Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2012., 18:42   #2481
i od mene samo pohvale za st rodiliste

u rađaoni bili svi super, bilo ih 4-5 oko mene, nikog nisam posebno zapamtila, bila sam samo uru i po tamo
jedna babica, plava duge kose, starija, mislim da se zove Jelena, mi je sacuvala međicu, hvala joj
mladi dr.specijalizant me sasio super, ni ne znam di mi je sav...

sta se tice odjela, sestre kako koja, mlađe super, ove starije znaju bit nadrkane, al ja nisam nista ni ocekivala, niti sam ih zvala, pa mi bilo ok
bila i ja jedan dan na patologiji, i visa sestra (glavna ?) jedina koju bas pamtim. stavljala mi malu stalno na sisu, niko dr.mi nista nije pokazao, ona bas inzistirala (i ne samo meni, svima), i kad me prebcilo na babinjace, dolazila vidit svaki dan kako mi ide. svaka joj cast. mozda je to ova sta je bubasta spominje, ne znam joj ime

papira i sapuna ima stalno, rucnik/e ponesite svoje
spavacice su dopustali tj cak i inzistirali jer su u manjku sa svojima
plahte ce prominit ako su krvave bez problema. ako su ciste, sta ce vam i minjat za 3 dana...

doktori/vizita dođu i prolete, al ako sta pitas odgovore ljubazno...

hrana meni super. nista posebno, al ja bi svaki obrok potamanila do kraja.tikvice cesto na repertoaru svakodnevno bolje receno

sve u svemu,
__________________
I ll be your keeper for life baby
Eliena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 08:35   #2482
Za početak, Bubasta čestitam
A što se tiče rodilišta.. Ima hrpa stvari koja bi mogla biti bolja, ali kad gledam ovako iz distance, one najbitnije su, meni, bile zadovoljavajuće.
Šta je je, posteljina se rijetko mijenja (to skužiš ako si tamo duže, kao npr. ja 2tj.), ista stvar je i sa spavaćicama. Obično za takve stvari moraš žicati da ti daju nove. Ako već tražite, ponedjeljak ujutro je vrijeme za nove, tada stižu friške isporuke
Klopa.. da sam bila 3 dana, rekla bih ok.. ali za duže, da mi nisu donosili od doma jedan kuhani obrok (obično je to bila večera), bila bi prilično frustrirana i mogu reći, i gladna.. Pogotovo što se tiče večera. Meni je bilo premalo, fali povrća i voća.. i previše je junk food (tipa hrenovke, krumpir u svakom obliku svaki dan i sl.).. Al opet, kažem.. za tri dana sasvim ok..
Što se tiče čistoće, tu nemam što reći, čisti se svaki dan, smeće baca nekoliko puta dnevno. A čistoća kupaone opet puno ovisi i o cimerici koju imate. S obzirom da sam bila na obje strane hodnika, definitivno su na patologiji kupaone u boljem stanju..
Sestre.. kako koja. Ima ih s kojima sam se uspjela i posvađati (više mi se sviđaju one na babinjačama, al to isto ovisi o katu), ima i onih s kojima sam se skompala pa čavrljala po noći.. Da će uvijek dotrčati kada pritisnete gumb za hitan poziv, neće.. Tako da se na to i ne treba previše oslanjati. Bolje ih je tražiti na hodniku, jer ih je samo dvije u smjeni, tako da ako nisu za pultom, mislim da ne mogu ni čuti.
Vizite prolete brže nego što se stignete snaći, tako da je bitno sva pitanja pripremiti unaprijed i čim stanu kod vas pitati. Odgovorit će vam svi, neki duže, neki kraće.. ali ako ne pitate, neće vam ništa ni reći.
A ono najbitnije, u rađani, sve pohvale.. Mislim da sam ja bila najdosadnija trudnica tamo, koja je ispitivala sve, al baš sve u detalje.. Čim se netko pojavio na vratima, ja sam već imala tri pitanja .. A kako sam u boxu bila preko 8h, i promijenila nekoliko smjena, mogu reći da su svi bili ok.. i poprilično tolerantni. Stalno vam netko ulazi, gleda papire, gleda vas.. Promenada samo takva.. Nema šanse da će se dogoditi situacija da nekoga zovete, a da vam ne dođe. Dolaze i da ih ne zovete..
Tako da, gledajući sve zajedno, onaj najbitniji dio, sam porođaj, rađaona i box.. nemam nikakvih prigovora, dapače..
Sve ostalo, više manje i nebitno..
Ako koga šta zanima, pitajte.. bila sam tamo duže, na oba odjela (patologija i babinjače), tako da sam upoznata sa puno detalja.. uključujući i neonatologiju..

