Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2015., 20:31   #641
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Jedan kolega je otišao u Rusiju na prvi teren. Kad je stigao tamo, klijent je razmontirao postrojenje na mjesec dana, ali nije dopustio da ekipa ode kući, nego ih je plaćao da svaki dan dolaze na posao ne radit.

I dok je ostalim kolegama tamo, pala kašika u med, ovaj novi je svaki dan zvao šefa, po par puta, jer on puca po šavovima i ne može izdržat taj pritisak. Mogao je sve naučit od starijih kolega, na licu mjesta ispraksirat, šta god je htio. Ali ne, njemu je bilo loše i točka.

Normalno, kad se nakon dva tjedna vratio u kolodiu, dobio je nogu u dupe iz firme. Ne želim mu to, ali ako ima karme, ne bih se iznenadio da danas na plaži iznamljuje ležaljke za dva sendviča dnevno.
Neke taj posao jednostavno ne zanima i to je to. Nema karma nista s tim, a dok ne probas, ne znas... Vidjao sam to i u vojsci, neki nisu organski podnosili odvojenost od kuce, doslovce umalo skrenuli...
Djouzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 03:28   #642
Mene zanima PLC...kako se bavim evo vec jednu cijelu godinu programiranjem PLC-a (studiram automatiku), zanima me kako i kamo dalje? Vidio sam da postoje neki tecajevi za PLC programera... Koliko je to korisno? Sto se tamo nauci, a na faksu ne? Poznajem AB i Simatic (S300), etc....
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 07:42   #643
Da li netko ima iskustva ili neke informacije o tvrtki Cras d.o.o. iz Osijeka ??
goranbm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 21:15   #644
Ako netko zna dobro učilište iz područja programiranja PLC-a bio bi zahvalan da mi došapne info u kojem smjeru krenuti (Zagreb).
Tu igračku sam često ožičavao i igrao se sa signalima ( rad na održavanju industrijskih procesa ) ali nikada nisam programirao.
Nakon prožvakane tematike hardvera sad sam dobio želju igrati se sa softverom.
Da, certifikat nakon završenog testiranja naučenog pod obavezno.
Hvala
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 14:18   #645
Znam da je na FER-u bio odličan tečaj za programiranje plc-a i da je koštao oko 7000 kn pred par godina. Treba se raspitati.
NCC-1702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 22:08   #646
Quote:
NCC-1702 kaže: Pogledaj post
Znam da je na FER-u bio odličan tečaj za programiranje plc-a i da je koštao oko 7000 kn pred par godina. Treba se raspitati.
hvala
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 22:44   #647
nema toga više - premali interes.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 11:31   #648
Dečki, posla će biti kao salate i para ko´ blata.

http://www.danieli.com/en/_37_59.htm#
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:44   #649
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Dečki, posla će biti kao salate i para ko´ blata.

http://www.danieli.com/en/_37_59.htm#
Oce....pogotovo ovi iz Istre; da vidis kako ce placati Europsku satnicu i Europske uvijete nasim ljudima. Mozes misliti....radi za kikiriki 12 sati dnevno, ne buni se jer ako neces ti ima neki drugi balonja sa faksa koji hoce. A kada si doma onda minimalac. How yes, no....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 11:54   #650
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Oce....pogotovo ovi iz Istre; da vidis kako ce placati Europsku satnicu i Europske uvijete nasim ljudima. Mozes misliti....radi za kikiriki 12 sati dnevno, ne buni se jer ako neces ti ima neki drugi balonja sa faksa koji hoce. A kada si doma onda minimalac. How yes, no....
Možda ima onih koji rade direktno za Danieli, a ne za ove iz Istre? Hm.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 17:55   #651
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Možda ima onih koji rade direktno za Danieli, a ne za ove iz Istre? Hm.
Pa naravno da ima. Danieli je velika firma i nije Systec jedina na svijetu. Ali ako i kada krene zaposljavanje sakom i kapom radi obima posla, za gustere ce se ici preko Systeca radi manjeg troska. Dok ce se za gustere talijane ici preko Danielia direkt sa normalnijom placom - znaci moze se ali se ne ce dati hrvatima...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 19:01   #652
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa naravno da ima. Danieli je velika firma i nije Systec jedina na svijetu. Ali ako i kada krene zaposljavanje sakom i kapom radi obima posla, za gustere ce se ici preko Systeca radi manjeg troska. Dok ce se za gustere talijane ici preko Danielia direkt sa normalnijom placom - znaci moze se ali se ne ce dati hrvatima...
Pa jasno je da će stranac u svoju firmu davati domaćinima prednost. No, Hrvati koji imaju ozbiljne ambicije, itekako mogu prijeći raditi za Danieli. Dokažeš se ovdje i onda bye, bye Systec.

Btw. frend sa trogodišnjom srednjom radi kao electrical supervisor za Danieli. Nije išao preko Systeca, direktno za Danieli se prijavio i uzeli su ga.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 21:45   #653
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Pa jasno je da će stranac u svoju firmu davati domaćinima prednost. No, Hrvati koji imaju ozbiljne ambicije, itekako mogu prijeći raditi za Danieli. Dokažeš se ovdje i onda bye, bye Systec.

Btw. frend sa trogodišnjom srednjom radi kao electrical supervisor za Danieli. Nije išao preko Systeca, direktno za Danieli se prijavio i uzeli su ga.
Za veliku kompaniju koja radi svugdje po svijetu i sada ovaj deal od par milijardi dolara nije briga da li je decko domaci Giovanni ili strani Ivan. Bitno je da se posao napravi kvalitetno i u roku da ga naplate. OK, to su talijani pa moze biti nepotizma ali...

