Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2010., 17:38   #2021
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
pa u hrvatskoj..
ma zvao sam min.pravosuđa i nisam vise u evidenciji jer je proslo 5 godina tak da nema problema
jel taj panj bio prekrsaj tada ili kazneno djelo?
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 20:06   #2022
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
OK vidjet cu kaj ce reci na americkoj ambasadi...thx...
Ja sam bio u SAD u ožujku 2009. i tada je definitivno bilo pravilo da se moraju prijaviti (na internetu) samo državljani iz zemalja koji ne trebaju vizu za ulazak u SAD (dakle, ovi koji su obuhvaćeni Visa Waiver programom), a mi svi koji ulazimo s vizama nismo morali ništa ranije prijavljivati nego samo ispuniti formular na aerodromu (ili ga dobiješ već u avionu). Nisam čuo da se od tada nešto promijenilo... ali to sigurno znaju u američkoj ambasadi, bolje je pitati njih nego agenciju...
Adriaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 21:58   #2023
Hvala Adriaan, budem tamo pitala...s kojoj si kompanijom letio?
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 11:09   #2024
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
jel taj panj bio prekrsaj tada ili kazneno djelo?
kazneno dijelo. ali od presude dobiš dosje koji je u evidenciji 5 godina i ako u tom razdoblju nema drugih djela tebi na teret dosje se briše. pošto nisam imao u tih 5 godina nikakve druge probleme,zvao sam min.pravosuđa za onu potvrdu o nekažnjavanju za posao u inozemstvu i mogu ju izvadit jer je prošlo tih 5 godina i nemam više dosje
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:39   #2025
jel treba dofurat avio karte tamo da vide da je povratna, garantno pismo? nemam još ni jedno ni drugo al dali je u principu svejedno dal imam il nemam? rađe bi prvo izvadio vizu pa kupovao kartu nego obrnuto za svaki slučaj,zato pitam.a ovo pismo nemrem dobit još bar 3 tjedna,a kartu bi trebao što prije kupit pa sam mislio ovaj tjedan probat tu vizu izvadit..
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:59   #2026
Za traženje vize ne treba avionska karta. Garantno pismo dobro dođe. Iako ga ja nisam imao.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 15:01   #2027
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Hvala Adriaan, budem tamo pitala...s kojoj si kompanijom letio?
Letio sam s Continental Airlines i karta je bila jako jeftina. Odlazak: London-San Francisco, povratak: Las Vegas - Houston - London, sve skupa nešto više od 500 eura sa svim taksama. Uzeli smo iz Londona jer ja živim u NL a društvu iz HR je bilo najlakše doći do Londona nekim low costom za sitne pare. Posebno je odlazak bio super jer je let održavao Virgin Airlines, koji ima super entertainment, nisam stigao sve filmove i muziku pogledati i preslušati u tih 11 sati
Adriaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 20:59   #2028
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
jel treba dofurat avio karte tamo da vide da je povratna, garantno pismo? nemam još ni jedno ni drugo al dali je u principu svejedno dal imam il nemam? rađe bi prvo izvadio vizu pa kupovao kartu nego obrnuto za svaki slučaj,zato pitam.a ovo pismo nemrem dobit još bar 3 tjedna,a kartu bi trebao što prije kupit pa sam mislio ovaj tjedan probat tu vizu izvadit..
Ti slažeš a oni otkriju i dobiješ doživotnu zabranu ulaska. Ti kažeš istinu a oni izdaju vizu...

Inače koristi pročitati: http://www.gani.com/public/immigration/fraud.pdf, a posebno točka 40.63 N2. pa ti razmisli.
Viceroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:48   #2029
Mozel mi neko rec kakve su mi sanse da dobijem vizu za USA.Trenutno imam 17 god, no namjeravam putovat do godine tak da cu tad imat 18.god.Pa kakve su mi sanse da dobijem do tad vizu.Koje zahtjeve moram ispunit.
newyorker5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:00   #2030
Quote:
Viceroy kaže: Pogledaj post
Ti slažeš a oni otkriju i dobiješ doživotnu zabranu ulaska. Ti kažeš istinu a oni izdaju vizu...

Inače koristi pročitati: http://www.gani.com/public/immigration/fraud.pdf, a posebno točka 40.63 N2. pa ti razmisli.
moze biti... iako, sta ako ga zbog toga odbiju? nije li i to dozivotna zabrana ulaska? jer, istina je, da ako ce se drzat slova ovog propisa, sluzbenik bi morao izdati vizu bez obzira na prijasnje osudjivanje... ali... sluzbenik uvijek moze i ne izdati vizu i uvijek to neizdavanje necim opravdati. meni zvuci logicno da covjeku ne izdaju vizu zbog toga sto je bio osudjivan zbog posjedovanja droge i da ga taj fakt prati i na drugim mozebitnim trazenjima americke vize.

tak da...

ja to ne bi spominjao na njegovom mjestu... ionako je nevrijedno spomena, i nije vise u evidenciji...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:15   #2031
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
moze biti... iako, sta ako ga zbog toga odbiju? nije li i to dozivotna zabrana ulaska? jer, istina je, da ako ce se drzat slova ovog propisa, sluzbenik bi morao izdati vizu bez obzira na prijasnje osudjivanje... ali... sluzbenik uvijek moze i ne izdati vizu i uvijek to neizdavanje necim opravdati. meni zvuci logicno da covjeku ne izdaju vizu zbog toga sto je bio osudjivan zbog posjedovanja droge i da ga taj fakt prati i na drugim mozebitnim trazenjima americke vize.

