Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2015., 20:40   #301
nekako ne vjerujem u krađu, imao sam slučaj slanja paketa van hrvatske koji je došao na adresu gdje ga nije imao tko pokupiti, i vraćen je natrag. Nakon cca 12 dana se vratio nama na adresu i samo smo prelijepili novu etiketu preko svih onih povratnih i raznih uputa, lansirali ponovo i stigao je kroz par dana. Taj se naputovao prilične kilometraže (USA). Više puta sam slao tako i sve je stiglo, čak i kada sam slao stvari koje se ne smiju slati.

daj smanji sliku dok nisi završio u crvenom
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 29.07.2015., 13:40   #302
Žalba na pokušaj krađe...

Evo,odlučio sam dio svog pokušaja prepiske,koja je za sada bez odgovora od strane Hrvatske pošte,staviti i negdje gdje se nadam pokojem pametnom savjetu ili mišljenju.Iako se u biti radi o maloj stvari,na takvim stvarima se ogleda rad velikih kompanija.

"Poštovani,

Jako dugo naručujem i kupujem stvari putem interneta i nisam imao neugodnih iskustava do danas. Naime,naručio sam vrlo malo kozmetičko pomagalo u vrijednosti nešto većoj od pola dolara i to,kao i inače,od pouzdanog trgovca sa vrlo dobrim ocjenama brojnih zadovoljnih kupaca.U detaljima narudžbe je navedena i Besplatna Dostava,te sam istu i očekivao. Poštar koji je danas 28.7.2015. ,oko podneva,donio pošiljku,odmah je rekao da trebam dati 5 kuna za tu malu kovertu.Kada sam se požalio da često kupujem zadnjih mjeseci i da za tako nešto neznam,rekao je da je to uvedeno zadnjih 2 mjeseca (!?),pitao sam mogu li dobiti kakvu potvrdu da sam platio te dodatne troškove,rekao je da mi to ne može dati.Ipak,ne želeći oko toga raditi problem rekao sam da ću platiti i pružio najmanju novčanicu koju imam,od 10 kn.Nakon što ju je uzeo,hladno je rekao da nema sitnog da mi vrati.Budući mi nije do toga da naručenu stvar,u biti,platim 3 puta više od dogovorene cijene,zamolio sam ga da mi vrati 10 kuna i zadrži pošiljku,upozorivši ga da ću se požaliti svima u lancu narudžbe i isporuke.Nakon što je dotični poštar vratio mojih 10 kn,počeo je sa nekim nemuštim objašnjenjima i prijetnjama carinom od 200-300 eura (!?),kao i da on to ne može vratiti.Ipak,kuvertu nisam želio preuzeti.Ne želeći unaprijed prejudicirati krivnju bilo koga,od prodavača do poštara,ipak vam moram uputiti ovu žalbu.Uostalom,kao i svima drugima koji su involvirani u ovu pošiljku.Nadam se da ću ,od vas ,ili bilo koga drugog uskoro doznati objašnjenje ove čudne situacije.Nadam se Vašem skorom odgovoru."

I današnji mail...

