Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 13:43   #61
Quote:
xfairguy kaže: Pogledaj post
Mladi više preferiraju hamburgere i taj đir, tako da je i klijentela sužena.
I ne samo mladi, bio sam u jednom hotelu na Mallorci koji je nudio puno više morske hrane nego je uobičajeno (govorim o švedskom stolu), dakle ne sardele nego skuplje ribe, rakove, školjke...pa je bilo brdo onih koji su jeli pomfrit i kečap i na kraju još pišu recenzije da hotel ne valja zbog te morske hrane
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 13:47   #62
[QUOTE=krena;54648712]
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post

U Zadru se godinama održavaju feštice u petak navečer. I bude ribica prženih na svakom kantunu: http://www.urbancult.hr/zadarske-fes...tkom-6680.aspx

I dobro idu. Ali idu dobro jer su besplatne. Na samo par mjesta u gradu imaš ponudu prženih srdela. Nisam čuo da se vlasnici hvale.
A i onaj što je htio skočiti sa zvonika je to radio zbog štanda za palačinke, a ne za srdele.
Da li je u pitanju puno posla ili premala potražnja za srdelama trebalo bi ispitati.
Ali je činjenica: http://zadardanas.hr/2014/07/turizam...zgorenom-ulju/


Takva nam je ponuda: pizza-cut, zavrnuti krumpiri u izgorenom ulju… Imamo jednoličnu ponudu s vrlo malo autentičnih restorana s ponudom hrane i pića ne samo za tijelo, nego i za dušu i užitak kroz autohtonu hrvatsku i dalmatinsku kuhinju. Turisti koji žele potrošiti na nešto osim suvenira koji su uglavnom iz Kine, namijenjenih za masovne turiste, teško da mogu nešto naći, uz iznimku likera Maraschino i još ponekog proizvoda
Pa trebalo bi i ispitati dali imamo premalo autentičnih restorana ili premalo gostiju koje to zanima, kao što sam napisao gore, nije baš da se ubijaju za morskom hranom čak i kad je besplatna.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 14:02   #63
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
...recimo u maroku imaju nešto slično,stave ti ribice s nekakvim umakom u lepinju,ne vidim zašto toga nema i kod nas
To im je pretpostavljam tradicionalno jelo i često se jede, samo po sebi tržište im je veće nego kod nas, nemaju sanitarne i ostale propise kao kod nas...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 14:15   #64
[QUOTE=neno1966;54648775]
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pa trebalo bi i ispitati dali imamo premalo autentičnih restorana ili premalo gostiju koje to zanima, kao što sam napisao gore, nije baš da se ubijaju za morskom hranom čak i kad je besplatna.



- Ne isplati se previše, ali može se živjeti - kaže Galošić. On opovrgava mišljenje predsjednika zadarskog ceha ugostitelja Dubravka Milina da ljudi jednostavno nemaju naviku zbog takve ribe otići u restoran, objašnjavajući time i neslavan kraj projekta “Srdela snack”. Stipe Knežević, predsjednik udruženja obrtnika, nenaviku ugostitelja da nude srdele i sličnu ribu objašnjava strahom da će im uz porciju male ribe i gemište ljudi satima zauzimati stolove i narušavati kredibilitet.

Ujednačene cijene za oboritu, plavu i ostalu sitnu ribu
Cijene su i za oboritu i za plavu i ostalu malu ribu prilično ujednačene. Za fratre, lubine, škrpine i zubace izdvojit će se od 270 do 400 kuna po kilogramu, a za domaće lignje, lubine i podlanice iz uzgoja od 240 i 250 kuna. Porcija girica stoji 30 i 35 kuna, a srdele koje smo našli jedino u Stomorici 35 kuna. Slane srdele ili marinirani inćuni stoje 15 kuna porciji.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 14:25   #65
Ako ugostitelj kaze - moze se zivjet znaci da mlati pare . Kuka ko ima .
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 15:22   #66
[QUOTE=neno1966;54648775]
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pa trebalo bi i ispitati dali imamo premalo autentičnih restorana ili premalo gostiju koje to zanima, kao što sam napisao gore, nije baš da se ubijaju za morskom hranom čak i kad je besplatna.
Pogledaj onda jednom kad se građanima, prigodom neke manifestacije i druge prilike, dijele srdelice ili lignje.

I pored toga što smo izuzetno mali potrošači ribe, nemožeš doći na red

red za bilo šta besplatno čekaju i ono koji imaju savim dosta sredstava da to i plate.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 15:30   #67
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
Pa taj ff i je na trznici .
pa i bilo je za očekivati

iako to nije problematično ako mu posao ide, radi ga cijele godine , prostor nije reprezentan i uz lošiju kvalitetu cijene mogu biti i 27 kn za porciju.

U blizini riječke tržnice iamju 2 restorana koje imaju u ponudi pretežno ribu i rade savim dobro, ponekad nemožeš naći stol a cijene su vrlo pristupačne.