tak da...

ja to ne bi spominjao na njegovom mjestu... ionako je nevrijedno spomena, i nije vise u evidenciji...
ja isto mislim ovo. čini mi se da odgovor YES na bilo koje pitanje iz točke 38. u aplikaciji garantira da će ti odbit vizu bez obzira kaj piše da to nije slučaj.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:22   #2032
Evo da i ovdje postavim svoje pitanje pa možda netko i da odgovor: Nisu mi se javili iz agencije pa da pitam ovdje ako netko zna. Pisalo se kako voucherom mogu samo iz Zagreba ne znam koliko je to točno. Ako imam voucher da li je tu neki problem ako zbog nekog razloga idem iz Beograda aeroflotom u Moskvu?
No_Chump_Love is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:50   #2033
Quote:
No_Chump_Love kaže: Pogledaj post
Evo da i ovdje postavim svoje pitanje pa možda netko i da odgovor: Nisu mi se javili iz agencije pa da pitam ovdje ako netko zna. Pisalo se kako voucherom mogu samo iz Zagreba ne znam koliko je to točno. Ako imam voucher da li je tu neki problem ako zbog nekog razloga idem iz Beograda aeroflotom u Moskvu?
mislim da ti nema veze od kuda letiš .....

u slučaju da imaš novu biometrisku putovnicu izgleda da viza niti voucher više nisu potrebni...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:53   #2034
Meni se čini da je za takve stvari najbolje zvati ambasadu i objasniti situaciju. Ja sam bio dva puta u Rusiji, posljednji put 2005. pa se možda otad nešto promijenilo, ali tada je na snazi bilo pravilo da se s voucherom moglo u Rusiju samo ako se letilo DIREKTNO IZ HRVATSKE, a ako se letilo iz neke treće zemlje trebalo je izvaditi vizu. Tako sam 2003. putovao samo s voucherom (jer sam letio iz Pule nekim charterom s ruskim turistima), a 2005. sam morao imati vizu jer sam letio iz Berlina.
Adriaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 15:47   #2035
mislim da odgovor pravnika na situaciju sličnu mojoj sve govori..

"Podatak o osuđivanosti se vodi u kaznenoj evidenciji pri Min. pravosuđa, dostupan je samo sudovima i drž. odvjetništvu ako se radi o kaz. postupku protiv osobe za koju se traže podaci, izuzetno državnim tijelima ali na njihov obrazložen zahtjev i samo ako se radi o zaposlenju u toj drž. službi."

prema tome službenici ambasade nemaju uopće pravo dobiti takav podatak.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 15:48   #2036
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
mislim da odgovor pravnika na situaciju sličnu mojoj sve govori..

"Podatak o osuđivanosti se vodi u kaznenoj evidenciji pri Min. pravosuđa, dostupan je samo sudovima i drž. odvjetništvu ako se radi o kaz. postupku protiv osobe za koju se traže podaci, izuzetno državnim tijelima ali na njihov obrazložen zahtjev i samo ako se radi o zaposlenju u toj drž. službi."

prema tome službenici ambasade nemaju uopće pravo dobiti takav podatak.
naravno.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 17:07   #2037
Quote:
Adriaan kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je za takve stvari najbolje zvati ambasadu i objasniti situaciju. Ja sam bio dva puta u Rusiji, posljednji put 2005. pa se možda otad nešto promijenilo, ali tada je na snazi bilo pravilo da se s voucherom moglo u Rusiju samo ako se letilo DIREKTNO IZ HRVATSKE, a ako se letilo iz neke treće zemlje trebalo je izvaditi vizu. Tako sam 2003. putovao samo s voucherom (jer sam letio iz Pule nekim charterom s ruskim turistima), a 2005. sam morao imati vizu jer sam letio iz Berlina.
viza za rusiju je 160 kn,a voucher minimalno 390kn. tako da mi se više isplati izvaditi vizu

Znate li možda da li se dokumenti mogu poslati jer ne mogu dolaziti baš osobno u Zagreb jer mi oduzima mnoštvo vremena pošto nisam iz ZG-a?
No_Chump_Love is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 18:18   #2038
Mozel mi neko rec kakve su mi sanse da dobijem vizu za USA.Trenutno imam 17 god, no namjeravam putovat do godine tak da cu tad imat 18.god.Pa kakve su mi sanse da dobijem do tad vizu.Koje zahtjeve moram ispunit.
newyorker5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 18:25   #2039
Ako ti velimo da su ti šanse 31% budeš li ipak probao se prijaviti za vizu?
Od kuda da mi znamo kolike su ti šanse? Nema 100%-tnog pravila po kojem dijele vize. Možeš imati posao i familiju u Hrvatskoj, pa ju ne dobiti, jer se frajeru sa druge strane šaltera nisi svidio. Probaj i znat ćeš.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 18:37   #2040
Quote:
newyorker5 kaže: Pogledaj post
Mozel mi neko rec kakve su mi sanse da dobijem vizu za USA.Trenutno imam 17 god, no namjeravam putovat do godine tak da cu tad imat 18.god.Pa kakve su mi sanse da dobijem do tad vizu.Koje zahtjeve moram ispunit.
ako si u srednjoj skoli, na faksu... dobit ces vizu sto posto. a i ovako... prilicno su olabavili prema nama...

zahtjevi? procitaj ovaj topik malo detaljnjije. sve je napisano barem vec tisucu puta.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.