Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2012., 13:54   #641
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
A da guglaš i vidiš koju konfiguraciju tla trebaš imati!
Ha pogledao i pretražio sve stranice u google,nisam našao neko riješenje,vidim da pričaš o tome kao i većina a nitko da daje konkretan odgovor,svi nešto su čuli a ništa nemogu garantirati-stvarno su ljudi čudni nitko da ti pomogne samo da te zajebe,pa onda kako ti pišeš ja pozvao ljude koji imaju te karte neke instrumente pa oni mjerili crtali i na kraju rekli ima tu vode ali nemznaju na koliko metara,i ja njima lagano platio 1000kn pa mi ti sada odgovori zašto,jednostavno nisam imao živaca za prepiranje,ali tako kako tu pišu i govore tako i ja mogu raditi,doći pogledati pa naplatiti i otići a ništa konkretno napraviti,neka nitko ne piše ako nema konkretan odgovor.
vinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 14:06   #642
Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
A koje da onda upotrijebim ako ne betonske?
Betonske cijevi hoće "pobječi" u stranu jer ih ništa ne drži po vertikali!
Jedan, iz mog mjesta, je kopao bunar, došli do vlažnog na 4 m (toliko su cijevi spustili) drugi dan htjeli nastaviti, ali je jedna cijev nedostajala-pobjegla u stranu!
Jedan je bušio fifi 50 cm i spustio plastične fifi 40cm cijevi na 23m. Nakon godinu dana bunar mu se skratio na pola! Cijevi slomljene i pobjegle u stranu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 14:10   #643
Pa ne možeš arteški bunar bušiti na brdu ili u ravnici!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 15:13   #644
Bok svima...molim vas za savijet,vjerovatno je negdje napisano ali mi je promaklo...kao i mnogi ovdje sam sam krenuo u bušenje običnim svrdlom,izbušio sa 7m dubine,vode ima 4 metra,svrdlo je putem doživjelo neke preinake..prema potrebama..uglavnom više nemogu dublje jer se dolje zarušava neka mješavina mulja i pjeska..više mulja...sada bi unutra trebala ići cijev,ali onda bušenje postaje puno kompliciranije...zato sam mislio dalje nastaviti zabijanjem cijevi 5/4...e sada ono što mi je promaklo...kako ispumpavati vodu iz te cijevi jer planiram ići na cca 15 m,a pumpe mogu dizati 8-9m,predpostavljam da to vrijedi i za ručnu pumpu...
Njami1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 20:20   #645
hrv999