"Poštovani.
Budući se niste očitovali o žalbi od jučer, 28.7.2015.,a ja sam dobio neke nove informacije, odlučio sam ih podijeliti sa vama. Naime, u kontaktu sa prodavačem i isporučiteljem iz zemlje porijekla pošiljke, doznao sam da ona nije trebala biti dodatno plaćana, niti uključuje ikakve troškove dostave. Stoga, razumno pretpostavljam, da je netko u vašoj kompaniji, pri čemu moje sumnje opravdano padaju na poštara, pokušao naplatiti nešto što mu ne pripada, tj. izvršiti čin prevare na štetu mene kao klijenta. Ukoliko ubrzo ne dobijem paket i objašnjenje, žalit ću se i na drugim instancama, od HAKOM-a, do Državnog inspektorata. Upoznati sa ovim slučajem, neki od mojih prijatelja i poznanika, iznijeli su mi i svoja negativna iskustva sa vašom kompanijom. Budući da ne želim da bilo kakvi prevaranti rade sa starijima ili onima koji se ne znaju pobrinuti za sebe, kao što ja mogu, spreman sam čitavu ovu priču oko dostave male kuverte, učiniti viralnom i vidjeti iskustva i mišljenja drugih korisnika. Sa željom da ova situacija bude riješena na obostranu korist, čekam vaš odgovor"
tattva is offline  
Old 13.08.2015., 18:45   #303
Quote:
tattva kaže: Pogledaj post
Evo,odlučio sam dio svog pokušaja prepiske,koja je za sada bez odgovora od strane Hrvatske pošte,staviti i negdje gdje se nadam pokojem pametnom savjetu ili mišljenju.Iako se u biti radi o maloj stvari,na takvim stvarima se ogleda rad velikih kompanija.

"Poštovani,

Jako dugo naručujem i kupujem stvari putem interneta i nisam imao neugodnih iskustava do danas. Naime,naručio sam vrlo malo kozmetičko pomagalo u vrijednosti nešto većoj od pola dolara i to,kao i inače,od pouzdanog trgovca sa vrlo dobrim ocjenama brojnih zadovoljnih kupaca.U detaljima narudžbe je navedena i Besplatna Dostava,te sam istu i očekivao. Poštar koji je danas 28.7.2015. ,oko podneva,donio pošiljku,odmah je rekao da trebam dati 5 kuna za tu malu kovertu.Kada sam se požalio da često kupujem zadnjih mjeseci i da za tako nešto neznam,rekao je da je to uvedeno zadnjih 2 mjeseca (!?),pitao sam mogu li dobiti kakvu potvrdu da sam platio te dodatne troškove,rekao je da mi to ne može dati.Ipak,ne želeći oko toga raditi problem rekao sam da ću platiti i pružio najmanju novčanicu koju imam,od 10 kn.Nakon što ju je uzeo,hladno je rekao da nema sitnog da mi vrati.Budući mi nije do toga da naručenu stvar,u biti,platim 3 puta više od dogovorene cijene,zamolio sam ga da mi vrati 10 kuna i zadrži pošiljku,upozorivši ga da ću se požaliti svima u lancu narudžbe i isporuke.Nakon što je dotični poštar vratio mojih 10 kn,počeo je sa nekim nemuštim objašnjenjima i prijetnjama carinom od 200-300 eura (!?),kao i da on to ne može vratiti.Ipak,kuvertu nisam želio preuzeti.Ne želeći unaprijed prejudicirati krivnju bilo koga,od prodavača do poštara,ipak vam moram uputiti ovu žalbu.Uostalom,kao i svima drugima koji su involvirani u ovu pošiljku.Nadam se da ću ,od vas ,ili bilo koga drugog uskoro doznati objašnjenje ove čudne situacije.Nadam se Vašem skorom odgovoru."

I današnji mail...

"Poštovani.
Budući se niste očitovali o žalbi od jučer, 28.7.2015.,a ja sam dobio neke nove informacije, odlučio sam ih podijeliti sa vama. Naime, u kontaktu sa prodavačem i isporučiteljem iz zemlje porijekla pošiljke, doznao sam da ona nije trebala biti dodatno plaćana, niti uključuje ikakve troškove dostave. Stoga, razumno pretpostavljam, da je netko u vašoj kompaniji, pri čemu moje sumnje opravdano padaju na poštara, pokušao naplatiti nešto što mu ne pripada, tj. izvršiti čin prevare na štetu mene kao klijenta. Ukoliko ubrzo ne dobijem paket i objašnjenje, žalit ću se i na drugim instancama, od HAKOM-a, do Državnog inspektorata. Upoznati sa ovim slučajem, neki od mojih prijatelja i poznanika, iznijeli su mi i svoja negativna iskustva sa vašom kompanijom. Budući da ne želim da bilo kakvi prevaranti rade sa starijima ili onima koji se ne znaju pobrinuti za sebe, kao što ja mogu, spreman sam čitavu ovu priču oko dostave male kuverte, učiniti viralnom i vidjeti iskustva i mišljenja drugih korisnika. Sa željom da ova situacija bude riješena na obostranu korist, čekam vaš odgovor"
Poštovani,

