Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2013., 21:48   #41
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Nema tu nikakve filozofije.

Za 5 kuna nemožeš kupiti stvar koja košta 50 kuna.

Po tebi dostavljač nema drugog posla nego tebi raditi uslugu noseći ti pakete koji za to nisu plaćeni,a uostalom i sam priznaješ da nemaš odgovarajući sandučić.
Da ti je ostavio papirić srao bi zašto ti je ostavio papirić.

Prema drugim dostavnim službama HP je mila majka
Znaci dodje ti poštar pred kuću sa paketom (ne pismom) i po tebi je normalno da ga ostavi ispred kapije na "izvolte" i ode jer eto njegov posao nije da ti pozvoni i priceka par sekundi da ga uruci osobno tebi na ruke (kad već paket ne može stavit u sanduce)
deki00 is offline  
Old 23.09.2013., 17:23   #42
Ako to pismo (ovdje kod tebe se ne radi o paketu) nije bilo plaćeno da se nosi na ruke dostavljač je pogriješio jer ti nije ubacio papirić jer nemaš odgovarajući sandučić za prijem takvih pisama.

Sljedeći put bi ti trebao ubaciti pisanu obavijest da staviš odgovarajući sandučić u kojeg može odlagati takva pisma, a ako to ne napraviš u roku 15 dana sva ti se takva pisma vraćaju pošiljatelju s napomenom "nemoguća dostava"

Kao što nemožeš u trgovinu za 5 kuna kupiti čokoladu koja košta 10 kuna tako nemožeš ni od dostavne usluge za x kuna očekivati postupanje kao kod dostavne usluge od y kuna.

Ali slažem se dostavljač je pogriješio što ti je ostavio pismo van sandučića i imaš se pravo žaliti na to
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Old 26.09.2013., 09:45   #43
Zalite se

Meni se isto dogadjali da mi pakete ostavlja po stubistu ili na sanducicu, ono bilo tko u prolazu moze maznuti
Pukao mi je film kada mi je jako vazne dokumente ostavio na sanducicu. Zalila sam se u posti, uvazili su zalbu, ispricali se i sad sve dostavljaju s papiricem direktno na stan, ako me nema doma ili je paket prevelik, ostave papiric.

Da su me ignorirali u postu, isla bi se zaliti i centralu.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Old 26.09.2013., 09:51   #44
evo ja ne mogu reć da me HP ikad zakinuo (ima doduše jedan dostavljač HP expresa koji pozvoni samo jednom i odma piše žuti papir i ode, dok ja dođem do vrata njega nema, dakle nije pričekao bar pol minute ali to je druga stvar i njegovog odnosa prema radu, drugi dostavljači HP exp. nisu takvi, al pošta mu neće dat otkaz i tu priča prestaje) ), dakle ništa mi nije falilo što je trebalo doć, no isto tako i s drugim službama (Overesas, Intereuropa) nisam imo problema.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Old 28.09.2013., 20:35   #45
Sa svojim lokalnim poštarima nemam problema, zbilja su dragi i svojom voljom su mi donosili pakete na posao dok sam radila, a poslije doma..kad sam ih htjela počastiti, nisu htjeli uzeti, i zbilja su uslužni i sve..pričam u množini, jer su se u jednom periodu vrtila 3 poštara, i svi su bili sasvim u redu..

