Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2014., 10:12   #161
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post

Imaju li popust i na Fissler? Prezadovoljna sam s njihovim kompletom lonac 8l, tava 4,5l kupljenim tamo prije više godina. Wmf lonac mi je bzvz u odnosu na Fissler koji je onak, pravi komad lonca, za doživotno korištenje
Ja isto imam tu kombinaciju Fisslera i zadovoljna sam. Ali kad usporedim te moje nove lonce s WMF-ovim ekspresnim loncima koje je još moja baka kupila u Austriji prije više od 15 godina, a sada ih koristi moja mama, onda vidim da su tada ipak radili prave stvari. Nevjerojatno je kako su ti lonci dobri i koliko dugo traju.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 10:53   #162
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Ja isto imam tu kombinaciju Fisslera i zadovoljna sam. Ali kad usporedim te moje nove lonce s WMF-ovim ekspresnim loncima koje je još moja baka kupila u Austriji prije više od 15 godina, a sada ih koristi moja mama, onda vidim da su tada ipak radili prave stvari. Nevjerojatno je kako su ti lonci dobri i koliko dugo traju.
Moji Fissleri su blue point http://www.fissler.com/en/products/p...tml?no_cache=1
ne znam procijeniti vremenski, al sigurno su pet godina stari i kvaliteta je očita. To je teško suđe, konkretno, na ruku i na prvi pogled vidiš kvalitetu.

Poslije sam kupila 4,5l Wmf jer mi niska tava od 4,5l nije praktična za neke stvari za koje treba visina - npr. ako radim juhu u expresu, a ne trebam veliku količinu. Al sam požalila jer to nije konkretan lonac vrhunske izrade kao Fissler. Mislim, radi on svoj posao kako treba, no kvalitetom nije na istom nivou.
Sigurno Wmf danas i prije desetljeća ili više nije isti. K tome, imaju dio asortimana iz Njemačke, a dio mislim iz Kine.
Sve je nekad bilo kvalitetnije i dugotrajnije i to nije floskula, već činjenica.

Isplati se kupovati u Grazu u K&O i Klammerthu na sniženjima ili kad imaju popuste na nove linije. U Seiersbergu se jako isplati u Wmf dućanu, stalno neka sniženja - mi zadnje kupili veliki Wmf beštek za 12 osoba za mislim čak manje od 1000 kn (bio snižen i još bilo dodatnih 10 ili 15% na sve). U Muelleru kod nas to ne bi bilo ispod par tisućica.

Nikak da odem do Beča (možda ovih predblagdanskih dana), dojavite tko zna za dobre dućane/robnu kuću s posuđem, noževima... i popustima - kad su uopće tamo popusti? Prije ili poslije Nove godine? Ima kaj u Pandorfu, nisam još bila, a čini mi se da je tamo LC dućan.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 19:48   #163
Moj je sličan tom tvom ali nije isti. Isto ima tu plavu točku, ali se malo razlikuje.

Činjenica je da su se prije stvari radile da traju godinama.

Ja se u Pandorfu nisam baš nešto usrećila sa suđem. Sjećam se samo Villeroy & Boch dućana.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 07:09   #164
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Moj je sličan tom tvom ali nije isti. Isto ima tu plavu točku, ali se malo razlikuje.

Činjenica je da su se prije stvari radile da traju godinama.

Ja se u Pandorfu nisam baš nešto usrećila sa suđem. Sjećam se samo Villeroy & Boch dućana.
...gdje sam nezakonitoj rekao da ćemo, ako se i dalje nastavi tako nesputano vrtiti s kišobranom u ruci i taškom na ramenu, ostati ovdje robijati sljedeću godinu dana a doma i dalje imati Arcopal suđe.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 11:11   #165
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post

Imaju li popust i na Fissler? Prezadovoljna sam s njihovim kompletom lonac 8l, tava 4,5l kupljenim tamo prije više godina. Wmf lonac mi je bzvz u odnosu na Fissler koji je onak, pravi komad lonca, za doživotno korištenje
Da, bio je popust i na Fissler od 30-50%.

Ja sam ovaj od 6L platio točno 900 kn.