moj savjet je da odete do svoje pošte u kojoj podižete pakete. Koliko znam naplaćuje se dostava tzv. Malog paketa (pošiljka iz inozemstva) u iznosu od 5 kn/kom. (trošak poštara što vam pošiljku dostavlja na kućna vrata). Ukoliko ne želite platiti taj iznos sami preuzmete pošiljku u pošti i nećete platiti navedeni trošak. Samo treba otići i raspitati se na pravo mjesto a ne pitati nekoga izvana tko nema veze niti sa poštarom niti sa tvrtkom koja obavlja dostavu pošiljki (a u Hrvatskoj ih danas imate dosta tako da treba biti siguran čiji kurir je pozvonio na Vaša vrata i tražio od Vas novce jer HP nije jedini koji obavlja dostavu pošiljki iz inozemstva).
renata0707 is offline  
Old 17.08.2015., 07:37   #304
Quote:
renata0707 kaže: Pogledaj post
Poštovani,

moj savjet je da odete do svoje pošte u kojoj podižete pakete. Koliko znam naplaćuje se dostava tzv. Malog paketa (pošiljka iz inozemstva) u iznosu od 5 kn/kom. (trošak poštara što vam pošiljku dostavlja na kućna vrata). Ukoliko ne želite platiti taj iznos sami preuzmete pošiljku u pošti i nećete platiti navedeni trošak. Samo treba otići i raspitati se na pravo mjesto a ne pitati nekoga izvana tko nema veze niti sa poštarom niti sa tvrtkom koja obavlja dostavu pošiljki (a u Hrvatskoj ih danas imate dosta tako da treba biti siguran čiji kurir je pozvonio na Vaša vrata i tražio od Vas novce jer HP nije jedini koji obavlja dostavu pošiljki iz inozemstva).

pozz.
kako ćete otići u poštu i podići pošiljku koja nema tracking number. niti znate kada je stigla niti gdje je. pošta je upravo zbog takvih pošiljki kojih je stvarno mali milijun dnevno, počela naplaćivati tih 5 kn. Da li je to po zakonu to je glavno pitanje. dobar sam sa poštarom i na moje pitanje za potvrdu uredno sam dobio i potpisao da sam pošiljku preuzeo. za sve koje imaju tracking number (broj za praćenje) ne plaća se ništa.
gary1 is offline  
Old 18.08.2015., 21:03   #305
bolje da vam i trazi tih 5 kn sto mozete odbiti, ali bar znate da je paket stigao.
ja sam krajem proslog mjeseca narucila dva paketa iz eng.
nakod 10 dana pojavio se samo jedan i taj paket mi je postar ostavio da stoji na hodniku na sanducicima.
drugi se nije (jos )pojavio. ovaj koji sam nasla bio je umotan u smeđi, pa je izgledao kao neki strucni casopis tj. ne bas previse primamljivo, a drugi je bio od asosa (inace dođu za 9-10 dana) i moguce da je i taj ostavio i da ga je netko uzeo

zalila sam se na mail [email protected], pa su mi odgovorili da je to postar tako ostavio da ne moram ici na postu (koja mi je btw. na 10 minuta od stana).