Moje pritužbe idu općenito HP-u, jer su zbilja neodgovorni..jednom prilikom sam slala pošiljku sa povratnicom, nekih 60-ak kilometara udaljenosti i ta pošiljka nikad nije stigla.. niti su znali gdje je, kao odštetu dobili smo samo 5x uvećanu poštarinu i to je sve..
Slučajno sam naišla na temu, ali upravo jučer mi je stigla pošiljka iz UK sa Asosa..već masu puta sam naručivala, i znam kako dolaze njihove pošiljke, međutim ova nije bila originalno zapakirana od Asosa, nego je naknadno bila zalijepljena selotejpom i vrećica u kojoj se nalazio proizvod je bila poderana..srećom, sve je bilo unutra, i neoštećeno, ali tko ima pravo otvarati moje pošiljke? Bila je veća kutija i vjerujem da je taj koji je otvarao očekivao da ima više stvari, ali je unutra bila samo jedna torba..zar trebam strahovati za svaku pošiljku/paket koji šaljem ili očekujem?
__________________
Danas sam čula najbolje objašnjenje za greške: ''Ja ovaj život prvi put živim."
..Lana.. is offline  
Old 28.09.2013., 21:01   #46
Quote:
..Lana.. kaže: Pogledaj post
...
Slučajno sam naišla na temu, ali upravo jučer mi je stigla pošiljka iz UK sa Asosa..već masu puta sam naručivala, i znam kako dolaze njihove pošiljke, međutim ova nije bila originalno zapakirana od Asosa, nego je naknadno bila zalijepljena selotejpom i vrećica u kojoj se nalazio proizvod je bila poderana..srećom, sve je bilo unutra, i neoštećeno, ali tko ima pravo otvarati moje pošiljke? Bila je veća kutija i vjerujem da je taj koji je otvarao očekivao da ima više stvari, ali je unutra bila samo jedna torba..zar trebam strahovati za svaku pošiljku/paket koji šaljem ili očekujem?
isto se desilo i meni
u petak sam pokupila paket u posti, kutija je bila otvarana i nespretno zaljepljena obicnim selotejpom
kutija (s amazona) je bila dosta velika ali je unutra bila samo jedna lamaze igracka, da je bilo vise stvari bas me zanima da li bi sve bile na broju...
Peppa Pig is offline  
Old 28.09.2013., 21:52   #47
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
isto se desilo i meni
u petak sam pokupila paket u posti, kutija je bila otvarana i nespretno zaljepljena obicnim selotejpom
kutija (s amazona) je bila dosta velika ali je unutra bila samo jedna lamaze igracka, da je bilo vise stvari bas me zanima da li bi sve bile na broju...
Upravo to sam i ja mislila, sreća pa je bila torba samo..
__________________
Danas sam čula najbolje objašnjenje za greške: ''Ja ovaj život prvi put živim."
..Lana.. is offline  
Old 28.09.2013., 22:03   #48
Hmmm... :/
Ubuduće vam preporučam da paket istog trena otvorite pred poštarom (ukoliko vam ga nosi na kućna vrata), ili ako vas paket čeka u odabranoj poslovnici Pošte da ga otvorite pred djelatnicama, te da ti ljudi budu svjedoci krađe sadržaja paketa, a u vezi ove druge opcije - u poslovnicama Pošte su i kamere tako da i one bilježe situaciju.
stBoni10 is offline  
Old 28.09.2013., 23:42   #49
Quote:
..Lana.. kaže: Pogledaj post
Slučajno sam naišla na temu, ali upravo jučer mi je stigla pošiljka iz UK sa Asosa..već masu puta sam naručivala, i znam kako dolaze njihove pošiljke, međutim ova nije bila originalno zapakirana od Asosa, nego je naknadno bila zalijepljena selotejpom i vrećica u kojoj se nalazio proizvod je bila poderana..srećom, sve je bilo unutra, i neoštećeno, ali tko ima pravo otvarati moje pošiljke? Bila je veća kutija i vjerujem da je taj koji je otvarao očekivao da ima više stvari, ali je unutra bila samo jedna torba..zar trebam strahovati za svaku pošiljku/paket koji šaljem ili očekujem?
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
isto se desilo i meni
u petak sam pokupila paket u posti, kutija je bila otvarana i nespretno zaljepljena obicnim selotejpom
kutija (s amazona) je bila dosta velika ali je unutra bila samo jedna lamaze igracka, da je bilo vise stvari bas me zanima da li bi sve bile na broju...
otvarano je na carini

