Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2015., 20:28   #101
Kao sirovina za izradu plastičnih vrećica rabi se etilen - neotrovan plin kemijske formule C2H4, koji se dobiva kao višak pri preradi nafte ili prirodnog plina. Međutim kod proizvodnje papira osim što se za 1 t papira potroši najmanje 3,5 t drvne mase, koriste se i brojne kemikalije (natrijev sulfat, natrijev hidroksid, magnezij, amonij bisulfid, klor, titan dioksid, polialuminij klorid) te se bitno zagađuju otpadne vode gdje je najopasnija prisutnost klora i teških metala. Pri izradi platnenih vrećica najčešće se koristi pamuk. Današnji podaci govore da se pamuk uzgaja na oko 3% svjetskih obradivih površina, a da se taj uzgoj tretira s 25% svjetske proizvodnje pesticida i herbicida.

9. Da bi se proizvela tona polietilena od koje se proizvode oko 200 000 plastičnih vrećica nije potrebno trošiti vodu, međutim da bi se proizvela tona papira od koje se prosječno proizvede oko 10 000 papirnatih vrećica potroši se 15 do 20 tisuća vode, dok se samo za jednu platnenu torbu potroši oko 2 700 litara vode odnosno za tonu pamučnog platna oko 10 - 17.000.000 litara vode. Da je potrošnja vode toliko velika dokazuje danas već presušeno Aralsko jezero. Uzgoj i prerada pamuka danas troši ukupno više od 2,6 % svjetske potrošnje vode.

ps ne reciklirajte papir, užasno je glupo, troši puno i zagađuje još više vode
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 08:05   #102
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
da nije Todorića ne bi bilo jeftinog benzina

i za to mu veliko hvala, zato pokušavam što više kupovati kod njega
jeftiniji od gen. čermaka ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 10:51   #103
ne znam koliko je kod čermaka,ali sam primjetio da je najjeftinije gorivo
a ina samo na benzinskoj blizu njih ima koju lipu više, drugdje je uredno viša cijena

eto zašto idem u konzum
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 02:44   #104
Neki ovdje imaju problema s logikom...pogotovo ovaj najglasniji koji valjda tek eksperimentira s kritičkim razmišljanjem pa se nije još skroz snašao.

Konzum od ove vrećice ima dvostruku korist, 1. reklamiranje, 2. primanje novca za tu vrećicu. To nije ok.

Automobil ima oznaku proizvođača na sebi, ali druga je stvar kad na okviru tablica ili na zadnjoj šajbi piše ime ovlaštenog distributera kod kojeg si auto kupio. To je besplatno oglašavanje jer on nije napravio taj auto.

Koliko znam, taj okvir tablica ne naplaćuju nego ti ga poklone. I zato je to ok. Da naplaćuju 25 kn, ne bi bilo ok.

Konzum bi trebao biti zahvalan što si uopće pristao paradirati s vrećicom koja nosi njihov logo po kvartu.

Onaj tko misli da je to "samo vrećica" i "samo 1 kn" neka se zapita zašto krupni kapital ima interes potrošiti vrijeme i trud da izbaci odredbu o zabrani naplaćivanja vrećica s vlastitim logotipom. Mislim, toliko se truditi i ići kršiti zakon, raditi mito i korupciju, dogovarati se i sastajati na janjetini, sve zbog vrećice od pola kune?

Razlika između Todorića i vas je što su njemu te vrećice važne.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 03:46   #105
Trebalo bi vrećice naplaćivati barem 10 kuna kako bi ljudi počeli koristiti onaj organ između ušiju.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 09:33   #106
Netko tko kupi Coca Colu ili Adidas, kupuje to baš iz razloga jer je to Coca Cola ili Adidas.
A u ovom slučaju nitko ne traži baš Konzum vrećicu, već običnu najlonsku vrećicu za artikle koje je kupio, a oni uz to podvaljuju vrećicu sa reklamom ( i naplaćuju), umjesto obične bijele vrećice kakvu npr u Rijeci daje Brodokomerc i naplaćuje 1kn.
Ako npr u Bata trgovini kupim tenisice ili cipele određenog brenda, oni mi to stave u Bata lijepu vrećicu koju naravno ne naplaćuju.
Tako radi skoro svaki dućan.
Jeste li kad kupili komad odjeće ili obuće, dobili vrećicu sa logom trgovine i istu vam naplatiili? Ne vjerujem.
U tome je poanta.
Ako kupujemo neki prozivod, često ga kupujemo baš zbog tog brenda, tj gotovo u svim slučajevima, jer volimo neko piće, jelo, tenisice, traperice, a ovdje ne tražimo Konzum vrećicu i zato je ne bi smjeli naplaćivati !
Dakle, ili bi trebali imati kao artikal u ponudi no name vrećice i naplaćivati ih 50 lipa, kunu nebitno, ili bi trebali dijeliti besplatno svoje reklamne vrećice.
Pritom ne mislim samo na Konzum, već naravno na sve koji to rade.

