Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2015., 11:10   #241
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Zaboli me što hrvatska država ne bi garantirala za deviznu štednju kada je u eurozoni to domaća valuta i tamo garantiraju za nju I po sto i prvi put, Slovenija nije daleko.
Ti ne kužiš bit, nisam bitan ja i kakvu ću kamatu ili uvjete imati nego što država neće imati kunsku štednju ni sa batinom ni sa mrkvom. Kao što je more napisao gore, budale su oni koji nisu štedili u kunama a opet većina je takvih i ostati će takvi.
Da i kad bi vas najmanje 50% otišlo van granice i tamo negdje štedjeli eure naš bankarski sustav bi postao supermegastabilan to jest najstabilnije na planeti zemlja i okolici.ali kad bi vas svih.Ali dobro je devizni se depoziti smanjuju i to točno pravim tempom da ne uzdrma bankarski sistem a i skok $ i ostalih valuta prema € je učinija ogromnu korist bankarskom sektoru u hrvatskoj.na primjer štednja u $ je konstatno u RH oko 1 miljardu $ skoro pa konstatna +- do 10% u eurima 13-14 miljardi € sve skupa manje od 16 miljardu € i 35,1 miljardi kn oročenih sredstava.što iznosi 158 miljardi kuna ukupne oročene štednje građana RH
i taman dolazimo na to da vas oko 50% odnesete svoju deviznu štednju vani i prepustite brigu drugima o tim srestvima.
Ja ti preporučam da odneseš svoju štednju u zemlju di je € domaća valuta
1-grčka
2-cipar
3-slovenija
4-italija
5-portugal
svi će te dobro dočekati.
SAmo od početka godine je devizna štednja smanjena za 428 miljona € a kunska povečala za 500 miljona kuna.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 11:53   #242
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Da i kad bi vas najmanje 50% otišlo van granice i tamo negdje štedjeli eure naš bankarski sustav bi postao supermegastabilan to jest najstabilnije na planeti zemlja i okolici.ali kad bi vas svih.Ali dobro je devizni se depoziti smanjuju i to točno pravim tempom da ne uzdrma bankarski sistem a i skok $ i ostalih valuta prema € je učinija ogromnu korist bankarskom sektoru u hrvatskoj.na primjer štednja u $ je konstatno u RH oko 1 miljardu $ skoro pa konstatna +- do 10% u eurima 13-14 miljardi € sve skupa manje od 16 miljardu € i 35,1 miljardi kn oročenih sredstava.što iznosi 158 miljardi kuna ukupne oročene štednje građana RH
i taman dolazimo na to da vas oko 50% odnesete svoju deviznu štednju vani i prepustite brigu drugima o tim srestvima.
Ja ti preporučam da odneseš svoju štednju u zemlju di je € domaća valuta
1-grčka
2-cipar
3-slovenija
4-italija
5-portugal
svi će te dobro dočekati.
SAmo od početka godine je devizna štednja smanjena za 428 miljona € a kunska povečala za 500 miljona kuna.
I ti opet o meni Nije stvar što ću ja učiniti sa svojom štednjom nego što neću učiniti.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 11:55   #243
Quote:
more kaže: Pogledaj post
da i to pod kontrolom RH i nikoga drugog.i nek građani biraju u koju će imati povjerenje.
ja bi sada rađe imao bonove Konzuma,Tomija,hepa i vodovoda nego kune,eure ili na primjer bonove od trgovina i tvrtki iz dalmacije.puno mirnije bi spavao
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da bi obje tvrtke bile altruisticne i pristale zamijeniti svoje bonove za tvoje kune ili eure, bez obzira na iznos... Vjerojatno i uz neki popust... Jesi li ih pokusao kontaktirati?
Ako ne znas sam pretociti eure i kune u konzumove bonove, ja ti to sredim uz minimalnu proviziju.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 11:58   #244
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ako ne znas sam pretociti eure i kune u konzumove bonove, ja ti to sredim uz minimalnu proviziju.....
Uz minimalnu proviziju ja mu mogu uplatiti novce na račun hepa
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 13:08   #245
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ako ne znas sam pretociti eure i kune u konzumove bonove, ja ti to sredim uz minimalnu proviziju.....
može pošaljem ti adresu di da mi pošalješ konzumove ili tomijeve bonove.
a plati ću ti kao šta njemačke banke (pogotovo DB banka)plačaju € ECB
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 13:21   #246
Quote:
more kaže: Pogledaj post
može pošaljem ti adresu di da mi pošalješ konzumove ili tomijeve bonove.
a plati ću ti kao šta njemačke banke (pogotovo DB banka)plačaju € ECB
Stvar je ipak jednostavnija.... Prebacis €100+provizijica na moj racun, ja ti dostavim (o svom trosku) Konzumove bonove...