Cijene na takvim lokacijama mogu biti podosta niže , nego kod nekoga tko radi sezonski 4-5 mjeseci (od toga 2 dobro) a ,ora ispunjavati uvjete kao da radi cijele godine.
Nigdje cijene nisu jedna u turističkim i neturističkim lokacijama.

Popi piće na Trgu San Marco u VE pa ćeš vidjeti koliko će ti zaračunati.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 15:31   #68
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post

Pogledaj onda jednom kad se građanima, prigodom neke manifestacije i druge prilike, dijele srdelice ili lignje.

I pored toga što smo izuzetno mali potrošači ribe, nemožeš doći na red

red za bilo šta besplatno čekaju i ono koji imaju savim dosta sredstava da to i plate.
Da to stoji, ali ne znači da bi oni bili spremni to i kupiti. Niti ne toliko zbog cijene, te fešte su jednostavno drugi štimung. A sve i kada bi čisto sumnjam da je to tržište dovoljno veliko.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 15:37   #69
[QUOTE=#kocar#;54647818]
Quote:
more kaže: Pogledaj post

Govorio sam o ručku spremljenom doma a ne u restoranu

Takv ručak može koštati u restoranu /samoposlugi 40 Kn i da ne bude skupo,
doda na to piće i kakvu salatu i dođeš do 60 kn, što je još uvijek vrlo prihvatljivo za gosta.

Možda to nije prihvatljivo za vas južnjake i 400% marže je malo za silni proliveni "dalmatinski znoj"
u restoranu marža ispod 300% je pušiona.
konobari bi htjeli 2000 € plače,kuhari 3000€ država želi 50% svega a gosti vrhunsku hranu i uslugu ispod cijene koštanja.
ne ide to baš tako.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 15:51   #70
U ovom ff radi samo pecenjar i konobarica a ponekada pecenjar oboje .
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 16:01   #71
Propalo je jer je ideja sranje.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 16:19   #72
Ideja nije sranje nego hrvati nemaju kulturu jedenja ribe.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 16:28   #73
neka proba neko od vas genijalaca (sala mala) otvoriti kiosk i to ne kazem na frekventnom mjestu nego na nekom skoro bez veze? ajde nek proba pa naleti na (naj)nize rangirane opcinske referente? nakon 2 mjeseca nece se maknuti sa mjesta a rijec (samo)ubojstvo ce dobiti sasvim vidljivo i prakticno znacenje.
neces kiosk, oces u svojoj kuci? haha, dobra, probaj. neces u svojoj kuci, oces u PP koji si kupio po 2500 eur/m2 i koji je[B]registriran kao P P[P/B]? ako savladas birokraciju - samo napred don quijote- susjede neces. Ribice? jedino ako si lud! te smrdi, te ventilacija, te prijave svaki drugi dan. ljubomorni jalni susjedi su gori od vjetrenjaca u opcini. oces u iznajmljenom objektu koji je (bio) restoran. probaj, imas 80% sanse da ce te vlasnik (obicno sipac) unistiti sa ludjackom najamninom i svaka racunica ti ode u krasni murac odmah na pocetku. ako nekim cudom uspijes rijesiti pocetne probleme oko prostora, uredjenje ima da te ubije na mjestu. Primjer iz mojeg objekta: plinska friteza. mali prostor, ne mogu smjestiti bocu nego u prostoriju iza- izmedju friteze i boce- zid od knaufa. probusis rupu, provuces gumenu cijev, spojis, friteza reda, ribice peces. da, ali samo u tvojim snovima. jer izmedju friteze i pecenih ribica je protupozarni inspektor. ne moze to tako sefe, mora biti bez zida izmedju. pa kako, ne mogu srusit zid kad mi je tamo odvojeno skladiste (po propisu), a ovdje nema mjesta. ne znam gazda, to je vas problem. ovako ne moze! dolazi drugi put- izmijenjeno stanje. boca na terasi, kroz zid provucena metalna cijev sve spojeno fitinzima kao da je u boci zyklon B. ajme meni sta ste to napravili? pa eto nema mjesta ne moze unutra, mozda moze vani. a nikako ne, ovo vam je sada plinska stanica, za to morate imati projekat od ovjerenog projektanta, dozvolu grada, dozvolu MUP-a, mora biti ogradjeno, ograda mora imati propisno uzemljenje (za koji treba ovjereni projekat) i tek onda dolazim ja, protupozarni inspektor. dok on to govori, ja vec pripremio uze smotano na prvoj smokvi. ali ako prodjes sve ove prepreke, i pocnes peci te usrane ribetine pojavljuje se uvijek gladna neman od koje nema spasa- hrvatska drzava.
u racunicu treba uzeti jos dobavljace, radnike kojima je placa uvijek premala, a posla uvijek previse (ako ne radi familija), goste kojima je sve preskupo a porcije premale, pijance koji upadaju u lokal, radna vremena, dolaske policije jer neko razbija casu kraj tvog lokala, provale itd itd itd.
inace sama ideja srdela snaka nije losa, megalomanska da, ali ipak ok kad bi se samo ljudima dozvolilo da rade.
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 16:33   #74
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
U ovom ff radi samo pecenjar i konobarica a ponekada pecenjar oboje .
ne moze. ko onda naplacuje?
po pravilniku o rukovanju prehrambenim artiklima ista osoba ne smije pripremati hranu i naplacivati. ili moze, ali mora nakon sta je izasla iz kuhinje/kuhinjskog dijela i naplatila uslugu te ispostavila racun, promijeniti zastitnu odjecu, dezinficirati ruke i tek onda ponovo uci u pripremnicu. onda pripremi slijedecu narudzbu, izda je i ponovi cijeli postupak. ako imas 3 porcije/sat moze, ali tada ce ti lokal biti plesala je jedno ljeto (i zavrsila u dugovima do guse).
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 16:42   #75
Quote:
obi wan kenobi kaže: Pogledaj post
protupozarni inspektor. ne moze to tako sefe, mora biti bez zida izmedju. pa kako, ne mogu srusit zid kad mi je tamo odvojeno skladiste (po propisu), a ovdje nema mjesta. ne znam gazda, to je vas problem. ovako ne moze! dolazi drugi put- izmijenjeno stanje. boca na terasi, kroz zid provucena metalna cijev sve spojeno fitinzima kao da je u boci zyklon B. ajme meni sta ste to napravili? pa eto nema mjesta ne moze unutra, mozda moze vani. a nikako ne, ovo vam je sada plinska stanica, za to morate imati projekat od ovjerenog projektanta, dozvolu grada, dozvolu MUP-a, mora biti ogradjeno, ograda mora imati propisno uzemljenje (za koji treba ovjereni projekat) i tek onda dolazim ja, protupozarni inspektor.
ja te apsolutno razumim,uopče nema smisla raditi u RH mi u etiopiji a inspekcije misle da smo u Tokiu i naravno da smo japanci
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 16:43   #76
[QUOTE=more;54650089]
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
u restoranu marža ispod 300% je pušiona.
konobari bi htjeli 2000 € plače,kuhari 3000€ država želi 50% svega a gosti vrhunsku hranu i uslugu ispod cijene koštanja.
ne ide to baš tako.
300% na hrani