Nakon toga sam ih pitala postoji li mogucnost da utvrde koliko je paketa ovaj mjesec doslo na moje ime u postu i je li se netko (ili postar?) potpisao za taj paket koji sam nasla na hodniku, jer se i ja moram potpisati u posti kad preuzimam?

na to je odgovor bio samo da im je jako zao sto mi se to dogodilo, a za sve ostalo ignore i vise ne (zasad) odgovaraju na mailove.
__________________
This time next year, we'll be Millionaires

Zadnje uređivanje devilgirl : 19.08.2015. at 16:04. Reason: Zahtjev forumaša na pm
ellaria is offline  
Old 20.08.2015., 09:07   #306
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
I pri tome ih boli kuki za rezultate utvrdjenog ...
Ziva istina..ja sam na svog osuo paljbu jer ostavlja preporucene posiljke kod dementne susjede 3 kuce dalje(ona je uvijek doma)... zenska se potpise sa nekom zvrljotinom i sve 5....sad smo u 7 mjesecu imali okrsaj..zeni dolaze tri paketa i na tracku pise isporuceni...mi pravac u branimirovu..svi zivi su nas tamo uvjeravali da ne radimo sluzbenu prijavu (priiavio sam ga policiji za kradju)..nakon natezanja sam dobio na uvid potpisne papire..i dovukli su lika sa godisnjeg da pokaze kome je dao pakete..tu je bio izuzetno neugodan i poslao nas u rodno mjesto pa.sam morao odgojno djelovati

Ovak.nemojte da vas zavaraju..preporucene posiljke od privatnih osoba se moraju dostaviti na rukemprimatelju ili zuta ceduljica (ostavljanje susjedima i clanovima kucanstva se odnosi npr za sudske.pozive kako bi se izbjegla zastara)
magjar07 is offline  
Old 20.08.2015., 18:00   #307
moje posiljke su bez trackinga, tako da je odgovor koji sam dobila otprilike "fuck you i sta nam mozes! ako ti se ne sviđa odgovor, zali se nasoj sluzbi za zalbe u roku 30 dana"

problem je napravio novi postar, ne znam jesu preko ljeta neke zamjene ili je odlican postar kojeg sam imala do nedavno premjesten.
ajd, sad nakon zalbe bar ostavi zuti papiric, a i racune u sanducic, a ne da ih skupljam sa hrpe na vrhu sanducica.
jupi
__________________
This time next year, we'll be Millionaires

Zadnje uređivanje ellaria : 20.08.2015. at 18:13.
ellaria is offline  
Old 01.09.2015., 13:04   #308
Pozdrav ekipa. Imam jedan, nazovimo to tako, manji problemčić u vezi dostave paketa.


Naime naručio sam paket sa Ebaya i pošiljatelj mi je poslao tracking number.Po njemu sam vidio da je paket ušao u subotu u HR, prošao carinu i nastavio dalje.
Po nekoj logici danas je trebao stići na adresu primatelja (naručio sam na frendovu adresu), no kad sam pogledao na status pošiljke, stajalo je da je ista danas ujutro stigla u Zadar i da je zaprimljena u poštanski ured u Biogradu na moru. Malo kasnije popodne kad sam gledalo stajala je obavijest da je pokušana neuspjela dostava paketa.

Fora je u tome da je frend iz Garešnice, te da nigdje u blizini Zadra nema ni slične adrese. Isto tako na email potvrdi kupnje sa ebaya jasno stoji frendova adresa sa dobrim poštanskim brojem. Do sad mi se još nikad tako nešto nije dogodilo, a naručivao sam hrpu paketa na razne adrese i svi su uredno stizali.

Ima netko kakav savjet što učiniti i kome se obratiti? Možda neki email za pritužbe ili slično?
Igzy20 is offline  
Old 01.09.2015., 13:43   #309
Možda ti je pošiljatelj dao krivi tracking broj. Možeš prvo njega pitati da li se možda zabunio.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Old 01.09.2015., 13:47   #310
Problem je što prodavač više nije na Ebayu. Na popisu kupljenih stvari kraj tog proizvoda stoji da je prodavač izbrisan sa Ebaya.

