Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2015., 14:07   #1
Otpis duga - može li se otpisati dug vlasniku neutržive nekretnine?

Ispričavam se ako tema već postoji, molim moderatore da premjeste post ako je neprikladan.

Vlasnik sam neutržive nekretnine (zemljišta koje formalno jest građevinsko, ali se ne može dobiti građevinska dozvola jer ne zadovoljava neke uvjete) u 1/5 dijela.

Zanima me kakva je praksa onih koji o tome odlučuju (tko uopće odlučuje...?), da li se strogo drže formalnosti ili procjenjuju objektivnu situaciju tj. činjenicu da od te nekretnine nemam ništa.

Da li je nekome oprošten dug, a da je pritom bio vlasnik nekretnine?

(ne mogu tek tako nekome darovati nekretninu jer se na to plaća porez)
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 14:33   #2
Misliš, prijeti ti ovrha pa se bojiš upisa zabilježbe ovrhe i eventualne prodaje tvojeg dijela?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 15:26   #3
Otpis duga - Vladina mjera

Ma ne... Imam nekoliko ovrha, račun mi je blokiran... Nitko nije stavio nikakvu zabilježbu jer se to i ne može prodati.

Ne bojim se zabilježbe i ovrhe, nego želim da mi se dug oprosti u skladu s akcijom koja je u tijeku - otpis duga socijalno ugroženim građanima. Jedan od uvjeta je da građanin nema nekretninu, pa me je zanimalo da li se to strogo gleda ili se uzima u obzir da je nekretnina bezvrijedna...
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 16:12   #4
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
Ma ne... Imam nekoliko ovrha, račun mi je blokiran... Nitko nije stavio nikakvu zabilježbu jer se to i ne može prodati.

Ne bojim se zabilježbe i ovrhe, nego želim da mi se dug oprosti u skladu s akcijom koja je u tijeku - otpis duga socijalno ugroženim građanima. Jedan od uvjeta je da građanin nema nekretninu, pa me je zanimalo da li se to strogo gleda ili se uzima u obzir da je nekretnina bezvrijedna...
pokloni državi zemljište
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 16:36   #5
Vi ste mučki provokatori!

Mogu li državi pokloniti zemljište, bez da platim porez itd.?
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 16:53   #6
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
Vi ste mučki provokatori!

Mogu li državi pokloniti zemljište, bez da platim porez itd.?
kupac, primatelj plača porez,a ako pokloniš nekome u prvom koljenu ne plača porez.zašto ne probaš prodati ostalim suvlasnicima svoj dio
more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.