__________________
Just dance...

Zadnje uređivanje BellaTheCat : 08.10.2012. at 08:40.
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 09:22   #2483
Hvala Bella

Sto se hrane tice, meni je isto bila okej, ja bi takodjer sve fino pojela i nitko mi nista nije donosio, stvarno nisam bila gladna (a bila sam tamo isto neko vrijeme )
al ja stvarno sve jedem, tako da razumijem da nekome ono nije bilo dovoljno

Da, kupaonice su na patologiji stvarno punoooo bolje, izgledaju ko nove, za razliku od onih na babinjacama-barem tamo di sam bila...i da, po meni su i cistacice bolje, bas se vidi razlika (cistacica s patologije 2 je )
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:23   #2484
drage splićanke!! Evo mi se bliži termin i trebala bih spakirat boršicu za rodilište. Prvo sam dijete rodila u starom, pa me zanima je li se sto promijenilo...Što je sve potrebno ponijeti za bebu? Kako je s presvlačenjem? Robica? Pelene? Krema za guzu? Podlošci za previjanje? Jel ima toga tamo ili to donosim?
molim za info Fala vam
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 18:38   #2485
Za bebu ce ti trebati samo stvari za ici doma
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 19:13   #2486
e cure koliko vridi ona potvrda za tečaj ako sam išla prije 2ipo god?. oće mi vridit na lito?
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 01:26   #2487
Zara, zvrcni tajnicu tamo, ona ce ti najbolje reci.


Wilmica sretno
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 10:12   #2488
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
e cure koliko vridi ona potvrda za tečaj ako sam išla prije 2ipo god?. oće mi vridit na lito?
čula sam da potvrda vridi samo 2 god.
doduše možda su nešto promijenili u međuvremenu
valja provjeriti
amanda 1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 10:16   #2489
imali kakve šanse dobit epiduralnu

prijateljica mi je rodila prije mjesec i pol i nije ju uspila dobit
amanda 1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 11:05   #2490
Question

pozdrav cure...meni se uskoro blizi termin,doduse 16.01.2013. je ali kako vrijeme prolazi, brzo ce to...polako sam pocela spremati stvari za bolnicu,za svaki slucaj..jer nikad se .uspjela sam do sad pripremit izdajalica, blazinice za grudnjak, lolalady ulosci (par paketa), vlazne i suhe maramice, grudnjak za dojenje,jednokratne gacice, spavacice, ogrtac, papuce, i naravno osobna higijena i sve sto spada u nju....zanima me jel sam nesto zaboravila,a sigurno jesam... i zanima me dali trebam uzimati za bebu pelene, kremicu....? hvala vam
malimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 11:07   #2491
Quote:
amanda 1983 kaže: Pogledaj post
imali kakve šanse dobit epiduralnu

prijateljica mi je rodila prije mjesec i pol i nije ju uspila dobit
Ima
Ja sam ju dobila.. Nakon cca 7h u rađaoni (i cijelu noć u predrađaoni) dr. je sam došao ponuditi "nešto za bolove". Rekoh da ne želim dolantin, on slegnuo ramenima i kao to je to... "...želim epiduralnu!" Nastavila pričati da će me dolantin samo ošamutiti i neće ništa smanjiti bolove.. Kaže on ok, bude zvao anesteziologa. Moram priznati da prvi tren nisam vjerovala da stvarno bude, i svako malo ispitivala sve koji su ušli jel on stvarno nekoga zvao?
Kad je ušao anesteziolog i sestra s njime, došlo mi je da ih izljubim i izgrlim
Cijela ta procedura oko stavljanja epiduralne dosta dugo traje, jer moraju stati dok prođe trud, ali sama pomisao da ću ju dobiti me držala. Oboje su bili diiiivno. I on i sestra koju sam doslovno zagrlila dok je on radio iza, jer sam se previše tresla od umora i samih trudova da bih bila dovoljno mirna dok on iza pika..
I da, ništa se ne osjeti to što on radi.. Kad je završio, dobila sam u ruku neku spravicu za klikanje s kojom sam si sama dozirala količinu, s time da sam smjela pritisnuti jedan puta u 15min. Što se tiče intenziteta bolova (ja sam bila na gelu i dripu), ako su do epiduralne u skali od 1-10 stigli na 15, onda su sa epiduralnom pali na nekih 8-9. Izdržljivije svakako...

