Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2014., 15:29   #1
Što otvoriti

Znači pitanje je što bi vi otvorili u ovoj lijepoj našoj,a da ne treba neki preveliki kapital...

pod kapital mislim na neke tvrtke koje ne trebaju imati preveliku imoovinu...znači tipa isplati se otvoriti obradu materijala, međutim pravi strojevi koštaju puno previše eurića...dok za recimo zaštitarstvo ili neki ručunovodstveni servis trebaš relativno malo imovine...

građevinska firma? jest da je građevina u k.. al ipak,posluje se i tu još, a ne treba neka prevelika lova, pogotovo niskogradnja....

any advice investitori?
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:03   #2
Za kliko para ?
bez para možeš otvorit softverašku firmu, arhitektonski ured, samo moraš kupit znanje, zaposlit etfovce ili arhitekte

a s lovom možeš od lounge bara do ćevabđinice dućana s biciklima željeznarije elektromaterijala , boje i lakovi ,zdrava organic hrana bio&bio , garden, šoderaški salon polovnih uvezenih auta, molerske firme, ugradnja knaufa firme itd

Zadnje uređivanje Loui : 08.07.2014. at 16:15.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:10   #3
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Za kliko para ?
čiste love malo, 100-200 000 kn...

al uz eventualno možda neke mecene i kredite,leasing za strojeve i sl.....
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:17   #4
Tema ti je poprilicno neozbiljna. Jeli trazis savjet u sto se isplati investirat?, ili trazis sto bi mi radili na tvom mjestu
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:18   #5
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Za kliko para ?
bez para možeš otvorit softverašku firmu, arhitektonski ured, samo moraš kupit znanje, zaposlit etfovce ili arhitekte

a s lovom možeš od lounge bara do ćevabđinice dućana s biciklima željeznarije elektromaterijala , boje i lakovi ,zdrava organic hrana bio&bio , garden, šoderaški salon polovnih uvezenih auta, molerske firme, ugradnja knaufa firme itd


e,kako okupiti kvalitetu,opet trebaš dosta love...al na to mislim,nešto tipa ureda, par kompova i ljudi,a ne proizvodne trake i sl...

kolika je konkurencija i jeli profitbilno...od crtanja konstrukcija do softvera?
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:19   #6
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Tema ti je poprilicno neozbiljna. Jeli trazis savjet u sto se isplati investirat?, ili trazis sto bi mi radili na tvom mjestu
i jedno i drugo, pogotovo ovo prvo, da uz ne neku preveliku investiciju, imam solidan profit,naravno uz puno rada...
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:22   #7
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
i jedno i drugo, pogotovo ovo prvo, da uz ne neku preveliku investiciju, imam solidan profit,naravno uz puno rada...
Ovo ti niko normalan ne moze rec

Kojeg si strucnog znanja
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:25   #8
arhitektura danas slabo stoji sve je propalo , softver jaka konkurencija ,

radi reklamne materijale za firme , privjesci olovke kalendari upaljači, usb stikovi, maske za iphone, rokovnici, samo i tu je veeeelika konkurencija

nema bez ogromne love danas, treba imati veliku lokalčinu na atraktivnoj lokaciji i nakrcat atraktivne robe pune police , a to košta , s tako malo love moraš imati neka posebna znanja da bi prodao znanje, softver, arhitektrura, pravo, ekonomija , pr, i takva neka prodavanja magle tj softvera , a za hardver treba milijun eura, lokal roba
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:26   #9
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ovo ti niko normalan ne moze rec

Kojeg si strucnog znanja
strojarstvo,iako bi dosta dobro kormilario u građevini ( duga priča,recimo da sam upoznat s time dosta),možda čak i više od ovog prvog...
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:33   #10
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
strojarstvo,iako bi dosta dobro kormilario u građevini ( duga priča,recimo da sam upoznat s time dosta),možda čak i više od ovog prvog...
Srtojarstvo je odlicno u drzavi koja ne gasi proizvodna radna mjesta, ali kako zivimo u drzavi koja gasi proizvodna radna mjesta, strojarstvo nije odlicno. Jebi ga A slicno je i s gradjevinom

Ako imas sta na moru, neku staru kucu, ulozi 100-200 iljada u nju i pretvori je u apartman-dva, i eto ti bar nesto pametno, i nekih prihoda od 2 miseca.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:36   #11
pa odi van kad si već ing.strojarstva to se vani traži , di ćeš ovdje ulagati, pa to je sitna lova, sve ćeš izgubiti u ovoj propaloj državi
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 18:24   #12
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
pa odi van kad si već ing.strojarstva to se vani traži , di ćeš ovdje ulagati, pa to je sitna lova, sve ćeš izgubiti u ovoj propaloj državi
ma znam,al opet i neki sam skeptik prema "van",mislim da trebaš biti prilično stručan da živiš dobro,pogotovo za nešto više kad odlaziš u totalno drugu okolinu...
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 11:40   #13
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
ma znam,al opet i neki sam skeptik prema "van",mislim da trebaš biti prilično stručan da živiš dobro,pogotovo za nešto više kad odlaziš u totalno drugu okolinu...
Dakle, moj kolega !