Pričekat ću još par dana, pa vidjeti dal će stići paket ili ne, a ako ne otvorit ću case na Paypalu, pa dalje riješavati onda.
Igzy20 is offline  
Old 02.09.2015., 21:43   #311
Moguce je i da si kupio od prevaranta. To bi mogao biti razlog zasto je izbrisan.


Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
Fila2mad is offline  
Old 10.09.2015., 18:28   #312
Jedna stvar koju sam već ranije spominjao.
Dakle, naručim neku sitnicu sa ebaya. free shipping.
Poštar mi donese na posao, traži 4,50kn.
Ali, uz to mi kaže, ako ne želiš to platiti, onda ti ostavim žuti papirić pa pokupiš na pošti i ne moraš to platiti.
Nedavno, bio sam na godišnjem, donosi mi pošiljku doma, nije me bilo i uredno mi to ubaci u sandučuć, znači nikakav papirić, normalno kao pismo.
Mislim, koja im je to jebena logika?
On pošiljku nosa sa sobom, ako je želim uzeti moram platiti 4,50 kn a ako ne želim, moram sam ići po to na poštu i ne moram platiti.
Isto tako, ako me ne zatekne doma gdje to mogu preuzeti, samo mi ubaci u poštanski sandučić i ne traži nikakvu naknadu.
janick gers is offline  
Old 26.09.2015., 23:16   #313
Pozdrav ljudi, javljam da vam se izjadam. Ljuti me ova bahata lijena bagra iz HP-a. Već po n-ti put mi nisu ostavili obavijest o pokušaju dostave paketa na adresi. Naravno kako nisam znao da mi je paket stigao vratili su ga natrag pošiljatelju. Što je najgore dio paketa su mi u istom periodu bez problema dostavili, a k tome i osoba kojoj sam dao punomoć išla je provjeravati da li ima paketa u lokalnom PU jer sam već imao sličnih iskustava. Hvala bogu kod za razliku od naših kod Kineza ima reda i ljudi su pa uvažavaju reklamacije i vraćaju uplaćeni novac.

Prvo su stalno pilili s tom punomoći kao da ne vide da je osoba bliži rod i živi na istoj adresi (ja radim van grada gdje živim pa me najčešće nema doma kroz tjedan), ali ok procedura je procedura. A sad kad sam je dao opet stvaraju probleme kad nema žute obavijesti (koje btw oni nepropisno nisu ostavili). Jer naravno teti-šalteruši je veliki problem utipkati par slova u računalo i dignuti debelu guzičetinu sa stolice i pogledati da li ima koji paket da čeka. Mislim najgora sorta ljudi koja postoji su službenici u javnim firmama pogotovo ovi za šalterima, lijeno, glupo i bahato do zla boga. Čast endemičnim iznimkama.

Zovem neki dan jer hoću provjeriti ima li što od pošiljaka da čeka dostavu, a baba nadrkano odgovara da moram imati žuti list, ne mogu ovako provjeravati, takva je procedura i bla, bla. Ja joj kažem ok, ali da nisu ostavili obavijest već i prije i da mogu dati podatke koje treba - oib, broj osobe ili šta već da potvrdi identitet. Naravno neće, jer joj se nije taj tren dalo, a već sam prije provjeravao jednom na taj način bez problema (kad me pošiljatelj obavijestio da mi je paket došao u lokalni poštanski ured).