meni poštar ne nosi ništa doma, ali ipak sam pokupila nekoliko ovako zaljepljenih paketića kad sam naručivala s ebaya. pitala sam cure na forumu i rekle su mi da je otvarano na carini, ali nije carinjeno jer eto, nije .
dire Dawn is offline  
Old 29.09.2013., 02:07   #50
Zar otvaraju na carini pakete i iz EU? Ja sam mislio da se otvaraju i carine samo iz zemalja van EU.
Možda su im paketi bili "sumnjivi" (što god to značilo, jer danas se u svrhu borbe protiv terorizma, krijumčarenja droge, ne biraju sredstva), pa su ih išli otvarati.
Trebor01 is offline  
Old 29.09.2013., 02:18   #51
mislim da se otvaraju i zbog fejkova jer koliko ja znam i dalje je zabranjeno kupovat npr fejk starke. čula sam da su čak znali otvarati i osobne pošiljke tipa "slala mi teta iz Francuske majcu". da ne otvaraju tak random pakete (sumnjive kako ti kažeš) onda bi se faktički kokain mogao slati u RH bez ikakvog straha.
dire Dawn is offline  
Old 29.09.2013., 05:15   #52
Kada šaljete paket bitno je da ga šaljete kao VRIJEDNOSNU pošiljku, a ne kao preporučenu jer se u slučaju gubitka kod vrijednosne pošiljke nadoknađuje iznos naznačene vrijednosti paketa, a kod preporučene u Hrvatskoj maksimalno iznos peterostruke poštarine, a ako se paket šalje u inozemstvo iznos od oko 260 kn bez obzira na vrijednost sadržaja paketa.
Brazil is offline  
Old 29.09.2013., 08:05   #53
mozes mislit kak je moj paket bio sumnjiv
u amazon kutiji, obljepljen amazon selotejpom - jasno se vidjelo tko i sto salje
Peppa Pig is offline  
Old 29.09.2013., 21:40   #54
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
otvarano je na carini

meni poštar ne nosi ništa doma, ali ipak sam pokupila nekoliko ovako zaljepljenih paketića kad sam naručivala s ebaya. pitala sam cure na forumu i rekle su mi da je otvarano na carini, ali nije carinjeno jer eto, nije .
Paket je iz UK, tako da mislim da to ne ide na carinu. Ali možda se i varam. Uglavnom, prije kad sam dobijala pakete koji su prolazili carinsku kontrolu uvijek su imali na sebi oznaku da je otvarano na carini, mislim da je bio baš selotejp na kojem je pisalo koja carinarnica je u pitanju.

A ovo je bio obični prozirni selotejp.
__________________
Danas sam čula najbolje objašnjenje za greške: ''Ja ovaj život prvi put živim."
..Lana.. is offline  
Old 29.09.2013., 23:15   #55
Quote:
..Lana.. kaže: Pogledaj post
Paket je iz UK, tako da mislim da to ne ide na carinu. Ali možda se i varam. Uglavnom, prije kad sam dobijala pakete koji su prolazili carinsku kontrolu uvijek su imali na sebi oznaku da je otvarano na carini, mislim da je bio baš selotejp na kojem je pisalo koja carinarnica je u pitanju.

