Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2011., 14:18   #1
Minimalni tehnički uvjeti - Pitanja i Odgovori

Trebao bi preuzeti jednu trgovinu (prehrana) pa me zanima vrijede li mi minimalni tehnicki uvijeti od te trgovine koja radi od 2004e godine ili moram raditi nove.
Takodjer me zanima kada je ta trgovina pocela sa radom njoj je vrijedila uporabna dozvola (radi se o kuci i u garazi ispod je ducan) dok su mi na salteru rekli da ta uporabna dozvola vise ne vrijedi ukoliko ja zelim otvoriti obrt.
Zanima me dali ja uopce mogu preuzeti tu trgovinu ako ona nije namjenjena iskljucivo kao poslovni prostor.
Moze li netko ako je ikako moguce poblize malo objasniti oko te papirologije.
Ja sam napravio ugovor o najmu imam uporabnu dozvolu i kopiju minimalnih tehnickih uvijeta od te trgovine (ona naime nema ni wc ali ima ugovor sa objektom do o koristenju)
Hvala.

Zadnje uređivanje devilgirl : 28.05.2014. at 20:38.
zona11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 08:02   #2
Quote:
zona11 kaže: Pogledaj post
Trebao bi preuzeti jednu trgovinu (prehrana) pa me zanima vrijede li mi minimalni tehnicki uvijeti od te trgovine koja radi od 2004e godine ili moram raditi nove.
Takodjer me zanima kada je ta trgovina pocela sa radom njoj je vrijedila uporabna dozvola (radi se o kuci i u garazi ispod je ducan) dok su mi na salteru rekli da ta uporabna dozvola vise ne vrijedi ukoliko ja zelim otvoriti obrt.
Zanima me dali ja uopce mogu preuzeti tu trgovinu ako ona nije namjenjena iskljucivo kao poslovni prostor.
Moze li netko ako je ikako moguce poblize malo objasniti oko te papirologije.
Ja sam napravio ugovor o najmu imam uporabnu dozvolu i kopiju minimalnih tehnickih uvijeta od te trgovine (ona naime nema ni wc ali ima ugovor sa objektom do o koristenju)
Hvala.
Koliko znam trebate nove minimalno tehničke uvjete..što se svega ostalog tiče, kad Vam izađe komisija čut ćete što još sve trebate napraviti..Milsim da Vam je tako najjednostavnije..u svakom slučaju MTU od te trgovine Vam ne vrijede..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 19:55   #3
Nekad se komisijama ne da izlazit na teren ako se u poslovnom prostoru nastavlja s istom djelatnošću koja je bila i prije . U biti najčešće je to tako. Uglavnom prije nego komisija dođe, prostor treba biti kompletno uređen i namješten, police, prodajni pult itd..(ne zaboravi na aparat za gašenje požara, prvu pomoć i garderobni ormar).
Još jedna napomena: zapisnik o izlasku komisije ti budu napisali na licu mjesta, ali nekad su malo lijeni pa im treba malo dulje da ti napiŠu i slubeno rijesenje o MTU bez kojeg teoretski ne bi smio počet radit pa ćeš ih vjerojatno tu trebat požurivat
scarreedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 07:19   #4
Quote:
scarreedd kaže: Pogledaj post
Nekad se komisijama ne da izlazit na teren ako se u poslovnom prostoru nastavlja s istom djelatnošću koja je bila i prije . U biti najčešće je to tako. Uglavnom prije nego komisija dođe, prostor treba biti kompletno uređen i namješten, police, prodajni pult itd..(ne zaboravi na aparat za gašenje požara, prvu pomoć i garderobni ormar).
Još jedna napomena: zapisnik o izlasku komisije ti budu napisali na licu mjesta, ali nekad su malo lijeni pa im treba malo dulje da ti napiŠu i slubeno rijesenje o MTU bez kojeg teoretski ne bi smio počet radit pa ćeš ih vjerojatno tu trebat požurivat
Znam za dva slučaja u kojima se u prostoru novi vlasnik nastavio baviti istom djelatnošću a minimalno tehnički uvjeti su kod prethodnog bili čak i relatvino novi (2-3 godine) pa je novi vlasnik morao raditi nove mtu..u svakom slučaju treba zvati na općinu pa provjeriti, super ako neće morati raditi ponovno
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 09:14   #5
ne ne, htio sam reć da on u svakom slučaju mora vadit nove MTU, ali komisijama se najšešće neda izlazit iz njihovih kancelarija pa samo prepišu prethodno riješenje, samo promijene ime firme na papiru hehe
scarreedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:37   #6
Ma da? Ovima su izašli, no ništa me ne bi iznenadilo
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 19:00   #7
Što je potrebno napraviti da bi se ponovno otvorio ugostiteljski objekt nakon više godina, a prostor je isti kao i prije? Da li je potrebno ponovno raditi MTU? Što je s pravilom prema kojem je moguće otvoriti objekt iste djelatnosti u prostoru u kojem je već obavljana bez ishodovane građevinske dozvole?
Ćelavi gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2023., 00:56   #8
Ako su nekome potrebni atesti, ispitivanja, zapisnici za elektroinstalacije za MTU, slobodno mi se obratite privatnom porukom
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.