__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 11:10   #2492
Terminušo ja sam 13.1.2013.
Ja svakako planiram ponit i pelene i maramice i kremice... Bolje imat sa sobom da im ne bude nestašica pa da nam bebači stoje pokakani, a ako budu imali vratit ću sve doma
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 11:11   #2493
Quote:
malimish kaže: Pogledaj post
pozdrav cure...meni se uskoro blizi termin,doduse 16.01.2013. je ali kako vrijeme prolazi, brzo ce to...polako sam pocela spremati stvari za bolnicu,za svaki slucaj..jer nikad se .uspjela sam do sad pripremit izdajalica, blazinice za grudnjak, lolalady ulosci (par paketa), vlazne i suhe maramice, grudnjak za dojenje,jednokratne gacice, spavacice, ogrtac, papuce, i naravno osobna higijena i sve sto spada u nju....zanima me jel sam nesto zaboravila,a sigurno jesam... i zanima me dali trebam uzimati za bebu pelene, kremicu....? hvala vam
S obzirom na termin, uzmi i čarape, a uloške možda rađe Chicco-ve. Meni su oni bili zakon
Što se tiće gaćica, čak možeš nositi i svoje, npr. neke sportivo boxerice koje će dobro držati uložak. Uz Chiccov nema šanse da ti nešto procuri..

A za bebu ti ne treba ništa, to je sve njihovo, jedino ono što ćeš imati za izlaz (uključujući pelene)..
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 12:14   #2494
Quote:
BellaTheCat kaže: Pogledaj post
S obzirom na termin, uzmi i čarape, a uloške možda rađe Chicco-ve. Meni su oni bili zakon
Što se tiće gaćica, čak možeš nositi i svoje, npr. neke sportivo boxerice koje će dobro držati uložak. Uz Chiccov nema šanse da ti nešto procuri..

A za bebu ti ne treba ništa, to je sve njihovo, jedino ono što ćeš imati za izlaz (uključujući pelene)..

Hvala na odgovoru...svakako cu uzeti svoje,sva sreca da nosim boxerice pa ih hvala Bogu imam..
vec sam i sebi dosadna a pogotovo suprugu...al zanima me jos za onu torbu,tj. stvari koje idu samnom i radaonu,jel mogu uzeti onaj nesseser koji se dobije sa koferom,nije bas prevelik,cini mi se skroz ok.i sta da stavim u njega?
malimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 13:31   #2495
Quote:
malimish kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru...svakako cu uzeti svoje,sva sreca da nosim boxerice pa ih hvala Bogu imam..
vec sam i sebi dosadna a pogotovo suprugu...al zanima me jos za onu torbu,tj. stvari koje idu samnom i radaonu,jel mogu uzeti onaj nesseser koji se dobije sa koferom,nije bas prevelik,cini mi se skroz ok.i sta da stavim u njega?
Ja sam imala jednu poprilicno veliku sportivo torbu sa sobom, onako na rame. Nitko mi nista nije komentirao, a u boxu do kreveta imas neki stolic sa dvije police pa si mozes torbu staviti dolje, a gore ono sto ti treba za prvu ruku.
Meni je trebalo samo: voda I mobitel. A puna torba
E da, I cokoladicu sam pojela nekih sat iza poroda..
Jos je zgodno za imati I onu bocu termalne vode za spricanje lica, mada ju ja na kraju nisam ni izvadila iz torbe.

Sto se tice hrane, ako vidite da cete roditi iza 18h, dogovorite sa svojima doma da vam spreme klopu. I to nesto konkretno. Ja sam dosla I prije vecere u sobu, al mi je juhica u termosici I konkretno meso s prilogom bilo puno draze od onoga sto se tamo posluzivalo, ili kako se obicno spominju neki keksi I sl.
Pogotovo ako potraje, koji keks ce vas zasititi
A moze se dogovoriti s ovima na porti da u bilo koje doba puste nekoga tko ce vam donjeti barem do lifta
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 12:27   #2496
Ja imam termin za par dana.
Bas sam nekidan zvala tajnistvo zbog potvrde da i partner bude na porodu, ja sam rodila prije 4 godine i rekli su mi da potvrda vridi.
U torbi sam spremila i pelene za bebu, neka se nade.

Inace, otvorena vec 3 prsta, mogu svaki cas u rodiliste!
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 12:58   #2497
Sretno Clicky
Možda se i vidimo u rodilištu i ja sam blizu

Ja sam spremila pelene,kremu za guzu i dudu za bebu


Ja sam prije tjedan dana bila otvorena za vršak prsta a za cerviks mi je rekao da ga skoro ni nema,pa se nadam da ću i ja brzoooo.....
__________________
sara29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 13:55   #2498
da li se za pregled (uzv i protoci) u trudničkoj ambulanti treba naručivati ili se samo dođe sa uputnicom?
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 14:48   #2499
Lalea, je li to nešto novo? Zašto te šalje to gledat? Kakva ti je nova-stara dijagnoza?
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 14:49   #2500
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Lalea, je li to nešto novo? Zašto te šalje to gledat? Kakva ti je nova-stara dijagnoza?
al nisi dobila poruku na mob?

želi da me pregleda netko u bolnici s obzirom na nalaz pulmologa, danas joj ga odnjela, kao da bi bolje bilo da i s te strane bude pod kontrolom
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.