onda je najbolje dilati drogu, kamatariti a može i malo rentijerstva i koja iljadica eura za lokalčić od 30 m2.

I šta onda plačemo ako nam konobari imaju 2 iljade eura(' šta zamrače), kuhari 3000 , državi 50 % a gazda se fura u mečki.

Me nema toga ni u jamerici
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 16:44   #77
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Ideja nije sranje nego hrvati nemaju kulturu jedenja ribe.
to onda znači da je ideja sranje.Ko da u indiji ideš radit restoran koji poslužuje samo govedinu i majmunovo meso
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 16:53   #78
Pretjerujes

riba kod nas nije sveta zivotinja. Niti je kupovna moc toliko mizerna.

Nego ipak manje prolazi nego mesina. Ili bi svi samo petkom .

plus jos su lose razradili koncept.



Ako tjedni obrtaj nije dovoljan treba se seliti. Sto znaci ne stalna lokacija nego ovo:



6/7 dana tjedno, svaki dan druga prometna lokacija u koncesiji. i da vidis. Samo treba vremena da se ljudi naviknu.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 17:05   #79
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Pretjerujes

riba kod nas nije sveta zivotinja. Niti je kupovna moc toliko mizerna.

Nego ipak manje prolazi nego mesina. Ili bi svi samo petkom .

plus jos su lose razradili koncept.



Ako tjedni obrtaj nije dovoljan treba se seliti. Sto znaci ne stalna lokacija nego ovo:



6/7 dana tjedno druga prometna lokacija u koncesiji i da vidis. Samo treba vremena da se ljudi naviknu.
hahaha, maro marice duso i srce
POKRETNI OBJEKAT?!?!?!?!

ti si lipa i pametna ali skuzajte, pojma nemas o cemu pricas. ako je ista kod nas NEMOGUCE pokrenuti onda je to pokretni objekat. ali da ne pricam puno, prolistaj opcinske pravilnike o tome gdje se mogu postavljati, koji papiri trebaju i pogotovo koji su minimalni uvjeti te sta je dozvoljeno u njima posluzivati!!! end plas, ovo na slici je prikolica pa pogledaj sta je po zakonu o cestovnom prometu potrebno za njeno premjestanje.
i na kraju FYI, to sta vidis na slici kosta oko 50-60.000 ojrica, osnovna verzija (bez prajm muvera, po naski receno vucno vozilo).
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 17:09   #80
Nije neregistrirana kamp kucica pa da treba labudica

Po tezinskj klasi ide iza neceg sto lici na prednji dio furgona
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.