jel u toj cijeni od 550kn komplet sve cijevi ,busenje , priprema isplake , voda za isplaku , zasipni materijal pumpa za vodu ?
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 23:39   #646
Quote:
Njami1 kaže: Pogledaj post
Bok svima...molim vas za savijet,vjerovatno je negdje napisano ali mi je promaklo...kao i mnogi ovdje sam sam krenuo u bušenje običnim svrdlom,izbušio sa 7m dubine,vode ima 4 metra,svrdlo je putem doživjelo neke preinake..prema potrebama..uglavnom više nemogu dublje jer se dolje zarušava neka mješavina mulja i pjeska..više mulja...sada bi unutra trebala ići cijev,ali onda bušenje postaje puno kompliciranije...zato sam mislio dalje nastaviti zabijanjem cijevi 5/4...e sada ono što mi je promaklo...kako ispumpavati vodu iz te cijevi jer planiram ići na cca 15 m,a pumpe mogu dizati 8-9m,predpostavljam da to vrijedi i za ručnu pumpu...
Pa ovako, iz iskustva, rekao bih da ces morat prvo ocistit cijev (kompresorom ili nekom jakom pumpom) nakon sto ju zabijes jer ce ti se zapuniti i to sa glinom jer ces ju naci od 7 do 15 m vjerojatno! Buduci meni to nisu bile opcije, ja sam to radio tako sto sam gurnuo cijev od 3/4 u ovu od 4/5 i vadio glinu tako sto sam ju nabio u manju cijev. Izvadio, ocistio, pa ponovo...
Sto se tice dizanja vode, ako ti stoji voda kako si reko na 3 metra, bez obzira koliko ti je duboko spica, nece biti problema. Ako ce biti dublje od 8-9m, onda imas problem jer tu pomaze injektor kojeg nemas gdje stavit!
kinfamr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 18:53   #647
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pa ne možeš arteški bunar bušiti na brdu ili u ravnici!
Mene stvarno zanima o čemu ti govoriš,ja tražim rješenje a ti se zezaš,nemoj pisati ako ti je samo do zajebavanja ljudi ovdje.
vinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 21:30   #648
Quote:
Njami1 kaže: Pogledaj post
....uglavnom više nemogu dublje jer se dolje zarušava neka mješavina mulja i pjeska..više mulja...sada bi unutra trebala ići cijev,ali onda bušenje postaje puno kompliciranije......planiram ići na cca 15 m,.
Dalje se i ne buši, več se upotrebljava cijev sa klapnom koja se nabija u mulj. Kad se napuni vadi se van i prazni. Istovremeno se spušta i šalung od druge cijevi.
Ono o planu do 15 m???
Buši onoliko dok ne dođeš u šoder ili nešta tvrdo (obično je to lapor).
Uglavnom moraš proći taj mulj jer je inače sve uzalud - stalno će se cijev zamuljivati!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 21:40   #649
Quote:
vinica kaže: Pogledaj post
Mene stvarno zanima o čemu ti govoriš,ja tražim rješenje a ti se zezaš,nemoj pisati ako ti je samo do zajebavanja ljudi ovdje.
Pa guglaj malo!
Vidjet ćeš što znači arteški bunar i u kojoj točki u odnosu na brdo i dolinu se buši, a da bi dobio pritisak vode bez upotrebe pumpe!
Pročitaj što sam napisao 10.04.2008.
Inaće, sve drugo je zajebancija koja košta!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 20:41   #650
Hvala...to bi bilo to što me je zanimalo....javim se kad izađem iz mulja....
Njami1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 15:11   #651
Trebala bi mi voda za zalijevanje vrta...
Kako znati gdje ima vode?
Da li je moguce u Zagorju, zabiti samo malu cijev i gore staviti rucnu pumpu?
Kako se to radi?
Koliki je trosak?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 18:14   #652
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Trebala bi mi voda za zalijevanje vrta...
Kako znati gdje ima vode?
Da li je moguce u Zagorju, zabiti samo malu cijev i gore staviti rucnu pumpu?
Kako se to radi?
Koliki je trosak?
Ima više metoda najsigurnija je kopirati susjedovu lokaciju bunara ako je izdašna vodom to je 90% sigurnost.
probno bušenje nekih 100-tinjak kn po m-duž.
rašljar rezultat 50-50%
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 21:33   #653
Quote:
force32 kaže: Pogledaj post
Ima više metoda najsigurnija je kopirati susjedovu lokaciju bunara ako je izdašna vodom to je 90% sigurnost.
probno bušenje nekih 100-tinjak kn po m-duž.
rašljar rezultat 50-50%
hvala...
Pa bas ne mogu kopirati susjeda...susjed je na drugoj strani...a ja imam 3000kvadrata okucnice..pa moralo bi negdje vode biti..
Jos je svekar neki dan spominjao gdje bi moglo biti vode, vlazna zemlja i po susi...moram ga pitati...

Sta znaci probno busenje, i zasto je tako jeftino?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 21:32   #654
Quote:
majstor58 kaže: Pogledaj post
molim pomoć: nedugo su mi izbušili rupu u zemlji i položili plastične cjevi #110 do dubine 12 metara,u tu smo cijev spustili pocinčanu
5 četvrtina cola za običnu vrtnu pumpu.počeli smo pumpati ali voda teško i slabo izlazi.Izvadio sam pocinčanu cijev i u rupu spustio rusku pumpu da bi ispumpao vodu i mulj.Sada nastaje problem jer se taj mulj neda ispumpati več ga ima sve više,prije sam pumpu mogao pustiti do cca 10m a sada jedva 8,5m.Tloje uglavnom glinovito,kad puštam špagu ima vode cca1m od dna,ali što više pumpam čini mi se da je više mulja.molim pomoča ako netko zna kako očistiti i izbaciti taj mulj iz cijevi da dođem do čiste vode.
Slična situacija kod mene.
Izbušena rupa u zemlji, bušeno do 15 metara. Kad smo izvadili svrdla i stavili plastičnu fi 110 mm cijev, stigla je samo do 13 metara, jer se dva metra već urušilo (šljunak, pijesak?).
Počeo sam odmah sa ruskom pumpom pumpati. Van je izlazilo puuno pijeska i smeđe zamuljene vode. Nakon par dana na dnu cijevi se nataložilo skoro 2 metra mulja/pijeska. Dakle sam imam od 13 metra do 11 metra talog. To je sve bilo u 5. mjesecu ove godine. Vodeni stup cijelo ljeto mi je bio 1.8 met (od 11 do 9.2 met.)
Ja sam ruskom potopnom pumpom cijelo ljeto punio cisternu i zalijevao travnjak. Nikad nije nestala voda. Samo što je cijelo vrijeme voda bila zamazana/zamuljana sa puno pijeska i mulja. To se dobro vidlo u 1000 lit cisterni gdje se taj talog taložio.
E sad, krajem kolovoza, suša je uzela svoj danak, vodeni stup mi je pao na 40-ak cm i nema više toliko vode. Nakon kojih 200 lit cijev se isprazni.
Na koji način da sad pročistim nataloženi mulj da dođem u dublje slojeve?
Ako su mi se kod polaganja cijevi zarušila zadnja 2 metra (od 15 do 13 metara dubine) da li ima smisla u postojeću plstičnu 110 mm cijev zabiti pocinčanu 5/4 cola cijev. Dakle, da za špicom doođem do 15 metara?
Da li ću ručnom pumpom moći ispumpati vodu i da li će mi se vodeni stup u pocinčanoj cijevi podići?
Lokacija: SZ Hrvatska. Tlo: Glineno (barem do 10-11 metara )
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 05:25   #655
Da skupo je .ali do dubina 15-20 metara se isplati bušiti fi 1000 baš radi ovakvih stvari

