Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2015., 12:11   #41
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ne lupetaj....obaveze, obaveze i obaveze....Ti si dokaz da je i dan-danas savrsena prilika glupom narodu uvalit jos koji teret/kredit za nepotrebnu investiciju, jer si je ti spreman otplatit a ja kao korumpiran politicar uzivat blagodati glupog naroda svojom provizijom Go ahead
A kaj narod nije sposoban organizirati referendum da se državi zabrani zaduživanje? Ako narod to ne želi učiniti (a ne želi) znači da dozvoljava svojim političarima da se zadužuju u njihovo ime i u ime njihove djece.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:13   #42
Vi ništa ne razumite grci imaju vani po bankama i čarapama oko 30 000 € po osobi to je dosta za 5-6 godina skromnog života,(samo šta je to prosječno)
nek uvedu drahme za penzionere,odvedu banke u stečaj i otvore nove.a dug od 350 miljardi i tako je to bilo nemoguće otplatiti.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:17   #43
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
...narod je posudjeni novac primio i potrosio i sad ga mora vratiti. sve drugo su izmotavanja i gubljenje vremena.


narodu ( narodima ),
nudili ( nude ) šarene papiriće laži.

lašci trebaju kusati posljedice.
iz vlastitih džepova
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:23   #44
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
necu te ja uciti kako demokracija funkcionira, ovo kaj ti zelis je fasizam ili bilo koji drugi totalitarizam gdje se pod krinkom davanja moci narodu zapravo krse medjunarodna pravila. narod nije glup, narod je posudjeni novac primio i potrosio i sad ga mora vratiti. sve drugo su izmotavanja i gubljenje vremena.
Meni je gubitak vremena s tobom diskutirat. Nepotrebno i glupo. Za danas sam ispuca kvotu EKG pregleda. Aj budi pozdravljen, i zamoli boga za malo pameti. Treba ti
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:25   #45
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
A kaj narod nije sposoban organizirati referendum da se državi zabrani zaduživanje? Ako narod to ne želi učiniti (a ne želi) znači da dozvoljava svojim političarima da se zadužuju u njihovo ime i u ime njihove djece.
Ja to i kazem. Narod zeli da ga se sisa, pa nek ga korumpiran politicar sisa. Izvolite
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:27   #46
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Vi ništa ne razumite grci imaju vani po bankama i čarapama oko 30 000 € po osobi to je dosta za 5-6 godina skromnog života,(samo šta je to prosječno)
nek uvedu drahme za penzionere,odvedu banke u stečaj i otvore nove.a dug od 350 miljardi i tako je to bilo nemoguće otplatiti.
Zašto bi bilo nemoguće otplatiti? Zasigurno imaju imovine više od toga.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:33   #47
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ja to i kazem. Narod zeli da ga se sisa, pa nek ga korumpiran politicar sisa. Izvolite
ne.
narod bira i plaća političare,
koji će u interesu naroda nastupati.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:36   #48
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne. pravila su ista, ugovor je ugovor.
Da, istina. Ako se gleda tako, na šablonski "suhi tekst" ugovora. Međutim pošto su u jednadžbi svakog kreditiranja defacto najbitniji "momenti" okolnosti (svojevoljne, prisilne ili isprovocirane), pravilo je da je doslovce svako kreditiranje (a time i konkretan ugovor) zasebna "priča". Bez prevelikog koncetriranja lako se shvati koje su to okolnosti u slučaju Grčke u povelikom dijelu njenog duga o kojem ja govorim.
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Govorim samo o činjenicama
To ne sporim. Govoriš o činjenicama iz druge "galaksije" koje sa prvom "galaksijom" nema ništa.
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:38   #49
mišljena sam da su Grci kroz ovih 5 mj već izmuzli od Eu skoro kompletan dug i muzu i dalje.
samo je problem što su dužni svi a novce je uzeo manji dio stanovništva koji se ne misli solidarizirati sa ostalima.
neće dugo ostati ni mirni ako se ovako nastavi.
nepravda je izvor nasilja
mu da is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:47   #50
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
ne.
narod bira i plaća političare,
koji će u interesu naroda nastupati.
Aha
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:52   #51
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
kredit je ugovor, medjunarodni drzavni kredit je medjunarodna obveza (iliti ugovor) - nema to veze tko je na vlasti, tko ne postuje medjunarodno preuzete obveze dobit ce sankcije.

nemoj mi o moralu i slicnim pernar/sincic glupostima, ti ljudi za koje tvrdis da nisu potpisali - ali su potrosili. mogli su izaci na ulice prije nego se vlada zaduzila ali nisu.
Ko je reko da kredit nije ugovor. Pitanje je samo kave zakone imas. U njemackoj se iz kredita ko privatna osoba za 5 god. mozes izvuc u HR ne. Znaci jedna banka u DE ima puno veci zakonski riziko.

Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
. Građani su između ostaloga sami krivi za to jer u demokratskom društvu u ustav mogu jednostavnim referendumom ugraditi zabranu zaduživanja države i život isključivo od prikupljenih poreza.
Demokracija nije crno-bijela, a ko je Slovence pa i Njemce pito ocel posudit novce Grcima i time snosit riziko umjesto banaka. Sve se da zaobic, tako i demokracija, samo treba imat volje.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:54   #52
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
ali neka troše što imaju
Kak banke nisu dosle na tu ideju prije 20-tak godina
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 13:05   #53
Quote:
mu da kaže: Pogledaj post
samo je problem što su dužni svi a novce je uzeo manji dio stanovništva koji se ne misli solidarizirati sa ostalima.
Gdje su novci, da se naslutit po referendumu, valjda kod 38% Grka
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 13:32   #54
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Zašto bi bilo nemoguće otplatiti? Zasigurno imaju imovine više od toga.
Prvo imaju grci pravu vojsku tako da o oduzimanje imovine je upitno šta se tiće fizike a pravno je nemoguće.vjerovnik je na milosti i nemilosti dužnika šta se tiče tog duga.a i grci su svoje kredite dizali u nacionalnoj valuti tako da ih jednostrano mogu prenominirati u nove drahme.osim $ naravno.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 13:34   #55
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Meni je gubitak vremena s tobom diskutirat. Nepotrebno i glupo. Za danas sam ispuca kvotu EKG pregleda. Aj budi pozdravljen, i zamoli boga za malo pameti. Treba ti
tako to biva kad se ispusa kvota pernar/vilibor nebuloza, vrlo brzo se ostane bez rijeci. budi pozdravljen.

Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Da, istina. Ako se gleda tako, na šablonski "suhi tekst" ugovora. Međutim pošto su u jednadžbi svakog kreditiranja defacto najbitniji "momenti" okolnosti (svojevoljne, prisilne ili isprovocirane), pravilo je da je doslovce svako kreditiranje (a time i konkretan ugovor) zasebna "priča". Bez prevelikog koncetriranja lako se shvati koje su to okolnosti u slučaju Grčke u povelikom dijelu njenog duga o kojem ja govorim.
suhi, masni, crni, bijeli - nevazno. ugovor je ugovor, novac je posudjen, novac je potrosen i sad bi grci vrludali da nisu oni, da je neko drugi i tako dalje. zaboravi to, grcka ce lovu vratiti ili zavrsiti pod sankcijama.

Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Ko je reko da kredit nije ugovor. Pitanje je samo kave zakone imas. U njemackoj se iz kredita ko privatna osoba za 5 god. mozes izvuc u HR ne. Znaci jedna banka u DE ima puno veci zakonski riziko.
bilo koji medjunarodni propis i/ili ugovor je iznad nacionalnog zakonodavstva - sto ne znaci da se moze sudarati s istim nego znaci da kad je jednom sklopljen da je na taj dan zadovoljavao sve domace i strane preuzete obveze.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 13:39   #56
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Prvo imaju grci pravu vojsku tako da o oduzimanje imovine je upitno šta se tiće fizike a pravno je nemoguće.vjerovnik je na milosti i nemilosti dužnika šta se tiče tog duga.a i grci su svoje kredite dizali u nacionalnoj valuti tako da ih jednostrano mogu prenominirati u nove drahme.osim $ naravno.
ok, ali znaš kako se kaže "pamti pa vrati". Danas-sutra će im opet trebati kredit a kreditori bi im onda trebali reći
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 13:42   #57
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
bilo koji medjunarodni propis i/ili ugovor je iznad nacionalnog zakonodavstva - sto ne znaci da se moze sudarati s istim nego znaci da kad je jednom sklopljen da je na taj dan zadovoljavao sve domace i strane preuzete obveze.
i nije baš. prvo međunarodni propisi ne postoje osim šta se tiće prava mora osim ako nisu u te sporove umješane velike sile recimo Kina i nasipanje koralja u oceanu isprid filipina itd.Svaka drava svoje dugove može proglasiti pravno nevažećim,svaka država može proglasiti štednju svojih građana nevažečom u % kojem želi i kome želi.vjerovnici ne mogu ništa osim ako nisu močni i vojno poraziti dotičnu državu ali tada odgovaraju UN.svaka država ima pravo zatvoriti svoje granice hermetički i prekinuti sve diplomatske veze sa ostatkom svijeta.a vratimo se grčkoj Za većinu Grka, pak, problem nije u njima već u njihovim kreditorima.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 13:52   #58
Quote:
more kaže: Pogledaj post
i nije baš. prvo međunarodni propisi ne postoje osim šta se tiće prava mora osim ako nisu u te sporove umješane velike sile recimo Kina i nasipanje koralja u oceanu isprid filipina itd.
a sta cemo s un konvencijama? no nebitno, zanemari propise - ugovori su sve sto je potrebno u ovoj raspravi.