Nakon toga €1.000, pa ako treba i €10.000, koliko puta treba... Dok god imas volje za tu transakciju....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 13:58   #247
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Stvar je ipak jednostavnija.... Prebacis €100+provizijica na moj racun, ja ti dostavim (o svom trosku) Konzumove bonove...

Nakon toga €1.000, pa ako treba i €10.000, koliko puta treba... Dok god imas volje za tu transakciju....
ne,ne,ne ja ti dam mjenicu ti meni bonove,poslije ja dam te bonove grčkoj a oni meni mjenicu uvečanu za kamate,pa ti ja opet dam ali ovi put grčku mjenicu ti meni bonove ja opet to španiji a oni meni mjenicu uvečanu za kamate tada ja tebi špansku mjenicu a ti meni bonove i tako u nedogled.
vidi se da nemaš pojma kako finaciski sustav u EU funkcionira.i ovo ti je sve siguran posao jer posli porezni obveznici će ti nadoknadit sve gubitke ako ih bude.
Samo ja ti u biti uopče ne dajem ni grčke,španjolske mjenice nego ih fotokopiram,popišem komisiski obavezno pečatiram-potpišem i stavim u sef i pošaljem e-mailom specifikaciju HNB ili kojoj več centralnoj banci EU i ako se oni ne žale u roku od 24 sata upišem € elektronske i tebi ih pošaljem.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 22:43   #248
Vidi, jasno si rekao da bi radije imao konzumove bonove nego eure... Ako imas eure, mozes dobiti bonove....

Ako nemas eure nego fantazije, moras nekog zajebat ko Grci, al to moras naci nekog pametnijeg od mene.... Ja sam ti budala, daj pare pa dobijes jare....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 23:10   #249
Kapitalistički tvorci ne vole ljude koji štede, oni su im nužno zlo, oni vole ljude koji crnče od 0-24 i pune državnu kasu i nemaju sa strane puno love da bi mogli bit robovi.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 10:57   #250
https://en.wikipedia.org/wiki/Bretton_Woods_system

I tako. Svi svima nešto duguju.
deda bezmeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 10:42   #251
http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/sv...rotiv-reformi/
Lako je obećavat naivnom puku sve i svašta dok ne dođeš na vlast, samo se nadam da nisu i kod nas živi zid nečija podvala.
Jer ovaj cipras je očito Američki podvaljeni pijun jer su oni znali da će narod možda glasati upravo za one koje im obećavaju šta žele. sve su proračunali.
Politiku bi trebalo uglavnom ukinuti i uvesti za sva bitna pitanja glasanje internetom. No to ne daju. Njima trebaju budale koje će kao fol glasati za njih pa da oni vode stado ovaca pod blagoslovom naivnih glasača-u propast, pa će reći vi ste izabrali, a izabrali smo svi k..c jer je sve namješteno ionako. niko ne može doći normalan u politiku, jednostavno mu je zatvoren prolaz.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 12:17   #252
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
Politiku bi trebalo uglavnom ukinuti i uvesti za sva bitna pitanja glasanje internetom.
Ako nas ne bi spasilo glasanje ekipe s prosjecnim IQ=90 ne znam sto bi moglo
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.