Netko će reći, nitko nas ne tjera da kupimo te vrećice, istina.
Drugi će reći, nosimo vrećice od kuće i ne dajmo im zadovoljstvo, i to stoji.
Ali to je opet mlaka i nikakva reakcija, i guranje problema pod tepih, kojima bi se netko trebao pozabaviti i regulirati to kako treba.
Sve i da velika većina radi gorenavedeno i ne da im to zadovoljstvo, u golemom stadu uvijek se nađe dovoljno naivnih ovaca i pušača sa motom "jebeš kunu", da naš dobri Toda i ostala bratija zadovoljno trljaju ruke i dobiju povod za nove ideje izbijanja koje lipe iz novčanika stoke sitnog zuba.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 09:50   #107
Quote:
janick gers kaže: Pogledaj post
Netko će reći, nitko nas ne tjera da kupimo te vrećice, istina.
Drugi će reći, nosimo vrećice od kuće i ne dajmo im zadovoljstvo, i to stoji.
Ali to je opet mlaka i nikakva reakcija, i guranje problema pod tepih, kojima bi se netko trebao pozabaviti i regulirati to kako treba.
Sve i da velika većina radi gorenavedeno i ne da im to zadovoljstvo, u golemom stadu uvijek se nađe dovoljno naivnih ovaca i pušača sa motom "jebeš kunu", da naš dobri Toda i ostala bratija zadovoljno trljaju ruke i dobiju povod za nove ideje izbijanja koje lipe iz novčanika stoke sitnog zuba.
One ljude koji kupuju te vrećice i istovremeno se zbog toga ljute na sebe i druge bi trebalo izdvojiti, zakeljit im na čelo naljepnicu IZVORNO HRVATSKO i izvozit ih pod trgovačkim nazivom BUDALA.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 11:02   #108
Quote:
janick gers kaže: Pogledaj post
...Pritom ne mislim samo na Konzum, već naravno na sve koji to rade...
Zašto taj post onda ne staviš na politiku, pravo...ili gdje već s obzirom da nema veze samo sa Konzumom?
btw. koliko si ti puta čim si vidio nekoga sa vrećicom Konzuma odmah i otrčao u Konzum i kupio nešto? Želim reći da je takva "reklama" besmislena.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 12:17   #109
Ovdje je Konzum u naslovu teme, ali pretpostavljam da se odnosi i na druge, inače bi bilo licemjerno.
Reklama kao takva je besmislena, istina, ali ne mijenja na stvari.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 09:24   #110
Kupila sam u DM-u ovu jagodicu:
http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v6/5...gs-DM-096-.jpg

Mislim da je kostala 10kn.
I lijepo sve stane unutra.....
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 18:05   #111
Nije ovjde problem kupnja i prodaja vrećica već u tome da Konzum krši zakon i nikom ništa i pri tome sebe stavlja u povoljniji položaj u odnosu na ostale učesnike u maloprodaji

I inspekciji ništa ne poduzimaju, ameri i njemci bi Konzumu opalili takvu kaznu da mu to više nikad nebi pala na pamet (kršenje zakona na to mislim )
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 18:08   #112
Quote:
janick gers kaže: Pogledaj post

Netko će reći, nitko nas ne tjera da kupimo te vrećice, istina.
da li uopće mogu kupiti najobičniju bijelu vrećicu bez tiska i da nije zeleno-crvena???

ako da, kupujmo bijelo!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 18:12   #113
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
da li uopće mogu kupiti najobičniju bijelu vrećicu bez tiska i da nije zeleno-crvena???

ako da, kupujmo bijelo!
Mislim da ne, imaju one male po 30 lipa, također sa njihovim logom i imenom.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 18:15   #114
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Nije ovjde problem kupnja i prodaja vrećica već u tome da Konzum krši zakon
Koji zakon?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 18:26   #115
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Koji zakon?


imaš pravo već dugo nisam pratio, znam da je bilo, sad sam išao provjeriti ukinuli ga (vrli ministar Vrdoljak ). Pod izlikom da će se manje kupovat jest jarca samo se povećala prodaja

Ili zabranit prodaju plastičnih vrećica ili zabraniti prodaju reklamnih nema tu sredine.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 18:30   #116
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
da li uopće mogu kupiti najobičniju bijelu vrećicu bez tiska i da nije zeleno-crvena???

ako da, kupujmo bijelo!
jedna trgovina u VŽ nudi upravo takvu i super je
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 18:48   #117
U Konzumu, one njihove slabije vrecice su sada 89lipa. Bar nisu 90 xD
evilche is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 09:39   #118
Quote:
evilche kaže: Pogledaj post
U Konzumu, one njihove slabije vrecice su sada 89lipa. Bar nisu 90 xD
lažeš--koštaju 30 lipa.
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 10:02   #119
bas sam se pitao da li je to jos uvijek na snazi...
ja iz principa ne kupujem nikad vrecicu. bilo to u konzumu ili negdje drugdje.
Zasto da placam da nekog reklamiram.
pa budem onaj skrtac koji potrosi novce na gluposti ali nedam kunu za vrecicu pa sve to nosim u rukama i molim boga da mi ne popada do auta
naravno da mi se svi frendovi smiju i sramota ih je kad ja nedam kunu za vrecicu.
a ako idem ciljano u ducan nosim svoju vrecu
__________________
"Mislim da je za bijeg iskoristio selidbu divljih ptica. "
jin18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 12:54   #120
zašto ne koristiš kolica ?
DAMIRSAMOBOR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.