A ovo je bio obični prozirni selotejp.
mislim da random otvaraju i pakete iz EU inače bi prolazili i fejkovi i ilegalna roba (droga). meni su ovi otvarani bili zaljepljeni običnim selotejpom, a milijardu posto sam sigurna da u mojoj pošti nitko nije čeprkao... ako nisam u pravu (da je to otvarala carina) onda oprosti, ali kad sam i ja bila zbunjena zbog tih selotejp paketa rečeno mi je da je carina u pitanju.
dire Dawn is offline  
Old 30.09.2013., 14:21   #56
da samo pridonesem temi s još jednom pissed off stanarkom redivne nam Hrvatske... do prije par mjeseci pošiljke su stizale bez problema, nounazad cca. 3-4 mjeseca romijenio se poštar i od 15 naručenih paketa refund sam tražila za njih 11 (a najvjerojatnije ću tražiti za još 2. Dosad su mi stigla 2 paketića)!!!!! Zvala sam poštu u Dubravi žaliti se, oni zapisali primjedbu i nije se promijenilo NIŠTA. Sad naručujem pakete na mamu i stižu, ali stvarno moram reći da se nešto promijenilo s našom poštom. Češće su situacije da paketi kasne ili uopće ne stignu (iako je to na maminu adresu 1 na 10-ak paketa, a na moju adresu je vjerojatnost da neću dobiti paket skoro 100%)
Situacija je očajna a ja mislila da ćemo se ulaskom u EU postati zapadnjčkiji a ne još više Balkanci.
elly is offline  
Old 30.09.2013., 22:24   #57
Svašta, mislim da bi poludila da mi od 15 paketa dođe njih par, pa to je katastrofa.
Ja naručujem preko ebay-a, amazona i preko nekih stranica godinama i nestalo mi je mislilm oko 5 paketa ukupno. Dva paketa nakita, jedne lampe za buraza i par gluposti (neke kreme i sl.)..i u zadnje vrijeme mi isto sve stiže (večinom). Čak su mi tete iz pošte čuvale 2 tjedna paket jer su znale da sam na moru pa su čekale da se vratim, najbolje su.
Inače živim na Voltinu, a vidim da je Dubrava kao neka ''krim'' zona, jel.
Imala sam i ja par avantura sa poštarima, jedan je uzimao časopis na koji sam bila preplaćena..pa kad sam javila uredništvu rekli su mi da im se to stalno događa. Onda sam par puta pakete našla ugurane u sandučić nekom magičnom silom jer sam jedino sa škarama i nožem i sa potpunom devastacijom paketa unutar kaslića mogla doć do njega..al ajde, to mi je čak simpatično... treba se malo naradit za paket. Onda mi je jednom pozvonio susjed jer je podigo poštu umjesto mene ..pozdravljam poštenog suseda ovom prilikom..i tako, roman bi mogla napisati. U zadnje vrijeme primjećujem da ne nose pakete već samo ubace papirić da preuzmem u pošti..al to mi ne smeta.
Zadovoljna sam i sa Overseasom, preko njih šaljimo iz firme i sjećam se jedne situacije kad smo slali nekoj profi neke uzorke koje je ona trebala dobiti do 10 ujutro jer je imala neku prezentaciju..za 5 minuta sam došla do broja mobitela od kurira kojeg sam zamolila da joj što prije to donese, i dečko je stvarno odmah prekopao po paketima, našao njezim i van svoje rute prvo otišao njoj. Eto, svaka čast!
Nadam se da će ove horror priče prestati i da ne zalazimo u neko HP dark age...elly možda je do poštara, samo prijavi na pošti što ti se događa (probaj doć do nadređenog).
__________________
*All we need is LOVE*
Lotta_la is offline  
Old 30.09.2013., 22:31   #58
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
mislim da random otvaraju i pakete iz EU inače bi prolazili i fejkovi i ilegalna roba (droga). meni su ovi otvarani bili zaljepljeni običnim selotejpom, a milijardu posto sam sigurna da u mojoj pošti nitko nije čeprkao... ako nisam u pravu (da je to otvarala carina) onda oprosti, ali kad sam i ja bila zbunjena zbog tih selotejp paketa rečeno mi je da je carina u pitanju.
Sve je ok možda si u pravu, a možda sam i ja pretjerano reagirala zbog nekih prošlih loših iskustava.. Uglavnom, bitno da je prošlo kako treba s tim paketom..
__________________
Danas sam čula najbolje objašnjenje za greške: ''Ja ovaj život prvi put živim."
..Lana.. is offline  
Old 30.09.2013., 22:36   #59
Quote:
..Lana.. kaže: Pogledaj post
Sve je ok možda si u pravu, a možda sam i ja pretjerano reagirala zbog nekih prošlih loših iskustava.. Uglavnom, bitno da je prošlo kako treba s tim paketom..
kužim tvoju reakciju, pogotovo nakon svakakvih priča o pošti i poštarima. u mom gradu je prije kojeg mjeseca jedan dobio otkaz jer se ispostavilo da je 2 mj skupljao pakete i, pazi, pisma. ajd kužim kad ćape nešto s ebaya, mogu i dobro proć, al zadržat privatna pisma je apsurd jer gotovo nitko više ne šalje pare u kuverti .
dire Dawn is offline  
Old 02.10.2013., 19:52   #60
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Nije to nista novo. Ja kao firma saljem proizvode postom. Skuzila sam da u 90% slucajeva kad saljem na relaciji Zagreb-Zagreb posiljka jednostavno nestane. Posto nema broja za pracenje njih boli kurac. Zalila sam se, pisala mailove i uvijek dobivala odgovore da im je zao i da koristim skuplju uslugu

Odtad saljem pouzecem, a sve ostalo preporuceno . Za ono sto nije velika vrijednost saljem obicno.

Netko krade i to me uopce ne cudi. Cudi me samo kako se HP nije potrudio na i idiota i spiciti mu otkaz

90% pisama nestane...??????ne pričaj gluposti
lega_iz_osijeka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.