Zanima kome se može žaliti na postupanje službenika, a da ima ima nekog pravog efekta? Makar badava to kad svi u lancu ne valjaju, od pripitih poštara koji mi bacaju čikove po haustoru do bahatih pretilih šalteruša, a ni kradljiva uprava koja izmišlja nepostojeće naknade za pakete nije nimalo bolja. Prava hrvatska priča. Iskreno jedva čekam da konačno dobijemo nekog normalnog privatnog providera poštanskih usluga izvana, ja ću se odmah prebaciti pa neka ovi kreteni ostanu bez posla kad drugo ne zaslužuju.
Nightb1rd is offline  
Old 02.10.2015., 10:42   #314
Quote:
janick gers kaže: Pogledaj post
Jedna stvar koju sam već ranije spominjao.
Dakle, naručim neku sitnicu sa ebaya. free shipping.
Poštar mi donese na posao, traži 4,50kn.
Ali, uz to mi kaže, ako ne želiš to platiti, onda ti ostavim žuti papirić pa pokupiš na pošti i ne moraš to platiti.
Nedavno, bio sam na godišnjem, donosi mi pošiljku doma, nije me bilo i uredno mi to ubaci u sandučuć, znači nikakav papirić, normalno kao pismo.
Mislim, koja im je to jebena logika?
On pošiljku nosa sa sobom, ako je želim uzeti moram platiti 4,50 kn a ako ne želim, moram sam ići po to na poštu i ne moram platiti.
Isto tako, ako me ne zatekne doma gdje to mogu preuzeti, samo mi ubaci u poštanski sandučić i ne traži nikakvu naknadu.

Saznao o čemu se radi.
Naime, većina tih pošiljki ima plaćenu poštarinu "do poštanskog ureda", a pošta dostavu na adresu naplaćuje 4,50kn.
janick gers is offline  
Old 02.10.2015., 16:16   #315
Quote:
janick gers kaže: Pogledaj post
Saznao o čemu se radi.
Naime, većina tih pošiljki ima plaćenu poštarinu "do poštanskog ureda", a pošta dostavu na adresu naplaćuje 4,50kn.
I za to ne izdaje racun ...

Nadjem jucer zutu cedulju, odem na postu a tamo mi kazu da je posiljka 'na drugom pokusaju dostave'... Kreteni me zovu u postu po posiljku koju nemaju, nego su ju poslali ponovo s postarom ... Na kraju, jel, doma dodje postar i donese mi posiljku...


Ja budala......
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Old 02.10.2015., 16:17   #316
Nadam se da mu nisi platio?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Old 02.10.2015., 16:22   #317
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Nadam se da mu nisi platio?
Ovaj puta nisam (preporuceno pismo drzavne uprave), ali prije jesam... Kazem, gdje je racun, on veli nema racuna ... Na kraju ga natjeram da mi da nekakvu potvrdu i lijen kakav jesam ne posaljem ju Poreznoj.....

Jebe lud zbunjenog....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 02.10.2015. at 17:20.
Garofeeder is offline  
Old 03.10.2015., 18:00   #318
Meni za te 4,50 kn uvijek izda potvrdu.
janick gers is offline  
Old 03.10.2015., 19:46   #319
Quote:
janick gers kaže: Pogledaj post
Meni za te 4,50 kn uvijek izda potvrdu.
Izda potvrdu, ali ne racun koji je u ovoj banani obavezan....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Old 05.10.2015., 18:19   #320
Ja sam već poslao potrošačkom kodu dopis da provjere kako je pošta u stanju naplaćivati 5kn bez računa, s tim da nitko ne zna što to oni naplaćaju. Ja sam svojima rekao da ni slučajno ne podižu moju poštu za tih 5kn nego da ću sam u poštu ić po nju, ali nikako ih naučit.

Još sam čuo da su starcima retroaktivno naplatili 50kn za 10 prethodnih pošiljaka!!! To što oni kenjaju da ta poštarina nije plaćena u potpunosti nego do poštanskog ureda je vrlo upitno. Kako onda pismo od 3kn dođe do kuće?

Kina izdvaja hrpe količine novaca da subvnecionira svoj izvoz i svoju poštu, tj. ona plaća poprilične novce da se pobrine da i ukras od 5kn dođe do svakog pojedinca u cijelom svijetu. A sad su se naši našli prozvani jer im je skočila količina pošte zbog koje moraju razgibati noge.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.