Quote:
Svaka drava svoje dugove može proglasiti pravno nevažećim,svaka država može proglasiti štednju svojih građana nevažečom u % kojem želi i kome želi.vjerovnici ne mogu ništa osim ako nisu močni i vojno poraziti dotičnu državu ali tada odgovaraju UN.svaka država ima pravo zatvoriti svoje granice hermetički i prekinuti sve diplomatske veze sa ostatkom svijeta.a vratimo se grčkoj Za većinu Grka, pak, problem nije u njima već u njihovim kreditorima.
svaka drzava moze i proglasiti da su dio mjeseca ali od posljedica ih to nece spasiti. vojska je nepotrebna, jedna turisticka sezona bez eu gostiju i grcka ce shvatiti da od milanovica, ups, tsiprasa nema kruha.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:57   #59
Quote:
more kaže: Pogledaj post
i nije baš. prvo međunarodni propisi ne postoje osim šta se tiće prava mora osim ako nisu u te sporove umješane velike sile recimo Kina i nasipanje koralja u oceanu isprid filipina itd.Svaka drava svoje dugove može proglasiti pravno nevažećim,svaka država može proglasiti štednju svojih građana nevažečom u % kojem želi i kome želi.vjerovnici ne mogu ništa osim ako nisu močni i vojno poraziti dotičnu državu ali tada odgovaraju UN.svaka država ima pravo zatvoriti svoje granice hermetički i prekinuti sve diplomatske veze sa ostatkom svijeta.a vratimo se grčkoj Za većinu Grka, pak, problem nije u njima već u njihovim kreditorima.
Kao što je već kolega 7nationarmy napisao (i što ja stalno govorim) ok možeš ti proglasiti dugove nevažećim ali možemo i mi tebe "odhebati" pa ćemo vidjeti dali možeš ti živjeti bez nas ili mi bez tebe Sunca i mora ima na cijelom Mediteranu a za drugo se i ne sjećam da sam kupio neki proizvod iz Grčke. Sve i da sam kupio mogao bi i bez njega.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 15:35   #60
Quote:
ali možemo i mi tebe "odhebati" pa ćemo vidjeti dali možeš ti živjeti bez nas ili mi bez tebe
Kamatne stope su globalno niske jer se centralne banke boje razvalit domaće ekonomije, ulagači svuda traže profit jer ga u "sigurnim" investicijama odavno nema.

Ako Grčka bez sankcija "obriše" dug i pređe na svoju valutu čisto sumnjam da se neće moć zadužit kratkoročno - još uvijek nisu u totalnom raspadu, sa 0% duga je garantirano da će moć vratit dug barem sljedećih x godina i to sa velikim kamatnim stopama - tako novi balon dok ne pukne - koga briga šta će bit za 10 godina do tad ćeš uturat te obveznice nekoj drugoj budali a imaju i kapitala kojeg mogu likvidirat

Iskreno ne znam šta čekaju - glasači su im dali odriješene ruke - ako stvari odu kvragu sami su to izabrali
__________________
Gotta' love the bank run; Bringing people together.

Zadnje uređivanje wiseen : 07.07.2015. at 15:47.
wiseen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.