Kako je to bilo prije 20-tak dana, ne znam da li još uvijek traje akcija. Najbolje je vidjeti direktno kod njih...ili eventualno nazvati.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:18   #166
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Da, bio je popust i na Fissler od 30-50%.

Ja sam ovaj od 6L platio točno 900 kn.

Kako je to bilo prije 20-tak dana, ne znam da li još uvijek traje akcija. Najbolje je vidjeti direktno kod njih...ili eventualno nazvati.
Tnx, svratila sam, imaju jednu policu sa sniženom robom, ima gusa, Fisslera itd. - sniženje u tijeku...
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 13:17   #167
A kako uopće funkcioniraju te željezne tave, šta se gdje zapeče i zašto?
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 13:21   #168
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
A kako uopće funkcioniraju te željezne tave, šta se gdje zapeče i zašto?
Nisam našel niš bolje al' će poslužiti : http://www.thekitchn.com/how-to-seas...-kitchn-107614
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 13:31   #169
E hvala ti Nekako naslućujem da ću zaključiti da mi baš treba jedna takva
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 13:36   #170
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Nije starija ponuda, vrijedi od ponedjeljka 24.8. - u katalogu Tjedan Španjolske... evo!

Ok, osjećam se glupo
Hvala na pomoći
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 17:22   #171
te tavice nisu za one koji vole oribat posude na blistavo i čisto? mora ostat taj neki skureni sloj?
sviđa mi se ideja da se može frknut u rol nakon kurenja na ringu ali imam fetiš na ribanje suđa

kemikica, ak ti ni su kupili već sto tava mogu ti ju ja sutra kupit
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 17:24   #172
Kolko ja znam, nisu. Ajd :trept-trept:

Nemam fetiš na ribanje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 17:30   #173
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Kolko ja znam, nisu. Ajd :trept-trept:

Nemam fetiš na ribanje
ok, pogledam za vikend u svom okrugu pa ti ju uzmem

ja imam fetiš samo na suđe i veš, o ostatku kućanstva nećemo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 07:18   #174
1. Može li netko reći od čega su npr. one tavice što možemo vidjeti na TV-u u profesionalnim kuhinjama, izgledaju poput nekog aluminija-pleha , budu sive boje?
2. Planiram kupiti de Buyer tavice Mineral B linija, one što budu 3 komada, jedna u drugoj. Da li je to onda trajno riješenje za pečenje jaja, šnicli i svega ostaloga?
Uz to bi još kupio grill tavu i gusanu tavu.
I to je to što se tiče tava ??
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 23:47   #175
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
auuuuu dobra fora! ajd javite kako je ispalo,pazite ovi su dosta suhi i čini se meni da njih treba manje peći, da ih ne zapalite.


Bacit ćemo ih na LeCreuset gril tavu Naši nisu masni.

Planiram ovaj vikend ak ne bude loše vrijeme vani u Zagorju (da ne dimim stan) zapeć dvije nove tave - Lidlušu i De Buyer. Nisam to još radila, nadam se da neću nešto s*ebat Koja masnoća bi bila najbolja za to?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 00:13   #176
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Koja masnoća bi bila najbolja za to?
To i mene zanima

Iako, možda bi bilo bolje to pitat na nekom prikladnijem mjestu

Ja za sad naginjem shorteningu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 00:51   #177
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
To i mene zanima

Iako, možda bi bilo bolje to pitat na nekom prikladnijem mjestu

Ja za sad naginjem shorteningu
Oces rec da si nabavila Lidlusu? Vidjeh da je ima na Sveticama, ocito nije bila zanimljiva penzicima
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 00:57   #178
Navodno je kupljena i čeka me u zagrebu!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 06:54   #179
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post


Bacit ćemo ih na LeCreuset gril tavu Naši nisu masni.

Planiram ovaj vikend ak ne bude loše vrijeme vani u Zagorju (da ne dimim stan) zapeć dvije nove tave - Lidlušu i De Buyer. Nisam to još radila, nadam se da neću nešto s*ebat Koja masnoća bi bila najbolja za to?
Mislim da ovdje : http://sherylcanter.com/wordpress/20...ing-cast-iron/ sve piše.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 08:33   #180
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post


Ovo mi se čini ok https://www.youtube.com/watch?v=xoIO8YOpyN4
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.