Što otvoriti ? Ništa ako nemaš bar nekakvu nadgradnju (što raditi , gdje i kome prodavati). Ipak je najbolje ići vani. Evo jučer me zove kolegica da joj je sin sa strojarstvom našao posao u Italiji i da putuje po svijetu. Plaća 3000 eura.
Uskoro će u Meksiko na 3 mjesece. A talijanski inženjeri ne bi išli tamo za tu plaću.

Ali se inače uvijek možeš prekvalificirati u kuhara

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...1&postcount=94

Ja sam se jedan veekend vraćao brodom sa rodnog otoka. Samnom su sjedili 4 diplomirana strojarska inženjera i jedan kuhar.
1. Inženjer star 60 godina je bivši direktor firme koja je imala u doba socijalizma 200 radnika. On sada radi kao tokar u vlastitom obrtu: zarađuje oko 5000 kuna
2. Inženjer star 53 godina radi kao profesor na selu i putuje svaki dan 30 km i zarađuje oko 6000 kn
3. Inženjer radi , 50 godina u firmi i ima plaću 5000 kn
4. Inženjer 54 godine, nezaposlen, radi kao ribar na crno i zradi oko 3000 kn
Kuhar ima 3 razreda srednje škole, 52 godine. Nakon srednje je otišao kuhati mornarima na jednu jahtu na azurnu obalu. Nije mu išla škola da bi studirao. Nakon toga je završio neke kurseve ( 2 puta po 4 mjeseca ) i počeo sam voziti jahte. Najprije male, a onda do 20 metara. Sada je kapetančić sa 2 mornara na jahti. Ima plaću 5000 eura


Evo jedne uspješne privatne firme: http://www.wlw.hr/CompanyInfo.aspx?companyId=0051356996

Ali je dugački put do uspjeha.

Zadnje uređivanje krena : 09.07.2014. at 12:04.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 15:51   #14
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Dakle, moj kolega !

Što otvoriti ? Ništa ako nemaš bar nekakvu nadgradnju (što raditi , gdje i kome prodavati). Ipak je najbolje ići vani. Evo jučer me zove kolegica da joj je sin sa strojarstvom našao posao u Italiji i da putuje po svijetu. Plaća 3000 eura.
Uskoro će u Meksiko na 3 mjesece. A talijanski inženjeri ne bi išli tamo za tu plaću.

Ali se inače uvijek možeš prekvalificirati u kuhara

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...1&postcount=94

Ja sam se jedan veekend vraćao brodom sa rodnog otoka. Samnom su sjedili 4 diplomirana strojarska inženjera i jedan kuhar.
1. Inženjer star 60 godina je bivši direktor firme koja je imala u doba socijalizma 200 radnika. On sada radi kao tokar u vlastitom obrtu: zarađuje oko 5000 kuna
2. Inženjer star 53 godina radi kao profesor na selu i putuje svaki dan 30 km i zarađuje oko 6000 kn
3. Inženjer radi , 50 godina u firmi i ima plaću 5000 kn
4. Inženjer 54 godine, nezaposlen, radi kao ribar na crno i zradi oko 3000 kn
Kuhar ima 3 razreda srednje škole, 52 godine. Nakon srednje je otišao kuhati mornarima na jednu jahtu na azurnu obalu. Nije mu išla škola da bi studirao. Nakon toga je završio neke kurseve ( 2 puta po 4 mjeseca ) i počeo sam voziti jahte. Najprije male, a onda do 20 metara. Sada je kapetančić sa 2 mornara na jahti. Ima plaću 5000 eura


Evo jedne uspješne privatne firme: http://www.wlw.hr/CompanyInfo.aspx?companyId=0051356996

Ali je dugački put do uspjeha.


ma znam,svjestan sam ja svega,da je naše tržište siromašno, da ljudi nemaju novaca, već se troši s hrpe i da će biti sve gore i gore...pokretanje nečega više je neka utopija da ostanem ovdje...

al opet ne volim ovaj balkanizam i ovu bijedu,ovo neodržavanje državne imovine,siromaštvo na svakom koraku...

mislim da je DE,AT I CH meta za jedan ugodan život....bio tamo i ta sređenost i kvaliteta života je nešto prelijepo...
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 09:05   #15
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Dakle, moj kolega !

