Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2015., 16:24   #1
cevapdzinica u brasiliji ?

Brasilija ima 3.500.000 stanovnika a niti jednog mijesta gdje bi se pojeli cevapi . Posto je brazil u BRICS znaci da npreduje brzo. Uvjeti za trajno otvaranje posla u brazilu su 50 000 $ ili 10 zaposlenih . Minimalna placa je 788 brl ili 252 $ dakako da ti u pecenjari nebi imali vise . Da li uopce ta ideja ima smisla u tako velikom gradu ? Ne kazem da kod njih nema rostilja ali nena cevapa , sis cevapa , pljeskavica , kajmaka , somuna itd . Kako vam se ta ideja cini ?
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 19:49   #2
otvori pa javi
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 19:53   #3
E jebo ga ti, ćevabdžinica... Jednačenje suglasnika po zvučnosti...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 21:18   #4
Pa ako u kulturnoj njemackoj idu cevapcici mit ajvar ?
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 19:43   #5
Kulturna Njemačka ima veliku Balkansku dijasporu koja pohodi takve objekte sa ćevapima.

Inače druge svjetske nacije i nisu nešto oduševljene sa ćevapima koliko čujem od moje familije po dijaspori od kojih su neki vrlo brzo stavili ključ u bravu.
Neke ćevabdžnice po Astoriji u New Yorku i Melbournu rade dobro, ali samo zahvaljujući velikoj Balkanskoj dijaspori kako čujem...

Inače kraj ovakvih kvalitetnih brazilskih odrezaka i specijaliteta s roštilja ćevap nema šanse
https://www.google.com/search?q=braz...w&ved=0CE8QsAQ
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 00:08   #6
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
Brasilija ima 3.500.000 stanovnika a niti jednog mijesta gdje bi se pojeli cevapi . Posto je brazil u BRICS znaci da npreduje brzo. Uvjeti za trajno otvaranje posla u brazilu su 50 000 $ ili 10 zaposlenih . Minimalna placa je 788 brl ili 252 $ dakako da ti u pecenjari nebi imali vise . Da li uopce ta ideja ima smisla u tako velikom gradu ? Ne kazem da kod njih nema rostilja ali nena cevapa , sis cevapa , pljeskavica , kajmaka , somuna itd . Kako vam se ta ideja cini ?
Dobro jes' ti ikad jeo juznoamericki grill?

Cuj njega, cevapi
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 00:09   #7
nije mi jasno...trolas ili...

Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
Brasilija ima 3.500.000 stanovnika a niti jednog mijesta gdje bi se pojeli cevapi . Posto je brazil u BRICS znaci da npreduje brzo. Uvjeti za trajno otvaranje posla u brazilu su 50 000 $ ili 10 zaposlenih . Minimalna placa je 788 brl ili 252 $ dakako da ti u pecenjari nebi imali vise . Da li uopce ta ideja ima smisla u tako velikom gradu ? Ne kazem da kod njih nema rostilja ali nena cevapa , sis cevapa , pljeskavica , kajmaka , somuna itd . Kako vam se ta ideja cini ?
Kolega,

Jel ti tamo zivis(pa pitas nas ) ili samo guglas...?!

Inace evo dobre sam volje pa cu iznest svoje stajaliste obzirom da se radi o "de cevapima"
Neznam kako je u Braziliji,al ono sto znam....nemoj "siptaru prodavat burek"..
Ukratko brazilci(kao i paragvajci i argentinci) su teski mesozderi i imaju vrhunski rostilj i opcenito meso u tom smislu...tako da u toj kombinaciji serirat mljeveno meso(nase) mislim da bi polucio vrhunski odjeb u vidu expresnog zatvaranja lokala.
Nihovi restorani tipa Rodizo(rostilj jelte) ili Curasarija(stejk) ili PorKilo...nemozes jednostavno konkurirat...

http://www.tripadvisor.com/Restauran...na.html#photos

Od "stranih" koliko sam skuzio jedino puse Susi-foru i nesto sitno Slavenske restorane...obzirom da prvih ima ko mrava a dugih isto ima ne mali broj,dakle prezivljavaju od dijaspore a ne od brazilaca..
A obzirom da balkanaca u juznoj,tj u brazili uma toliko da bi svi vjerovatno stali u tu pecenjaru...rezultat bi bio izvjestan.

Ja bi kod nih mozda probao sa kafanon ili folkotekom...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 05:14   #8
Najveci ff lanac u brazilu zove se HABIBI ( dragi na arapskom ) .. Nemoj mi sada reci da ima vise arapa u brazilu od balkanaca ?!?
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 06:36   #9
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
Najveci ff lanac u brazilu zove se HABIBI ( dragi na arapskom ) .. Nemoj mi sada reci da ima vise arapa u brazilu od balkanaca ?!?
Habibi se ne miješa u njihovo tradicionalno mesožderstvo a ti bi baš to htio napraviti. Kao što je netko napisao "ne prodaj burek šiptaru" ali možda bi mu mogao prodati nešto iz Habibija.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 06:39   #10
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
Najveci ff lanac u brazilu zove se HABIBI ( dragi na arapskom ) .. Nemoj mi sada reci da ima vise arapa u brazilu od balkanaca ?!?


pa ima ih 3 puta više nego hrvata u hrvatskoj....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 07:26   #11
Znaci brazilcu je bliza tufahija od cevapa ?
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 07:34   #12
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
Znaci brazilcu je bliza tufahija od cevapa ?
Ne, nego meso je njegov teritorij i ne treba mu blizina ćevapa.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 08:08   #13
Kao da u Japanu otvoris srdela-snack.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 09:30   #14
sve je u imenu LOS CHEVAPOS GRANDE .
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 09:57   #15
www.habibs.com.br
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 11:48   #16
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
sve je u imenu LOS CHEVAPOS GRANDE .
Što se onda čeka i kad ćeš više otvoriti to....
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 12:07   #17
Quote:
shatun kaže: Pogledaj post
sve je u imenu LOS CHEVAPOS GRANDE .
Samo pazi da ne poberes batine
Po tom imenu je tamo za ocekivat barem dvije kile cevapa u somunu
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 15:14   #18
treba mi jedan bosanac za rostilj i sipac za somun . all innclusiv ponuda
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 15:25   #19
big mac im je 5.21 usd ili 13.50 brl znakle cevapi 20.00 reala
?
http://www.economist.com/content/big-mac-index
shatun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 16:00   #20
Sure. Sklepano od strane onih volontera :klap:
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.