A Systec......vani 10 soma a kod kuce minimalac a hoce pametne inzinjere. Pa pametni inzinjer kosta ovak 10 soma da sjedi i radi od 8-16h u vlastitom gradu. A ne da ga platis da sjedi u tunguziji 10 soma.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 17:37   #654
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Za veliku kompaniju koja radi svugdje po svijetu i sada ovaj deal od par milijardi dolara nije briga da li je decko domaci Giovanni ili strani Ivan. Bitno je da se posao napravi kvalitetno i u roku da ga naplate. OK, to su talijani pa moze biti nepotizma ali...
Nepotizma nema gdje nema. Talijani generalno nisu baš orni u upisivanju tehničkih fakulteta. Stilisti su veliki i ne vole držati alat u rukama, a ne daj Bože da bi se zaprljali. Dosta velik dio Danielija je krcat strancima. Pa i u dizajnerskim departmentima. Upoznao sam jednog Rumunja koji tamo radi i ima čovjek projekte iza sebe. Jedan njegov stroj sam stavljao u pogon.

Ako si ikada bio u Buttriu onda si mogao i sam vidjeti kako to izgleda tamo. Izuzev Automation-a, ostatak firme uopće nemaš dojam da si u Italiji. Ljudi skupljenih s brda i dola valjda sa cijele planete.

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A Systec......vani 10 soma a kod kuce minimalac a hoce pametne inzinjere. Pa pametni inzinjer kosta ovak 10 soma da sjedi i radi od 8-16h u vlastitom gradu. A ne da ga platis da sjedi u tunguziji 10 soma.
Zato i imaju fluktuaciju i non stop traže druge ljude. Jednostavno u ovom sektoru ako čovjek nešto zna, ima kamo otići gdje su bolje plaće. Ostaju samo oni koji imaju posebne ugovore sa Danielijem i njihove plaće kao i uvjeti rada nemaju veze sa ostalima u firmi. No, za to treba staža malo više.

Zadnje uređivanje saurs : 10.02.2016. at 17:51.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 18:31   #655
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Zato i imaju fluktuaciju i non stop traže druge ljude. Jednostavno u ovom sektoru ako čovjek nešto zna, ima kamo otići gdje su bolje plaće. Ostaju samo oni koji imaju posebne ugovore sa Danielijem i njihove plaće kao i uvjeti rada nemaju veze sa ostalima u firmi. No, za to treba staža malo više.
Za neku firmu je najgore da ima fluktuaciju ljudi jer kada ljudi nesto nauce, kako se kaze ïspeku zanat, onda im odu. I onda ajmo ispocetka. Mislim jest da je za firmu to jeftinije, ali neces se nigdje pomaknuti i rasti. OK oni su kao tvrtka kcer danielli-a pa im trebaju gusteri i ako odu nikom nista, ali svejedno to je vise onda par sefova grabi lovu a gusteri dolaze i odlaze. Nek vlasnici umru od starosti ili bolesti (infarkt) ode firma bye bye. Ima jos takvih primjera u Hrvatskoj. Dok vani bi ta firma koliko je na trzistu i koliko je posla imala i ima bila vec da citas o njoj u novinama. No...

Kaj je jos uvijek onaj Pajcur tamo ili?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 19:04   #656
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Za neku firmu je najgore da ima fluktuaciju ljudi jer kada ljudi nesto nauce, kako se kaze ïspeku zanat, onda im odu. I onda ajmo ispocetka. Mislim jest da je za firmu to jeftinije, ali neces se nigdje pomaknuti i rasti. OK oni su kao tvrtka kcer danielli-a pa im trebaju gusteri i ako odu nikom nista, ali svejedno to je vise onda par sefova grabi lovu a gusteri dolaze i odlaze. Nek vlasnici umru od starosti ili bolesti (infarkt) ode firma bye bye. Ima jos takvih primjera u Hrvatskoj. Dok vani bi ta firma koliko je na trzistu i koliko je posla imala i ima bila vec da citas o njoj u novinama. No...

Kaj je jos uvijek onaj Pajcur tamo ili?
Danieli je od prošle godine 100% vlasnik Systeca. Ništa oni tamo ne odlučuju više. Sve odredbe dolaze iz Buttrija, a oni slijede što im se kaže. Bivša ekipa i gazde tipa Perišića i co. su dobili nogu. Nisam čuo za tog Pajcura. Koji je on department? Ako je kolataš ne znam njih previše.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 19:08   #657
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Danieli je od prošle godine 100% vlasnik Systeca. Ništa oni tamo ne odlučuju više. Sve odredbe dolaze iz Buttrija, a oni slijede što im se kaže. Bivša ekipa i gazde tipa Perišića i co. su dobili nogu. Nisam čuo za tog Pajcura. Koji je on department? Ako je kolataš ne znam njih previše.
Aha dobro. Da vidim sada da je nastala neka Novatec firma u Labinu. Ocito su ti tamo oticli.

Nakon 10+ godina dobiti nogu sa te funkcije i vlasnistva - do kraja zivota mogu sjedit na verandi, pit bevandu i brojat valove...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:10   #658
Gdje oni nađu stotine inženjera?

Kaj ljudi iz Zagreba, Dalmacije, Slavonije stvarno idu živiti u Labin??
pinj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 20:16   #659
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Aha dobro. Da vidim sada da je nastala neka Novatec firma u Labinu. Ocito su ti tamo oticli.

Nakon 10+ godina dobiti nogu sa te funkcije i vlasnistva - do kraja zivota mogu sjedit na verandi, pit bevandu i brojat valove...
Ma mogu vraga, znam ih ja, izgubljeni u prostoru i vremenu, ali Broj 1 im je vrlo okretan, bit ce nesto od njih...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 10:55   #660
Moze li me netko uputiti gdje i kako pocet ucit? Otkuda krenut?
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.