Što otvoriti ? Ništa ako nemaš bar nekakvu nadgradnju (što raditi , gdje i kome prodavati). Ipak je najbolje ići vani. Evo jučer me zove kolegica da joj je sin sa strojarstvom našao posao u Italiji i da putuje po svijetu. Plaća 3000 eura.
Uskoro će u Meksiko na 3 mjesece. A talijanski inženjeri ne bi išli tamo za tu plaću.

Ali se inače uvijek možeš prekvalificirati u kuhara

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...1&postcount=94

Ja sam se jedan veekend vraćao brodom sa rodnog otoka. Samnom su sjedili 4 diplomirana strojarska inženjera i jedan kuhar.
1. Inženjer star 60 godina je bivši direktor firme koja je imala u doba socijalizma 200 radnika. On sada radi kao tokar u vlastitom obrtu: zarađuje oko 5000 kuna
2. Inženjer star 53 godina radi kao profesor na selu i putuje svaki dan 30 km i zarađuje oko 6000 kn
3. Inženjer radi , 50 godina u firmi i ima plaću 5000 kn
4. Inženjer 54 godine, nezaposlen, radi kao ribar na crno i zradi oko 3000 kn
Kuhar ima 3 razreda srednje škole, 52 godine. Nakon srednje je otišao kuhati mornarima na jednu jahtu na azurnu obalu. Nije mu išla škola da bi studirao. Nakon toga je završio neke kurseve ( 2 puta po 4 mjeseca ) i počeo sam voziti jahte. Najprije male, a onda do 20 metara. Sada je kapetančić sa 2 mornara na jahti. Ima plaću 5000 eura


Evo jedne uspješne privatne firme: http://www.wlw.hr/CompanyInfo.aspx?companyId=0051356996

Ali je dugački put do uspjeha.
Ipak su najbolje četri štrike. Ove četri kuhareve malo su poprijeko naišle, ali zadovoljavaju. Ima skoro veću plaću nego da je kapetan na tankeru.

Što se tiče same teme 'što otovriti', ja bih rekao kod nas najbolje ništa ako već nemaš vlastitu (kvalitetnu) ideju. To da će netko drugi dati svoje znanje i voditi posao.... malo sutra. Takve firme traju sve dok je stabilan dotok svježeg novca za pokretanje obrta. Kada to stane - staje i firma. Jedino ako želiš nekome pokupiti ideju, pa da ga navučeš pričom o 'zajedničkom projektu'. Kompa je dobra, ali dvojica su previše.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.

Zadnje uređivanje Deere : 11.07.2014. at 09:10.
Deere is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 12:38   #16
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Kompa je dobra, ali dvojica su previše.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 12:54   #17
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Kompa je dobra, ali dvojica su previše.
Kako onda funkcioniraju dionička društva sa stotinama tisuća suvlasnika? U današnje vrijeme ovo je totalno pogrešno, velike ribe jedu male i možeš uspjeti samo kao velik
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 17:40   #18
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kako onda funkcioniraju dionička društva sa stotinama tisuća suvlasnika? U današnje vrijeme ovo je totalno pogrešno, velike ribe jedu male i možeš uspjeti samo kao velik
Nemoj biti tako rigorozan, sve ovisi cime se bavis. Znam puno malih poduzetnika i obrtnika koji posluju jako uspjesno.

Postoje mnoge nise i podrucja koja jednostavno ne traze glomaznost, nego neke druge faktore.
Koncentriran is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 21:21   #19
Quote:
Koncentriran kaže: Pogledaj post
Nemoj biti tako rigorozan, sve ovisi cime se bavis. Znam puno malih poduzetnika i obrtnika koji posluju jako uspjesno.

Postoje mnoge nise i podrucja koja jednostavno ne traze glomaznost, nego neke druge faktore.
može li malo konkretnije??
__________________
od mog graha ostaješ bez daha :)
koloserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 11:40   #20
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kako onda funkcioniraju dionička društva sa stotinama tisuća suvlasnika? U današnje vrijeme ovo je totalno pogrešno, velike ribe jedu male i možeš uspjeti samo kao velik
Da, u uređenom sistemu to je moguće.
Kod nas je prevara manjinskih dioničara, partnera u poslu, toliko raširena, da je to uobičajena pojava, pravi modus operandi. To normalno državu nije briga, to se njih jednostavno 'ne tiče'. Oni ne mogu efikasno naplatiti porez, a kako bi onda riješavali sporove oko vlasništva?
Za poslovanje u Hrvatskoj ipak vrijedi: kompa je dobra, ali dvojica su previše.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.