, pa ću ponoviti:
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Ako šaljem pouzećem u Sloveniju, trebam li na poštanskoj uputnici navesti iznos u kunama ili eurima? I po kojem tečaju se radi konverzija?
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 22:05   #155
c/p sa stranica HP

Potrebno je u Paketsku adresnicu kao i u međunarodnu otkupnu uputnicu upisati otkupni iznos izražen u eurima. Nakon uručenja paketa u inozemstvu i uplate otkupnog iznosa, isti će vam biti dostavljen međunarodnom poštanskom uputnicom na vašu adresu. Primateljima pošiljaka s otkupninom u Hrvatskoj se uz naznačeni otkupni iznos naplaćuje i naknada za uslugu slanja međunarodne uputnice.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 12:13   #156
Zna li netko kako pravna osoba iz RH može poslati uzorke alkohola pravnoj osobi u Rusiju (sa ciljem budućeg izvoza)? Sve dostavne službe koje sam kontaktirala odbile su s obrazloženjem da se u Rusiju ne može slati alkohol.
__________________
Nobody's perfect.
ajerdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 16:10   #157
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post
c/p sa stranica HP

Potrebno je u Paketsku adresnicu kao i u međunarodnu otkupnu uputnicu upisati otkupni iznos izražen u eurima. Nakon uručenja paketa u inozemstvu i uplate otkupnog iznosa, isti će vam biti dostavljen međunarodnom poštanskom uputnicom na vašu adresu. Primateljima pošiljaka s otkupninom u Hrvatskoj se uz naznačeni otkupni iznos naplaćuje i naknada za uslugu slanja međunarodne uputnice.
Hvala! Čini se da sam loše tražio...
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 07:37   #158
Quote:
ajerdna kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako pravna osoba iz RH može poslati uzorke alkohola pravnoj osobi u Rusiju (sa ciljem budućeg izvoza)? Sve dostavne službe koje sam kontaktirala odbile su s obrazloženjem da se u Rusiju ne može slati alkohol.
Rusija ti ima vrlo strogu carinu i sigurno bi zadržali i vratili pošiljku alkohola. Istina, sve kurirske službe će ti odbiti pošiljku uzorka alkohola čak i za druge zemlje, a pogotovo za Rusiju.

Kažeš da je primatelj u Rusiji pravna osoba, možda da sa njime provjeriš da li on uopće ima mogućnost uvoza u Rusiju i ako da na koji način to obaviti. Koja dokumentacija je potrebna i slično. Ako je pravna osoba možda je već uvozila alkohol i ima iskustva kako to riješiti na svojoj carini.
__________________
http://www.oruzarnica.com/
NEO: I know kung fu
MORPHIUS: show me
Seminola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 19:14   #159
Nedavno sam slala paket u Njemačku Hrvatskom poštom izišlo me negdje oko 140 kuna...e sad me zanima...jedna cura koja prodaje torbe i šalje također poštom (doduše ne znam je li riječ o Hrvatskoj pošti ili neka druga firma) kaže izvagalo joj torbu i paket za Austriju platila 30 kuna??!! Da li je moguće da je samo toliko?! Ili sam ja neinformirana... Uskoro šaljem pakete za Moskvu i Italiju pa bi htjela proći jeftinije nego prvi put ako je moguće.
Mala Imocanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 22:09   #160
Quote:
Mala Imocanka kaže: Pogledaj post
Nedavno sam slala paket u Njemačku Hrvatskom poštom izišlo me negdje oko 140 kuna...e sad me zanima...jedna cura koja prodaje torbe i šalje također poštom (doduše ne znam je li riječ o Hrvatskoj pošti ili neka druga firma) kaže izvagalo joj torbu i paket za Austriju platila 30 kuna??!! Da li je moguće da je samo toliko?! Ili sam ja neinformirana... Uskoro šaljem pakete za Moskvu i Italiju pa bi htjela proći jeftinije nego prvi put ako je moguće.
Ovisi kakve torbe. mozda je slala ko pismo do 250g to kosta 30kn, al ak se izgubi ili ukrade nije osigurano. Sve ovisi kaj saljes, koliko vrijedi i ko placa postarinu.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.