Ručna pumpa nikako ispod 8 m
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 10:04   #656
Znam da ručna pumpa ne vadi ispod 8 metara. Ja se samo nadam da bi vodeni stup narastao na koji 8 metara ako zabijem špicu dublje..
Inače, na proljeće mi je majstor mucko (pozdrav mucku ) sa kompresorom podigao sve skupa tako da je voda iz cijevi izlazila van ali kad smo ugasili kompresor i izvadili alkatenku mulj i pijesak su se jako brzo natrag nataložili. Čak mi je i potopnu pumpu koju sam odmah spustio potpuno prekrio talog tako da smo je moral "ofnnuti" pomoću zraka iz kompresora da je možemo izvaditi.

Da li postoji kakav alat ili sistem kojim bih pod pritiskom drukao zrak u nataloženi mulj i ujedno to sve crpio van?
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:30   #657
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
Da skupo je .ali do dubina 15-20 metara se isplati bušiti fi 1000 baš radi ovakvih stvari....

Na toj dubini je problem što cijevi hoće pobječi - izmaknu se!

Quote:
mbubnjar kaže: Pogledaj post
....Da li postoji kakav alat ili sistem kojim bih pod pritiskom drukao zrak u nataloženi mulj i ujedno to sve crpio van?

Zaboravi, opet će doći mulj!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:51   #658
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post

Zaboravi, opet će doći mulj!
Rekao je bušač da mi se od 15 do 13 metra zarušilo radi šudra do kojeg smo došli, a kad smo vadili svrdla na zadnjim je bilo šljunka pomiješanog sa muljem, pa mi to daje nadu da je ispod ipak malo "šudreniji" sloj.
Samo, kako očistit ta dva metra (od 11 do 13) pa da vidim dal bude razlike... kaj buš, ne dam se, uporan sam.
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 10:32   #659
Plastična cijev ili betonski bunar?

U fazi sam angažiranja iskopa bunara.
Nalazim se uz savu na sljunkovitom tlu, prema iskustvu lokalnih glina bi trebala biti na nekih 10-12m a voda na 6-8m. Svi buse do nekih 10-12m.
Voda ce se koristiti za potrebe kucanstva.

Trebam argumente koji tip bunara da napravim:
1) plastična cijev fi110 ili fi125
-mana: stalno izvlačenje mulja iz cijevi
2) betonski bunar fi600
-mana: preljevanje površinske zagadjene vode u bunar, max dubina do gline

Cijene koje su mi ponudjene su tu negdje (400-500kn/m sa materijalom) - ako netko moze ponuditi bolje nek se javi!
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 17:27   #660
Dobar dan.
Predpostavljam da je već netko o tome prićao ali ne da mi se tražiti da budem najiskreniji.

Uglavnom , kupio sam malu kuću pored Petrinje na obali kupe i moram iskopat bunar za potrebe kućanstva.
Voda je navodno kako kažu susjedi na 5-6 metara. Zanima me sljedeće:
-Koliko dublje od tih 5-6 metara treba kopati i zakaj ?
- Jedni me nagovaraju na cijevi fi 600 a drugi na fi 160 .
Budući da je to viksa i da je istina da mi i ne treba bunar za kantu nego za hidropak, zanima me koja je mana tog užeg bunara u koji samo idu cijevi za hidropak.
Ima li veze što je kapacitet smanjen i koliko je zapravo razlika u kapacitetu ? Ponavljam da mi treba bunar samo za kućanstvo.
Hvala unaprijed !
Krešimir
schox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.